Keresés

Részletes keresés

zsolesz12 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26413

A pb- s is megoldható ha veszel egy kiszuperált pl. fég v-4- es átfolyásos vízmelegítőt, aminek a bemeneti ágára kerigetőszivattyút kötsz, és a szivattyút vezérled. Ha indul a szivattyú indítja a lángot is, ha leáll akkor megáll a fűtés is. Szóval ezt is lehetne automatizálni. Ez égésbiztosítóval is el lenne látva esetleges gázhiány esetére, természetesen a megfelelő szellőzésről gondoskodni kell. Persze fúvókákat kisebbre kell cserélni a pb miatt. Meg mivel ez hálózati víznyomásra van tervezve, a gázrész rugóját kicsit gyengíteni kell, hogy a szivattyú alacsonyabb nyomásával is elinduljon, de kivitelezhető. A gázfogyasztást nem tudom megmondani, de egy kis netes utánajárással kiszámolható.

zsolesz12 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26412

Most értem haza, így nem sajnos tudtam képeket csinálni, de pótolni fogom talán holnap. De nézd meg a  10037 hsz-t erről a fórumról. Az enyém is kb ilyen, csak nekem alulemezen van a csőkígyó, + a lemezbe be van préselve a cső profilja és ebbe belefektetve,  hogy minél nagyobb felületen összeérjenek. Jobb lenne a hatásfok, ha rézlemezre lenne végigforrasztva a csőkígyó, de az sajnos nagyon megdobja az árát. Kicsit tartottam a keringető belsejétől, hogy elszinezi a vizet, mivel nem saválló, de semmi negatívumot nem tapasztaltam. Úgy tervezz, hogy az irodalom szerint a medence vízfelületének legalább 60%- a legyen a kollektor(ok) hasznos, hőelnyelő felülete.

Előzmény: fricike46 (26394)
splattalon Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26411

szia!

mióta elkapott a mediláz turkálgatok a neten.

idomokkal kapcsolatban ezt is találtam:

http://www.lemant-pool.hu/arlistak/vizbe_es_elvezeto.pdf

 

mivel ujonc vagyok és még csak a 2008 -as fórumbeirást nyálaztam még végig.lehet linkelte már valaki és nem ujdonság.

akkor bocsi igy utólag is.

de hátha valami ötletet vagy összehasonlitást tudsz tenni.

még én sem tudom,hol vegyem meg az idomokat,bár láttam a vaterán is.(darabra is árulja az eladó):

http://www.vatera.hu/otthon_epitkezes_kert/kert_mezogazdasag/medence_es_kellekek/medence_alkatresz_1437601763.html

thx

bye

Előzmény: flames4 (26410)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26410

   Ahoz mit szóltok, amit már írtam Nyárimádónak: hogy kivágnám a kőr alakú medim aljának a közepét, és oda csatlakoznék a szivattyú felé menő ággal.Mert ugye nálam a körbeforgatásnál mindig ott gyűlnek össze a cuccok./Nincs még beton alapom.Minden évbe talajrendezés, és középre lejtetem meg, de csak finoman.Fekete fólia, hugarocel, majd kék ponyva erre jön az intex medi./csak a medi alja vékonyabb anyogból van, mint az oldala :/ .Ezért elhalasztottam a kivágást.Meg valami padló elszívó idom kellene, amire rá is lehet lépni, és esztétikus. köszi

splattalon Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26409

szia!

Ha minden igaz és nem találok jobbat,akkor ilyen lesz:(26318)hozzászólás.

ott rajta van a szivattyúm adattáblája is. (a német nyelv nekem kinai)

Nem akarom süllyeszteni semmikép,butiful tervem már kering a kobakomban :D

ugy gondolom csak a távolsággal lehet majd valami gond,mert minimálisan tenném a föld alá,hogy ne legyen utban.

az emelési magasság meg nem lesz több,mintha aknába tenném.

thx

bye

Előzmény: flames4 (26402)
lac1 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26408

...mondjuk ha a szivattyú a melegítő (tolattyú?) előtt van, akkor jó is lehet, előbb járt a billentyűzetem, mint az eszem.

Előzmény: lac1 (26406)
kókuszka Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26407

Az a kajás téma azért jobban bejön,mint a vízmelegítő!:-))

lac1 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26406

A szivattyúdra elvileg rá van írva a max. vízhő!!!!

Amit itt páran használunk SHOTT márkájú, arra emlékeim szerint 50 C fok van jelezve, úgyhogy... ésszel!

Előzmény: splattalon (26400)
lac1 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26405

Szia,

 

nekem is átlátszó van, a csúcsom az 34,5 C fok volt. Én sem igazán látom értelmét, két okból. Ha rendes nyár van, akkor elvileg a fóliás megoldásnak elégnek kell lennie, és tök mindegy, hogy fekete vagy átlátszó. Kinek ez, kinek az.

Az első ok lehet a medencés időszak kitolását, előbb töltöm, később eresztek...

De. Amikor CSAK úgy használható a medence, hogy egyéb furfang kell a használathoz, akkor az azt jelenti, hogy az éjszakák is hidegebbek, vagyis az éjszakai kihűlés elviszi a kollektor nyereségét. Ha van rajta rendes fedés, akkor persze más a dolog.

Tehát a kollektor előnye csak fedéssel EGYÜTT használható ki.

A másik ok pedig az, hogy minél több elektromos eszköz található a rendszerben, annál veszélyesebb a dolog, mármint a medencehasználat (mondjuk ez nem is ok, hanem inkább bölcsesség). 

Én pl. éjszakára mindig dupla nejlonnal takarom le a medit (ez mondjuk plusz 2-3 ezer forint), a kettő között egy strandlabda.

Szerintem.

Előzmény: flames4 (26397)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26404

Igen igen.Szerintem ő is így gondolta.(szivattyú féle menőt alulra-medibe visszatérőt felülre./ Én nekem + a vaterás vízmelegítő tettszet. :)

Előzmény: nyárimádó (26403)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26403

Szerintem nem jó, mert oda- vissza azért 10m. A szivattyú meg 0,6 bar-ral dolgozik ~kb.

Szerintem a kis nyomás, a csőveszteségek miatt keveset fog szállítani a szivattyú.

A homokszűrő leírásában le van írva a max emelési magasság, stb, ott nézd meg, de lehet hogy csak a biztonági távolság lesz feltüntetve.

A 110-es pvc-be alig fér el a 2x 32mm-es gégecső ( belső 32 mm, a külseje nagyobb), ha van nagyobb azt rakd ( tapasztalat).

Ha felül van a befúvó, az jobban megindítja az örvénylést körbe, ha alulra teszed még a koszt is kutyulni fogja állandóan ( nem tud leülepedni). Így alulra a kiömlőt, felülre a befúvót raknám.

Szerintem....

 

Előzmény: splattalon (26400)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26402

Szia!Ez tényleg jópofa.Nem kell barkácsolni. Milyen medid lesz?Mekkora , kör - v téglalap alakú?Gondolom, nem akarod süllyeszteni.

Előzmény: splattalon (26400)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26401

XD Ez így van.Akár oda is teheted.Kemencébe is.Hórdót,  is lehet szigetelni hőálló paplannal.Hogy kevesebb tüzelő anyagot kelljen benne elégetni.És valami hőálló esztétikus burkolatot adni neki. .... Ha beválik építhetnél egy kerti kemencét is, csőregiszterrel.Na az ám a tuti.Kemiben sűlt kaja + vízmelegítés.

Előzmény: nyárimádó (26399)
splattalon Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26400

Sziasztok!

fricike46!

Nekem ezen akadt meg a szemem jómúltkorában.

Többfélét is tud csinálni ,azt hiszem.Előtte másfajtát is hirdetett:

http://www.vatera.hu/otthon_epitkezes_kert/kert_mezogazdasag/medence_es_kellekek/udvari_szabadteri_viz_melegito_jakuzzi_medence_1438081728.html

 

Kérdéseim:a homokszűrős szivattyúmat kb.5 méterre raknám a medencémtöl(fáskamrába). (anno nyárimádó féle medi)

Ugy terveztem hogy kb.110-es pvc csövet lefektetek a föld alá,abban elfér az oda és visszatérő ág 2 csöve.

gondot okoz-e a szivattyú és homokszűrő hatékonyságában?

nem lenne utban ezért gondoltam erre és aknába nem tudom tenni.

a másik kérdésem:

ha  beépitem a medimbe a ki és befuvó szelepet,hogy érdemes raknom?

-alul bokamagasságban oldalfalba a kimenőt

felül a befúvót?

van értelme a forgófejes befúvónak vagy elég az irányitható?

remélem értitek mit irok,mert nekem csak fejben alakulnak még ezek a dolgok és lehet köze nincs a témához :D

thx

bye

Előzmény: fricike46 (26394)
nyárimádó Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26399

Jaj Fricike!

Mire kész a pacal,addigra a víz is meleg lesz. Tedd be a szalonnasütőbe a rézspirált, szivattyút bekötöd, oszt' had szóljon.

Előzmény: fricike46 (26394)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26398

Hi Fricike!Itt aztán lehet csemegézni. :) Én még nem próbáltam, mert medit csak szezonba használjuk.De ez borús időben a legolcsóbb fűtés.

Előzmény: flames4 (26396)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26397

Hi Lac!1 pár éve csináltam 1/2" kpe csöves napkolit magamnak./hőtükörrel mi1mással/Hát 10 C on belül volt a delta T.Lófütyit se ért.Pár fokkal tudtam növelni a medi hőmérsékletét.Maradtam a fóliánál. Ja igen az átlátszónál. bocsi Kókuszka. :)

Előzmény: lac1 (26393)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26396

Sziasztok!Teli van a youtube ilyenekkel.   

Előzmény: fricike46 (26394)
Axióma Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26395

Sztem apr. 1-jet megoldod: feltoltod a melegviz-csaprol. Azt meg nem mondtad, hogy utana folyamatosan akarod hasznalni:))

De egyebkent en tuti nem szenvednek kieg. futest osszerakni ezert, mert a par m3 viz felfutese ugyis horribilis, pb-rol sokkal jobban mint a gazkazanodbol (ha az van). Szinten tartani viszont mar joval kevesebb energia is eleg, ott mar szamithat a napocska erezheto %-ot.

Előzmény: fricike46 (26394)
fricike46 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26394

Köszi a választ !

Ez a rézcsöves fűtési módszer is csikolna,mielőtt pénzt dobálok ki (asszony már így is fűbe vág).

Nincs valami képed és részletes leírásod?Mert már régóta a gondolatom a PB-s fűtés csak nem tudom hogy elképzelni...de ötletelhetnénk róla vagy ha esetleg képek vannak nagyon jó lenne.

 

Előzmény: flames4 (26392)
lac1 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26393

Ez elméletben ÉS elektrotechnikai szemmel nézve igaz. Egy motor induló áramfelvétele másodpercben mérhető - a plusz áramigényt nézve. Tehát ha neked megy egy percig, mert ennyi idő alatt átnyom annyit, amennyi a kollektorban levő  vízmennyiség, DE utána 10 percre kikapcsol, ameddig a kollektorban levő víz újból felmelegszik, addig nem fogsz te szignifikáns különbséget mérni a pénztárcád vastagságát illetően.

HA másodpercenként kapcsolna be- és ki, akkor szerintem már igen, de így...

Előzmény: flames4 (26391)
flames4 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26392

Szia Fricike! Szerintem április elején nem fogod tudni felmelegíteni a vizedet 34-36 fokra csőkolival,még estére se.(nem fog annyit sütni a nap)Viszont nyáron jól jöhet.Régi képekről láttam, hogy a medit rendesen körbeszigeteltétek.Még mindig azt mondom, hogy a legjobb ha rézcsöves fűtéssel oldod +.Fával vagy pb-vel alágyújtasz.Ápril.-ban ált. felhős max15-20 fokok szoktak lenni.Ebből nehéz 34-36 fokos vizet csinálni csőkolival. Egyébbként tetszik a medi körüli burkolat.Nálam is hasonló van, csak nálam nyitott. gratula :)

Előzmény: fricike46 (26389)
flames4 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26391

Sziaaa!  LamaLama "A szakaszos működtetés egyetlen haszna, hogy energiatakarékosabb." Ajaj ,te ezt hol tanultad? 1 motor ki -be kapcsolással vezérelve több energiát használ fel!Ezért találták fel az inverteres motorokat.Ergo egy lényegesen kisebb áramfelvétellel dolgozó ám de folyamatos üzemű kevesebbet fogyaszt, mint 1 nagyobb teljesítményű ki-be kapcsolgatással.Mint már írtam, hogy nem lehet összehasonlítani egy vákumcsöves napkollektor teljesítményt 1 csőkolival.Gondolom még egyetlen egy napkolis rendszert se telepítettél, csak akkor ne osszd az innen-onnan összeszedett hozzászólásokból az igét. Ja és valakinek  több év megy a fűtési keringető szivattyú/pl Zsolesz/.Mi külön kört szoktunk csinálni hőcserélővel, de mint már írtam 1 fűtési keringető szivattyú tovább bírja mint 1 mobil medi.Aki tútira akar menni az külön körbe köti.    (ja és szerintem alap ,hogy beköszönsz) bocsika :)

 

Előzmény: LamaLama (26385)
zsolesz12 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26390

A koli gyártásáról nincs képem sajnos. A különböző köröket nem kell kizárogatni egymástól, mert a koli bemenő ágába a sziv és a légtelenítő után is van egy visszacsapó. A szűrőt időkapcsoló vezérli, a keringetőt pedig a szűrőtől függetlenül a hőkülömbségkapcsoló. Így, ha borult esetleg az idő akkor nem indul a fűtés, de a szűrő ettől még megy. Teljesen automata (kivéve az áramszünetet, amikor elállítódik az időkapcsoló). Ez így már lehet, hogy kicsit bonyolultnak hangzik, de hidd el nem az. Holnap megpróbálok képeket tenni a grundfos vezetékéről, + a szűrő visszacsapójáról.

Előzmény: fricike46 (26389)
fricike46 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26389

Hello mindenki.

Bocsi hogy eddig nem írtam pedig én hoztam fel a gondomat,csak nem voltam írás lehetőségben.

Nagyon jó ötleteket kapok...ezért imádom a CSAPATOT.

Nos nekem is volt mezgaz fólia,fekete is meg átlátszó is de mivel a mi medink viszonylag zárt ezért nem tudom miért de ez a módszer nem jött be az istennek nem akart emelni a hőmérsékleten.A mi fürcsi szokásunk,mi csak kora este vagy este tudunk beleülni,a pulyák mivel nagyok csak nekünk kell,mi meg úgy szeretjük ha 34-36-fokos mert 8-9-órakkor már ekkora hőmérsékletű víz kell hogy ücsörögjünk neadj isten egy filmet megnézzünk és áztassuk a fáradt izületeinket.Tehát nekünk ezért van,és kell a medence,és ezért kell hogy meleg vizet csiholjak estére.2 évig az intex vízmelegítő dolgozott,de horror az áramszámla,jó hogy a kényelemnek ára van de azért az soookkkkk...és az intexes elektromos ennél a kismedinél is csak óránként 1 fokot tudott emelni.Az ujjaknak mutatnám hogy hol talál róla képeket meg építési segédletet,a régiek már tudom hogy tudják ezért bocsi hogy mégegyszer kilinkelem.

http://medence.fricistudio.hu/

 

A mutatott képen a zsindelyes terasz előtetőre kerülne a szoli amit innen szereztem jutányosan,figyeljetok oda mert most nyeremény játékot is csinálnak,:próba szerencse én tényleg nagyon jutányosan vettem meg még tavaly október környékén:

http://sun-pool-heating.com/?lang=hu (nem reklám,nem félreérteni csak pontosítom az agyalásomat)

zsolesz12 !

Valahogy én is így gondolom "y" elágazókkal+a köröket elzárhatóvá tenni,igaz ez napi macera lenne hogy odafigyelni mikor melyik ág dolgozzon.Pontosítok nekem is grudfos szivattyúm van,kaptam egy havertól csak nem tudom a vízszállítási adatait.Tetszik a hőkapcsolós ötleted,de nagyon jó lenne ha képeket tudnál mutatni a beépítésedről,nagy hasznát vennénk sztem.

Köszönöm az Ötletelést,továbbra is várom a fontos gondolatokat...ezért imádom a CSAPATOT.

Tényleg szeretnénk április 1-én nyitni...ez KOMOLY !

zsolesz12 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26388

Hány m3- es?

Előzmény: LamaLama (26387)
LamaLama Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26387

"ahhoz képest, hogy aránylag kevés volt a napsütés 33- nál állt meg"

 

Nálunk meg az egyszerű átlátszó mezgaz fóliás takarás megy és idén nyáron többször is letakaratlan maradt éjszakára, hogy visszahűljön, ill 3-4 alkalommal azért kellett vizet engednem bele, mert túl meleg volt. Sajna 2 évente megeszi a nap a fóliát, de szerintem hihetetlen hatékony a maga egyszerűségével.

Előzmény: zsolesz12 (26386)
zsolesz12 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26386

Üdv mindenkinek!

 

Már régóta olvasom a topikot, de nem nagyon szoktam írkálni. Most talán tudok segíteni a tapasztalataimmal a medencefűtéssel kapcsolatban. Én rézcsöves síkkollektort használok (saját gyártmány), amibe egy grundfos (UPS) keringető nyomja fel a vizet. A szivattyú természetesen a vízszint alatt van elhelyezve, és közvetlenül utána van  "T" elággal egy 1/2"- os automata légtelenítő.  A feltöltéskor kiengedi a levegőt a szivattyúból, és mivel a sziv ház már vízzel van tele, azonnal indítható is. Simán kitolja a levegőt maga előtt az egymás után sorbakötött 2 m2- es koliból. A vezérlést hőkülömbség távadóval oldottam meg amit a konradtól rendeltem. Az egyik hőérző a koliban van a rézcsőhöz szorítva, a másik a kollektor rámenő "hideg" ágán van. Ezek kapcsolják a grundfost a hőmérséklet külömbség függvényében. Tettem be egy autó külső-belső hőmérőt a koliba kíváncsiságból, de sajnos csak 70 fokig mér és ez kevésnek bizonyult. Kb 10-16 óráig ki van akadva, olyan meleg van belül folyamatos vízáramlás mellett. Nekem nagyon bejött. Kb 4. éve van medim (4.5x0.9 puhafalú intex), de még soha nem tudtam eddig 30 fölé vinni a vizet. Tavaly lett beüzemelve, és ahhoz képest, hogy aránylag kevés volt a napsütés 33- nál állt meg. Eddig a papírszűrőt használtam, és a szűrő utáni ágba csináltam egy visszacsapóból és 2 Y- bó álló csövet savállóból. Innen kapja a vizet a kollektor. Muszály volt a visszacsapó, mert akárhogyan helyeztem el az Y- okat mindenáron inkább a szűrőn keresztül forgatott, nem pedig a medencébe (Álló szűrőnél). És mindenképpen függetleníteni akartam egymástól a két dolgot (szűrés-melegítés).

 

Bocs, ha hoszú voltam.   Zsolti

LamaLama Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26385

nem a hatásfokát hasonlította össze, hanem azt a ténypróbálta megértetni, hogy a hőátadás szempontjából nem jobb a túl lassú áramlás. A besugárzott energiamennyiséget elviszi az áramló víz a medencébe akkor is, ha 4000l/perc a szállított mennyiség, max nem olyan látványos a be és kilépési pont közti hőmérsékletkülönbség. Ám ha nagyon lelassítod az áramlást, akkor a hőcserélőben lévő víz már akár annyira felmelegedhet, hogy nem, vagy csak nagyon kis mennyiségű hőenergiát tud felvenni. A szakaszos működtetés egyetlen haszna, hogy energiatakarékosabb. Nem mindegy, hogy napi 12 órát megy egy szivattyú, vagy kettőt.

Előzmény: flames4 (26371)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 26384

Normál felbontású képet küldj az emailomra és felteszlek a rémségek rovatba. ;-)

Előzmény: nyárimádó (26383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!