Keresés

Részletes keresés

jogepek Creative Commons License 2006.02.15 0 0 58
Én motorral járok, meg busszal, és elég ritkán az Istenhegyi felé, szóval nem igazán érint.
Előzmény: messelg (57)
messelg Creative Commons License 2006.02.15 0 0 57
Előveszed a lábadat, és gyalogolsz!
Előzmény: jogepek (56)
jogepek Creative Commons License 2006.02.15 0 0 56
Egyenlőre asszem igen. Egyszerre a Maros utcával és a Fasorral. Fasza lesz az autósoknak.
Előzmény: Resuah (55)
Resuah Creative Commons License 2006.02.15 0 0 55

Mekkora tér lesz ott, tök jó lenne, ha parkosítanák. :-)

 

Nem tudjátok, az Istenhegyit a Nagyenyed és az Orbán tér között fogják "csak" felújítani?

Előzmény: jogepek (54)
jogepek Creative Commons License 2006.02.09 0 0 54

Nem hiszem, mert ott eléggé mennek még az üzletek.

 

Előzmény: Resuah (53)
Resuah Creative Commons License 2006.02.09 0 0 53

Uhhff...

Bontják tovább is felfelé a sarokig?

Előzmény: jogepek (52)
jogepek Creative Commons License 2006.02.09 0 0 52

Szóval:

 

Por

 

Már alig van valami belőle

 

Hatalmas telek

 

 

Nemrég abban a szobában még laktak

Előzmény: jogepek (51)
jogepek Creative Commons License 2006.02.09 0 0 51

Majd otthonról tolok képeket róla. Tegnap fotóztam

 

Előzmény: Resuah (50)
Resuah Creative Commons License 2006.02.09 0 0 50
Haladnak felfele a bontással, látványos! :-)
Előzmény: Resuah (49)
Resuah Creative Commons License 2006.02.02 0 0 49
Tudom, nem olvastam vissza, lebontják az egész Nagyenyed u. jobb oldalát? Vagy csak ott a közepén szedték ki azt a házat? Mi lesz a helyén, új lakások?
Előzmény: jogepek (48)
jogepek Creative Commons License 2006.02.01 0 0 48
Hatalmas lendültettel bontják, ma láttam. A házak utcára néző oldala megvan, mögötte már csak téglahegyek. A Nagyenyed utcában iszonyatos por. Kár értük, de nagyon le voltak pukanva már.
Előzmény: kambekk (47)
kambekk Creative Commons License 2006.01.26 0 0 47
jogepek Creative Commons License 2005.12.13 0 0 46
Ha megnézitek, hogy melyik topikokba írok, akkor abból kiderül, hogy leginkább régi motorokkal foglalkozom. Ezeket a képeket a Svábhegyi verseny történetét jól ismerő embertől kaptam. Dédnagyanyám a szomszédja volt itt a kerületben az innen is jól ismert vrsenyzőnek, Delmár Walternek. Sajnos az ő házukat pár éve ledózerolták, egyedül a miénk maradt. :(
Előzmény: kaktusztea (45)
kaktusztea Creative Commons License 2005.12.13 0 0 45
jogepek: Honnan szerzed ezeket a képeket? Marha jók!
Előzmény: jogepek (42)
kaktusztea Creative Commons License 2005.12.13 0 0 44
Kedves Faramir74!

Szád erőteljes habzásából és hozzászólásod színvonalából úgy látom, nem használsz intelligens mosóport.
Na mindegy.

1. Ha vetted volna a fáradtságot - mint ahogy nem - és megnézeted volna a hozzászólásaimat, meglepve tapasztaltad volna, hogy nem nagyon tudnál a szoclib táborba besorolni (és a jobbosba se). Képzeld, nem szoclib polgármesterre szavaztam!

2. Miért ástam ki a csatabárdot? Azért, mert leírtam, hogy a polgármesterünk egy barom?
Vigyázz, ez megrendítő lesz! : Az, hogy egy politikus hülye/korrupt/stb. az NEM függ pártbeli hovatartozásától. Persze Neked, aki egy politikus nyilatkozatakor azt nézi milyen logó van az illető neve alá biggyesztve, ezt valószínűleg hiába magyarázom.

3. Mitnyant a saját pártjában is utálják.

4. Tesco
Olvasd el a #33-ban kambekk által belinkelt cikket.
Kérlek ismertesd a Te verziódat Tesco ügyben. Érdekelne.

5. A hajrázást hagyd meg a sportversenyekre, nem meccsen vagy.
Előzmény: Faramir74 (41)
jogepek Creative Commons License 2005.12.13 0 0 43
jogepek Creative Commons License 2005.12.05 0 0 42

A lehető legjobboldalibb vagyok, de sajnos igazat kell adjak Kaktustztea-nak, tényleg adnak ki zöldterületre építési engedélyt. :(

És egy kis érdekesség, talán hallottatok a Svábhegyi versenyről, kaptam pár képet róla:

 

Előzmény: Faramir74 (41)
Faramir74 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 41

Kedves Kaktustztea

Látom megkezdted a helyi MSZP választási kampányát a 2006-os önkormányzati választásra

Gondolom Élő Norberttől megkapod a magad jutalmát!

 

Elvileg egy lokálpatriota toopiknak nem kellene politikainak lennie, de te most kiástad a csatabárdot

 

Az egéész Tesco-ügy egy hazug csúsztatás, amelyet az MSZP talált ki, az az MSZP amelynek fáj hogy Toryországban Budapest Legjobboldalibb Kerületélben SOHA nem voltak hatalmon, és SOHA nem is lesznek

 

Hajrá magyarország, hajrá magyarok!

 

Zöld Buda mindig is konzervatív marad, akkor is ha nektek bolsik már az is fájna., ha egyetlen faluban más lenne hatalmon, mint ti!

Előzmény: kaktusztea (37)
jogepek Creative Commons License 2005.11.30 0 0 40
Érdekes lesz,az biztos.
Előzmény: kaktusztea (39)
kaktusztea Creative Commons License 2005.11.30 0 0 39
Szerintem alapos gyalulás lesz tekintve, hogy elég kicsi a bolt. Kérdés: az autók hol lesznek? Gondolom a domboldal helyén, ahol eddig kutyát sétáltattak az emberek, meg a gyerekek szánkózhattak télen..
Előzmény: jogepek (38)
jogepek Creative Commons License 2005.11.29 0 0 38

Azt a hányadékot bővíteni is akarják, vagy csak átfeliratozzák teszkóra?

Előzmény: kaktusztea (37)
kaktusztea Creative Commons License 2005.11.29 0 0 37
Tud valaki valamit Tesco-ügyben?
Én teljesen felháborítónak és eszetlennek tartom, hogy egy ilyen helyre Tesco-t építsenek! A domb tetejéről rálátni a városra, gyönyörű a kilátás, erre meg oda****nak egy kockát a tetejére. Gratulálok polgármester úr, különösen, hogy egyéni partizánakciójáról van szó, megkerülve mindenkit.

Szuper lesz, amikor a forgalom a 3x-osára nő és a helyi ingatlanok értéke szépen megfeleződik.
Persze a turul és az emlékfal avatása pont most történt, így azoknak a visszhangja elnyom minden méltatlankodást.

(Ja, és ne feletkezzünk el a zöldterületeken kiadott építési engedélyekről...)
Faramir74 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 36
Én új vagyok a Fórumon, eddig csak a sportban írtam, no én is a XII kerületben lakom és ott és laktam életem teljes 31 évében a Városmajor fölött a Kisssvábhegyen lakom, a Majorba járok templomban, és kerületi lokálpatriota vagyok, szeretem a zöld környezetet
jogepek Creative Commons License 2005.11.17 0 0 35

Akit érdekelnek régi képek a kerületről:Itt

jogepek Creative Commons License 2005.11.17 0 0 34

Egy régi kép a Zugligeti út-Budakeszi út sarokról.

kambekk Creative Commons License 2005.11.05 0 0 33

A lakosság akarata ellenére záratta be a XII. kerület a Pagony utcai Plust

 

Nem akarnak bevásárlóközpontot a XII. kerületi Pagony utcába a környék lakói. Háromszázötven aláírást is gyűjtöttek ennek érdekében, miután tudomásukra jutott, hogy a Pagony utcai volt Plus ABC-t az önkormányzat a Tescónak adta bérbe.

 

Lakossági fórumot tart hétfőn délután fél hattól az ABC ügyében Mitnyan György polgármester és a Tesco képviselője. Helyszín: a Pagony utca és a Fodor utca sarkán található Piros óvoda.

 

(nol.hu)

jogepek Creative Commons License 2005.10.22 0 0 32
bemehetne a lusta disznó okmányirodai dolgózók fejére lépni.
Előzmény: kaktusztea (31)
kaktusztea Creative Commons License 2005.10.22 0 0 31
Tank az Önkormányzatnál:

tank-1
tank-2
tank-3
tank-4
tank-5
tank-6
kambekk Creative Commons License 2005.10.22 0 0 30

Volt egyszer egy park a Böszörményi út/Németvölgyi út találkozásánal, benne egy játszótérrel. A kicsiny parkban álló játszóteret a 90-es évek elején megszüntették - miután a megnövekedett autóforgalom miatt nem volt már egészséges közeg a gyerekek gondtalan kergetőzéséhez.

A terecske közepére új sétautat építettek, elbontották a meglehetősen csúnyácska árusítóbódét a Böszörményi úti oldaláról, és cserjéket, bokrokat ültettek helyére. A tér megtalálta funkcióját. Az elmúlt években még pad is került a szélére, és a kerület zászlaja is ott lobogott fölötte.

 

Aztán jött egy több sebből vérző szoborállítási ötlet, s jogot-, szabályt-, szavazást felrúgó módon, példátlan iramban eldózerolták mindezt, felszámolva a hajdani kis parkot. A fákat, bokrokat kitépték a földből, az egykor volt parkot pedig szinte az utolsó négyzetméterig kibélelték mű terméskővel egy politikailag kétesélyes céllal megépítendő emlékmű miatt, önfejű és a környeztre fittyethányó módon.

 

Mindkét oldal kígyót békát zeng a turulért. De vajon emlékszik-e bárki is rá, hogy helyén volt egyszer egy park?

 

Egy park, minek helyén ma játszótér áll... Politikai játszótér :(

jogepek Creative Commons License 2005.10.14 0 0 29
A Hunyadororm lakópark felülről, a kép magáért beszél. Az erdő kellős közepén van!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!