Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rugaferenc Creative Commons License 2005.08.25 0 0 266

Megnéztem a honlapot! Egyre és egyre jobb!!!

Egyetlen egy szövegbeni problémámvan, melyet újramegfontolásra kérek!

"2005. július 24-én Feri megnézte, hogy milyen lenne egy GSA a BX lámpáival ... Brrr ... "

Javaslatom a következő:

2005. július 24-én Feri megnézte, hogy milyen lenne egy GSA a BX lámpáival ... WOW! ...

:D

Üdv!

Feri

 

ui.:

Mi baj volt a slideshow-al?

Előzmény: GSdriver (263)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.25 0 0 265

Na így már világos előttem a rendszer! Akkor egyszerűen szólva, ez egy Citroënes összejövetel, ami a találkozókat illeti!

Ennek fényében belépési rátám 100%-ra ugrott :)

 

Előzmény: GSdriver (262)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.24 0 0 264

na ezt meg én nem értem.

 

nem voltam én pesszimista, sőt ellenkezőleg nagyon vártam a jó eredményt.

 

a meglepő az volt, hogy az egyik lámpámon tökéletesen épnek láttam a foncsort, és azt vártam olyan lesz a felújított is. az fel sem merült bennem, hogy a felújítás után lehet annál fényesebb is. amíg nem volt mellette a felújított kontrasztnak, fel sem merült, hogy icipicit fátyolos a foncsora annak is.

Előzmény: rugaferenc (261)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.24 0 0 263

"kicsit" átszerkesztettem a website-ot, oldalakat összevontam, illetve újak kerültek be, a feltöltésük még itt-ott zajlik. szóval ne rutinból szörfözzetek rajta.

GSdriver Creative Commons License 2005.08.24 0 0 262

nem érted a dolgot.

 

a Citroen Karaván nem veterán találkozó, nincs is rajta felvonulás. az a márkaképviselet "roadshow"-ja. ott zene, buli és tánc mellett ki vannak állítva az aktuálisan kapható citroenek, a helyi díler meg mindeféle szépet és jót mond róluk egy sörsátor árnyékában. az oldikat dekorációnak delegálja a COCH, ha az adott  díler igényt tart rá. (tudomásom szerint egyébként akkor sincs nagy baj ha szép citroened, még nem érte el az old timer kort pl. GSA, BX, CX, ... )

 

ha jössz egy COCH rendezvényre és ott konvojozás van, akkor feltétlenül ott van minden Ctroennek a helye a konvojban korra, állapotra, méretre való tekintet nélkül. Azaz szeretettel látnak akkor is ha egy restaurált Tractionnal-val jössz, akkor is ha egy éppen széteső C15 furgonnal, és akkor is ha egy vadiúj C4 kupéval ...

Előzmény: rugaferenc (260)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.24 0 0 261

Egyszerű öngeneráló pszichológia!

Ugyanis ha magadban egy olyan érzést kreálsz, ami pesszimistaságra ad okot, akkor a pozitív élmény nagyobb mértékben érvényesül!

:D

Üdv!

Feri

Előzmény: GSdriver (259)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.24 0 0 260

"2. ha van old timer járműved, akkor szükség szerint megkérhetnek, hogy vegyél vele részt a citroen karaván adott rendezvényén. persze csak ha megfelel az adott hely és időpont."

Hivatalosan veterán?

Ez volt végülis a fő problémám, ugyanis hiába megyek a '82-es GSA-mmal ha nem veterán hivatalosan! Ezekszerint csak részt vehetek, de nem vonulhatok fel?

 

Üdv!

Feri

Előzmény: GSdriver (257)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.23 0 0 259

még egy mondat.

 

ami meglepett, hogy azt hittem olyan lesz mint az épnek látszó másik fényszóró. És ezzel szemben jól észrevehető, melyik van frissen foncsorozva.

 

hiába a krómlökhárító is más frissen polírozva ... szóval nem értem miért nem vártam, hogy igy lesz ... :)

Előzmény: rugaferenc (256)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.23 0 0 258

azóta esik az eső ... :((

még be kell állítani a helyes sugárirányt, ha egyszer eláll és ki tudok állni a garázsajtó elé.

 

kétlem, hogy észrevehető különbség lesz, mert nem volt nagyon rossz állapotban a lámpa, és én mindig nagyn elégedett voltam a GS távolsági fényével.

 

A tompított fényszóróval van inkább gondom, mert hagyománytiszteletből visszatértem a sárga izzóra 40/45W melyeket nagy nehézségek árán szereztem. 

 

Az a helyzet, hogy régen elégnek éreztem a fényüket, amikor az azonos de fehér izzóval kellett összehasonlítani. Most mióta a normál autók tompított fénye is minimum halogen izzóból árad, azért van egy kis kontraszt. Néha úgy érzem elkélne egy fehér bot ... :), de hát ennyit örömmel elszenvedek a szeretett, és hőn áhított eredeti sárga körtétől ... :)))

 

 

Előzmény: rugaferenc (256)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.23 0 0 257

"COCH - Milyen kötelezettségekkel jár belépnem?"

 

1. éves tagdíjat kell fizessél - ez 5000Ft.

2. ha van old timer járműved, akkor szükség szerint megkérhetnek, hogy vegyél vele részt a citroen karaván adott rendezvényén. persze csak ha megfelel az adott hely és időpont.

 

Amit ezért kapsz:

 

1. falinaptár -  szép

2. póló - az idei klassz.

3. részt vehetsz a rendezvényeken.

3.a. adott alkalommal eljuthatsz az egyébként zárt
       Conservatoire Citroen-be Párizsba
       (utiköltség szállás, kaja persze a te költséged)

4. megkapod a klubujságot.

 

Ennyit hirtelenjében. Nekem tetszik a dolog, rajtad áll ezen felül mivel teszed még színesebbé.

 

krómcsík:

ezért írtam, hogy többkezes a meló (minimum négy, de elkelhet hat is), meg hogy rafinált görbületei vannak a díszlécnek.

 

Én megsaccoltam a "leggazdaságosabb" ívet, majd finoman ráhelyeztem az előre jó hosszan kihúzott fóliát, majd igen finom ujjmozdulatokkal reásímítottam. nekem nem volt nagyon gáz a dolog. az elsőt én is összegyűrtem és levakartam. a második már bejött igaz anyukám és nejem adták a 4 plusz kezet, akik segítettek az optimális pozíció elérésében.

 

Előzmény: rugaferenc (253)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.23 0 0 256

Jól néz ki a fényszóró! Teljesítménybeni javulás is észlelhető? Nyilván igen. :) De meglepett a tudomnánya vagy erre számítottál?

Üdv!

Feri

Előzmény: GSdriver (252)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.23 0 0 255

Ha  gondoljátok előtúrom a német kézikönyvből a WEBER pontos típusát!

Üdv!

Feri

Előzmény: GSdriver (247)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 254

Oxi.

Köszi!

Előzmény: GSdriver (251)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.23 0 0 253

Hi!

 

COCH-ossággal kapcsolatban végülis egy kérdésem van , ami többet szül. :) Milyen kötelezettségekkel jár belépnem.

 

A krómcsíkkal tettem egy próbát! Szabni, vágni tudom, de hajlítani ívre nem. Ráncos lesz. Ezt, h. oldottad meg?

Előzmény: GSdriver (246)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.23 0 0 252

na itt vannak a fényszórók.

 

a bal oldali a frissen felújitott.

a jobb oldali hibátlan es eredeti (33 eves) a foncsor.

 

felujitott

 

 

eredeti

 

 

Szóval így dolgozik a hivatkozott pesti műhely. Szerintem OK.

GSdriver Creative Commons License 2005.08.23 0 0 251

ja.

 

a bolt az oreg muszeresz (bringaszerelo) muhelyenek a helyen van a zotepe oldalan.

Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 250

Akkor kb a zótépé utcája igaz?

 

 

Előzmény: GSdriver (245)
bcsongi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 249

Értem. Érdekes, mert az oltcitokba/citroen axel-ekbe szerelt 1129-es és 1299-es boxereken csak Solex volt. Viszont a citroenes adatbázisokban szereplő leírások szerint a GSA-ban lévő ugyanazon motor kb. 4 LE-vel erősebb mint az Axel-ekben lévő, ami gondolom akkor a porlasztóból adódik.

Viszont olyat is hallottam, hogy a weberek közül is két fajta volt, az egyiknek, talán a régebbinek kisebb volt a talpa.

Ezek nekem azért fontosak, mert az 1.3-as GSA motoromhoz kéne egy weber karbi aminek legalább a pontos típusát kéne tudnom. Nem tudjátok mi lehet a pontos típusa egy rávaló karbinak?

Előzmény: GSdriver (247)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.22 0 0 248
a bal oldali reflektor foncsorozása megtörtént Budapesten. 6 ezer mani, és szép lett. Teccik. Már vissza is szereltem. Eddig nem tudtam, most viszont látom, hogy mi a különbség egy teljesen ép, de 33 éves bevonat és egy friss között. Ha tudok reprezentativ fotót csinálni akkor felteszem ide. Pozitiv kontrollnak meg egy vadiújat.
GSdriver Creative Commons License 2005.08.22 0 0 247
sztem 1.3-as motorokat már csak a Weberekkel szerelték. A Solex az ősibb verzióké volt. Pl. az én első karburatorom is solex volt. A Weber jobb saját tapasztalat szerint is,  és kb. 1 literrel eszik vele kevesebbet a kocsi. 
Előzmény: bcsongi (223)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.22 0 0 246

a szike -  akár tapétavágó - sem rossz megoldas, de én egy pipec kis körömollót használtam, azt könnyebben tudtam irányítani.

 

én COCH tag vagyok -  mire vagy kiváncsi?

Előzmény: rugaferenc (221)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.22 0 0 245

a Széchenyi térről indul. Tulképpen a platánsorok közötti fősétány folytatása -  nagyjából - észak felé. A másik irányba a Kárász utcában folytatódik a fősétány.

Előzmény: Törölt nick (216)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.21 0 0 244
Akkor már nézek is be egy "valamire való szerszámboltba" :)
Üdv!
Feri
Előzmény: Aquabat (243)
Aquabat Creative Commons License 2005.08.21 0 0 243
Minden valamire való szerszámboltban kell hogy legyen.
Előzmény: rugaferenc (242)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.21 0 0 242
www.yousendit.com
Egész tetszetős, valóban! :)
Teszteljétek..
Előzmény: Ironhazzard (226)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.20 0 0 241
BMX? SKOLNIK, Szovjet bicikli! Egyszer volt többet nem kérek ilyen csodát! Marad a >>!
Szíjjas leszedőt Pest környékén be lehet szerezni?
Üdv!
Feri
Előzmény: Aquabat (240)
Aquabat Creative Commons License 2005.08.19 0 0 240
Nagyon jó az a BMX. Nekem is volt. Öt-hat darabot széthajtottam. :) Igen szíjjas leszedőről van szó. Csak azzal lehet megoldani! Éééérteeeed!  :))
Előzmény: rugaferenc (239)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.19 0 0 239

Hi!

Pedig nekem jelenleg csak a csere lenne életképes. :)

Azért kösz!

Feri

Előzmény: BXD (238)
BXD Creative Commons License 2005.08.19 0 0 238

Köszi nem élnék a csere lehetőségével. :)

3 GSA 2 BX (innen a nickem) után pillanatnyilag Xantiát hajtok és szerintem viszonylag kevés kompatibilis alkatrész van amit fel tudnák használni.

Üdv

Előzmény: rugaferenc (229)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.19 0 0 237

Ricsi!

Most miért szidod a BMA-kat, ööööö, BMX-eket izééé afenetudja :)

Gömbleszedő érdekelne! Ez a szíjas verzió, ugye?

 Amúgy ha valakinek feles van tényleg elcserélném valamire!

Apropó! Ha valakit érdekel van négy enyhén padkázott BX alufelnim. Elcserélném bármily' értelmes dologra! :)

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!