Keresés

Részletes keresés

Csabikuci85 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 231
Azért lenne 2 bojler, mert az egyik fürdő fel lenne újítva, + lenne egy építve az emeleten.
Előzmény: starck (230)
starck Creative Commons License 2008.12.27 0 0 230
pl.:
álló 195l-s gázbojler:
Junkers 0590015 S 190 KP Álló gázbojler
nade..ebből 2?..ebben a fürdőszobában?
a fali wc-nél akkor kb 70..és a bútor..hát..nem tom...egy jobb barkácsáruházban egy 50-s re számíts..persze..ha kedvezőbb akkor annyival vagy beljebb természetesen..
starck
Előzmény: Csabikuci85 (229)
Csabikuci85 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 229
Szia!

A WC az fali, szekrény csak egy egyszerű, a bojler pedig csak melegvízre lenne.

Nagyon szépen köszönöm a részletes adatokat, sokat segítettél vele!

Kellemes Ünnepeket!
Előzmény: starck (228)
starck Creative Commons License 2008.12.26 0 0 228
nézzük..az alapterület az 1 dolog..hiszen fal is létezik..
ergo: 2x3-s alapterület 260-s belmagasság:
az 6+26nm fal amibŐL 22 A BURKOLÁS?
sarokkád: acryl..nem ABS..140x140 +láb+kád le és túlf: kb: 100-s
wc?..álló vagy fali? nem mindegy mert előbbi: beép tartály +saval fali mély wc +tető kb:
70-s amúgy meg megáll 30 ból
mosdó?..szekrénnyel?..vagy szekrény one?..mert maga a mosdó van kb 8- és kész
a csap egy 20-s
szerelvény: 4
burkolat?..nehéz ügy..átlag 5/m2 számolhatsz hiszen tuti az fog tetszeni amin apróbetűvel vannak az árak írva))..a díszcsík?..9fm-r számolható..ez X..lehet 10 lehet 100..azt..tényleg széles lehetőségeket ad
200l-s gázbojler?? 2 db?.ezt pontosíthatnád, hogy konkrétan MIRE: csak melegvízre, vagy kombiként..
szóval.:
22+6=28x2500=70
előkészítés, szigetelés: kb 30
burkolat: 140
kád:100
mosdó:8
20+30 a kádhoz is a csap
70 vagy 30 a wc
+ bojler+vízszerelő+ festés+villanyszerelés+ a saját rezsi órabéred:)))
ez kb: 470+ az apróság....

kb...jha: és Boldog Karácsonyt

Starck
Előzmény: Csabikuci85 (227)
Csabikuci85 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 227
Sziasztok!

Lakásfelújítás/tetőtér beépítés előtt állunk. A kérdésem a következő lenne:
Mennyibe kerül egy 6 m2-es fürdő felújítása, ill. egy új 6 m2-es fürdő kivitelezése??
A régiben zuhanykabin+WC+kézmosó lenne, az újban sarokkád+WC+kézmosó+berendezés. Semmi luxus!! Járólap, csempe+2 db max. 200 literes gázbojler.

Előre is köszi a válaszokat!
starck Creative Commons License 2008.12.22 0 0 226
2 típus létezik:

1 infra vezérléssel ( 220V VAGY elemes kivitel)

2 radar vezérléssel ( 220V VAGY elemes kivitel)

több gyártó is jelen van: minden nélkül..mégis..Felülről lefelé
Geberit wc öblítő szerelvények, íme a honlap elérhetősége
http://www.geberit.hu/geberit/inet/hu/wcmshu.nsf/results/078014A2784A8E5CC12575270073DB6B

Delabie öblítő szerelvények
B&K ( neten: bandk) rozsdamentes Infrás vezérlések

na igen: a legtöbb rozsdamentes takarólapot kapott tekintettel az elsősorban üzleti felhasználás végett.

starck


Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.21 0 0 225
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet mozgásérzékelős wc-lehúzót kapni. Tudjátok, olyat amit főleg nyílvános helyeken lehet látni és tapasztalni. Pl ha kinyílik az ajtó, lehúzódik magától a wc, vagy mint amiket a piszoárokba építenek be: elég csak elmenni egy előtt és lehúzza magát. Google-ben már keresetem, de nem találtam róla semmit.
Akinek van erről infója, kérem hogy írja meg!
Köszi.
Burt01 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 224

Köszönöm a segítséget , én is elég borusan látom a helyzetemet :(

 

Burt

starck Creative Commons License 2008.11.15 0 0 223
én..a helyedben..egy Addigi Wat-Air forgalmazótól..megkérdezném..ki lett az utód..mivel..a cég: átalakult..
majd..úgy "magyarosan"..elmennék a céghez...ahol mit ad isten..majd azok a kádak vannak forgalmazás alatt mint amit addig láttál..persze más név alatt...a többit: helyszínen kéne inténi: mármint a cég telephelyén..
hát...esetleg
Starck
Előzmény: Burt01 (221)
Masgas Creative Commons License 2008.11.15 0 0 222
Szia
Úgy tűnik sok lehetőséded nincs: vagy jogkövető állampolgár leszel, vagy a néhány száz évvel ezelőtt divatos megoldást választod.
Hát igen a mai liberális demokrácia kezd az őserdőhöz hasonlítani:(:(:(:(
Előzmény: Burt01 (221)
Burt01 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 221

Sziasztok,üdvözlet :)

 

Van 1 elég komoly problémám szeretném ha elolvasnátok és esetlegesen tudnátok benne segíteni valami ötlettel.

röviden a sztori:Tavaly vettem 1 hidromasszázs sarokkádat a Magyar Wat air cégtől (bár ne tettem volna),amit decemberben kiszálitottak és idén márciusban lett beszerelve.5 év gari,kád leszállitva számla nuku.Nem aggódtam hisz a termék nálam volt és a cég is korrektnek tünt.Majd beadják mondták ami azóta sem történt meg.A beüzemelés után 3 héttel elromlott a fény terápia amit rögtön korrekt módon cseével javítottak,de már akkor mondta a szerelő hogy gond van a céggel ?! . Utána 6 hónappal azaz most elromlott a digitális vezérlőpanel - telefon - szervizes felveszi és közli hogy megszünt a cég de jó pénzért (30.000) kicseréli a panelt.Picit utánajártam a dolognak és kiderült állitólag hogy az eggyik vezető elment a pénzel Kínába a másik vezető pedig a maradék alkatrészekkel be csatlakozott 1 Szlovák céghez és teljessen korrektnek tartja hogy pénzért javítják a garanciális kádakat,hisz mint mondja,Ő sem kapta meg a pénzét a cégtől !!! Ez ma Magyarország...Sajnos :( Nagy vonalakban ennyi a történet - Dilema ??!Hogyan tovább ?? ha tudtok ötlettel segíteni azt megköszönöm ha nem akkor okuljatok belőle hogy ne kövessetek ek ilyen hibát mint én.

Köszönöm a türelmeteket,szép napot nektek.

 

Burt

Masgas Creative Commons License 2008.11.15 0 0 220
Aha a tükör mögött ki szokták glettelni a vakolatot csemperagival hogy jobban tapadjon.
Beragasztás után praktikus kicsit várni míg kiszárad a tükörragasztó és utána körbeszilózni a csempénél.
Előzmény: lupidu (219)
lupidu Creative Commons License 2008.11.14 0 0 219

Masgas, nagyon szépen köszönöm!

 

Gondolom akkor először sima felület, majd ez a kinyomható ragasztó.

 

lupidu

Előzmény: Masgas (218)
Masgas Creative Commons License 2008.11.13 0 0 218
Szia ehhez van speciális tükörragasztó. Ilyen diszperziós-szerű kartusban, sziló kinyomóval lehet kinyomni.
Masgas
Előzmény: lupidu (217)
lupidu Creative Commons License 2008.11.13 0 0 217

Sziasztok !

 

Fürdőszoba tükröt szeretnék csempeszintbe ragasztani. Semmi különös, sima kocka 70x90-es tükör, no cicoma, no gömbölység. Szerintetek sima csemperagasztóval mehet? Vagy kell valami speciális?

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 216
Ha érdekel valakit mi is lett:

A zuhanykabin mögött ki lett vakolva afal derékszögre. Baromi sok anyag ment bele, de így legalább normálisan fog illeszkedni.

A fürdőszobai összefolyót megszűntettük. A wc-ben muszáj volt meghagyni. Alumíniumból hajlítottam egy masszív tálcát. Olyan méretút, amibe pont egy padlólap illeszkedik. Ez lesz az összefolyóra rátéve. A tálácn szilikonba ágyazva lesz a padlólap. Ez nem lesz leragaszva, csak szilikonnal kifugázva. Így ha fel kell nyitni csak a szilikont kell kivágni. Ezzel a megoldással a lap törését, elmozdulását kizártnak tartom. A luk helye tökéletesen el lesz rejtve. Szükség esetén bármikor hozzáférhető az összefolyó, vagy jobban mondva új funkciójában tisztító akna. Nem utolsó sorban ez egy fillérbe se került (leszámítva egy tubus szilikont).
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 215
A plafonig azért nem szertném a gipszkartont, mert nagyon-nagyon kicsi a fürdőszoba. (140x230) Ha pár centi is elveszik a légtérből, már nagyon meg lehet érezni. Márész ha a plafonig van a gk, akkor a fülke szélénél lenne egy "törés" az amúgy sík falban. Ha csak a tálca szintéig van megtörva (a tálca nem tökéletesen párhuzamos a fallal), de a fölötte lévő fal sík, akkor ez a zavaró hatás nincs.

Az összefolyóval kapcsolatban én is kezdek afelé hajlani, hogy megszűntetem. Új lefolyórendszer van beépítve. A régi összefolyó is rá van kötve a csatornára, de simán be lehet fedni. Ebbe nem csatlakozik semmilyen lefolyócső, egyedüli funkciója csak az esetlegesen kifolyó víz begyűjtése lenne. Ettől félek is, ha sokáig pangó víz lesz benne, az majd megbüdösödik. Ha meg kiszárad a szifon részében a víz, akkor azért lesz büdös.
Egyedül a mosógép miatt aggódom. Néha előfordul ennél a típusnál, hogy a tatjén a rossz tömítés miatt kicsordul egy kis hab. Ez csak évente egyszer-kétszer fordul elő és végülis az nem olyan borzastóan nagy mennyiség, fel lehet mosni.
A wc-nél már problémásabb ahelyzet. Ott mindenképp meg kell tartani, mert abba folyik a konyha felől a víz, onnan pedig továbbmegy a wc alatti 110-es főgyüjtőbe. Persze ezt is ki lehetne vésni és egy pvc idommal, csővel zárttá tenni, de ezt a következő miatt nem szeretném. Nemrég, pár hónapja már-már reménytelennek látszó módon eldugult a konyhai lefolyócső. A konyhában a mosogató a wc-ben lévő összefolyótól kb. 5m-re van. Már majdnem azt hittük hogy ki kell bontani a padlóból az egész csőrendszert. De szerencsére az összefolyón keresztül benyulva ki lehetett tisztítani a lefolyót. Szóval a tiszíthatóság miatt ezt meg kell tartani.
A ráccsal még az is a gondom - azon kívül hgy csúnya és pont a legszembetűnőbb helyen van, a helyiség közepén - hogy a legnagyobb méretű amit láttam 20x20-as volt. A padlólapok pedig 41x41 centisek. Tehát eléggé össze kell szabni a luk körül, ami szintén nem egy szép megoldás.
A burkoló azt mondta hogy még soha nem csinált ilyet, mint az áltaéam felvázolt alátámasztott egész lapos feldlap-megoldás. Meg tudja csinálni, de nem biztos, hogy működni fog. Szerintem viszont utólag még mindig be lehet építeni egy rácsot, ha minden kötél szakad.
Axióma Creative Commons License 2008.11.08 0 0 214
Gipszkarton tenyleg jobb... mondjuk ha mar muszaj, nem lenne ertelmesebb a plafonig gk., legfeljebb nem vegig csempezed?
Biztos, hogy jo otthagyni a padloosszefolyot? Anyukameknal a kb. 10 ev alatt egyszer folyt talan lefele barmi, de visszajon a furdokad habja ha fullra engedik le (na jo, ez kivitelezesi hiba es elkerulheto), masreszt meg a buzzaras is neha esetleges... en mar be se epittettem, es 1x volt hogy kevesebbet kellett volna felmosassal szenvednem miatta (mosogep fali lefolyo bedugult, utana ezert kagyloba ment volna de kiugrott). Csak a gond van vele, anyuek is fontolgatjak mar a lezaratasat, csak nincs mar a padlolapjukbol persze. Naluk racs van, mar a harmadik fajta...
Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 213
Egy másik kérdés:
A fürdőszobában és a wc-ben is van egy-egy padlóösszefolyó. Mivel lehetne eltakarni? A szokásos rács szerintem nem túl szép látvány. Létezik az elrejtésre valami "gyári" megoldás?
Én arra gondoltam, hogy az összefolyó felett egy egész padlólapot kéne elhelyezni úgy, hogy az éleknél nem lenne kifugázva, itt folyna le a víz. A lap négy sarkánál lenne alátámasztva. Elég nagy méretú lapokról van szó, így az alátámasztás a lap felületének kb. 50%-ában meglenne. Esetleg hogy biztos ne törjön el a "luk" fölött a lap, alá lehetne rakni egy rozsdamentes acél, vagy alumínium lapot erősítésnek. Szerintetek ez így kivitelezhető?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 212
Igen, pontosan ahogy írtad, 90 foknál kisebb a sarok.
A megdöntött csempézés első hallásra jó ötletnek tűni. De a tálca pereme alatt akkor is ki kell tölteni valamivel a hézagot. Másrészről ez elég csúnya lenne, mert nagyméretűek (50cm) a csempék, így a döntés nagyon feltűnő lenne. Nem is elég egyfelé dönteni, hanem két felé kell, hogy a a soroktól mérten 90 cm múlva visszasimuljon a fal síkjához. (Elég bonyolult leírni, remélem azért érthető.)
A vízszerelő rögtön rávágta hogy vakoltassan ki derékszögre a kőművessel. A kőműves azt mondta, hogy ahhoz baromi sok anyagot kell bedolgozni és sokáig is tart, mert egyszerre csak egy ékony réteget tud felrakni. Másnap, mire az megköt jöhetne a következő réteg, stb. Most azt találtuk ki, hogy a tálca magasságáig gipszkartonnal csinálunk egy kis kiugrót a sarokban, ami 90 cmrel a saroktól fokozatosan belesimul a fal síkjába. Ez teljes egészében le lesz csempézve, Az oldala és a keskeny fokozatosan vékonyodó teteje is.
Talán még ez a legesztétikusabb és a legköltségkímélőbb megoldás.
Előzmény: Axióma (211)
Axióma Creative Commons License 2008.11.08 0 0 211
Ezek szerint nem nagyobb, hanem kisebb a sarok 90 foknal? Akkor nem lehet az utolso sor csempet fuggoleges helyett (a sarok fele haladva egyre jobban) megdontve rakni? Valamivel csak ala tudnak dolgozni...
Nekem me'g eddig a starck-fele megoldas tunik legjobbnak viz ellen: Furdoszobak, hidegburkolatok topic 2357-es hsz. Es akkor nem folyik be moge, es nem peneszedik. Elvileg, mert persze nalunk is mar kesz volt mikor erre ratalaltam... ugyhogy sajna gyakorlati tapasztalatom nincs. Na meg dontott csempevel nem tudom, mennyire mukodne.
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.08 0 0 210
Köszi az ötletet! Nem teljesen körbezárt típus sajnos. Hogyha a vásárláskor eszebe jutott volna, hogy nem teljesen derékszögű a fal, akkor olyat választottunk volna.
A kivésés azért problémás, mert egyrészt már a téglát is vésni kéne, nem csak a vakolatot (bár ha két oldalról van süllyesztve, ahogy írtad, talán ez megoldható. Másrész a magasított tálca mögött is szeretném lecsempéztetni a falat. A felújítás előtt kádunk volt, aminek az oldalában volt egy tisztító/szerelő akna. Na, ott akármilyen kis rés volt az ajtajánál, a víz mindig csak betalált rajta. És mivel a kád mögött nem volt csempe, a fal külső részén mindig ázott a vakolat. Ezt szeretném most elkerülni. Ráadásul ez a tálca olyan típusú, hogy az előlapja a padlónál nem teljesen zárt. A kifröcsögő víz, vagy a pára simán bemegy a tálca alá is.
A süllyesztés még azért sem lehet jó, mert a felső üvegkabin rész eléggé a tálca szélén van. Ha a tálcát besüllyesztjük, a kabin hozzá képest pár centivel kijjebb kerül. Lemérem majd pontosan, hogy ez az eltérés még belefér-e.
A purhabot nem érné közvetlenül víz, a szilikon takarná. Hirtelen ez jutott eszembe, egyelőre más ötletem még nincs. Nem muszáj purhabnak lennie, csak kell valami, ami kitölti a hézagot. Lehetne akár nedvesség ellen ipmregnált (ha van ilyen) gipszkartonból leszabni egy ilyen keskeny háromszög alakú csíkot.
A szilikon sajnos penészesedik, ezt én is tapasztltam már. De a jól illeszkedő oldalon is gondolom azzal lenne a falhoz illesztve a tálca. 3-4-5 évenként kikaparni és újra ragasztani , talán nem akkora munka.
Holnap jön vissza a vízszerelő is egy kis munkára, ő csinálja a szerelvényezést is, tehát a tálca berakását is. Még nem tudja a "jó" hírt. Reménykedek benne, hogy neki lesz valami mentő ötlete.
Előzmény: Novi1 (209)
Novi1 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 209

a sarokban a tálca szélétől 3-4 centi hézag van

 

Üdv!

Ez nem kevés... Gondolom, nem teljesen körbezárt kabinról lehet szó, mert akkor a problémát takarná az egész egység. Azért egy hirtelen ötlet :-)

Megoldást jelenthet a zuhanytálca falak felőli éleit besüllyeszteni a falba /míg a rés el nem tűnik/ a vakolat alá, elcsalva a derékszög hiányosságát mindkét oldalra /így az nem lesz annyira szembetűnő/.

Innen /a zuhanytálca szélétől/ lehetne indítani akár a csempét is, melynek előnye még az is lehet, hogy a víz, a pára, közvetlenűl a tálcában fog /megfelelő élkialakítás esetén/ folyni.

 

mondjuk purhabbal és a tetjét szintbe lesimítanám fehér szaniter szilikonnal

 

A purhab nem igazán víztaszító, sőt... A szilikon a legprecízebb tisztítás mellett is idővel penészesedik /annak ellenére, hogy ráírják, penészedésgátló/ a rajta megmaradó víztől, párától.

 

Novi  >;-))

Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.07 0 0 208
Sziasztok!

Fürdőszobafelújítás közepén vagyunk, és sajnos most derült ki egy nagy probléma: Az egyik fal, ahová a zuhanybakin jönne, nem merőleges a vele szomszédos fallal. Ha berakjuk a kabunint, a sarokban a tálca szélétől 3-4 centi hézag van. Ezzel mit lehet tenni? A zuhanyzót máshová nem lehet átrakni mert nincs hely. A falat nem lehet átfaragni. Arra gondoltam, hogy ezt a hézagot kitölteném valamivel, mondjuk purhabbal és a tetjét szintbe lesimítanám fehér szaniter szilikonnal. Ez szerintetek jó megoldás? Esetleg valami más ötlet?
MyaVall Creative Commons License 2008.10.30 0 0 207
Szia Mammamija!

Ne haragudj, csak most olvastam a topicot, látom, hogy már elég régen kérdést tettél fel.
Nem tudom sikerült a fürdőszoba - projektet befejezni? :)



Üdv: Mya.
Előzmény: mammamija (206)
mammamija Creative Commons License 2008.09.15 0 0 206
Betonvágásra külön cég szakosodott....speciális szerszámmal vágják.
Előzmény: anan29 (204)
anan29 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 205
Azt el is felejtettem írni, hogy budapesti kőművesre lenne szükségünk. :-)
anan29 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 204

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Nem régen vettünk egy szuper kis lakást, ahol némi felújítás szükségeltetik. Tervek szerint egy falat félig le szeretnénk bontatni, de sajnos nincs ismerősünk aki ezt megtenné. Tudnátok ajánlani egy jó kőművest, aki egy kb. 13 éves panel lakásban el tudna vágni egy 6-os falat?

Várom válaszotokat!

Üdv.,

Bandimacs Creative Commons License 2008.09.07 0 0 203
A mosdó 65 cm, a zuhanykabin 80 cm-es negyedkör - ez a kisebbik, nálam csak ez fért el. Így maradt 10-10 centi a mosdó mellett mindkét oldalon.
A WC-t csak olyan helyre lehet tenni, ahol csatorna (szennyvizlevezető) van, tehát, azt jobb az eredeti helyén hagyni. Az egyéb vizes kiállásokat (mosdó, mosogató, zuhany) jobbra - balra el lehet mozdítani 1-2 méterrel, azt a vizvezetékszerelő gond nélkül megcsinálja, "csak" pénzbe kerül. Itt kalkuláljál azzal is, hogy ha régi az épület, akkor a felszálló vezetéktől - a falban futó csöveket is cserélni kell, az állapotuktól függően.
Ezek már komoly műszaki kérdések, lehet, hogy ki kellene hívnod viz-gázszerelő iparost (többet is) és árajánlatot kérni tőlük. Miközben beszélgettek, talán kapsz valami használható ötletet is tőlük, amire eddig nem gondoltál.

Előzmény: mammamija (201)
mammamija Creative Commons License 2008.09.07 0 0 202
Szívesen.... remélem beválik, mert kőművesben ez az egyetlen akivel tárgyaltam eddig. Ha tudok valamit jelentkezem.
Előzmény: patakka (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!