Keresés

Részletes keresés

Lilatigris Creative Commons License 2012.10.22 0 0 975

Ma jön az állatorvos kiherélni a kant és ha már itt van levágná (vagy hogy kell ezt mondani) a malacok fogát. Szerintetek ha eddig nem lett, érdemes még levágni? Olyan fontos az? Mert nem tudom hogy hogy fogjuk meg őket. :)

Lilatigris Creative Commons License 2012.10.21 0 0 974

Hááát nem tudom, ezek tényleg nagyon minik, átférnek azon a rácson. :D Kb. 20 cm hosszú és kb. 10 cm magas egy malac, de lehet sokat mondtam. Nem tudom elképzelni, hogy ezek valaha lesznek 50-60 kilósak. De úgy futnak mint a villám. :)

Szerintem nem lenne bajuk "fűtés" nélkül, amikor az anyjuk jön enni akkor beássák magukat a szalmába.

Előzmény: v2rider. (973)
v2rider. Creative Commons License 2012.10.21 0 0 973

arra jó a kirekesztorács...:-)

Előzmény: Lilatigris (970)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.21 0 0 972

Szia!

 

Állítólag elég igénytelenek, de hát olyan picik. Kb. akkorák mint egy fél macska. :)

Meg még egy kérdés, a malacok születése előtt kb. 1 héttel külön tettem a kant, aki holnap ki lesz herélve, mert mégsem tőle akarunk malacokat, őt mikor tehetem vissza a kocához és a kicsikhez? Hogy mégse legyen egyedül, mert így egész nap visít csak és alig eszik. :( Nem nagy, szerintem max. 10 kg.

Előzmény: woods80 (971)
woods80 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 971

Szia! 

A helyedben én biztos tennék, legalább egy 60-as égőt. Viszont nem ismerem annyira a vietnámi fajtát. Lehet, hogy nekik nem számít a hideg, mert jobban bírják, úgy mint a mangalica.

Előzmény: Lilatigris (970)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.21 0 0 970

Egy hét múlva állítólag már fagyni fog és havazni is. Két hetesek lesznek addigra a malacok. Tegyek be nekik hősugárzót? Persze biztonságosan, a koca és a malacok sem férnének hozzá.

 

Lilatigris Creative Commons License 2012.10.19 0 0 969

Hát nem nagyon. :( De nem adom föl. :) A malacok barátkozósabbak.

Előzmény: Rzola (968)
Rzola Creative Commons License 2012.10.19 0 0 968

Mennyire sikerült magadhoz édesgetni az anyát?

Előzmény: Lilatigris (964)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.19 0 0 967

Igen, kezdek afelé hajlani hogy maradjon. :)

Előzmény: ez-Ben (966)
ez-Ben Creative Commons License 2012.10.18 0 0 966

 

:) Ahogy említettem már egy jó anykoca aranyat ér...és ez eddig jól vizsgázott. Majd figyeld meg, melyik kis emse van az első csöcsökön és azt hagyd meg az anyja mellett anyadisznónak, mivel kettőt terveztél. Gyönyörködd csak ki magadat bennük, mert hamar felnönek. ( Sok szerencsét hozzájuk :)

Előzmény: Lilatigris (965)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.18 0 0 965

Azt vettem észre, hogy a koca mielőtt fölállna elkezd jobbra-balra hintázni, és eltávolodik a malacoktól és úgy kell föl. Először azt hittem hogy valami baj van, nem tud fölállni, de nem, azért csinálja hogy nehogy megnyomja a malacokat.

Ez normális? Nem értem akkor miért kell olyan rácsos elválasztó ahova nem fér be a koca?

 

Amúgy nem kevés a hét malac? Én legalább 10-et vártam. Sőt amekkora hasa volt, már arra készültem hogy 1-2-t nekem kell fölnevelni cumisüveggel. :)

 

 

Lilatigris Creative Commons License 2012.10.18 0 0 964

Köszi! Igen, heten vannak mint a gonoszok. Olyan cukik, bemegyek legugolok és odajönnek és megszaglásznak. És milyen kis cuki hangjuk van. Hát nem tudom hogy fogjuk megenni őket, már most úgy megszerettem őket... :)

Előzmény: Rzola (963)
Rzola Creative Commons License 2012.10.18 0 0 963

Szépek a malackáid.Mennyien vannak pontosan,7-en mint a gonoszok?

Előzmény: Lilatigris (961)
woods80 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 962

A kocád súlya és testőmege optimális a termékenyítésre. A nem megfelelő ivarzási ciklusról  sertés esetében még nem hallotttam. A 20 napos az még nem gond, de a 16!? Miből gondolod, hogy ivrazott? Milyen jeleket tapasztaltál nála? Lovagló próbát megkísérellted? Nem tudsz vissza emlékezni, hogy kb. mikor volt ivarzása? 

Megpróbálhatod az ivarzás kiindítását az etetés manipulálásával. Ezalatt azt értem, hogy pl.: 2 napig nincs se kaja, se víz, majd a harmadik nap reggel a megszokott dózis 2x-ét lehet neki adni. Egyébként ezt hívják a szakemberek ,,Flusihng"-nak

A hormon injekciót is megpróbálhatod. Ebben is tudok segíteni.

 

Lilatigris Creative Commons License 2012.10.17 0 0 961

A minimalacok:

 

 

:)

 

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 960
Úgy értem, hogy rendszertelenül volt kiindulva, tehát nem 3 hét, hanem kevesebb, 16-20 naponta kb. A kocasüldő 9-10 hónapos durván, és olyan 120 kg.. De mióta egyedül van, azóta nagyon nyugodt, eszik ahogy kell, csak már lassan ideje lenne alkotnia valamit...
Előzmény: woods80 (958)
woods80 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 959

AZ BIZTOS!!!!

Előzmény: ez-Ben (955)
woods80 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 958

Igen a babost és a vöröset gyakorta keresztezik, mivel ez utóbbi teljesen stresszmentes, viszont lassaban hízik.

A seghers egy húshybrid fajta! Jó a hús kihozatal, 10-12 malac a szaporulat, jó a takarmány értékesítő képesség, stresszre kevésbé érzékeny, nyugodt. Ezek voltak a pozitívumai. Érzékeny a betegségekre(intenzív tartásnál), jó minőségü takarmánnyal érdemes etetni valamint biztosítani kell számára a megfelelő takarmány beltartalmat, különben megbosszulja magát, bár ez utóbbi sztem sok más fajtára igaz lehet.

A koca süldödről írtad, hogy volt már neki ivarzása, pontosabban azt írtad, hogy ,,folyamatosan ki volt indulva" ezt nem értem, mert a sertésnél 3 hetente van ivarzás.Úgy érted, hogy rendszersen volt ivarzási ciklusa? Nem tudom miért maradt el? Pont a változásnak kellet volna az ivarzást felerösítenie. Mennyi idős a süldő? Hány kilós? Próbáld adagolt etetést alkalmazni, neki elvileg most nem kéne már nagyon híznia, de többet az életkor és a testömeg alapján tudok írni.   

 

misimókus73 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 956

Sziasztok.

 

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Van egy 4500nm-es bekerített külterületem, amiből 1000 nm méhes (külön bekerítve)

A maradék területen építettem egy 20nm-es deszka "istálót"+ 10 nm széna tárolót. Az a kósza gondolatom támadt hogy tartok 3-4 kecskét (a húsuk miatt). És akkor jó lenne 1-2 csüngőhasút is tartani. Fű van a területen, de godolom az rövid úton lepusztítják. Fű utánpótlás nem lesz gond. Van egy kis tavacska is ha strandolni akarnak.

Mikre kell még odafigyelnem?

Minden jó tanácsot szívesen fogadok?

Köszönettel

 

ez-Ben Creative Commons License 2012.10.16 0 0 955

 

:) Nagyszerű felvétel ! Azért ne hamarkodd el a dolgot, mert ha szép malacokat nevel meggondolandó a kiiktatása. Egy jó anyadisznó nagy kincs ám !

 (... kicsibe, nagyba egyaránt !:)

Előzmény: Lilatigris (954)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.16 0 0 954

Sziasztok!

 

Ez a kép még tegnap este készült, most már lehet több van. :) Nem nagyon akartam piszkálni, mert nem saját nevelésű koca eléggé bizalmatlan és nem akarom hogy elkezdjen ugrálni. Majd valószínű le lesz vágva és a kicsik közül lesz meghagyva egy (vagy kettő) kocának. Azt mondták félig vaddisznó az apa, úgy vártam hogy legyen csíkos kismalac, de nem lett. :( De amúgy az apjuk is fehér.

Legközelebb durokot akarok apának, szerintetek lehetséges, mert még az állatorvos is azt mondta hogy nem fogja tudni megszülni??

 

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 953

A pietrainra azért gondoltam, mert mások is azt a fajtát ajánlották hozzá, hogy a pindur milyen jó kis malac. Ez a seghers ez milyen sertés? Még nem halottam róla :$ És még egy olyan kérdésem lenne, hogy miért nem indul ki a koca süldő? Kaja vagy ilyesmi is teheti???

Előzmény: woods80 (952)
woods80 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 952

Én a pietrain fajtában nem tudok segíteni, de seghers, nagyfehér, esetleg lapály megoldható. Viszont, ha ragaszkodsz a pöttyöshöz, akkor mindenképp olyan helyről keress, ami abszolult stresszmentes, mert ez a fajta elég érzékeny idegrendszerű, de lehet hogy nem lesz gond, ha stresszes egy kicsit, mert a duroc viszont ennek az ellenkezője.  

Előzmény: Molnarjozsef95 (947)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.15 0 0 951

Szia!

 

Köszönöm a segítséget. Majd holnap megpróbálom lefényképezni őket, remélem a mami nem esz meg! :)

 

Előzmény: brekzg (949)
woods80 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 950

Teljesen egyetértek a javaslattal. Annyit azért még hozzáfűznék, hogy  fialás előtt pár nappal is óvatosan kell adni a kaját, mert ezzel elkerülhető a tőggyulladás kockázata, ami a későbbiekben még több bajt tud okozni.  

Előzmény: brekzg (949)
brekzg Creative Commons License 2012.10.15 0 0 949

Szia!

 

Reggel már adhatsz neki enni nyugodtan, de csak kevés takarmányt és jó sok folyadékot a tejtermelés és a folyadékveszteség miatt. ilyenkor nem szabad neki sokat adni, mert később visszaüt, szépen napról-napra többet adni neki egy hétig, aztán utána étvágy szerint, amennyit meg tud enni. Víz mindig bőven legyen neki!

 

Ha tudsz, tegyél fel képet!

 

Sok sikert hozzájuk!

Előzmény: Lilatigris (948)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.15 0 0 948

Sziasztok!

Mikor kell a kocának enni adni ellés után? Ma már biztos nem adok neki, mert úgy nézem lesz még pár malac. De reggel adhatok neki? Ma reggel kapott enni, még sétálni is kiengedtem kicsit, aztán fél kettőkor néztem rá utoljára semmi különös nem volt, fél 5-kor meg már 4 malac volt. :) Nagyon édik, már úgy ugrálnak az anyjukon, meg versenyeznek a jobb helyért a cicinél. Meg kell őket zabálni. :D

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 947

Értem. Köszönöm hogy ezt jelezted. Pietrainnel szeretném majd rakatni, de még nincs kiindulva a desznyó, pedig már ideje lenne. Bár lehet attól, hogy másik ólba lett rakva és száraztápról moslékra lett átrakva. Pedig amíg a másik ólba volt, a tesójával, akkor szinte mindig ki volt indulva..

Előzmény: woods80 (946)
woods80 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 946

Hali!

Én lehet, hogy tudok segíteni az ügyben, bár kb. 60km-re lakok az említett településtől!

Előzmény: Molnarjozsef95 (945)
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 945
Szép estét!
Nálam is árpa-kukorica kombót kap a coca, kis purinás koncentrátummal fűszerezve.:) A durok kocasüldőm meg kap korpát is pluszba.:) Jajj, akarom kérdezni, valaki nem tud tápiószele környékén inszeminátort??? A választ előre is köszönöm.:)
Előzmény: vihogó (944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!