Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44058

Az a jó, hogy én tanácsért fordultam hozzátok, mert azt gondoltamtudtok adni némi instrukciót mint jártosok a témában ezzel szemben tőled, csak szurkálódást kapok.  Nem hinném, hogy olyan dolgokat írtam volna amire  így kell reagálni.

Ha normálisan nem tudsz az emberekkel társalogni akkor minek mész egy fórumra?

Előzmény: fúrószár (44057)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44057

Egy dologban nagy igazságod vagyon. ebben a buliban, ahogy kezded, az a pár liter benzin lesz a legkisebb költség, ugyanis a szerelőnél ácsorgó autó fogyasztása  0 liter, azaz nulla. :-)

 

Csipsz bontva: http://www.youtube.com/watch?v=c6ZvrHlaeLc

 

Bármi kérdésed van szólj, majd még jövök, most dologidő van. :-)

Előzmény: _V8_ (44055)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44056

JA mielőtt belekötnél a 10-20 liter üzemanyag alatt A különbségre gondoltam.

Előzmény: _V8_ (44055)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44055

:-D Látom ennek a topiknak is megvan a maga trollja :-D
Szóval úgy gondoltam 500 ezer körüli autókat nézegetme ez neke maz olcsó, mert gondolom ti nem ilyenekkel rohangáltok.
A tankolás része meg azért ne mérdekel, mert nem mennék napi szinten így ha egy hónapban elmegyek 2X nem fog földhözvágni a dolog nem 10-20 liter üzemanyagon fog múlni. Remélem kibontottad a csipszet. :-D

Előzmény: fúrószár (44053)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44054

Még az hozzátartozik a dologhoz, hogy nagy benyást szeretnék bár lehet h majd a nagy fogyasztás miatt nem lesz a legjobb választás, de még úgy is minden a jövő zenéje. :-D Azért szeretnék nagyobb méretű autót, mert 4 emberrel indulnék el ha mennék valamerre.

Előzmény: _V8_ (44052)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44053

"Még fiatal vagyok ezért nem is gondolkozok nagyobb összegű autó vásárlásán"

 

"viszont ha az ember ilyenre szánja magát akkor nem az a pár liter benya fogja földhözvágni."

 

Engedelmetekkel most leülök a fotelbe, bontok egy csipszet-kólát, oszt nyomjátok, ne pöcsöljetek! :-))))

Előzmény: _V8_ (44050)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44052

Rendszámosra gondoltam és akkor már hobbi biztosítás. Csak a 4 lityósra sok az átírás. :-D A yardok ne nagyon büntetgessenek már a rendszám miatt ha netán összefutok velük azon a pár méteren míg kijutok a dűlőre :-D Teljesen hobbi szinten szeretném. Először nekem elég lenne egy full alap csirke is :-D Aztán ahogy a pénztárca engedi mehetne a felszerelés bővítése. Tudom h üzemórára kell számolni a fogyasztást, de az engem nem izgat, mert ez egy ilyen sport. Ezt fel kell fogni aki ezen rágódik ne is gondolkozzon még csak hasonlón sem. Próbáltam olvasgatni ezzel kapcsolatban de sokmindent nem találtam. Tisztában vagyok vele, hogy nem olcsó meg mindennek megvannak a nehézségei és vanak alapvető dolgok amik nem ártanak ha vannak. De 100%-ig öncélu hobbi terepezgetésre túrázásra kellene és nem durva mászásokra. Első évben úgy is csak a környék erdeiben a földutakon menne a mászkálás meg esetleg az autó és a magam képeségeinek a próbálgatása de csak finoman. Aztán ahogy fejlődnék az autóval együtt úgy lehetne komolyabbra alakítani. :-D

Előzmény: zoliee81 (44051)
zoliee81 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 44051

Helló!

 

Szerény véleményem szerint, érdemesebb lenne mondjuk egy Samurai-al kezdened, ha azzal megtanulod, utánna lehet venni nagyobbat is. (valószínűleg nem fogsz) 

A 4 literes Jeep ha jól rémlik soros 6 hengeres injektroros BMW motorral szerelt, ami nem rossz, de terepen kár fogyasztásról beszélni, inkább hogy egy tank-ból hány üzemórát mentél el. Létezik minden hozzá bontóban, kábé gombokért lehet venni. Nálunk több csirke (sherokee) van a csapatban, valami mindíg elfárad. Ez azért nem a legolcsóbb hobbi, valamit mindíg lehet javítani a szekéren, veszel hozzá normális ballonsoabb gumikat, 2-300E forintos tételek, emelőszett, csörlő, normális tárcsafékek, dögrács, szúrólámpák, stb...

Jól sejtem, hogy rendszám nélküli hobbi járgány kellene?

 

Előzmény: _V8_ (44050)
_V8_ Creative Commons License 2013.09.24 0 0 44050

Üdvözletem az uraknak!

Egy olyan gondolat gyötör engem, hogy off road-ra alkalmas gépet kellene vennem :-D  Még fiatal vagyok ezért nem is gondolkozok nagyobb összegű autó vásárlásán és még ez sem biztos, hogy megvalósul egyáltalán valami a terveimből. Pont ezért gondoltam hogy a gondolatim levezetem egy ilyen remek oldalon ahol sok az öreg róka és benne vannak rendesen az off road-os dolgokba. A jeepeket néztem a 4000ccm körüli motorokkal, hogy azért az erő is vele legyen, mert a 2.5-es motort nem sokra tartom. A fogyasztásról sok fogalmam nincs de gondolom sok, viszont ha az ember ilyenre szánja magát akkor nem az a pár liter benya fogja földhözvágni. Szóval érdekelne, hogy mi az amit érdemes venni ilyen célokra. Mire kel lfigyelni stb. Nincs semmi komoly terv inkább csak az erdő járása. Ha sikerül venni valamit természetesen áldozni fogok rá, mert ha van valamim akkor arra költök az a típus vagyok. Szóval pár tanács vélemény érdekelne.

fordkasanya Creative Commons License 2013.09.22 0 0 44049

Szewasztok, Lada Niva gyári hátsó rács ( 2003 utáni) lenyilós vadszállító is egyben autón még nem volt 12.000 huf. Bp 20 km-re 06 20 488888 3

pinguru Creative Commons License 2013.09.14 0 0 44048

Mondjuk purhabbal :)

Előzmény: nyuszy (44047)
nyuszy Creative Commons License 2013.09.11 0 0 44047

Ha a dizájn miatt látszó lyukakat befedik, akkor ez megoldódik, nem?

Előzmény: fúrószár (44045)
fúrószár Creative Commons License 2013.09.10 0 0 44046

Komolyra fordítva a szót: A frankfurti autószalonon jól fog mutatni a pódijumon, ez tény. :-)))9)))4!!

fúrószár Creative Commons License 2013.09.10 0 0 44045

Meg ittenik van ez is, ne:     :-)))))

 

:-))))

 

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2013/09/09/hankook_i_flex_sosem_kap_defektet/

 

Aaaaamerikaji haddsereg. :-)))))

 

Én meg alig bírom lefogni a hasamat, mert szétfeszíti a röhögés. :-)))

 

Az megvan, min fog gurulni a Hámmvví, amikor telimennek a lukak sárral, és betonkeményre szárad benne a cucucc?????? :-))))))

 

Frédibéni azbzmg. :-)))

Előzmény: GMarci 2 (44044)
GMarci 2 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 44044
Előzmény: 452TD (44043)
452TD Creative Commons License 2013.09.09 0 0 44043

Üdvözletem!

 

Gumikat keresek platós UAZ-omra!

15"-os, valami komoly mintával rendelkező kellene.

Gyári méretű, vagy egy kicsit nagyobb, tehát legalább 215/90.
Távolság nem gond, elmegyek érte.

pinguru Creative Commons License 2013.09.03 0 0 44042

Azt kellett volna kirakni, hogy:

 

"Lusta vagyok gyalogolni. Közöd?"

 

Biztos értékelték volna :)

Előzmény: nyuszy (44041)
nyuszy Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44041

Ez is ki volt hirdetve, csak mi nem olvastuk a megfelelő médiumokat :)

Ráadásul nem is sima gyalogtúra volt, hanem valami gépi erő nélkül bárhogy menjél végig stílusú buli, szóval voltak ott kecskével is :)

Képzelheted, hogy ebben a kontextusban mennyire csúnyán néztek ránk, és tényleg brutálisan sokan voltak, se előtte, se azóta nem láttam annyi embert a Bakonyban összesen...

Az volt a szerencse, hogy volt a kocsiban pár RENDEZŐ feliratú mágnes, azokat kipakoltuk, és akkor már csak azt hallgattuk az ablakból, hogy mennyire trének tartják, hogy a rendező autóval jár :D

Előzmény: pinguru (44040)
pinguru Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44040

Tavasszal túráztunk a mátrában, az utunkat keresztezte egy teljesítmény gyalogtúra csapat. Tudtuk, hogy mikor indulnak, volt elképzelés, hogy kb. mennyi idő kell, hogy átvánszorogjanak az érintett szakaszon, így ez idő alatt egy jót kajáltunk, elakadtunk, csörlőztünk, aztán szépen továbbmentünk. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez a teljesítmény túra messzeföldön is ki volt hírdetve, így könnyű volt szervezkedni. Tény, hogy a kirándulók tüzet okádnak a szemeikkel, ha meglátnak, pedig mi is szeretünk a természetben lenni, csak kicsit másképpen :)

Előzmény: nyuszy (44039)
nyuszy Creative Commons License 2013.09.02 0 0 44039

Én is tudom, hogy tábla meg sorompó nélkül mindenki bekaphatja, de ettől függetlenül jobb szeretek olyan helyen mászkálni, ahol kevesebb embert kell kerülgetni. Azt nem mondom, hogy olyan helyre megyünk, ahol nem találkozunk senkivel, mert (a kirándulókat leszámítva is) a legelkúrtabb semmi közepén is mindig lesz egy-két olyan ember, aki láthatóan megy valahonnan valahová :)

 

Egyszer jártunk úgy, hogy kitaláltuk, végigmegyünk a Cuha-patak mellett, mert az szép. Tábla meg ilyesmi az nem volt, ellenben mikor már nem volt visszaút, elkezdett egyre több ember jönni szembe, mint kiderült, valami gyalogtúrás rendezvény volt, és szó szerint több ezer embert kellett kerülgetni, akik a tekintetükkel meg akartak ölni minket. Nem volt jó :)

Előzmény: GMarci 2 (44038)
GMarci 2 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44038

Bringás mondjuk az akad arra bőve, de Én mindig félreálltam nekik, köszöntem, Ők is köszöntek, és ennyi volt. Várpalota felé ilyen célból sajnos nem voltam, de a netet nézegetve sokkal jobb mint ez.
Natura 2000-be tudomásom szerint bemehetsz, csak a fokozottan védett természeti területre, meg a minden irányból sorompóval, táblával védettre nem.

Előzmény: nyuszy (44037)
nyuszy Creative Commons License 2013.09.01 0 0 44037

Nemtom, valahogy olyan helynek tűnt mindig, ahol sok az ember, én meg nem erőltetem a konfliktust. Pláne, ha nem tudom, hogy megéri-e.

Nem mellékesen majdnem ugyanannyi energia tőlem elmenni Várpalota felé, ott meg azért mégiscsak nagyobb hely van játszani.

 

Az, hogy egy lőtérben nem tudsz kárt okozni, egy dolog, ettől még simán Natura 2000 a lőterek többsége. A még éleseké is.

Előzmény: GMarci 2 (44036)
GMarci 2 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 44036

Miért nem mersz? Én, mikor még volt mivel, jártam arra, soha nem szólt senki egy szót sem. Egyébként járnak arra többen, látni a nyomokat. Egy lőtérben nagy kárt amúgy sem tudsz csinálni.
Sorompó a környéken egyedül csak az Angelika Forrás felé van, de csak a Nadapra vezető út felől, a többi úton se sorompó, se tába. Ott a lőtér fele meg egyáltalán nincs semmi ilyesmi.

Előzmény: nyuszy (44034)
pinguru Creative Commons License 2013.08.31 0 0 44035

Ki van táblázva, hogy nem lehet bemenni, vagy valamilyen sorompó van? Ha nincs, mehetsz.

Előzmény: nyuszy (44034)
nyuszy Creative Commons License 2013.08.30 0 0 44034

Én még sosem mertem arra játszani, túl feltűnő hely, oszt nem akarok hülye hatóságokkal harcolni.

Ez az a környék, ami Fehérvárról Pákozd felé a dombtetőn balra van?

Előzmény: Fázisceruza (44025)
mindropimindropi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 44033

Csak lassan, ráérősen!

 

Tie Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44032

Szerintem annyit még elbír, 2"-lal szélesebb gumi, mint a gyári, az nem vészes. 

Előzmény: Isti betyár (44031)
Isti betyár Creative Commons License 2013.08.25 0 0 44031

Sziasztok!

 

Egy Uaz felnire mennyire lehetne feltenni egy 265 széles gumit?

A gyári gumi 215 széles.

Néha terhet is visz, gondolom így reménytelen ilyen méretbe gondolkozni.

Illetve, ha a gumi maradna akkor milyen felnit tudnék találni, ami jó UAZ-ra?

fúrószár Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44030

Azért, mert túlizgulod.

 

Látod milyen szépen autózott.

Előzmény: Törölt nick (44029)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 44029

dehogy mindegy! egy siratófalnál számit a sulypont, tengelytáv, teljesítmény stb! akkor miért van az hogy az egyik feltud menni a másik nem?

Előzmény: fúrószár (44026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!