Keresés

Részletes keresés

kókuszka Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26353

Na azért nem vagyok ám távol tőle! Csak hát fiatalon kezdtem.:-))

Előzmény: nyárimádó (26351)
lac1 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26352

Pedig egyszer akaratomon kívül kipróbáltam, mert a lányom hajáról beleesett a vízbe a hajcsat, az a vékonyfajta, és pár óra alatt olyan rozsdás lett körülötte a csempe meg a fuga, hogy csak na.

 

Előzmény: flames4 (26346)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26351

Hah, 38 ??? Majd eccer talán leszek annyi:)))

Már furcsa is volt, hogy a lányod 18.

Apuuuka !! :))

Előzmény: kókuszka (26345)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26350

Dehogynem. Ha az a víz nem jön, még mindig abban áztatnám fáradt, izmos, hab testem:)))

Amúgy kókuszkának igaza van, a csővázas ezerszer jobb és olcsóbb, és nagyobb és ......

Előzmény: kókuszka (26345)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26349

Ja, és annyit tudok segíteni, hogy ha magaddal viszel, akkor a főnökkel megbeszéljük az áfá-t.

Üdv

Előzmény: splattalon (26344)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26348

Ja-ja, ez a topic a kedvencem. Itt Mindenki segítőkész és sok a haver:)))

Holnap küldöm a képeket, az enyém itthon mocsok lassú.

 

Amúgy, mutass egy műanyagot, ami bírja a nap sugarait. Hát... kb ennyi jutott nekem is eszembe.

Amúgy debrecni vagy??

Üdv

Előzmény: splattalon (26344)
kókuszka Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26347

De a fűtésrendszert jó esetben 1x töltöd fel. (néha pótlás, főleg nyitott rendszernél), és a melegedés soránlágyul a víz. Plusz az csak annyi klórt tartalmaz, mint a csapvíz (mert ugye az), a medencéhez (ami csapvíz szintén)+ jócskán többet adunk rendszeresen.

De lehet,hogy Én tévedek.:-)

Előzmény: flames4 (26346)
flames4 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26346

Üdv mindenkinek!:)

 "Nem az volt, hogy azert kell muanyag szivattyu a medences mindenekhez, mert a femet kikezdi a kloros viz?" Ez így van, de a fűtésrendszert se lágy, klormentes vízzel töltjük fel.Agyon klorozott vízben meg senki se szeret fürdeni.Az uszodák álltalába nem kevés klórt kevernek bele, de ott hőcserélővel oldják +.Ha ez folyamatos használatban lenne, tehát télen-nyáron, akkor érdemes 1 komolyabb rendszert csinálni hőcserélővel és vákumcsöves napkolival, de nálunk ez ugye szezonális, tehát jó ha 3 hónapot használjuk, ergo az életartalma nem csökken 1 fűtésrendszeréhez képest.  /de ez csak az én véleményem/

kókuszka Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26345

Hát ne haragudj, de itt többen is elmúltunk már 38 és kevés lenne ez az áztatgatás!:-))

De a tréfát félretéve ennyi pénz egy műanyaglavórért!!

Azért nyárimádó sem csak a talajvíz miatt váltott.

Előzmény: splattalon (26344)
splattalon Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26344

szia nyárimádó és mindenki!

köszönöm a gyors válaszokat.

vásárlás előtt nem is árt egy kis negativ véleményt is hallani.

sajnos igazad van az árral kapcsolatban ,ugy néz ki 132.000 Ft lesz,ha nem  emelkedik meg addigra.

szint is tudnánk választani megrendeléskor (erre ha kaphatnék tippeket,hasznosság alapján-vizkő,melegedés stb.)

igazábol egy hosszútávú medencét néztünk volna és csakis műanyagban gondolkodunk.

a fóliás nekem nem nagyon jön be (nem szeretnék megsérteni senkit).

más beszerzési forrást nem igazán tudtam eddig felhajtani (ennél vadabb árakat kaptam).

38 évesek vagyunk, igy nem okoz gondod a lájtos áztatgatás :-)

otthoni uszásra se elég pénz, se elég hely nem áll rendelkezésre.

ez az ülőke rész egy kicsit meglepett,hogy alá kell támasztani de megoldható.

esetleg ha valaki tud gyártót vagy eladó medencét ajánlani megköszönném.

igy vásárlás előtt nem árt egy-száz kört futni még,mivel nem kicsi az összeg számunkra.

köszönöm a tippeket,tanácsokat,javaslatokat.ugy látom nagyszerű társaságba csöppentem :-)

további terveimmel és gondjaimmal még jelentkezem.

hirtelen ennyi dolgozom fel az infókat.

jahh apám medije ilyen lett (adott etgy kis ihletet):

thx

bye

Előzmény: nyárimádó (26333)
lac1 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26343

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mezogazdasag/medence_es_kellekek/medence_vizforgato_eloszurovel_ar_alatt_1438228424.html

Az orrodat is tisztíccsa, meg a szolárba is felnyomja. Csak sokat nyom...

Meg kell kérdezni villanymotorost, hogy a fordulatszámát - és ezáltal a vízhozamot - tudja-e csökkenteni.

Én ha csinálok ilyent, ilyenen fogok gondolkodni. Medencézéshez medence anyagok a beváltak, ez különösen igaz a szivattyúra.

Szerintem.

 

 

lac1 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26342

A bronz az jó.

 

Előzmény: Axióma (26338)
lac1 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26341

Ja,

 

de ez két részből áll, van a fixen beépített cső, ami egy normál - emlékeim szerint 50-es - csőnél annyival nagyobb átmérőjű, amennyivel nagyobb a falvastagsága, hogy egy belső menet is elférjen benne, és abba tekeredik bele a képen látható peremes tárcsa, amiben az elforgatható gomb is van. Mondjuk nekem nem tekjesen ilyen, csak majdnem.

Előzmény: nyárimádó (26337)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26340

Igazad van, ezt elfelejtettem:(((

Olyan rég volt már nyár, hogy elfelejettem a klórt.

Akkor mivel is "hajtják" meg a szolárt???

Üdv

Előzmény: Axióma (26338)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26339

Azért nem említettem, mert ha jól emlékszem a kolléga minimális klórt használ, köszönhetően az UV-C lámpának. De a hsz.-od igaz.

Előzmény: Axióma (26338)
Axióma Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26338

Nem az volt, hogy azert kell muanyag szivattyu a medences mindenekhez, mert a femet kikezdi a kloros viz? Nekem mint kibicnek mind1, csak csodalkozom hogy senki nem emliti ezt, pedig mintha korabban soxor elojott volna.

Előzmény: nyárimádó (26336)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26337

Szevaaa !!!

 

De Neked téglalap alakú a medencéd, neki meg ha minden igaz kör lesz.

Kis medence átmérőnél vigyázni kell, mert az íve nem bír sokat el. Ha mondjuk 5,5m-es lenne a medence, annak az íve elbírna akár 10cm-es átmérőjű befúvót is.

Remélem érthető. Hmmmm.... egy pohár belső falára nem tudsz egy 20ft-os pénzérmét ragasztani, de egy 200literes hordó belső falára már igen. Na, arról a belső ívről beszélek.

Üdv

Előzmény: lac1 (26335)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26336

Keringtető szivattyú, fordulatszáma szerintem ezeknek már állítható az oldalán lévő kapcsolóval. Ha egy ház fűtését kielégíti, akkor ezt is. Beépítésnél kell az, hogy a tengelye vízszintesen álljon ( horizontálisan).

Nem értem, hogy tud levegősödni, mikor vízszint alatt tartjátok a szivattyút???

Előzmény: fricike46 (26320)
lac1 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26335

Splattalon,

 

nyogodtan tedd szembe egymással a két befúvót ha neked úgy tetszik (szia nyárimádó!), lehet kapni irányítható befúvót is, nekem is olyan van.

Előzmény: nyárimádó (26333)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26334

Kis medencének nem kell szolár, főleg ha megveszed a vateráról a műanyagot ( 4600-4800 liter). Víz melegítésre bőven elég az ÁTTETSZŐ mezőgazdasági nylon.

Előzmény: splattalon (26321)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26333

Szia splattalon!

Sok előnye és hátránya van ennek a medencének.

Előnye, hogy könnyű takarítani, nem kell elpakolgatni télen, asszem 4600 liter körüli víz pillanatok alatt felmelegszik benne, a homokszűrőd pillanatok alatt elintézi a dolgát, kutya- macska nem lyukasztja ki.

Sajna több a hátránya:)) Kicsi, csak ücsörögni lehet benne, nagyon KARCOLÓDIK ( homok, kosz), csúszik, enyhén szívja a nap a színét, vízkő hamar kiüt benne, téli fedés, és mocsok drága.

De ahogy érzed... ( mi nagyon szerettük a negatív élményektől függően)

 

Vigyáztunk rá, de mindig voltak újabb sérülései, amitől idegbajt kaptam ( karc). Eladtuk, mert 2010-ben a sok csapadék okozta talajvíz megemelte az egészet és a víz azóta is ott van 40-50cm-re a felszín alatt. 

Nekem süllyesztve volt, csak 20 cm volt kint a földből, azt egy asztalos srác burkolta körül. Az aljára furtak a készítők egy leeresztőlyukat, a homokszűrő max 10-20 liter vizet hagyott benne teljes vízcserekor. De miután megvettem a homokszűrőt egyszer sem kellett cserélni, csak pótolni. A fúvókákat ( 2db-ot ) esztergályossal csináltattam danamid anyagból. Ott b@sztam el a dolgokat, hogy a két fúvókát szembe raktam be egymással, így az örvényt nem csinált, sőt a két fúvóka sok volt, így a nyomás pedig kicsi.Ha újra csinálnám 1 db fúvókát raknék be, az nagy nyomásom fújná a vízet, és lenne annyi erő benne, hogy az örvényt megcsinálná a vízben. ( Amúgy csökkentettem szűkítővel  ( műanyag persellyel) a fúvóka furatát, így jó lett, az örvényt pedig egy műanyag könyökkel megoldottam.)

Arra figyelj, hogya a homokszűrő kimenő és bejövő csöveit ne szűkítsd le !!!

Használj 32-es vagy 38-as csöveket végig, amelyek csak műanyagból legyenek.

A medence ülő részét alá kell támasztanod körben, ha nem akarod odáig süllyeszteni, mert eltörhet terheléskor.

Használj időkapcsolót és fi-relét üzemeltetéskor! Ez a kettő kb 3500 Ft.

Kérdéseidre a válasz: -szkimmerem sosem volt, merítőhálóra erősített nylonharisna volt a vízen úszó koszok ellen

 - a leeresztést mosdólefolyóval elintézheted

- jakuzzi élmény miatt IS HASZNÁLD a fi-relét ( életvédelmi relé). A másik beépítendő szivattyú ( kerti szivattyú) nem tud sokat max 4 bar-t és 6-900W/h. Nagy jakuzzi élményt ne várj tőle.

- ha nem süllyeszted le, akkor kívülre is lépcső kell, mert kb 80 cm magas a medence

- ha már ilyen sokan lelkesedtek, akkor az ülőfelületig le lehetne ásni (kb 35 cm), így külső lépcső nem kellene, esztétikusabb, és nem kell agyalnod az ülőfelület alátámasztásán sem. És, ha már ennyien lelkesedtek, akkor már kicsi lesz a medi:))))

- a medence alja domború, ezért a beton és a hungarocell között levegő lesz, ami nem buli. Én homokkal vízszinteztem ki.

  Hjaj, remélem mindent leírtam. Ha valami nem oké, írj!  

Ha debrecen környékén laksz netán, akkor segítek a tapasztalataimmal. A fotók otthon vannak, majd holnap küldök emailt a privátodra, ha engedélyezted regisztrációkor.

Üdv

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: splattalon (26318)
flames4 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 26332

XD h.szőrődtől=homokszűrődtől  :)

Előzmény: flames4 (26331)
flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26331

  Ja , nem tom hogy mivel van csövezve a h.szőrődtől a mediig.Y helyet a T + könyök is jó./de ha még 1 visszacsapót is beraksz akkor az meg aztán a tuti, hogy ne tudjon beledolgozni a homokszűrőből kiáramló víz, a kollektor visszatérő csővébe, ha nem megy a kolektor keringetője. /  ;)

Előzmény: flames4 (26330)
flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26330

"Sajnos az adottságok miatt ha már 1-2 napig áll a keringés, akkor könnyen levegősődik és nehez nyomja át a levegőt." Nem láttam, de gondolom úgy van ,hogy medi vizére ömlik. /mert valahol levegőt kel hogy kapjon/ Az nem annyira f@sza.A beömlő /visszatérő/ csőbe is mindig legyen víz.Tehát vagy belógatod a medibe ,vagy bekötöd a beömlő ágba lehetőle Y nal és akkor nem kel visszacsapó szelep. ;)

Előzmény: Janaboy82 (26327)
flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26329

 Szerintem nincs./vagy van?/Nem lényeg nem éri meg.1/2" ost kel venni és egy 1"-1/2" szűkítővel kel összehozni.

Előzmény: Janaboy82 (26328)
Janaboy82 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26328

1"-osban van ilyen légtelenítő?

Előzmény: flames4 (26326)
Janaboy82 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26327

Természetesen! Mindig vízszint alatt van! Sajnos az adottságok miatt ha már 1-2 napig áll a keringés, akkor könnyen levegősődik és nehez nyomja át a levegőt.

Előzmény: flames4 (26325)
flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26326

Ja és 1 automata légtelenítőt érdemes még beépíteni ,hogy az első bekapcsolásnál könnyebben kidolgozza a levegőt.

Előzmény: flames4 (26325)
flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26325

 Hi!"De nem minden alkalommal kapta fel rögtön a keringést.." Ezt úgy érted hagy nem tudja áttolni a viztet,de ugye a szivattyút úgy építetted be hogy nem fut szárazon?Tehát a vízszint alatt van.

Előzmény: Janaboy82 (26323)
flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 26324

Fricike jó nyomon jársz!Ez a keringető szivttyú a legalkalmasabb.Kevés vizet szállit, és ide pont ez kell. ;)

Előzmény: fricike46 (26322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!