Keresés

Részletes keresés

akatonbo Creative Commons License 2005.06.10 0 0 92
Szerintem a Plitvicei-tavakat nem igazán lehet oda- vagy visszafelé megnézni, mert elég kiadós kirándulás. Csak úgy "beugrani" nem lehet, a túra kijelölt útvonalakon halad. A rövidebb (a kiírás szerint) 3-4 óra, a hosszabb 5-6, amiből mi simán 7-et csináltunk. Érdemes egy egész napot rááldozni, lenyűgöző élmény.
Előzmény: WhiteFalcon (81)
saválló Creative Commons License 2005.06.10 0 0 91

Szia!

Mi az utóbbi néhány évben  junius vége július elején mentünk Porecba, üdülés alatt majd mindig megjelent az alga,de annyi még sosem volt,mint tavaly.Akármerre is mentünk Istrián (Rabac,Rovinj,Umag,Pula)"ragacs" volt mindenhol.

Ezért az idén már kimarad Horvátország pedig nagyon szerettünk odajárni,de tényleg.

Előzmény: Törölt nick (49)
nord Creative Commons License 2005.06.10 0 0 90

Sziasztok!

 

Valamilyen brossúrában olvastam, hogy super95 és eurosuper95 benzin is van náluk.

A kettő közt mi a különbség, melyik felel meg a nálunk kapható 95-ös ólommentesnek?

fityoerika Creative Commons License 2005.06.09 0 0 89

Sziaszotok!

 

Segítséget szeretném kérnék. Mi Zadar és Sibenik között szeretnénk majd kempingezni "Mini camp"-ben.

Tavaj is ilyenben voltunk Split mellett a Kastel-eknél. Ezek a kempingek picik, a családi ház kertjében lehet sátorozni, 4-5 sátor max, és fel van szerelve ált-ban mosogató, mosdó, kultúrált WC stb. (Ahol mi voltunk, ott a hűtő és az áram is ingyen volt) Nagyon kultúrált volt, színvonalas. (Ja, és sokkal olcsóbb, mint a nagykempingek!!) Csak nagyon nehezen bukkantunk rá. :((, sokáig keresgéltünk:((

 

Zadar és Sibenik közötti részen nem tudnátok ilyen "Mini camp"-t ajánlani?

 

Köszi előre is!

g.a.z. Creative Commons License 2005.06.09 0 0 88

JEM69,STALIS!!

Köszönöm a segítséget!!!

bRIZSA Creative Commons License 2005.06.09 0 0 87

Szerintem a szorzó attól függ, hogy itthon milyen üzlettípushoz szoktál. A hazai hipermárketekhez viszonyítva a tengerparti abc-k valóban drágábbak, de ha itthon kisebb éjjel-nappaliba szaladsz le gyakran, akkor mindjárt elvész a különbség.

 

Konkrétan a tejet, kenyeret 4,50-5,10 kn közt vettük naponta.

Előzmény: AZS (85)
ALIR Creative Commons License 2005.06.09 0 0 86
LOL :)
Előzmény: AZS (85)
AZS Creative Commons License 2005.06.08 0 0 85
De az azért változatlanul igaz, hogy az ásványvíz meg a kóla drágább, mint a sör...
Előzmény: ALIR (84)
ALIR Creative Commons License 2005.06.08 0 0 84

Az árakról azt hallottam, hogy még mostanában is átlagosan 1,5 x-ös szorzóval lehet kalkulálni (2 éve még inkább 1,5-2 szeres). A benzin nem jelentősen olcsóbb, mint nálunk, de valamivel tényleg olcsóbb. Az utazás meg majd kiderül, én is abban bízom, hogy az autópálya sokat javít a helyzeten :). Szerintem semmi gond nincsen a kinti ásványvízzel, nekem ízlett az is :) A Coca-Cola etc. meg nagyon nem lehet más ízű, igaz én nem vagyok oda ezekért a szénsavas szarokért... :)

WhiteFalcon Creative Commons License 2005.06.08 0 0 83
Köszi, várom a pontos infokat.
Előzmény: JEM69 (82)
JEM69 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 82
Az általános turnusváltási időszak sajnos a szombat. Ennek megfelelően szombaton hatalmas forgalomra lehet számítani, és aki ezt szeretné péntek éjszaka megelőzni, sajnos csalódni fog, mert sokan gondolkodnak így :-((
Ez a forgalom jellemző az egész országra...A forgalom sűrű, de lehet haladni, viszont egy-egy fizető kapunál, vagy elágazásnál aztán km-es kocsisorok araszolnak az átjutás reményében. Sok helyen rendörök szoktak segédkezni, általában kevés sikerrel. Tavaly Split felé Plitvice felé mentünk, nem akarlak elkeseríteni, de ha már 50-el mentünk örülhettünk, pedig mi évek óta nem turnusváltós napokon megyünk. Viszont a látvány csodás. Idén talán javulni fog a forgalom nagysága ezen az útvonalon, mert átadják végig az autópályát, ami azt jelenti, hogy a határtól Splitig lehet majd haladni.
Mi július közepén megyünk nyaralni, pontos infókat /árak stb./ majd utána tudok adni.
Előzmény: WhiteFalcon (81)
WhiteFalcon Creative Commons License 2005.06.08 0 0 81

Köszi JEM69!

 

Bár még messze van a nyaralásunk kezdete (aug. 20-27), de már most utána akarok járni a számomra ismeretlen terep nehézségeinek.

Egy ideje olvasgatom a Ho-i utazással kapcsolatos főrumokat, és mindenütt a szombati dugókat emlegetik. Ez minden útra igaz, vagy vannak speciális szakaszok, ahol állni kell. Mi 19-én pénteken késő este indulnánk.

Konkrétan: az a tervünk, hogy Privlakába menet (vagy hazafelé) megnéznénk a Plitvicei tavakat. Állitólag az az út nagyon zsúfolt szokott lenni.

Tud valaki aktuális infót erről, vagy van egyéb javaslata?

 

Ákos

Előzmény: JEM69 (80)
JEM69 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 80
Helló!
Az árak tényleg nem vészesek ahoz képest, hogy itthon hogy elszaladtak az árak :-(((
Azért érdemes odafigyelni, mert pl. a tej, kenyér, zsemleféle, kristályvíz, üditők drágábbak, de a benzin olcsóbb....a fagyi tavaly 4-5 kuna volt, ami első látásra húzósnak tünik, de hatalmas adagot adnak ennyi pénzért.
Ásványvizet, üdítőt itthonról érdemes vinni, mert kint sokkal drágább és az íze is más...
Én könnyen beszélek, a kombiba belefér
Előzmény: WhiteFalcon (79)
WhiteFalcon Creative Commons License 2005.06.08 0 0 79

Hali!

 

Új vagyok itt, mivel kicsi családommal idén megyünk először Ho-ba, Privlakaba. A szállás és útvonal tiszta, de milyen az árszinvonal. A legtöbb helyen azt mondják, hogy közel a magyar árakhoz. Igaz ez? Mennyi pénzzel érdemes elindulni egy 1 hetes önellátós nyaralásra, ha viszünk tartós kaját is (a két gyerek, méretükhöz képest nagy fogyasztó:-) ).

 

Köszi

Ákos

nord Creative Commons License 2005.06.08 0 0 78
Jó kérdés, engem is érdekel!
Előzmény: JEM69 (77)
JEM69 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 77
Ez sem tartozik szorosan a ide, de minden évben visszatérő téma, hogy mit együnk a nyaralás alatt, illetve ebből mit érdemes itthonról magunkkal vinni?
Szivesen vennék néhány ötletet...:-))
Stalis Creative Commons License 2005.06.08 0 0 76

RAB sziget, Lopar város strandja homokos.

Krk szigeten pedig Baska nevű helyen aprókavicsos strandot találsz. 

Előzmény: g.a.z. (74)
JEM69 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 75
Pl. Hvar szigeten Jelsa városkában találsz homokos, aprókavicsos partszakaszt. Gyerkőcökkel kiváló hely...:-))
Előzmény: g.a.z. (74)
g.a.z. Creative Commons License 2005.06.08 0 0 74

Sziasztok!

 

Nem kapcsolódik szorosan a témához de szeretném ha segítenétek.

Merefelé vegyem az irányt Ho-ban ha homokos v aprókavicsos partszakaszt szeretnék találni?

 

Köszi

AZS Creative Commons License 2005.06.07 0 0 73
elvégre azért csinálom ;-)))
Előzmény: nord (70)
ALIR Creative Commons License 2005.06.07 0 0 72
Előzmény: tfulop (71)
tfulop Creative Commons License 2005.06.07 0 0 71

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni horvátországi, Plitvicei tavakhoz való nyaralás kapcsán. Az utazást egyénileg oldanám meg.

Diák vagyok, és ott a környéken szeretnék olcsó szállást taláni. Lehet camping és apartman is.

Ha tudnátok segíteni internetcímekkel, vagy telefonszámokkal, megköszönném!

 

Tamás F

nord Creative Commons License 2005.06.07 0 0 70

Köszi, én is ott találtam meg a megoldást:)

(Mondjuk hamarább is eszembe juthatott volna, mert már többször intéztem rajtuk keresztül dolgokat:)

Előzmény: AZS (69)
AZS Creative Commons License 2005.06.07 0 0 69
Esetleg a www.biztositas.hu?
Előzmény: nord (58)
marzio Creative Commons License 2005.06.06 0 0 68

Mi tavaly az asszonnyal csináltunk egy olyan ,,csak kettesben" hosszú hétvégét. Pulában a Stoja kempingben voltunk, a víz kiváló volt, algával nem találkoztam!

Szerintem nyugodtan menjetek, közel is van pikk-pakk le lehet érni!

Előzmény: sfi (67)
sfi Creative Commons License 2005.06.06 0 0 67
Pula közelében Medulinban van egy nagyon jó kemping sok fával. A vízről nem tudok semmit frisset, mert kb. 12 éve voltam ott.
Előzmény: nandi8 (66)
nandi8 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 66

Köszi.Nem valami megnyugtató.Mondjuk nem épp Pulába mennénk, hanem valami campingbe, vagy appartmanba a környéken, de most elbizonytalanodtam...

Előzmény: hemat (51)
ALIR Creative Commons License 2005.06.06 0 0 65
Erre mondjuk én úgy tudom felesleges, mert mintha Horvátországgal lenne megállípodásunk, hogy kölcsönösen ellátjuk egymás betegeit. De nem biztos, utána kell járni. Akkor már utasbiztosítást valóban ilyne komplexet célszerű kötni, ami hazautaztatást, s némi poggyászbiztosítást is tartalmaz.
Előzmény: Emi2 (64)
Emi2 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 64
Én csak arra kötök biztosítást, ha engem valami baj ér, akkor ne keljen kórházi számlákat fizetni. Baromi drága tud lenni...
Előzmény: nord (63)
nord Creative Commons License 2005.06.06 0 0 63

Hát pedig ez nagyon is utasbiztosításnak néz ki:)))

 

a PostaUtasŐr korszerű, széles körű utasbiztosítás. Összeállításánál szakembereink arra törekedtek, hogy Ön külföldi tartózkodása során elkerülhesse a kiszolgáltatott helyzetet, mentesüljön a váratlan események kellemetlen következményei alól.

 

Poggyászbiztosítás és útiokmányok pótlása

Poggyász eltulajdonítása, vagy baleseti sérülése

70 000,- Ft

110 000,- Ft

200 000,- Ft

Tárgyankénti limit

15 000,- Ft

25 000,- Ft

40 000,- Ft

 

Ezen a linken van a teljes infó:

http://www.mpb.hu/utasor.html#dijak

Előzmény: Emi2 (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!