Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gézanagy Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1071
jaj. nm...jobbrol a masodik,az a fekete fejü..
Előzmény: drMinit (1069)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1070
hali.talan a jobbszelsö! tuti volt csavarja..
Előzmény: drMinit (1069)
drMinit Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1069

 ezek vannak hírtelen. :

 

 

 

Előzmény: drMinit (1067)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1068
jo oke..de jöhet a email is
Előzmény: drMinit (1067)
drMinit Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1067

Bocsi igazad van, de mentségemre legyen mondva, a hétvégén ki sem nyitottam a mühelyt.    -Szigorúan csak a család!-

 

Ha nem felejtem el, teszek fel képet.

Előzmény: gézanagy (1065)
drMinit Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1066

 DE!

 

...de mit is....

 

na jó visszaolvasok....

 

Előzmény: gézanagy (1065)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.28 0 0 1065

hali.. nem felejtettél el??

Előzmény: drMinit (1063)
mikey l e d Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1064

Jogos hogy fejlődik a technika ez tény. A szimpatikusságot úgy értem hogy ne legyenek olyan funkciók amit idegesítóek, mint anyám kocsijába utólag épített fogalmam sincs milyen riasztó ami minden motortető emelést követően felkapcsolja a lámpákat ami nem kicsit meríti az aksit. az lehet hoyg azért van ha a pusztában lerobanunk lássunk a motortérben bár ez nem valósulhat meg minden autó esetében. Sajnos vanak autók ahol nem szerelhető a modern technika 10%-osan mivel kezdetlegesekés nemnagyon van mit blokkolni mert mechanikusak nem elektronika vezérel.

Előzmény: drMinit (1063)
drMinit Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1063

 

szimpatikus szimpatikus. :-)

 

Egy riasztó ne szimpatikus legyen, hanem jó....!

 

(egyébként anno sokat szereltük, jó készülék volt, de a mai világban a távirányítós eszközöket mint biztonságtechnikai eszközt, sajnos el kel felejteni, mert a kódjukat kb. 20-30 másodperc alatt lehet feltörni.

 

Ezek miatt manapság már nem nagyon szerelünk távirányítós riasztókat védelem gyanánt.

 

Ha riasztó kell, akkor a Blue16. névre hallgató közelítéses kódos, transponderes riasztót, vagy egy egyszerűbb, olcsóbb RFID kódos, úgyszintén Transponderes riasztót.

Ezeket viszont határozottan merem ajánlani, mert a kódjukat nem lehet feltörni, és így a védelmi értékük magasan kiemelkedik a hgyományos riasztókhoz képest.

 

A mai korban az autót kell megvédeni, és nem a benne felejtett értékeket, mert azokat sajnos sem így, sem úgy nem lehet megvédeni, mert egy ablak betörése és mondjuk az ülésről való telefon / vagy navigáció kiemelése másodpercek kérdése.

Ezzel szemben magát a gépjárművet mint értéket, határozottan meg lehet védeni, mondjuk egy megfelelően, a motortérbe beszerelt indításgátlóval, ami nem a hagyományos, 30éve megszokott pontokat blokkolja....

Előzmény: mikey l e d (1062)
mikey l e d Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1062

:))) Jogos az indok, azt nem ellenőriztem hogy elérhető vagy sem. De nem járok utána :) Nekem a legszimpatikusabb riasztó.

Előzmény: drMinit (1058)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1061

állitólag gyári nincs benne! szeintem a riasztós rakta bele,mert ott a kábele! a baj az hogy ugy összevolt rohadva,h megse birtam mozditani,és darabokra tört! hosszukás nyomo kapcsolo amire egy szál megy! a riasztóhoz kellene...és köszönöm!

Előzmény: drMinit (1060)
drMinit Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1060

gyári vagy utólagos?

 

habár ja jobban meggondolom, utolagos.

 

Teszek fel pár képet holnap v után, hogy milyen fajták vannak, ha valamelyik megfelel, akkor mailban meg tudjuk beszélni a külsési modot.

Odaadom mondjuk egy....................egy, egy köszönömért   :-))))

Előzmény: gézanagy (1059)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1059

fiuk! esetleg nem tudja valaki,h egy seicentohoz hol találok egy nyitásérzékelő kapcsolot  a motortérbe! ez egy hengeres kapcsolo,hosszukás,belül müanygbol,kivűl menetesen állitható,,stb egy egyszerü cucc,de sehol sem találok!

Előzmény: drMinit (1058)
drMinit Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1058

Drága barátom:-) azt, hogy egy webáruház még elérhető termékként tartja számon nem tudom megcáfolni.

De hidd el, én szerzödött viszonyban állok amagyarországi forgalmazóval, és nála már vagy fél éve NINCS spal riasztó...

Ha nem hiszed járj utána..  :-)

 

De abban igazad lehet hpogy még akár be is szerezhető...

meACupa :-)

Előzmény: mikey l e d (1057)
mikey l e d Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1057

http://www.metroman.hu/product/Autoriaszto-kozpontizar-ablakemelo/-Autoriaszto/AUTORIASZTO-SPAL-AP85-gyari-taviranyitohoz-rablasgatlas-funkcioval

Bár ez nem egésszen az amire gondoltam de az alap készülék bennevan. Ha erre gondoltál hogy megszünt idehaza.

Előzmény: drMinit (1055)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1056

nekem is volt olyan h magától berisztott,és a mozgásézékelője volt szar! szét szedtem,és kiiktattam! de nekem két gombos a távkapcsolom,és a netről letöltött használatiban benne volt,sajnos utólag,h a mozgásérzékelőt a kisebbik gombal is kilehet iktatni! mindegy,,nézz fel a netre,pontos tipus,szám,,stb,és olvasd el! lehet h találsz megoldást!

Előzmény: Feco1111 (1052)
drMinit Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1055

Ha jól mondom, a termék megszünt idehaza... sajnos.

Előzmény: mikey l e d (1054)
mikey l e d Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1054

Egyetértek az elöző hozzászólással és kiegészíteném azzal hogy ha van rá lehetőséged Spal AS 80-90 riasztót rakass be, az semmilyen körülmények közt nem felejt Mabisz "bizonyítványos" és sok extra funkciója van (belső világítás felkapcsolása nyitáskor 30s, külön csomagtér ajtó nyitás, külső belső radar,). Elég sok mindenre programozható ( alacsony fesz érzékelés, zárlat védelem) és a táv teljes üzemképtelensége esetén is kiiktatható a riasztó hogy indítható legyen az autó (persze nem egyszerűen).

Előzmény: Feco1111 (1052)
drMinit Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1053

Sajnos a régi készülékeknél előfordult fesz ejtés nyomán, a kódfelejtés.

Újból programozás user szintjén nem kivitelezhető.

-keress forgalmazót szerelőt aki tudja annka a módját, hogyan lehet ezt műhely körülmények közt újra programozni.

 

 

Előzmény: Feco1111 (1052)
Feco1111 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1052

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek van ötlete...

A kocsimban a riaszto tegnap valamiert elfelejtette a taviranyitokat...Nem tudom az okat, valamitol egyszercsak megkettyent...

Nem is volt beriasztozva es beelesesedett magatol es mikor inditani akartam mar riasztott.

Lehet az akksi halodik es nem volt eleg feszko, mert fel kellett tennem toltore. Mindenesetre 3 eve van nalunk az auto es soha semmi ilyesmi gond nem volt vele...

A tavokban csereltem elemet, raadasul az egyik csak tartalek volt, így a tavok biztosan nem rosszak, legalabbis nem mind a ketto.

Megtalaltam az egyseget, es a neten utanakeresgelve szinte biztosan egy vision 318-1800 a típusa.

A problemam a kovetkezo:

Leveszem az akksit, vagy a riasztomodult és ujra áram ala helyezve, élesedve indul.

A leirasban, minden programozas ugy indul, hogy disarm, azaz kapcsoljam ki a riasztot.

Mivel egyik távra sem reagal, ezert ezt nem tudom megtenni.

Az egyetlen dolog, ami a leirasbol mukodik, az a "reset"-nek nevezett valami.

Ez annyit tesz, hogy 10szer gyorsan raadom es leveszem a gyujtast a kocsira.

Ennek az eredmenye, hogy a riaszto elhallgat, viszont onnantol kezdve semmire nem reagal ujrainditasig.

Szamomra ugy tunik kikapcsolja magat.

 

A tavok programozasahoz elvileg 20szor kellene a gyujtast raadnom, levennem, de ezt szinten nem tudom megtenni, mivel a riaszto elesedve indul.

A 10-ig gyujtasraadas utan viszont a fenti reset tortenik meg, onnantol kezdve, hiaba adom neki 20szor a gyujtast le-fel, semmire nem reagal, a tobbi modositasi lehetosegre sem.

A panelen neztem, hogy az rf modulja 4 tuvel csatlakozik.

Remeltem, hogy sima NO/NC-s megoldassal vmelyik ket labbal tudok egy kikapcsolast eloidezni, de nem jott ossze...

 

Valakinek van esetleg otlete, hogyan tudnek a panelen eloidezni egy kikapcsolast, mintha a tavval kikapcsolnam???

 

Vagy barmi mas ötletre is nyitott vagyok! Jelenleg kibuheraltam belole, mert a kocsi sem indul ha benne van most...

 

A netet mar szenne kerestem, de a felhasznaloi és a bekotesi infokon (illetve az install infokon) kivul semmi mast nem talaltam.

 

Sem az RF modulrol, sem az alaplaprol nem talaltam semmi hasznalhatot, ami alapjan probalkozni tudnek...

 

Kepet, infot, mindent tudok kuldeni!

 

Nagyon köszönöm elore is a segítséget!

 

Üdv

Feco

gézanagy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1051

kösziiii

Előzmény: Kispofi (1050)
Kispofi Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1050

Itt tudnak neked távirányítót adni hozzá. Több változat is van. A beazonosításhoz szükség van a belsejére is.

http://www.stadigabi.com/

Előzmény: gézanagy (1048)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1049

de várom a leveled,ha ujra irnád!

Előzmény: gézanagy (1048)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1048

Egy ilyen kellene! eurócar 125P riasztóhoz!

Előzmény: gézanagy (1047)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1047

Előzmény: gézanagy (1046)
gézanagy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1046

hello.. a helyzet az h nem kaptam meg,,vagy lehet h a spam ban volt,... a riasztómat megcsináltam. a mozgás érzékelőt iktattam ki! azóta nem riaszt feleslegesen,csak ajtónyitásra! nekem egy másik távkapcsolo kellene,de arrol azt hiszem már tettem fel képet!

Előzmény: drMinit (1044)
drMinit Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1045

Ablakot, netán tetőablakot szeretnél felhúzni?

 

Egy CAN riasztót tényleg nem nehéz beszerelni, de legalább nem is ér sokat, de hagy kérdezzem meg, egy E60 esetén előképzettség nélkül hogy hogy neki fogtál?

Vagy van előképzettség??

Előzmény: Norbert1980 (1042)
drMinit Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1044

A múltkor írtam mailt a neved alatt található címre a távirányítóval kapcsolatosan, de nem kaptam rá reakciót.

Megoldódott a dolog?

 

Üdv.

Előzmény: gézanagy (1040)
azkiaz Creative Commons License 2012.10.20 0 0 1043

Segíteni nem tudok,de kérdezni igen. Milyen tipusú a riasztód?

Előzmény: Norbert1980 (1042)
Norbert1980 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1042
Sziasztok.
Szereltem az autómba egy canbus rendszerű riasztót,aminek a bekötése egyszerű volt,azonban azt a vezetéket ami a komfort elektronikának adja 15másodpercig a testet azt nem tudom hová kössem.Nem tudom,hogy a comfort modulnak melyik az erre szolgáló bemenő vezetéke.Ha valaki tud segíteni szóljon.2004-es Bmw e60.Köszi előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!