Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2017.10.10 0 0 31265

Szerettem, és hiányoltam a fotóidat, nagyon informatívak, örülök, hogy újra..

 

Kedvencem, az S2 milyen szépen teljesít az m2r mellett... Az m2r pedig nem csak szúrófény, nagyon szèpen bevilágítja a terepet. Neked is tetszett az m2r?

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31264)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.10.10 0 0 31264

M2R NW vs S10R II, S1A, S1, S20R, S2, M2R CW

 

  

  

Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.10.10 0 0 31263

  

  

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31262

Sziasztok!

 

Másik  lámpa ami egyre jobban érdekel, tetszik a Fenix UC30 2017. Egyre több ötletet vesz át más gyártóktól. (foszforeszkáló gyűrű, energiaszint kijelzés, szép hatótáv a kis méret végett, jól kidolgozott kapcsoló, jó ár, ...)

 

https://www.fenixlighting.com/product/uc30-fenix-flashlight/

 

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31261

Nagyon meggyőző. Egyre jobban hajlok arra, hogy a Acebeam EC60 -ast lecserélem az L16 -ra. Nem lép vissza, ez már a ki tudja hányadik ilyen fajta lenne. Számomra ez is +++. ;-)

Előzmény: lampitactice.ro (31259)
lampitactice.ro Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31260

es kb ilyen  a lampa: 

Előzmény: lampitactice.ro (31259)
lampitactice.ro Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31259

Acebeam L16: valoszinu egyik legtokeletesebb fegyverlampa amit valaha is piacra dobtak. XHP35 led, 2000 lumen, kozel 90.000cd ertek. Mikro-USB csatlakozoval ellatott lampa, igy az aksit nem kell kivenni tolteshez. Mar aksival erkezik  egy 3100mAh-ossal. 

Amire erdemes odafigyelni: egyetlen lampa talan a sajat kategoriajabol amely nem lep vissza.... egyaltalan. Na jo 26 perc utan kb 15%-ot csokken  a fenyereje, es 35 perc utan megall:

Termeszetesen, 1000 lumen gyerekjatek az L16-nak, ezt is folyamatosan tudja tartani:

Es  a ketto egyutt:

Mivel 2000 lumenen nem lep vissza, ertheto modon picit atmelegszik  a lampa:

 

Ar/ertek aranyban egyelore verhetetlen. 

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31258

Ez sem rossz. 

 

Amúgy ZOOM -os mire kellett volna. Csak a táv számít. Nem inkább a szélesebb szórt fény.

 

Ha kellene a szélesebb szórt fény, ajánlom figyelmedbe még a Zebralight termékeit, főleg a H600 sorozatát. A MKII is jó, de a MKIII már XHP35 -ös és 1300 Lm. (12° / 80°)

Előzmény: Törölt nick (31255)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31257

ez lemaradt :)

 

Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31256

Nem. Én kb 9-10 éve kezdtem mélyebben belefolyni ebbe a lámpás témába, nem tudom akkor a Leitznél voltak-e már Olight lámpák vagy sem. Surefire és talán még Fenix is volt náluk, erre emlékszem, de konkrétan az Olightra nem hogy mikortól jött be. Összvissz kb három vagy négyszer jártam náluk. SLR ehhez képest hazajár hozzájuk, szóval ő a mumus :D 

 

Kereskedőt onnan lehet felismerni, hogy papagájszerűen nyomja a szöveget a brandről vagy azokról a márkákról amiket forgalmaz és mindenhol és mindenkinek csak azt ajánlja. Kritikát se nagyon fogsz hallani ilyenektől. 

 

A lenti sor azért csak Olightokból áll, mert itt a fórumon vannak R50, S2A, S1, S2 tulajok is, számukra pedig többet jelenthet egy ilyen összehasonlítás, mintha a Fenix RC40-et vagy a Microfire L500R V3-at raktam volna az M2R mellé. 

 

Lehet, hogy már ma éjszaka tudok feltenni összehasonlítós képeket, majd meglátom, hogy lesz időm, meg milyen lesz az időjárás. Lesz benne egy ki trükk is, de erről csak akkor ha kész vannak a képek.

Előzmény: zolka_m (31247)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31255
Előzmény: FBLLMAG (31236)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31254

Szia BBéci!

 

Maga idejében a MagLite XL200, MINI MAG PRO+ is hasonló fényerővel rendelkeztek mint pl. a Fenix Li-Ion lámpái. És az is igaz, hogy megragadtak az időben.

 

A Led Lenser fejlesztget, az optikájuk is OK. A jó pár éve vásárolt Led Lenser M7 pl. a mai napig megállja a helyét. Szinte nem fog rajta az idő vasfoga. Papíron 280 m és 19600 Cd; mérve viszont 31000 Cd ami ugyebár 350 m. Tényleg alig különbözik a 40000 Cd, 400 m tudású lámpáktól. Ami hiányzik, az a holdfény. A P3D, F1, de akár az új Fenix PD35TAC fényerejét is jóval túlszárnyalja. 30 mm test-, 37 mm fejátmérő, 127 - 137 mm hossz. Semmit sem forrósodik. A szórt fényre állítva is 300 Lm / 600 Cd, 400 Lm / 800 Cd. Fényesebbnek tűnik mint az újabb Fenix FD20 szórt fénye, pedig ennél 1000 LUX -ot mértem 1 m távról. Lehet, hogy nem vennél, ma már nem is lehet, azért beltérben mások ezek a lámpák. Széles szórt fény, zavaró fényes SPOT nélkül. Természetben meg fókuszra állítva, 40 Lm elég (2000 Cd) a sétára. Nincs fényáramveszteség, hanem úgy mint az Olight, a legtöbb fényt öszpontosítja (nem túl szűken), többit meg széles szórt fényként bocsájtja ki. Amúgy fokozatmentesen állítható, minden villogó funkció megtalálható benne (STROBE, SOS, helyzetjelző)

 

https://www.ledlenser.com/de/produkte/taschenlampen/m-serie/m7/

 

A MagLite XL200 giroszkópos irányítású, szinte mindent lehet állítani (138 m, 4800 Cd). A PRO+ 5600 Cd, 150 m hatótáv. 5 - 6 éves darabok, mai napig használatban vannak. Próbáltam elhagyni őket, kiderült, hogy pl. a gyertya üzemmód is hiányzott. Erősebb mint a Nitecore LA10, fejét lecsavarva, nagyon egyenletes, 360 ° -os fényt biztosít.

 

Nem kell szeretni, csak tisztában kell lenni, hogy mire képesek. Ha nomád túránál választanom kellene a Klarus XT11GT és a Led Lenser M7 között, hát a Led Lenser mellett döntenék. Ugyanúgy gyertyává alakítható mint a MINI MagLite PRO+. Gyertyaként ezek nagyon stabilak.

 

A Led Lenser TT pedig rövidebb mint a legtöbb Li-Ion lámpa, markolata hasonló, feje kicsit vastagabb, papíron 220 m hatótáv (ez is túlteljesíti). A szórt fénye kicsit gyengébb (mért 400 LUX@1m).

Előzmény: BBéci (31251)
fürészes Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31253

Melegszik de maxon nem sokáig használom!Mivel lehet tuningolni?

Előzmény: xtctraxx (31221)
zolka_m Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31252

igen, pont az M2R miatt gondoltam a Leitz érintettséget Data Commander Obersturmführernél, mert ahogy lent már írtam, már van itt 2 db a Leitz-nél, de csak jövő héten jönnek az eladásra szántak, szvl ha vki egy ilyen sort fényképez, azt vagy a boltban tette meg vagy a netről szedte .... nekem inkább saját képnek tűnt :)

 

A garancia ill. kuponok kapcsán is inkább kereskedői szemléletet éreztem --> 'A kuponos dolgok jók lehetnek, a vevőknek mindenképp'

:)

 

Ettől függetlenül meg tök jók és korrektek az észrevételei, mert ha már ilyen prémium termék vásárlásán gondolkozom, akkor nálam fontos szempont, hogy tudjam rendesen érvényesíteni a garanciát - ez pedig megér némi árprémiumot.

 

Ha vkinek azért van tapasztalat netes rendelésről, kuponokról, szállításról, garanciáról etc, akkor megköszönöm, ha leírja. Akár privátban.

Előzmény: ...slr... (31248)
BBéci Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31251

 Nem költöztem, a szakállvágóm már másfél éve alig akar működni, kellett helyette egy másik, a vasalóasztalom 19 éves, megnyúlt, horpad a rácsozata, hozzáér az alatta lévő keresztmerevítőhöz ami mintát nyom a vasalandó ruhába. A Leifheit kitalált egy új felületet, ami vastag és lyukacsos, megtetszett, rendeltem egyet, még nem érkezett meg. Fűszellőztetőm csak kézi van, elegem lett belőle, lombszívót mindig apósomtól kértem kölcsön, mindig olyankor kellett sógoromnak is, amikor éppen nálam volt. A téligumik az új autóra kellenek, nyárival adták.

Feleségemé lesz a P3D, nekem Zanflare F1 lesz helyette, de kell egy olyan lámpa, ami relatíve brutális fényű. Például át tudjak vele világítani a Ráckevei Duna túloldalára. Ragaszkodom az XHP35-höz, az a jelenlegi legújabb fejlesztésűek egyike. Szó sincs arról, hogy bárkinek mutogatni akarnám.

Remélem, a kettő jól kiegészíti egymást, több lámpát nem szeretnék venni. Na jó, valami 5-8000 lumenesről lehet szó a közeljövőben. :-)

MagLite, LedLenser ingyen sem kellene, ez teljesen szubjektív. Előbbiek monstrumok, az LL-ek 30 évvel ezelőtti fazonúak.

Előzmény: FBLLMAG (31231)
...slr... Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31250

Kösz, ez a sor nagyon szemléletes. Külön örülök, hogy az S2 is szerepel a sorban. 

 

Az S2 egy TIR optikás lámpa, szép nagy egyenletes fényköre van. Nincs sem hátsó gombja, sem töltőadaptere, így az 18650-es lámpák közt kifejezetten rövidnek számít. 

 

Látszik, hogy az M2R átmérőben hasonló, de robusztusabb felépítésű. A hosszak közti különbséget a koncentráltabb fényhez szükséges mély tükör, a taktikai első perem, és a hátsógomb-töltőelektronika indokolja. A nagyobb teljesítményű lednek megfelelően kapott egy bordázott vastagítást a led panel magasságában, ez biztosítja a jobb hűtést és a biztosabb fogást is. 

 

Jól látszik, hogy a sárga csővel ellátott, két ceruzaelemmel működő S2A, ami kifejezetten filigrán, vékony lámpának számít, nem sokkal karcsúbb az M2R-nél, ez az M2R jó hordozhatóságát alátámasztja. 

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31246)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31249

Az ott nem egy Olight M2R?

 

Saját gyüjtemény?

 

Az Acebeam lámpáid hol vannak?

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31246)
...slr... Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31248

Ezt nem tudnám sem megerősíteni, sem cáfolni. Viszont annyi és olyan színvonalú review-t írt, olyan képsorokat készített, ami alapján simán ott lehet azok között, akik idő előtt kapnak termékmintát tesztelésre.

Előzmény: zolka_m (31247)
zolka_m Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31247

ezek szerint Te a Leitz-nél dolgozol? :)

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31246)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31246

Balról jobbra: Olight X7, R50, S2A, M2R, S2, S10R II, S1, S1A

 

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31245

Köszönöm.

 

Hát úgy már kicsit nagy lesz. Azért csütörtökön rálesek. ;-)

 

2AA -s Nitecore lámpáim messzebb hordanak.

Előzmény: prs (31244)
prs Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31244

Soha nem írják oda, milyen elemmel megy.

Saccra 3C.

Előzmény: FBLLMAG (31241)
Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31243

Olightoknál általában nincs nagy árkülönbség az itthoni és kinti árak között, erre figyelnek a gyártónál is, ez már régóta így van. Más márkáknál sokkal nagyobb eltérések is lehetnek. Garanciális problémával, ha kinti a lámpa szerintem ne próbálkozz itthon vagy max extra költségért elintézik. Ezt bele kell kalkulálni mindenkinek aki kintről rendel lámpát vagy bármit. Megér e egy kis felárat a nyugalom. Nyilván ők sem hülyék, hogy bejön egy "vevő" a kinti lámpájával, hogy probléma van, hát nem fognak úgy kezelni, mint azt aki náluk vásárolt az biztos. Szerintem ilyen sehol nincs, ha csak nem kifejezetten olyan a garancia (pl notebookoknál). Autós példát is mondok, az USA-ból behozott Teslakra nincs garancia az EU-ban, csak azokra kapod meg amit itt veszel a kontinensen hivatalosan.

A kuponos dolgok jók lehetnek, a vevőknek mindenképp. Probléma akkor lehet, ha az adott gyártónál megunják az ilyesféle trükközést (rendszeresen a minimálisan megszabott kisker ár alatt adják a lámpákat) és egyszerűen megszüntetik a kapcsolatot/beszüntetik a forgalmazást az adott webáruháznál. Ilyenre volt már példa a múltban, de meg nem mondom melyik kínai shopnál. 

 

slr már válaszolt, de nagyon egyszerűen én is leírom. Lumen = a teljes fénymennyiség ami kijön a lámpából. Candela = fényerősség, minél több ez az érték, annál messzebbre világíthatsz a lámpával. A kettő nincs összefüggésben egymással olyan szempontból hogy, sok lumen nem eredményez automatikusan sok candelat is és fordítva.

Előzmény: zolka_m (31239)
...slr... Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31242

Nézem például az X7R árát, ami a világon szinte mindenhol 280 dollár. Leitz-nél 80 ezer forint, a hivatalos dollár árfolyammal számolva a magyar áfás ár 7%-kal magasabb ennél. Az szerintem nem rossz, ha a szállítás költségeit, kockázatait és a garanciális ügyintézést is figyelembe vesszük. Sőt, szerintem kifejezetten jó.

Előzmény: zolka_m (31239)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31241

Sziastok!

 

Erről mi a véleményetek?

 

https://www.lidl.hu/hu/Ajanlataink.htm?articleId=11103

 

...slr... Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31240

Szia, nem néztem még más Olight forgalmazók árait (ExtremDigital hirdetett egykor), de a forint dollár árfolyamot nézve szerintem nem rossz pontosabba sokkal jobb az ára, mint legtöbb árucikknek, ami külföldről jön. Milliókat érő kamerákat forgalmaznak, nem ebből akarnak meggazdagodni.

 

Azzal nincs tapasztalatom, hogy máshol vásárolt lámpa garanciáját hogyan kezelik. 

 

A lumennel a lámpából kiáramló teljes fénymennyiséget, fizikai mennyiség szerint a fényáramot mérik. 

 

A candela - definíciójának ismertetése nélkül - arról szól, hogy ha szembeállsz egy lámpával, milyen fényesnek látszik. A fényesség irányfüggő, tehát csak egy egészen keskeny sugár mentén mondja meg a fényességet, és ha szembeállsz a lámpával és körbejársz, akkor ez a fényesség változni is fog. Például ha körbemész a lámpa mögé, akkor nulla lesz a fényessége. Ha lámpáknál candeláról írnak, az a lámpa tengelyét jelenti, azt a vonalat, ami mentén a lámpa legerősebben világít. A candela nem függ attól, milyen messziről nézed, a fényforrást jellemzi.

 

A harmadik, amit nem kérdeztél, az a lux. A lux a megvilágítást jelenti egységnyi felületen. Arányos a candelával, és fordítottan arányos a távolság négyzetével.

 

Ha viszonylag kevés fényáram (lumen) mellé nagyon sok fényesség (candela) párosul, az azt jelenti, hogy a lámpa összes fényét igen keskeny nyalábba sűrítették. Messzehordó keresőlámpa, thrower. Ha sok a lumen és kevés a candela, akkor a fényt jól szétterítették, tehát egy szórt fényű (flood) lámpáról van szó.

Előzmény: zolka_m (31239)
zolka_m Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31239

Honnan érdemes Olight lámpát beszerezni?

Tudom, hogy a Leitz forgalmazza itthon, itt nyilván jól jön hogy hazai a garancia, ha bármi gond lenne esetleg, de árban, ha kintről jóval kedvezőbb, akkor megfontolnám. Láttam korábban, hogy csomó netes áruház kuponozik, erről info esetleg? Illetve, ha küldöldi  web áruházas rendelés lenne és mégis szükség lenne garanciára, akkor azt hogyan lehet? Például ha világgaranciával veszem netről és gond van, akkor tudom vinni a Leitz-hez?  Fotós vonalról emlékszem, hogy pl a Nikon itthoni képviselete trükközött ilyenekkel és elutasította a javítást, hiába volt világ gari :(

 

Más.

 

Alapkérdés az itteni  szakértőkhöz :) el tudna nekem vki magyarázni közérthetően, nagyvonalakban, hogy a lumen ill candela között mi  a különbség és az egymáshoz viszonyított arányuk miben játszik szerepet?

Előzmény: FBLLMAG (31216)
...slr... Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31238

Nézd meg, hátha találsz közte megfelelőt.

 

A 18650 beépített elemmel lehet, hogy kicsit fejnehéz, a h2s viszont egy új konstrukció, talán nem zavarna a könnyű hátsó aksi. Egy próbát megér, kipróbálhatók a boltban. Ah2s nem zoomos, se két reflektor dolgozik benne, az egyik szórtabb, a másik messzehordóbb. 

 

Vagy ha 16340 is elég lenne, akkor a h1 vagy h1r

Előzmény: ...slr... (31237)
...slr... Creative Commons License 2017.10.09 0 0 31237
Előzmény: kozso1 (31234)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.08 0 0 31236

Szia!

 

Ha lemondasz az "idehaza" lehetőségről akkor ez jó lehetne:

 

https://elemlampablog.hu/skilhunt-h03-fejlampa-minoseg-jo-aron/

 

Viszont, ha ebben az árfekvésben jó idehaza (mármint nálatok is beszerezhetőt) akarsz:

 

https://elemlampablog.hu/nitecore-nu30-kompakt-fejlampa/

 

Ez viszont belső töltéssel rendelkezik, ami szintén nem rossz. Amúgy mit használtál eddig?

Előzmény: kozso1 (31234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!