Keresés

Részletes keresés

valila Creative Commons License 2009.06.08 0 0 6322

Az én kávécserjém egyik levele is produkált ilyen
tüneteket, de azért, mert nem bírta a napot,
megégett. Árnyékban hamar összeszedte magát,

de a beteg levelét nem tudtam megmenteni.

Nóra, biztos, hogy pawpaw képet tettél fel?

Előzmény: Béla1007 (6321)
Béla1007 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 6321

Sziasztok!!

Mi lehet a baja az alábbi növénynek???

Köszi

Béla

lili0010 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 6320
Sziasztok!
Kicsit aggódom a tavasszal kiültetett pawpaw szépen megindult, aztán egy jó ideje semmi növekedést nem mutat. Tűző naptól árnyékolva, locsolva rendszeresen.



Jogos, hogy aggódom?
Floo2 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 6319
Az idén már több mint 50 db vargányát szedtem, holnap pedig ez a szám reményeim szerint tovább emelkedik!
Előzmény: Törölt nick (6318)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.07 0 0 6318
Na az eső az amiből mi már jól el vagyunk látva.Most már egy időre el is kerülhetne bennünket akár.Úgy hogy ettől aztán a gombák nőhetnének...csak az a gond ,hogy jó helyet nem ismerek /nagyon ritkán járok gombászni/.Pedig nincs is nagy igényem,csak egy szer tudnék egy tisztes adagot szedni...tavaly pl 1 darabbal sem találkoztam...már ami ehető.
Előzmény: jozso48 (6317)
jozso48 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 6317
De bizony,hogy az!A vargányákról még annyit,hogy több faj van és ezek érési ideje is
elhúzódik.Vannak az első körben nyár elején megjelenő tipusok,majd a tipikusan nyári
fajták és a késői megjelenésűek.Igaz ezen időszakok nagyban átfedik egymást és az
egyes fajok sem tartják be szigorúan a megjelenési idejüket.Így azután nem ritka,ha
egy időben találni nyári,ízletes,vörösbarna v.éppen gyönyörű bronzos vargányákat.
Most már itt a vargányázás ideje,csak nem mindegy merre- mennyi eső volt.Sajnos
felénk kevés,így a vargánya is csak mutatóban van.
Előzmény: Törölt nick (6313)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.06 0 0 6316
Hú nekem is el kellene látogatnom arra,felénk augusztus környéke a vargányás időszak,már persze ha van csapadék...tavaly nem láttam egy darabot se igaz én nem vagyok nagy erdőjáró,de a gombát azt szeretem...
Előzmény: bejó51 (6314)
groowe Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6315

annyit mondok erre,hogy gogli,és beírod nagyrédei málna.felhoz azért pár találatot rá.meg mondtam veresegyházán vette barátnőm,és az öreg termelő mondta hogy a fajta neve nagyrédei.attól függetlenül,hogy nem ismert,valószínűleg létező fajta.
nálam málnából az említett nagyrédei már terem,autnum bliss még csak most pirosodik,a malling promise,gold,tulameen és a fertődi még csak most kezd érni.a szedermálnák még csak virágoznak.

bejó51 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6314

Szia !

Bocs, hogy még Nino válasza élőtt megerősítem, hogy idei!

A nejem még a múlt héten Letenyén vett 2-3 kilót. Nagy része a fagyasztóban

landolt, a többit 3 napig zabáltam. Felénk sok van a sok eső miatt.

Előzmény: Törölt nick (6313)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6313
Ugye ez még nem idei ?...:)
Előzmény: ninovarga (6290)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6312
Ahol nagyban foglalkoznak a sarjon termő málnákkal /mint pl a Blissy is/ ott a nyári termést nem is hagyják meg.Az ősszel termő vesszőket tőből ki és következő évben csak ősszel terem./Sztem akkor jobb is az íze ...érdekes módon/.Én csak 1-2 tövet tartok az Autumnból,mert ez a legkorábbi,de az íze a leggyengébb a most meglévők közül /régebben amikor több piros fajtám volt-a legtöbb 10 fajta-volt hasonlóan gyenge ízü is/Savanykás és a málnazamat sem intenzív.De hát ez a legtöbb primőrre igaz....
Előzmény: groowe (6308)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6311
Tényleg nem kötekedésből mondom,de Nagyréde nagy málnatermő vidék,na most ahogy az ott lakó ember nagyrédei ,attól függetlenül,hogy magyar,roma,sváb v. akármilyen náció...ugyanúgy az ott termesztett málnát is mondhatják nagyrédeinek attól függetlenül,hogy milyen fajta is ténylegesen.Ami nálam is most érik /az Autumn már lefutóban.../ az a Lucana /másik nevén Resa/,nagy,gömbölyded,erős hajtásokat hoz és kétszertermő,a korábbi,találós kérdéses képeim közül a felső.Finom,bár a sok eső -kevés napsütés miatt most nem az igazi.A régebben termesztett,mára leépülőben lévő fajták közül sztem még a Malling Exploit nagyon finom,nekünk annak idején abból volt kisebb ültetvényünk /azért megy ki a divatból mert a nagy szemek nem masszívak,nem alkalmas guruló málnának,pedig az íze finó/.A Fertődi bőtermő vette át a helyét,végül is nem érdemtelenül...
Viszont sztem a Fertődi aranyfürt leveri mindegyiket ízben...pedig az sárga/kár,hogy nem túl bőtermő és elég nyeszlett sarjakat hoz/
Előzmény: groowe (6304)
bogarász 60 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6310
Kedves Floo!    Nagyon köszönöm a gyors és megnyugtató véleményed. Nagyon sok irásban olvasok Fityeházáról.Közelebbi cimet tudsz-e? Köszi!
CBNora Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6309
Mi semmivel nem permetezzük. Tavasszal szoktam adni neki trágyát vagy komposztot és betakarom a tövét szalmával. Száraz időben locsolom. Az előző évi vesszőkből néhány el szokott száradni, mielőtt beérne a másodtermés, de csak kevés, és ezen nem izgatom magam. Így is van rajta már most is elég sok, ősszel meg sokkal több lesz. A friss hajtásoknak nem szokott semmi baja lenni.
Nincsenek tűző napon, az almafák valamennyire árnyékolják. A kert kötött talajú részén szebbek, mint a homokon.
Előzmény: groowe (6308)
groowe Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6308

nálam az autnum bliss elszárad,hiába permetezem mindenfajta betegség ellen,megnő olyan 180 cm-re,majd a tetejétől indulva elkezd kiszáradni.hiába locsolom,tápoldatozom,a tövét takarom fűvel,egyenlőre nem tudom mi lehet,napra gondoltam,hogy túl erősen éri és emiatt kezd tönkremenni.ilyenkor ezt a hajtást kivágom,és egy ideig megint minden oké.

ja voltam megint a kertészetben,elvitték az utolsó berkenyét is,az eladó azt mondta idén már nem is kapnak.multkor azt mondták ősszel lesz....most találja ki az ember.

Előzmény: CBNora (6307)
CBNora Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6307
Nagyon jó fajta lehet, nálunk az Autumn Bliss is meglehetősen szívósnak bizonyult.
Előzmény: groowe (6304)
CBNora Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6306
Azt a fajt néztem ki magamnak, ezek szerint finom is, nemcsak szép. Kettőnek nem nagyon jut hely, de lehet, hogy megpróbálom valahogy elhelyezni.
Az alnifolia most ilyen.

Előzmény: magyarliba (6285)
tomajiandi Creative Commons License 2009.06.05 0 0 6305
 Szép nagy ködre ébredtünk.
groowe Creative Commons License 2009.06.04 0 0 6304
barátnőm vette veresen egy idős termelőtől.vissza is küldtem másnap,hogy kérdezze meg milyen fajta,mert én se hallottam eddig róla,és biztos akartam benne lenni,hogy mi a neve.a málna mérete majdnem gyűszűnyi méretű,az autnum blissnél majdnem kétszer nagyobb,ízre édes,igazi málna íze van,semmi savanyú vagy ehhez hasonló íz nincs benne.már szedhető állapotban van,sokkal szívósabb mint az autnum bliss,vagy a sárga málna fajta.
Előzmény: Törölt nick (6303)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 6303
Sok fajtát ismerek "személyesen " és többet szakirodalomból,de nagyrédeiről nem hallottam...nagymarosiról igen,esetleg vmi tájfajta ?
Előzmény: groowe (6301)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 6302
Na jó...szóval az átverés :a felső képen a most érő Lucana/Resa/ fajta van /ez kétszer termő/,az alsó pedig a most tiszta piros...de majd feketére érő Bristol feketemálna.
Előzmény: groowe (6301)
groowe Creative Commons License 2009.06.04 0 0 6301
nálam a nagyrédei néz így ki
Előzmény: Törölt nick (6278)
tomajiandi Creative Commons License 2009.06.04 0 0 6300
 Van egy kákim, aminek a nemes része elpusztult, gyökérről viszont bőségesen hajt.Próbáljak egyetlen ilyen rügyet megtartani?
Béla1007 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 6299

Szia Papa!

Engem megint megszivattak mert nekem is a starkltól van de ez nem akar jól kötni igaz még csak 2 éves növény lehet idősebb korában jobban terem.

Üdv

Béla

Papa360 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 6298

Szia Béla!

 

Izre tényleg nem egy nagy durranás. Az éréssel viszont várhattál volna, amíg teljesen sötétkékre szineződik. Nekem a Starkl-os égerlevelű van, amely fürtökben hozza a termést és szinte az összes virág köt.

 

Üdv,

Papa

Előzmény: Béla1007 (6296)
magyarliba Creative Commons License 2009.06.03 0 0 6297
Az enyém kifejezetten jó ízű, édes. Minap egy csallóközi cimborám mézalmácskának nevezte..:)
Előzmény: Béla1007 (6296)
Béla1007 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 6296

Sziasztok !

itt a fanyarka képek !!

Nem estem hasra az ízétől kb olyan mint az egres legalább is számomra.

Üdv

Béla

 

 

valila Creative Commons License 2009.06.03 0 0 6295

Jozsó, nagyon köszönöm, megnyugtattál!

 

Mostmár merek örülni az új jövevényeknek.

Remélem, hogy termés is lesz majd,
hiszen fiú-lány párban kaptam őket és valóban
különböznek, a fiúnak sötétebbek a levelei, a lányé

pedig olyan, mint amit Arthúrtól kaptam.

Előzmény: jozso48 (6294)
jozso48 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 6294
Hát,hogy nem zavarják egymást az biztos,nálam a minikkel is egybefutnak,trehány
módon,de semmi gond és az is teljesen fagyálló,még a legcsekélyebb fagykárt sem
tapasztaltam rajta.Nino nem szereti tudom,de nálam tökéletesen terem,pedig nincs
mellette porzó.A szomszédomban volt,de mivel mind az öt fiú volt nekik,most dühükben
teljesen lecsupaszították,próbálják átoltani nem sok sikerrel.Így az én szólom kénytelen volt pár nélkül teremni és nem is keveset,ilyen sok még soha nem volt rajta.
Előzmény: valila (6291)
jozso48 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 6293
Pukkadozom is a sárga irigységtől,nálunk még csak néhány szem,de az is szinte használhatatlan,sok az albérlő.
Előzmény: ninovarga (6290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!