Keresés

Részletes keresés

Papa360 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 6368

Ez már Rédics

 

 

 

 

 

Papa360 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 6367

 

 

Papa360 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 6366

 

 

 

 

Papa360 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 6365

Sziasztok!

Tegnapi képek tenkéről.

 

 

 

 

tomajiandi Creative Commons License 2009.06.15 0 0 6364
Már kezd érni a füge, néhány nap és szedhetjük! Találtam néhány puhuló gyümölcsöt.
ninovarga Creative Commons License 2009.06.14 0 0 6363
A fogadó küldöttség egyik tagja, elmondása szerint, Prinzersdorf nevű községben, a saját kertjében rendelkezik fügével és kivivel. Az előbbi a szigorúbb teleken részben, vagy egészben visszafagy, jelenleg, az utóbbi időszak enyhébb teleinek köszönhetően egészen szép méretű. A kivi viszont soha semmilyen sérülést nem szenvedett és nagyon bőven terem, amióta hagyta, hogy egy "Urwald" (őserdő) legyen belőle. Gondolom ezek a mondatok mindenki fülében ismerősen csengenek.
Látogatásunk egyik helyszínén, a Duna partjára települt kis középkori városkában, Dürnstein-ben magam is találkoztam fügével, amit le is fényképeztem. Ennek kapcsán került elő a téma egyébként és a beszélgetés során kiderült, hogy az egyikük szintén fügetulajdonos. Egy másik vendéglátónk elmondta, hogy az ő bécsi rokonainak a kertjében nagyméretű, idős példányok vannak, amelyek bőven teremnek, továbbra is megerősítve, hogy nem kelet, nem nyugat, nem észak, nem dél, hanem domborzat (inverzió) és városi hősziget. Nincs új a Nap alatt!
ninovarga Creative Commons License 2009.06.14 0 0 6362
Az elmúlt napokban volt szerencsém képviselő testületi delegációval Alsó-Ausztriába látogatni. A rengeteg egyéb tapasztalat mellett néhány többé-kevésbé ideillővel is gazdagodtam.
A Duna mentén magasodó sziklás hegyek oldalában teraszos műveléssel hatalmas területen van szőlőkultúra. A vendéglátók szerint (akik közül volt a szektorban közelebbről érintett is) nagyon jól működik, biztos piaca van, jövedelmező.
A vegetáció a miénkhez képest kb. két hét késésben van, most vannak az eperszezon elején, ami nálunk már bőven lecsengett. Az általuk az idén korainak minősített szőlővirágzás a fajták zöménél most zajlik, ugyanezeken a fajtákon nálunk már komoly szemmérettel rendelkező fürtök vannak. Tudjuk, hogy a szőlőnél a legkritikusabb klímatényező a vegetációs időszak hőösszege, ami a tökéletes érést és cukorképződést meghatározza. Könnyen kikövetkeztethető a végtermékek közti potenciális különbség, ha azon a területen két hétnyi hátrány már június közepéig összegyűlt egy olyan évben, amikor egész Közép-Európában a szokásosnál egységesebb volt az időjárás, sőt a csapadékos időszakok sokkal inkább érintették az Alpoktól délre eső területeket, mint a tőlük északra elterülőket.
De ott mindennek ellenére kiválónak minősül a klíma, erre mifelénk "hűvös", mindenre "alkalmatlan", "boreális" jellegű. Ott nincsenek értékesítési problémák, nálunk vannak. Ott hálásak azért, ha valaki valamilyen korlátoltságot, tévedést, vagy félrevezetést leleplez a társadalom javára, nálunk megneheztelnek arra, aki ugyanilyenek képviselőit tréfásan "szagembernek" minősíti.
Floo2 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 6361
Nagykanizsa egyik külterületi-szőlőhegyi részén jártam ma, és annyi fügét láttam, hogy majd leesett az állam!
Volt köztük szép derék is, és aminek külön örültem, hogy nem voltak agyonvagdosva, egy kivételével!
Az is bizonyosságot nyert, amire már régen gyanakodtunk, hogy sajna a fajtahasználat szerencsétlen volta miatt nincs annyira elterjedve errefelé a füge, mint amennyire lehetne, és ugyanezen okból nincs több méretes füge a környéken!
A térségben sajna a régi, hagyomágyos nagy barna fajta, vagy a kisebb, később érő barna fajta van elterjedve, ez a két legfagyérzékenyebb!
Az előbb említett helyen találtam az elmondások alapján lila, piros, sőt, sárga fügét is, és mindegyik példány sokkal nagyobb, mint amiket a barna fajtákból találni!
Állítólag valakinek a városban van fehér színű, vagy fehéresnek tűnő, minden esetre nagyon világos fügéje is!
Sajna fényképezőm nincs, így képek majd valamikor, amint szerzek gépet, illetve az említett helyen le vannak beszélve fügekóstolások is :))
valila Creative Commons License 2009.06.13 0 0 6360

Jozsó, tegyél már fel érő fügeképeket

légyszíves.

 

Ha már nekem élőben most nincs,
legalább a máséban gyönyörködhessek.

Előzmény: jozso48 (6355)
valila Creative Commons License 2009.06.13 0 0 6359

Mediterránum, én még ilyen hatalmas

és gyönyörűséges magnólia fát nem
láttam.

 

Gratulálok hozzá!

Előzmény: Mediterránum (6354)
valila Creative Commons License 2009.06.13 0 0 6358

Ezekszerint a káki megválogatja, hogy

hol és mikor kezdjen fejlődni.

 

Nem sokkal fejlettebb az én kákim sem,
mint a Bélus képén látható.

El is határoztam, hogy átültetem máshová,

mert nem kap túl sok napot a mostani

dombos helyén. Elkezdtem ásni, már elég

mélyen jártam, de az én fácskám még

mindig nem volt hajlandó kimozdulni.

Nagyon mélyre került a gyökere.

 

Nem is erőltettem a dolgot, otthagytam az

eredeti helyén és mostmár úgy akarom,

ahogy lesz.

 

Előzmény: Törölt nick (6357)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 6357
Ha ez megnyugtat én két,különböző helyre vitt kákival jártam így.Most indultak még csak meg,már kezdtem kényelmetlenül érezni magam,de most már nyugi van...
Előzmény: Béla1007 (6352)
valila Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6356

Sziasztok!

 

Ha már virág, akkor nekem is nyílik a klematiszom.

Egyelőre még nem túl bokros, de ahhoz képest,
hogy tavaly még ennyi sem volt, ez is előrelépés.

Előzmény: jozso48 (6355)
jozso48 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6355
Nagyon szép,nekem még virág nélkül is nagyon tetszett és szépen gyarapszik a
csemetéje,amit kaptam tőled.
Előzmény: Mediterránum (6354)
Mediterránum Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6354

Ismét virágzik a magnólia grandiflóra 1o méteres fám ami már 22 éves, magját törökországból hoztam annak idején.Több mint 1oo virág diszíti a fát.

 

 

magnólia

 

 

magnólia 2

 

 

virág
Floo2 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6353
Júniusi esők után...
Béla1007 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6352

Sziasztok !

Ma látogatást tettem a fiammal az egyik kolégám telkén kit boldog káki tulajdonossá tettem. Már a kínzásom lehetőségét vetette fel mert a gyökeres káki oltványa az április első hetében történő ültetése óta most mozdúlt meg. MA már vigyorgott a tulaj!!!

Üdv

Béla

 

Béla1007 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6351

Istenkirály vagy szaguaro!!

Ebben a sörrendben jöhetnek is az említett italok !!

Üdv

Béla

szaguaro Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6350
Én már ittam, elmesélhetem az ízét.....:-))  De komolyra forditva, megpróbálok szerezni. Nekem csak ilyen kommerszek vannak, törköly, szilva, sárgabarack, őszibarack, stb.
Előzmény: Béla1007 (6348)
magyarliba Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6349
Hát, ha a lekvárból indulunk ki, akkor nagyon jó lehet a pálinka is belőle...:) Jut eszembe, az imént találtam még egy összeaszott gyümölcsöt, akar valaki kísérletezni a magvetéssel???
Előzmény: Béla1007 (6348)
Béla1007 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6348

szaguaro !!

Ki kéne nyomozni kinek van berkenye pálinkája mert megízlelném én azt !!

Üdv

Béla

magyarliba Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6347
Naja, de azt mondta ez a diplomás, hogy ezek valami nemesített fajták és magról nem érdemes, én meg elhittem neki.
Előzmény: szaguaro (6346)
szaguaro Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6346
Elültethetted volna a magját, a házi meg a barkócaberkenye- ami szóba jöhet gyümölcsként- fajtaazonos magról is. Errefelé a szőlőhegyeken még elég sok helyen találni méreteseket, itt-ott az erdőben is. Kiváló pálinka van belőle.
Előzmény: magyarliba (6344)
lili0010 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6345
köszi!
Előzmény: ninovarga (6340)
magyarliba Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6344
Hmmmm... berkenye..:) A Szakkislány tavaly meglepett néhány kiló terméssel, az egyetem telepén kísérletezgetnek vele. Szép nagyok voltak, lett is lekvár , bár elég macerás az elkészítése. Nagyok a magvai, nehéz passzírozni, kiszedni meg türelemjáték. Cserébe villámgyorsan elfogyott, a baracklekvár tovább süllyedt a ranglistán...:))) Sajna facsemetét nem sikerült még keríteni, mert az említett telepen dolgozó jómunkásemberek véletlenül kiszántották a legtöbbjét..:(((
Előzmény: ninovarga (6339)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6343
Neked ingyenes, mert az első, ezredik, százezredik és egymilliomodik vendégnek nem kell fizetnie. Akik viszont csak ezután kapcsolnak, bizony, fizetnek, mint a katonatiszt! (Hacsak bele nem esnek majd a felsorolt sorszámok valamelyikébe.)
Előzmény: TTNora (6342)
TTNora Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6342
Hol lehet befizetni? :-)
Előzmény: ninovarga (6335)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6341
De hogy az igazság minden részletét feltárjam, bizonyos apró beavatkozások azért történtek az évek során:
a kákinál minden tavasszal megigazítom a koronát, néhány ág metszésével, a jujubát pedig megpróbáltam nemes fajtával beoltani, de csupán egy "nemes foltot sikerült rajta ejtenem", tökéletes kallusszal, de vak rüggyel. Az asiminához tényleg nem nyúltam.
Előzmény: ninovarga (6340)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6340
A saját tapasztalataimra alapozva azt a tanácsot tudom adni, hogy ne aggódj. Ne csak most ne aggódj, hanem általában ne aggódj a növényeid miatt!
Az udvaromba három, itteni téma tárgyát képező fajú növényt ültettem. Évekkel ezelőtt egy kákit, két éve egy asiminát és egy jujubamagoncot.
Elültettem őket ide az udvar gyepjének a közepébe és azóta ügyet sem vetettem rájuk. Bár nem is nagyon figyelgettem őket, de ha netalán mégis esetleg időszakosan sárgábbak voltak a kelleténél, nem törődtem vele, nem szaladtam tápért, permetezőért, hagytam őket a maguk kedvére vegetálni.
Ezzel a módszerrel a képeken látható növényeket lehet nevelni. Mindenkinek ezt tudom csak ajánlani. Tudom, hogy nincs benne túl sok szakma (szagma meg egyáltalán semmi), de talán mégis működik. Ki kell próbálni!
Félre a búval és az aggodalommal!
Előzmény: lili0010 (6320)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6339
Egy elfelejtett gyümölcsfaj terméssel teli, csodálatos példánya: idős berkenyefa a kútfeji szőlőhegyen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!