Keresés

Részletes keresés

Lori027 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 1324

Nem értem miért állna érdekében hitegetni.. Nem ő a kivitelező. Szerintem neki teljesen mindegy, hogy én mivel fűtök, neki adatokat kell megadni, nem a lelkivilágomat ápolni. 🙂

Természetesen nem azt mondta, hogy havi kétszáz forintból megúszom a fűtést. 🙂 Na de majd tavasszal tényleg okosabbak leszünk. 🙂

Köszönöm mindenkinek a segítséget! 😊 

Előzmény: zöldeskékeks (1319)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 1323

Kérdés hozzáértőktől.

Vettem egy fürdőszobai törölközőszárítót és hozzá egy 600W-os fűtőbetétet. Meddig töltsem desztillált vízzel, hogy a hőtágulás ne okozzon gondot? Vagy esetleg mivel lehetne még feltölteni? Ja és gondolom kellene valami túlnyomás szelep is?

ötfelezős Creative Commons License 2018.10.02 0 0 1322

Szerintem a "jóval alacsonyabb" érték a nem reális, persze mi az a "jóval alacsonyabb"? 30 %? Az még belefér. 50 %? Az szerintem nem. De tavasszal már tudni fogod.

Előzmény: Lori027 (1315)
ortobello Creative Commons License 2018.10.02 0 0 1321

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettünk egy 55m2-es, 6. emeleti dél-nyugati fekvésű lakást. Több éve nem lakják, nem használták a fűtését. Gáz be van vezetve. Nekünk nagyon tetszenének az infrapanelek. Érdemes rájuk áttérni? Gázzal vagy árammal jövök ki jobban hosszútávon?

tanca1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 1320

Zöldeskéks, Szumoo!

Pont ezt gondolom én is, de hátha valaki megindokolja ész érvekkel az ellenkezőjét.

 

 

zöldeskékeks Creative Commons License 2018.10.01 0 0 1319

Az ép. gépész  nem akart megijeszteni !!

Előzmény: Lori027 (1315)
zöldeskékeks Creative Commons License 2018.10.01 0 0 1318

Az olajradiátor egy egyszerű és jó fűtő aparát. Igaz a pénztárcát alaposan megszívja.

 

 

 Tehát a lényege  az olaj miatt kevésbé tűzveszélyes, mint egyéb, a földre telepíthető villanykészülékek.

 

 Az  hogy tartja a hőt, főleg jó sokat, az mese a naívaknak.

 Mert az a 5 kg fém és  szintén 5 kg olaj vajon mennyit hőt tárol  ? Nem sokat.

 Na meg az is egy előny  , hogy 15 eft körül vásárolható egy 2 kW teljesítmény.

 

 

 

  "a fémkompozit, kerámiaszálas fűtőbetéttel rendelkező villanyradiátorok."

 

 Nagyon jól hangzik, ez egy csali !  

És  így eladhatnak    7- 9eft / kW helyett akár  30 eft / kW teljesítményt is.

 

 

 megjegyzem hogy az én elektromos kütyüim   5 eft / kW teljesítményűek.

 Van mindenféle, de csak  kiegészítő fűtésre való.

Előzmény: tanca1 (1316)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.01 0 1 1317

Mert az emberek hülyék.

Elég egy bonyolultan, modernul hangzó technikainak tűnő megnevezés, és rohannak a boltba.

Előzmény: tanca1 (1316)
tanca1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 1316

 

Kedves Fórumozók!

 

Legyetek kedvesek elmagyarárzni nekem a lényegi különbségeket figyelembe véve az olajradiátor és a fémkompozit, kerámiaszálas fűtőbetéttel rendelkező villanyradiátorok között.

Mennyivel jobb/gazdaságosabb az olajradiátorhoz képest a másik? Miért eladható, észszerű a vele való fűtés (1kW->1kW) pl az inverteres klímához (1kW-->4kW) képest? 

Teljesen elvesztem.. 😭

Lori027 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 1315

Köszönöm a számítást, közben végül egy épületgépész ennél jóval alacsonyabb értékeket számolt. 

Nem szeptember végén kezdett el érdekelni a fűtés, a Tigáz szeptemberre ígérte a fűtést, amit év elején igényeltünk meg. Nyilván idén nem várunk rájuk tovább... A fa kizárt, a kéményekhez hozzányúltunk. És már egyikünk sem akar havonta 80 ezer forintért reggel hidegre ébredni.. A ház elosztása olyan, hogy a kandallóból is kellene vagy 3,hogy mindenhol meleg legyen... Arról nem beszélve, hogy a fa szerintem már drágább  mint az áram. 

10 kw-os kazánt javasoltak, aminek nyilván akkor kell rengeteget dolgoznia, amikor odakint mínusz 15 fok van. Ez azért nem jellemző az egész fűtési szezonra..

És korántsem biztos  hogy ha fel kell fűteni 30 fokra a vizet a padlóhoz, az igénybe vesz 1 órát  és azt sem feltétlen 10 kw-on. 

De köszönöm a segítséget! 😊 

 

Előzmény: matthiasii (1313)
matthiasii Creative Commons License 2018.09.29 0 0 1314

Hasonló cipőben járunk.

 Mo.  közepén...a mértanin, egy alföldi kisvárosban örököltünk egy vályog cs.házat….   125 nm ami egy   1100  nm - es telken van.

  3 millára értékelte a hatóság.

 Pedig van benne egy hatalmas cs.kályha, van egy másik normál és van egy villanykályha is vezérelt árammal. Mind ehhez 3 kémény  +  víz és csatorna.

 Abban reménykedünk, hogy   nincs mindenkinek  20 millája ház építésre.

 

 mint írtam 125 nm 4 szoba stb.

 Bp.-en ezért egy budit kapnánk.

matthiasii Creative Commons License 2018.09.29 0 0 1313

110 nm  2,7  belmagasság. Villannyal fűteni teljesen tévút.

 Na de milyen tulaj az aki felújít  és a fűtésre csak  szept végén gondol ?

 

 

 "Tudna valaki segíteni egy kb számításban?"

az elmondottak alapján ez egy átlagoshőfogyasztású  ház lehet. Annak fajlagos fűtési energia igénye  200 kWó/nm/fűtési szezon.

 Tehát

  110  x 200  = 22000 kWó /év a villamos energia fogyasztás, a z pedig a jelenlegi 12 órás árakon 38.5 ft/kWó  847 000 ft. Hathónap fűtést alapul véve  141 000  ft/hó.

 vezérelt árammal valamivel ocsóbb.

 kell venni egy kandallót.

 Azzal a ház harmada szerencsés esetben kifűthető  úgy ahogy.

 

 Vagy 3 db kandalló,   de akkor kell mellé egy fűtő is.

 

 

és nagyon sok száraz tüzelő !!

Előzmény: Lori027 (1311)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.27 0 1 1312

Havi 80 - 100 ezer között simán lehet.

 

Olcsóbban kijössze, ha felszereltetsz (akár csak erre a szezonra) két 3.5kW klímát fűtésre. Azok csak harmad, negyed annyi áramot fognak fogyasztani. Másrészt, ennyivel kevesebb lesz a szükséges amperszám is.

Hacsak nincs három fázisod, minimum 3x25 amperral, a villamos kazán eleve ki van csukva... A klímás megoldással ez sem kell, egy 16Amperes kismegszakítón elmegy mindkettő.

Előzmény: Lori027 (1311)
Lori027 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 1311

Sziasztok! 

 

Kis segítséget kérnék... Van egy 110 nm alapterületű, 2,7 m belmagasságú vályogházunk. Belül felújítottunk idén, nyílászárócsere, padlófűtés, stb. Gázt szerettünk volna, de ahogy kinéz a helyzet, talán jövő ilyenkor fogják a csonkot kiépíteni... 

A kéményekhez a falak átrendezése miatt hozzá kellett nyúlni, így fával már nem fűtünk, bár nem is akarunk..

Miután tovább a gázra nem tudunk várni, csak a villany jöhet szóba. Elektromos kazánt szeretnénk vásárolni, de hiába böngészek, még csak körülbelüli számokat sem találok arra, hogy mennyibe is kerülhet a havi fűtés. Tudom, hogy ez rengeteg tényezőtől függ, de azt sem nagyon tudom, hogy ezek a modernebb kazánok mennyit fogyasztanak. A KW igényünkkel sem vagyok tisztában. Szigetelés nincs a házon, ellenben 60 cm vastagok a falak. Tudna valaki segíteni egy kb számításban?

Teljesen hülye vagyok a témában, nem ebből készültem fel idénre. Viszont az idő sürget nagyon. Köszi a segítséget! 

zöldeskékek Creative Commons License 2018.09.26 0 0 1310

Egy, esetleg  kettődarab olajradiátor.

Feltétel, hogy min. 25 Amp.-es biztosíték legyen  és a pénztárca is bírja.

Előzmény: Vajkfiajanko (1309)
Vajkfiajanko Creative Commons License 2018.09.26 0 0 1309

Sziasztok! Adott egy központi fűtéses padlásteres ház. A padlástér a gyerekeké. Sajnos a ház leghidegebb része télen. Ha normálisan fűtünk estig( vegyes kazán, nincs puffertartály)  a hidegebb téli napokon ott 12-13 fokra csökken a hőmérséklet míg alul 17-18 fok marad.  Szigetelni, nyílászárót cserélni nem tudok, kölcsön ház, kb még 1-2 évet lakunk benne.

Szerintetek lenne olyan villamos fűtőtest amely ha mondjuk egy programozott konnektorból elindul hajnal 2, 3 körül, képes lenne ezen a 30-35 nm ,   2.1 m belmagasságú teret legalább annyira fűteni, hogy reggel lenne  16 fok?

Ha igen, szívesen fogadnék konkrét linkeket is. Köszönöm!

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.09.22 0 0 1308

H tarifával, klímával a klímás fűtés valóban gazdaságosabb, de nyáron a hűtés normál áron megy, a H tarifa csak októbertől áprilisig elérhető.

 

Igen, ezt én is tudom, de itt a téli villanyfűtés volt a lényeg.

A nyári hűtés A tarifával egy plusz lehetőség.

A B tarifás hőtárolós használt kályha, még ma is elmegy szerintem, és kisebb beruházást igényel.

Előzmény: Törölt nick (1307)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 1307

H tarifával, klímával a klímás fűtés valóban gazdaságosabb, de nyáron a hűtés normál áron megy, a H tarifa csak októbertől áprilisig elérhető.

Előzmény: oregbeatsuhanc (1306)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.09.21 0 0 1306

 "Itt van létjogosultsága a villanyfűtésnek."

 

Amíg nem volt gázunk a 60 nm-es hétvégi házunkat, - amiben viszont egy jó nagy cserépkályha is volt - egy használtan vett 6 kW-os ELEKTHERMAX hőtárolós kályhával tartottuk 5 - 10 C fokon.

3 x 10 A B tarifás ( vezérelt ) árammal ez volt akkoriban a legjobb megoldás, és szerintem még ma is szóba jöhet, sőt egy heti kapcsoló órával, vagy program termosztáttal a hétvégére 15 - 20 c fokra is fel lehet fűteni a helyiséget.

( Mi pl. hasonló megoldással fűtöttük fel a hétvégi tartózkodás idejére a villanybojlerrel a meleg vizet.)

 

Ma már persze egy H tarifás mérővel a klímás fűtés + a nyári időszakban a hűtés még gazdaságosabb, és komfortosabb.

 

 

 

Előzmény: zöldeskékek (1305)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.09.14 0 0 1305

   "nagy hidegben gázpalackos sziesztát szoktuk beüzemelni."

 

 

  8 nm és  2m belmagasság  és szieszta.... egyenes út az öngyilkossághoz.

  Itt van létjogosultsága a villanyfűtésnek.

Előzmény: gabkagabka (1304)
gabkagabka Creative Commons License 2018.09.14 0 0 1304

Nézegettem én is a villannyal való fűtés lehetőségét egy kb 8 m2-es helyiségben, magassága durván 2 m.

 

Maga a villamos hálózat bőven elbírná mert most lett felújítva, csak ugye kérdés mennyire lenne gazdaságos a dolog egy kb 1 kW-os villany radiátor üzemeltetésének.

 

Gázzal való fűtés sajnos még egy ideig nem lehetséges, kályha sem jöhet szóba, mert nincs lehetőség kémény építésére sem. A nagy hidegben gázpalackos sziesztát szoktuk beüzemelni.

Előzmény: Mariusi (1303)
Mariusi Creative Commons License 2018.09.03 0 0 1303

 10 fokon tartani főleg elektromos energiával pazarlás.  Elég a plusz 5 fok is.   Az is csak a vizes helyiségekben.

   Maga a 60 nm -es ház nagysága akkora, hogy  elektromosan fűteni gazdaságtalan.

Előzmény: city754 (1301)
oderzo Creative Commons License 2018.09.01 0 0 1302

Mi elektromos Ecofloor fűtőszőnyeget  szereltettünk és összességében jelentősen olcsóbb lett,  mint amennyiért az  elektromos kazános padlófűtést vagy a caleot  szerelték volna be. Ráadásul szobánként beállítható a padló hőfoka és a levegő hőfoka is. Csak éjszakai áramot használ és nagyon meg vagyunk elégedve a fogyasztással. Csak ajánlani tudom mindenkinek , nekünk őt csinálták: http://s12.tarhely.com/~kapumoto/kapcsolat

Előzmény: BorbasK (1297)
city754 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 1301

Üdv Mindenkinek!Vályog és tégla (vegyes) falazatú házikónkat egyelőre csak nyári laknak, hétvégi háznak használjuk, bővítés, fűtésrendszer kialakítása pár év múlva esedékes.

Ahogy nálunk mondják: pénzhez egy hétre...

Addig is az a kérdés, hogy van-e értelme a téli temperáláson gondolkodni, valamilyen villanyárammal működő, automatizálható fűtés rendszerbe (NOBO panelek, villanykályha) beruházni, vagy víztelenítsük le az egész házat, aztán tavaszig hagyjuk a sorsára?

65 km-re lakunk tőle és a házikó Nógrád megyében van, ahol a helyiek szerint nem ritkák télen a hosszabb, hideg időszakok.

A ház 50 cm-es külső falakkal bír, kb. 60 nm-es, jó állapotú, de a födém nincs szigetelve.

A pesti panelhoz képest természetesen nagyon jól tartja a hűvöset-meleget, de nem tudom, milyen villanyszámlával kéne kalkulálnom, ha a tél folyamán szeretnénk kb. 10 C fokos hőmérsékleten tartani?

Van valakinek tapasztalata villannyal történő temperálással?

Köszi előre is!

nitacs Creative Commons License 2018.07.27 0 0 1300

Mekkora a ház hőigénye?

 

Előzmény: BorbasK (1297)
ötfelezős Creative Commons License 2018.07.25 0 0 1299

Nem tudtam bődületes butaságokat írni, mert három dologról írtam, abból kettő fordítás volt, tehát maradt egy, amire meg a többesszám nem jogos. :D

Az meg a saját családom tapasztalata volt, hogy utálták, ha a fejük melegedett. :)

Előzmény: Steppán Balázs (1296)
BorbasK Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1298

*caleo

Előzmény: BorbasK (1297)
BorbasK Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1297

Sziasztok, Üdvözlöm Önöket!

 

Látom több szakember van itt, segítséget kérnék. Hamarosan kezdődik az építkezésünk, könnyű szerkezetes házunk lesz és villany fűtést szeretnénk. A ház területe bruttó 105 nm-es lesz.

3 háló, nappali+konyha, gardrób, wc  és fürdő. 

Hütő-fütő klímát szeretnénk és hozzá kiegészítésként gondoltuk a caelo fűtést vagy nézegettük a norvég panelokat is.

 

Kinek van ezekkel tapasztalata, véleménye? Illetve szívesen várok más ötleteket a fűtésrendszer kialakítására.

 

Üdv

B.Kriszti

Steppán Balázs Creative Commons License 2018.07.15 -1 0 1296

Teljesen igazad van a fordítással kapcs...de sajnos itt be is kellett volna fejezned az irományod...mert olyanhoz szóltál, véleményeztél amihez nem értesz...Bődületes butaságokat írtál..  részemről ennyi,veled kapcsolatban....Köszönöm az észrevételed...

Előzmény: ötfelezős (1295)
ötfelezős Creative Commons License 2018.07.13 0 1 1295

Hogy lehet egy forgalmazó ilyen öngyilkosan viselkedő, hogy a gépi fordító ostoba mondatait bemásolja...

Ami különösen tetszik:

"finn típusú" Ja. :D A finned az nem a Finnish. :D Finned jelentése ez esetben: bordázott.

"Még a hő, különbség, különösen a mennyezetre szerelt" Az angol szöveg normálisan magyarra fordítva: Egyenletes hőeloszlás, kisebb hőmérsékletkülönbség különösen a mennyezetre szereltnél

(az Infrafűtés topikban)

 

Egyébként, érdekelne, van-e olyan földlakó, aki leülne a 300-350 fokos infra sugárzó alá újságot olvasni, és 10 perc múlva sem érezné magát kényelmetlenül. :)

Előzmény: Steppán Balázs (1293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!