Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6160
Nálam nem azok voltak, hacsak a méhlepénynek nem nő 4 lába kis ujjacskákkal....
Előzmény: stangli2 (6158)
förike Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6159
Lehet hogy írtam már ide!De beléptem a Magyarországi Óriásnyúl Tenyésztők Fajtaklubjába!Ellések után törzskönyvezik az állományt!!
stangli2 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6158
Azok méhelepények voltak, nálam többször előfordult már, hogy a sokadikat már nem ették meg. Egyébként elég gusztusos látvány mikor elnyámnyogják..
Előzmény: karibaba (6148)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6157
Sajnos azt kell mondjam, amíg a szomszédod nem rak rendet te sem szabadulsz tőlük. Lehet egy önkormányzati bejelentést érdemes lenne megpróbálni, ha nem bánod, hogy esetleg megutál a szomszéd..
Előzmény: tooommm0013 (6153)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6156

Amit eddig tudok a patkányokról, saját tapasztalatom alapján:

Föld alatti járatokban laknak. Felmászik a falon, fán, tetőn át, nagyon ügyesen és gyorsan. Átrágja a betont is, mi üvegcserepeket törtünk a betonba mikor lebetonoztuk a nyulas alját. Sajnos a fából készült nyúlketrecekbe is berágja magát és menekülni el nem tudó nyulat élve képes megrágni. A zselés méreg nagyon jó, mert nem azonnal döglenek meg tőle, így többen esznek belőle. Ha rájönnek, hogy attól döglenek, többé nem eszik meg. Így a mérget érdemes váltogatni. Addig kell adni, míg fogy. A zseléstől 5-7 nap mulva előjönnek a szédelgő patkányok, lelassulnak. Akinek kutyája, macskája van legyen szemfüles és még elöttük össze kell őket szedni, mert ami megeszi, annak is annyi.. Majd 1-2 napos haldoklás után végleg megadják magukat. Végleges kiírtásuk nekem még nem sikerült, mert a szomszédomat nem zavarja és nem rak rendet az udvarán. Szerintem véglegesen csak úgy lehet kiírtani, ha nem adunk leehtőséget a megtelepedésükre. Egyébként ott vannak télen, nyáron mivel télen kevesebb a kajájuk, nagyobb kárt okoznak, olyankor szokott kisnyúl eltünedezni nálam.

Harcra fel!

Akinek van görényes ismerőse, esetleg megkérheti egy kis írtásra, a görény is ellenségük.

nddori Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6155
Nekem is fialt már ilyet az anyám, ez abból van (legalábbis szerintem), hogy ugye sok petesejt termékenyül meg, de ennek egy része mindig felszívódik, viszont ők nem szívódtak fel, de kifejlődni sem tudtak... 7-et fialt ez az anya nyuszim + 4 ilyen mócsingot...
Előzmény: karibaba (6148)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6154

Olvasok és írok ahogy időm van.

A méret örökítésében ha jól emlékszem Dr. Holdas Sándor könyvében pont az van, hogy az anya a domináns. Tehát ha nagyra növő utódokat akarunk akkor az anya sem lehet kicsi.

Ezt én is, mint ahogy Karibaba is saját tapasztalatokkal alá tudom támasztani. Egy bak van, de több anya. Anyánként más az utódok növekedési erélye és mérete. 6 hetesen választottam és a rex anyánál 90 deka volt az átlag a bécsinél 1 kg körül a nagyobb testű keveréknél 1.15kg. És az alomszám a legnagyobbaknál is 9 volt.

tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6153

Hello!

 

A füvet, mint már írtam is én úgy adom ahogy van. Ma reggel is kimentem, levágtam odaadtam. Tiszta víz volt. Mire levágtam elázott a nadrágszáram és a cipőm. Így etetem őket és köszönik jól vannak.

 

Eddig elszörnyedve olvastam a patkányokról és örültem hogy nekem nincs. Hát már van!

:(

Tegnap fedeztem fel dél körül a garázsban. Vittem is nekik a zselét gyorsan, mihelyt venni tudtam. Reggelre mind el is tűnt. Persze adtam nekik új adagot. De ha nem látom a saját szememmel akkor is sejtem a bajt, mert a kutya jelezte. Jobban mozgósítja mint az egerek. Jönnek a szomszédból, mert csak 60 centire van a garázstól a "lomtára". Bár az egész udvar az, fahalmokkal, építési törmelékkel, Komposztnak gondolt konyai hulladékokkal stb.

Abban bízom, hogy a garázsba bemennek, de nem tudnak kijönni, mert a kutya figyel. Azóta ott alszik a garázsajtóban, nem a helyén. De a garázs mögé nem tud bemenni.

Én nem bontottam ki a méreg zacsiját, pont azért, hogy haza is vigyen belőle a többieknek. A nyúlketrecbe azért nem olyan könnyen jut be. Ott a kutya és elég sűrű a drót (?). Egyenlőre minden nap megvendégelem őket. Azt mondják kb 1 hét mire hatni kezd. Hát amíg viszik én adom nekik az biztos. Meg elbeszélgetek a szomszéddal is.

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6152
Képzeljétek reggel etetésnél mit fedeztem fel a Multheti kisnyusziknál.Mert már ki vannak takarózva.És kilógott valami fehér,nézem mondom mi ez,hát az egyik kis nyuszika,tiszta fekete de a jobb első lába fehér.Nagyon halálos volt.Annyira tetszik...:))))Ezért nem szeretem a szép nyulakat,mert akkor megszeretem és nehéz megvállni tőle...
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6151
Hány kilós?Mert olyan kicsinek tűnik kalifoniaihoz képest.Meg sötétebbnek kellene lennie a foltjainak.Bár ez náluk hőmérséklettől függ...
Előzmény: blueursus (6141)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6150
Valószinű azért szült hamarabb mert több volt a kicsinye.A véres dologra nem tudok mit mondani.Lehet hogy méhlepény darab,és nem ette meg.Mert általában megeszik.
Előzmény: karibaba (6148)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6149
Sziasztok
Ma reggel nekem egy nyest gubbasztott a csapdámban! A kisnyulak ott ugráltak 1-2 méterre tőle. Azért ami a csapdában volt tojás azt szépen befalta.
Nekem is van gyöngytyúkom de nem riaszt el semmit bár jelez ha valami jön. :)
karibaba Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6148

Nagyon szép gyerek és a nyuszilegeltetô is pöpec! :o)

 

Tegnap délután Desszert -az ôsanya- megfialt! Ha jól láttam (számoltam) 8 kicsi van a fészekben! :oO (Eddig 7 volt a legtöbb) Kettô kis véres-hernyó szerüség viszont a kakasarokban landolt, eddig ilyesmivel nem találkoztam.....2 kis fejletlen fióka lehetett? (kidobtam ôket) Mindenképpen meglepett Desszi, mert már a 28. napon rakta a fészket és a 30. napon megellett. (Eddig mindig kivárta a 31 napot és csak az "utolsó pillanatban" épített fészket.) Eléggé kimerültnek tünik, de remélem minden rendben van/lesz...(hajnalban mikor etettem éppen szopiztatta a kis kopaszokat és a fészek is komoly, meleg)

Előzmény: Purcsimanó (6138)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6147
A gyöngytyúk az csak mese.....a szomszédban van és mégis csak úgy fröcsögnek náluk a patkányok.Max minket őrjít meg a hangja:))))
Előzmény: 9934 (6142)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6146
Nálam a macska teljesen jól működik..:D
Előzmény: VGyurka (6145)
VGyurka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6145
Sziasztok.Hát nemtudom,de a légpuskás patkányvadászat,sikeres találatok alkalmával némi elégtétel érzetet nyujt.Értem ezt egyfajta perverzió nélküli örömérzeten.én ezt  helyezném előtérbe,hatékonysága sem elhanyagol6ó.   :-)
Előzmény: nddori (6144)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6144
Én méreggel, élvefogó csapdával, kutyával és légpuskával megfutamítottam őket :D
A kis zacskós méreggel óvatosan!!! Az van a dobozon, hogy nem kell kibontani a zacsikat, de mi kibontottuk, mert ha zacskóban hagyod, akkor el tudja vinni. Úgyis megeszi, csak épp előfordult, hogy a nyúlhoz vitte be és a nyuszi megette....szegény... Ha ki van bontva, akkor szétmálik és nem tudja elvinni, helyben megeszi.
Előzmény: 9934 (6142)
VGyurka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6143

Sziasztok. 9934. Patkány lesz. Előszőr szerintem ne tedd elér7ő helyre a takarmányt,ezért szoktak oda.Aztán pedig evvel érintkezve,betegségeket hurcol6nak be,. Méreg jó+macska+ légpuska.menyét fér még be ilyen nyíláson,de arról tudnál már. Sok sikert.ne add fel...Szívósak.

 

Előzmény: 9934 (6142)
9934 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6142
milyen állat lehet a nyulas fészeremben??3 napja észrevettem 1kb 4-5 cm átmérőjű lukat a földben,szórtam bele patkánymérget reggelre eltünt,másnap még nagyobb lett sok földel kitúrva,megint szórás ismét eltünt .patkányra gyanakszom mivel tavaly volt szerencsém hozzájuk,nem kis kárt okoztak.már ilyenkor is lehetséges hogy telepszik vagy csak nyáron???van a környéken minden háznál állat.tud valaki hatékony védelmet?a gyöntyúk elriassza állitólag....
blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6141
Egy év2 hónap körül
förike Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6140
Ami a Kistermelők lapjában van Tanácskozás a Magyar Óriásnyúlról az mind hazugság!A göncöl alapítvány nincs elismerve mint tenyésztői szervezet!Nem tudnak felmutatni semmitt!!!FIGYELEMEZ MIND CSAK HAZUGSÁG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ikresjutka Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6139
Nekem ugyanilyen van, csak az egyik lábán van fehér zokni, a többi helyen tiszta fekete.
Előzmény: blueursus (6128)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6138
Alvással kezdődött a délután,aztán sikerült rászednem Eriket egy kis nyuszizásra!Jól mulatott a kis kincsem!Bár a nyuszik nem annyira:))))
Előzmény: karibaba (6118)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6137
Na most már a foltos anyám is rakja a fészket szalmából....:)))Csütörtök-péntek ellik...
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6136
Mennyi idős ez a nyúl????
Előzmény: blueursus (6132)
nddori Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6135
Köszi!
Nem, nem ott lesz, ez az udvar másik fele :) Nagyobb lesz, mint ahol most vannak! És szebb is :) meg lesz hozzá takarmánytároló is :)
Anyukámnak nincs baja a kecskékkel, apukámat kell meggyőzni, de ez majdnem lehetetlen... De az is igaz, hogy nem lenne helye nagyon a kecskének, mert nálunk a fű szinte mindig permetes....
Előzmény: san72 (6114)
förike Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6134
Úgy bizony!
Előzmény: blueursus (6133)
blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6133

Mint a jó pálinka?

Házi-vegyes? :D

Előzmény: förike (6131)
blueursus Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6132

 

Ő pedig Apa! Na őt legalább tudom mi. :D

 

förike Creative Commons License 2010.04.19 0 0 6131
Házi.
Előzmény: blueursus (6129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!