Keresés

Részletes keresés

Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4696
Végülis azóta, hogy jobban szemügyre vehettem, csak 6-7 centis a vágás. Propolisz darabkákat raktam a sebre, gézzel lefedtem, így kezelem most. Csak reggel, tusoláskor veszem le. Pár óra múlva újra kezelem vele. Azt olvastam, a propolisz külsőleg és belsőleg használva is segíti a hegmentes sebgyógyulást. Egy ismerőstől ingyen van. Akkor miért ne használjam?... C-vitaminból 2×1000 mg-ost is szedek. Ezt azért nem említettem, mert már előtte is szedtem, nem a műtét miatt használom... Te egyénként a herezacsiban nem tapasztalsz változást? Hogy pl. nőtt volna a tartalma?...
Előzmény: gurabli (4693)
tristen Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4695

 

:)

tristen Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4694

gerappa :)))))))))))))))))))))))

 

 

KITARTÁS! :)

gurabli Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4693

A lényeg, hogy rendben a seb!

C-vitamin és multi mehet, az mindig jó, műtét után kimondottan (de normális keretek közt, nem mega-dózisban!). A C-vitaminból érdemes lassan felszívódót, mert különben nagy része pár órán belül kiürül. Ajánlom a Jovital Duo 750mg vagy 1000mg 2x1 szedését! Aránylag jó árban van. De csak max két hétig szedd ekkora adagban, utána napi 500mg is elég.

 

Ha zavar a heg, akkor pedig a Contratubex lesz a megfelelő megoldás! Az tud igazán segíteni. Mondjuk engem a térdemen nem zavar a jó 10-13 cm vágás, illetve heg, de nem túl szép emígy. Kentem Contratubex-szel, mert letapadt a heg. Különben elég sokáig elég ám az a kis tubus.

De szerintem a heg legyen a legnagyobb bajunk, főleg, ha nem arcon van, ami azért lehet zavaró. Egy férfinak még jól is áll:)))

 

Ami a legfontosabb: sok-sok vizet (szénsavmentes), mozgás, séta, bicaj (ahogy az orvos mondja)!

 

Alakul ez, remélem nálam is ilyen gyorsan megy majd, és hogy megúszom a 10cm-es vágást...

Előzmény: Varga József 69 (4691)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4692
Ma de. voltam varratszedĂŠsen. SzĂŠpen gyĂłgyul. Petsze mindenfĂŠlĂŠt szedek a gyors felĂŠpĂźlĂŠs ĂŠrdekĂŠben. Pl. Propolisz, aszkorbinsav por alakban, Lysine kapszula, Silicia golyĂłcskĂĄk, multivitamin kapszula stb. Vettem mĂŠg KĂśrĂśmvirĂĄg k4ĂŠmet is , hĂĄtha jĂł lesz a hegek elhalvĂĄnyĂ­tĂĄsĂĄra. Tudom, hogy lĂŠtezik a Contratubex, csak a kis 20 g-os tubus elĂŠg drĂĄga...
Előzmény: Varga József 69 (4690)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4691
Ma de. voltam varratszedésen. Szépen gyógyul. Petsze mindenfélét szedek a gyors felépülés érdekében. Pl. Propolisz, aszkorbinsav por alakban, Lysine kapszula, Silicia golyócskák, multivitamin kapszula stb. Vettem még Körömvirág k4émet is , hátha jó lesz a hegek elhalványítására. Tudom, hogy létezik a Contratubex, csak a kis 20 g-os tubus elég drága...
Előzmény: Varga József 69 (4690)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 4690
Mi van veled, Pagus? Jól elhallgattál...
Előzmény: pagus28 (4675)
tristen Creative Commons License 2014.06.11 0 0 4689

Sziasztok!

 

Kiemelkedően szép gyógyulásokat kívánok mindenkinek! :)

 

KITARTÁS!

Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 4688
Azt mondta az egyik sebész, hogy a vállfájás az altatógáztól van. Azóta persze már elm7lt. 3 napig éreztem kb.
Előzmény: gurabli (4687)
gurabli Creative Commons License 2014.06.11 0 0 4687

Racionálisan megközelítve nem tartok az altatástól, de mégis parázok egy kicsit. Persze az altatástól parázni kb. olyan, mint a világvégétől parázni:) vagyis teljesen felesleges és különben is értelmetlen...

 

Örülök, hogy javul és már a bicajozás is megy!

Vállfájás? Hát, szerintem az változó, hogy kinél mi fáj, melyik izom húzódik meg, stb. Fejfájás szokott jellemzően lenni.

Előzmény: Varga József 69 (4686)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4686
Igen csökkent, ma már bicikliztemis, óvatosan. Szerintem nem kell félni az altatástól. Csak az utána jelentkező vállfájás rossz, meg hogy aznap nem szabad enni...
Előzmény: gurabli (4685)
gurabli Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4685

Sajnos itt elég gyakran előfordul, hogy elveszik a hozzászólás, ezért mielőtt elküldöd, érdemes mindig kimásolni:)

 

Nem akarom halogatni, csak vannak olyan egyéb tényezők, amik miatt nem igazán tudtam eddig foglalkozni vele. A kizáródás az nagy szívás, nem szeretném, hogy részem legyen benne (kopp-kopp).

 

Meg ahogy már írtam is, sajnos folyamatosan zavar és hátráltat a sérv, néha még fájdogál is. De nem merek semmit sem rendesen csinálni, hogy ne legyen még nagyobb. Persze műtét után meg majd azért nem merek, hogy nehogy újra sérvem legyen:)))) Így megy ez.

 

Ha minden igaz, akkor laparoscopiával végzik nekem is. Így ideális esetben 2 hét múlva már "üzemképes" leszek, mehetek dolgozni is és intézhetem az ügyeimet.

Egyedül az altatástól parázok (most is, mint előző két alkalommal is), de hát ez van, nincs mit tenni.

 

Emígy hogy vagy József? Csökkent a húzódás az elmúlt napokban?

Előzmény: Varga József 69 (4684)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4684
....A lényeg, hogy ne halogasd a műtétet, mert csak romlani fog a helyzet, s ha kizáródik a sérv, akkor vagy a mentők, vagy a rokonok rohanhatnak veled lóhalálában...
Előzmény: gurabli (4682)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4683
Az előbb írtam elég hosszú választ Gurabli, úgy látszik azonban, hogy itt is besz...ik időnként vmi. Nincs energiám újra megírni...
Előzmény: gurabli (4682)
gurabli Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4682

No, most esélyes, hogy július elején sor kerül a műtétre. Nem vagyok annyira boldog, hogy pont a nyár közepén, kicsit tartok tőle, hogy megrohadok a kánikulától a kórházban. Meg aztán otthon is a lakásban (mondjuk van klíma, de műtét után nem túl jó, meg a kisbabára sem jó). De hát ez van. Kora tavasz és ősz lenne a legjobb, de nem hiszem, hogy most szívesen várnék szeptember, októberig.

Már unom, hogy mindig vissza kell rakosgatni a dudort:)))

 

tristen Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4681

Sziasztok!

 

Mindenki, aki gyógyulófélben van, mihamarabb gyógyuljon meg!!!!!!!!!!!

 

KITARTÁS! :)

gurabli Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4680

Szerintem műtétet követően érdemes egy ideig székletlazítót szedni (Duphalac és társai), amik nagyban megkönnyítik a dolgokat. Teljesen ártalmatlanok, nem hashajtókról van szó. Erről minden érintett kérdezze meg orvosát!

Előzmény: Landsmann_ (4679)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.06.09 0 0 4679

No igen, a kakkantás nem olyan egyszerű feladat. A műtét előtt alaposan kikoplaltatják az embert, így aztán ha elkezd enni, a széklet amúgy is lassan jön meg. Mivel nyomni nem nagyon tud az ember, így aztán nehéz ügy. Az ötödik napon már én is hashajtó gondoloatával barátkoztam. Az inger megvolt, ki is ültem a csészére, de rá kellett jönnöm, ez reménytelen vállalkozás. Aztán úgy döntöttem, majd akkor megyek legközelebb, ha már szorongatni kell. Hát mit ne mondjak, így sem volt könnyű. Majdnem felért egy szüléssel. Nyomni ugye nem nagyon tudtam, de mégiscsak muszály volt egy kicsit segíteni. De azt hittem szétreped a fenekem. Itt már a hashajtó sem segített volna, sőt még inkább rosszabb lett volna.

Előzmény: dandy30 (4670)
tristen Creative Commons License 2014.06.09 0 0 4678

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

Mi itt inkább férfiak vagyunk, szóval a császármetszést és annak járulékos velejáróit nem ismerjük, ellenben a császárkörte egy igazán finom és a nyelv ízlelő bimbóinak is "kedves" tulajdonképpen életmentő italnak is nevezhető finom kis nektár.

 

Szóval én nem igazán tudok válaszolni a kérdésedre.

 

Annyi bizonyos, hogy sokat kell sétálgatni, mert a műtét után ez kötelező, de ez nem azt jelenti, hogy a Gyűrűk Urának képzeled magad, és váltott lólengésben felpattansz a felemás korlátra és beleadsz apait anyait. Szóval csak mértékkel és ésszel.

 

A felduzzadt hegek valóban el fognak múlni, csak idő kérdése. Én is úgy néztem ki, mint egy kötözött sonka, de mára szép, és egyenletes a heg helye, szóval ezért kár izgulnod.

 

A diétát én sem értem. Nálam az abárolt szalonna és a füstölt csülök kötelező elem, nem is értem miért él az, aki nem eszik ilyesmit. :)

 

Szóval gyógyulj meg mielőbb!

 

KITARTÁS! :)

 

 

 

Előzmény: pagus28 (4675)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4677
Bár ha másfél hét eltelt, akkor elvileg ehetsz bármit... Sokat sétálni pedig szerintem ekkor már kötelező (hisz nem vagy fekvő beteg...) A hasfalnak pedig szokni kell az álló helyzetű enyhe terhelésű pozíciót, amit a járás jelent.
Előzmény: pagus28 (4675)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4676
Kedves Pagus! Császármetszést említesz, amiből következik, hogy vélhetően nőnemű vagy. (Ami nem baj...) Nekem, amikor anno visszérműtétem volt, lett a combtőnéll egy kidudorodó varratom és pár hónap alatt tényleg kisimult a csúnya kiemelkedés.Ma már alig látszik és nem tapintható. Ami diétát illeti, normálisan kell táplálkozni, nem bezabálni, étkezés után folyadékot inni, kb. ennyi. Nekem egyébként a kórházban ebédre pépeset adtak, tehát amit megeszel, legyen könnyen emészthető.
Előzmény: pagus28 (4675)
pagus28 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4675

Sziasztok!

 

Május 27-én műtöttek, diónyi, jobb oldali lágyéksérvvel, hagyományos, metszéses eljárással. Keddtől járkálok igazán, mert az erős fejfájás csak fekve szűnt meg, mert spinalisan érzéstelenítettek. Egy 3-4 cm-es vágásom van, és csak felszívódó varratokkal dolgozott az orvos és persze hálót is kaptam. Nagyon zavar, hogy jó kis dudor van a heg környékén,az orvos szerint a belső varratok miatt, és el fog múlni. Másnak is volt/van ilyen dudor? És csak remélem, hogy mihamarabb el fog múlni. Az orvos egyébként a császármetszés vonalában vágott fel, de annak idején én nem emlékszem, hogy ilyen dudorom lett volna, pedig ott is voltak belső varratok. Szerintem kímélem magam bár már nem fekszem annyit, és elég sokat sétálok. (gondolom a séta nem árthat meg). És még egy kérdés, nekem azt mondták, hogy kicsit diétázni kell. Nektek is tanácsoltak ilyesmit? És mégis meddig kell?

Köszönöm a válaszokat előre is! És mindenkinek kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok addig is! :)

dandy30 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4674

Köszi :) Már megoldódott ,ma már 3 szor volt.Soha nem gondoltam volna,hogy ennek ennyire fogok örülni :) Jobbulást .

Előzmény: Varga József 69 (4672)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4673
Köszi, Tristen! :)
Előzmény: tristen (4671)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4672
A székletgyártással ne legyen gondod. Meg fog oldódni, kár idő előtt erőlködni.... Táplálkozz rendesen, legyen kiadós a fehérje, rost és folyadékbeviteled, akkor minden rendben lesz...
Előzmény: dandy30 (4670)
tristen Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4671

Sziasztok!

 

Gyógyuljatok meg mielőbb!

 

KITARTÁS!

dandy30 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4670

De,mint olvasod,nekem is volt kivezetve cső .Nagyon remélem,hogy később sem jön elő semmilyen komlikáció.Most azzal küzdök,hogy legyen székletem,az inger megvan,csak kinyomni nem tudom,mert nincs hozzá semmi erő. Vettem tegnap a patikákban a vérhigitó injekció mellé Laevolac székletlazító szirupot ezzel próbálkozom.

Előzmény: Varga József 69 (4669)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 4669
Akkor neked jó, hogy nem volt komplikáció, mert engem amiatt sajnos vágtak is... Azóta sem tudok felülni és minden köhögés fáj...
Előzmény: dandy30 (4667)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 4668
Akkor azt hiszem, nekem is sokáig vigyáznom kell vele, ha a háló ellenére ki újra jönni...
Egyébként igen, a laporoszkiás műtétet mindig altatásban végzik.
Előzmény: dandy30 (4667)
dandy30 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 4667

Ja és még valami,én nem választottam orvost rábíztam magam a sorsra,és pénzt sem adtam senkinek.

Előzmény: dandy30 (4666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!