Keresés

Részletes keresés

bozsizsi Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1376

50? Akkor az én 22-m nem is volt magas.. nem tudom, mitől csökkent 10-et hónapok alatt, még bizakodom, hogy tán nem kell erre is bogyó... Írtad, hogy sugárérintettség az ok - engem is sugaraztak 6 éve, lehet, hogy kapott a pajzsmirigyem is és megkergült? Erre még nem gondoltam... látom, többen el vagyunk látva többféle kórsággal - de gyanítom, hogy valahol egy közös oka van az egymásból alakuló betegségeknek... Ún. családállításról hallott már valaki? Ill. mágnessel vannak-e tapasztalataitok?

Előzmény: ovics (1363)
Dolna46 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1375

Etna, aranyos vagy, hogy rögtön reagáltál a beírásomra.

Az korábbi beírást én is a Mozillával "követtem el", aztán át kellett váltanom az Explorerre /őszintén megvallom, nem értettem, mi a gondod, csak amikor nekem is a sajátgépes mondat jelent meg./.

Remélem, hogy nem vízhajtót kapok, egyáltalán nem vagyok vizes. Az infarktus után pár hónapig szedtem, egyre csökkenő adagokban, de a vízhajtós napon olyan voltam, mint a Lázár, alig tudtam egyik lábamat elkerülni a másikkal.

Igazság szerint kellett volna már kontrollra mennem, de a kardiológus kezelőorvosomat nagyon utálom, pokróc a modora, félek tőle és gombóc keletkezik a torkomban,  ha beszélnem kell vele, nem is tudom elmondani neki, mi a panaszom, mert sírhatnékom van. Eddig próbáltam elkerülni a vele való találkozást. Elmondtam a reuma-doktornőmnek a gondomat, azt mondta, megérti, sokan nem szeretik, még a kollégák sem. Most keresett nekem egy másik orvost, aki szintén a kórházban dolgozik, de minden hónap első munkanapján az ambulancián rendel.

Megnézem az unokáimat, mit  csinálnak. Egyedül vannak, apjuk-anyjuk dolgozik, de csak rájuk kell néznem egy kicsit - jó gyerekek, szeretik egymást, szépen eljátszanak.

 

Előzmény: .ETNA. (1374)
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1374

Kedves Dolna! Ez azért valahol jó hír, mert akkor - Anyukám esetéből kiindúlva - biztosan kapsz majd egy másik gyógyszert (esetleg vízhajtót, ha még nem szedsz) és reméljük utána már Te sem fogsz fulladni!!

Használd ki akkor a pihenési időt, amúgy is olyan álmosító idő van ma, legalábbis nálunk:-)

Előzmény: Dolna46 (1372)
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1373

Hát eldobom az agyam, a Mozilláról nem tudtam írni, meg sem jelent ez a szövegdoboz, csak annyi, hogy Kép feltöltése saját gépről... stb.stb. Ez csak az Explorerről működik?? Pedig én mindig a Mozillát használom:-( És miért pittyeg, szörnyen idegesítő, na jó most még más bajom nincs vele:-)))

 

Dolna46 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1372
Etna, igazad volt, kaptam beutalót a kardiológiára -/ időpontot dec. l-re/ - addig már biztosan nem kapok infúziót, csak a kardiológiai lelet birtokában. Vért helyben levették, én vittem a kórházi központi laborba, holnap lesz eredmény, dél körül kell hívnom a doktornőmet. A köv. reumatológiai jelenésem dec. 9-ére van előjegyezve, nem is bánom, legalább egy kicsit nyughatok, már unom ezt az örökös jövést-menést, és ez csak egyre rosszabb lesz, ahelyett, hogy ritkulnának az orvosi vizsgálatok, egyre több jön.

Megyek vizszintesbe, piszkosul elfáradtam.
Üdv.: Dolna
Előzmény: .ETNA. (1370)
haka210 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1371
Valaki megtudná mondani, hogy a nyaki gerinc MRI vizsgálatnál, figyelik e a lágyrészeket is, ha a beutaló úgy szól hogy nyaki gerinc. Remélem az egész nyakat vizsgálják, mert korántsem biztos, hogy gerinc probléma van. Köszi előre is.
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1370
Kedves Dolna!

Anyukám koszorúérszűkületre és magas vérnyomásos "szívzűrökre" kap kb. 8 éve különböző szívgyógyszereket. Egy időben őt is kínozta a fulladás, aztán kiderült, hogy nála a rossz, ill. a nem megfelelően beállított gyógyszeradag miatt volt ez.
Amikor egy másik kardiológus új gyógyszert írt fel, más adagban - elmúlt a fulladás! Esetleg érdemes lenne ezen a vonalon érdeklődnöd!

Szorítok, hogy MabThera ügyben minden OK legyen a kivizsgáláson!



Előzmény: Dolna46 (1368)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1369

http://www.metafizika.hu/object.php?id=206

 

Ide járok szerdánként, / na jó ma nem, mert most érkeztünk hazaBP-ről/

kb. 4órácskát töltök el, és nagyon-nagyon feltöltődöm.

Külön jó, hogy a férjem ugyanebben az időben megy a haverjával uszodába.:):)

 

Én Nyíregyházán járok......

 

Előzmény: ovics (1367)
Dolna46 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1368
Hali, Lányok!

Ahogy olvasom, majd mindegyikünknek van még az RA mellett más betegsége is. Nekem a szívem készült ki a kezdeti nagy dózisú steroidtól - következmény: 2 infarktus, napi 9 tbl gyógyszer.

Holnap van jelenésem a reumatológián, ált. kivizsgálás a Mabthera hatását, illetve esetleges mellékhatásait kutatandó -, ha nem lesz probléma, 11-én kapom a köv. adag Mabthera infúziót, ellenkező esetben megint valami mást.
Megjegyzem, az RA most nem kínoz, annál inkább a szívem rendetlenkedik. Szombaton voltunk a temetőkben, minden 10 lépés után meg kellett állnom, annyira fulladtam. Azt hiszem, én már annak is örülhetek, ha el tudom látni az egyszemélyes háztartásomat. Elegem van a betegségekből, de nagyon!
Előzmény: ovics (1366)
ovics Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1367
Milyen klubba jársz és hol?
Én szerdánként járok rehabilitációs táncklubba, de oda csak rákbeteg és gyógyult nők járnak. 3 óra tánc, a keddi 1,5 órás jóga után. .-))
Előzmény: Ibolyafr (1364)
ovics Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1366
Nekem csak mezei alulműxim van, hashimoto, nincsenek göbjeim. Állítólag az RA nálam ennek a következménye. A pm alulműxi meg a ráké................azaz sugárérintett lett.
Az alulműködés jobban kezelhető, mint a túlmüködés, úgy tudom.
Előzmény: Ibolyafr (1365)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1365

Beállok a PM-alulmüködők sorába........../na jó nem önszántamból/.

Nálam a göbök kezdtek önálló életet, és nőnek, sajnos már szemmel láthatóan.

December elején lesz ujra UH, és eredmény függően biopszia.

 

Mellékes megjegyzem:januárban a férjemet, túlmüködés miatt műtötték.(Ő azóta jól van, L-Tiroxin 200mg/nap)

 

Előzmény: bozsizsi (1362)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1364

Köszönöm a linket, ezeket  (a csakrákat) minden szerdán a klubban harmonizáljuk,

meditálunk, táltos dobolunk....szóval feltöltódünk, és jólérezzük magunkat.

Szerintem az a piramisspirál ugyanazt a hatást fogja nálam tenni, mint neked a kék sál.............szóval a lelkemnek kell.

 

Előzmény: ovics (1360)
ovics Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1363
L-Thyroxint szedek 125/150 egységet. (50 a legkisebb ). 50,7 volt a TSH-m 6 éve, most 1,4. Ez a bogyó serkenti a pajzsmirigy működését.

Ez is autoimmun betegség, mint az RA, azaz nem gyógyítható..........életem végéig bogyóznom kell. Semmiféle homeopátia nem segít az autoimmunon.

A csakra harmonizálás sem igazán, de jó a lelkemnek .-))
Előzmény: bozsizsi (1362)
bozsizsi Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1362
a piramis is működhet, ha jól tudom, az is az energiapályákra, azaz meridiánokra hat - mindenkinél más-más hat(hat)..

kedves ovics! megkérdezném, hogy szedsz-e gyógyszert a pajzsmirigy alulműködésedre, ill. mennyi a TSH-d? elég a csakraharmonizálás? nekem áprilisban mértek először TSH-t, mert a Voll diagnosztikán pajzsmirigy alulműködés gyanú miatt javasolták... és tényleg 22 volt a TSH, pedig max. 4-ig normális. azóta kb. 1-2 havonta mérték és 3-4 egységenként lejjebb ment, legutóbb 12-nél tartottam - ami persze még mindig háromszorosa a normálisnak. Infra meg héliumfénnyel kezelgetem (masszázságy tartozéka) ill. homeopata gyógyszerekkel próbálom elérni a normális szintet.

most november közepén nézik újra, ha stagnálna, vagy újra nőne a TSH, attól tartok erre is gyógyszert kéne szednem.... nem szeretnék :(((
Előzmény: ovics (1360)
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1361
Arava és Folsav ügyben fogalmam sincs... sajnos. Megnéztem egy 2008-as leletemen, 1x1 Arava 1x1 Meloxicam, de Folsav nekem nem is volt rajta... persze lehet, hogy mondta a korábbi orvosom, de erre már nem emlékszem. Igazából akkor még egyik gyógyszert sem szedtem rendszeresen, sőőőőt mindig abban bíztam, hogy "holnapra elmúlik az egész rémálom" s nekem nem is kell holmi lüke gyógyszer :-)

Az tűnik logikusnak, hogy ha mindennap szedned kell az Aravát, akkor mind1, hogy mikor veszed be a Folsavat, csak azt lenne jó tudni (nincs a leleten?), hogy mennyi mg Aravához, heti mennyi mg Folsavat ajánl !

Más: most olvastam az ananászról, amit egyébként nagyon szeretek, de eddig csak annyit tudtam róla, hogy jó a fogyókúra idején:-)

Ebben a tájékoztatóban viszont arról írnak, hogy a benne lévő BROMELIN nemü enzim lebontja a gyulladást okozó fehérjét és így gyulladásgátló hatása is van....

http://ossejt-terapia.shp.hu/hpc/ws_member_3g.php?azonosito=ossejt-terapia&tcskod=ossejt-terapia1239550157&title=Bromelin%20enzim
ovics Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1360
Szerintem az enrgiát nem ílyen dolgokkal kellene feltúrbózni. Az egész a csakra müködésére irányul.
Nekem pl pajzsmirigy alulműködésem van és annak agyógyító szine a kék. Ezért sokszor viselek kék felsőt, illetve a nyakamban kék medált.
Csakraharmonizálás
Előzmény: Ibolyafr (1359)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1359

Kedves Fórumozók!

 

Az Arava-t mellett hogyan kell szedne a Folsavat? Szedem pár hónapja, de csak a legutolsó ambuláns lapon láttam, hogy folsav is jár hozzá......Hmmm a dr.nő még csak nem is említette.......Melyik napon szedjem, mikor az Arava mindennapos?

Ötlet?

/A telefonos segítség kérésre már gondoltam./

 

Más: a piramis energiaspirálról van-e Személyes tapasztalata valakinek?

 

Most készülök megrendelni, csak infókat gyüjtök. A neten fellelhető véleményeket elolvastam, talán használja valaki közületek. / Jó és rossz vélemény is érdekel!/

 

Fájdalommentes, Szép napos hetet mindenkinek!

 

bozsizsi Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1358
Kedves Etna!

Igen, valóban, csak "hatóanyagilag" szedek MTX-ot. Emlékszem, 1 éve lelombozva mentem kiváltani, a recepten még Methotrexát szerepelt - s a gyógyszertáros sajnálkozott, hogy csak Trexánt tud adni - végül megvettem. Aztán egy barátnőm mesélt egy bizonyos masszázságyról, s nem kezdtem el bedobálni a tablettákat... csak most, 3 hete jutottam el odáig, hogy muszáj..
Az orvosom, lehet hogy javasolta a folsavat, csak nem rágta a szájamba.. a vérképek, májfunkció annyira mindig rendben volt, hogy orvosilag egyszer sem volt indokolt a leállás, vagy a csökkentés... pedig bor, sör, pálinka is lecsúszott alkalomadtán haverokkal, családdal... én persze egy idő után inkább csak 10 naponta szedtem és inkább csak hármat... fájdogált ez az amaz, de legalább nem jöttek új deformálódások.

Köszi a részletes immunos és folsavas leírást. Sokat tanultam/tanulok ezen a fórumon.

Ma meg ezt volt szerencsém olvasni az immunrendszerről:
http://index.hu/tudomany/2010/10/29/az_immunrendszer_segiti_a_raksejtek_tuleleset/

Az RA-t az ízületek rákjának is szokták becézni.. sajnos van is hasonlóság.
Előzmény: .ETNA. (1356)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1357
Folsavra azért van szükség, mert a Trexan nemcsak az immunsejtek osztódását, hanem minden sejtünk, köztük a gyorsan szaporodó sejtek osztódását is visszafogja.

Ilyen gyorsan osztódó pl. a csontvelőben képződő vér, illetve a máj sejtjei. A "vérre" kell folsavat szedni, a májra vonatkozóan pedig havonta vérvételre menni és állandóan ellenőrizni a májfunkciót.

Ezért - legalábbis az én orvosom szerint - egy napnál többször sem árt a folsav, de fontos, hogy semmi esetre se azon a napon, amikor a Trexan-t vesszük be, mert akkor ezek "ketten" ott bent jól "összeverekednek", az egyik támogatná a képződést, miközben a másik éppen visszafogná... ezért nem szabad ugyanazon a napon bevenni.
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1356
Kedves Bozsizsi!

Te - már megbocsáss - nem szedhetsz Methotrexatot:-)) !! Azt ugyanis már tavaly kivették a törzskönyvből, magyarán kizárólag injekció formájában létezik ez a gyógyszer.

Ezért Te most nyilván Trexant szedsz, ami bár hatóanyagában ugyanaz, de elnevezésében (gyártójában stb.) nem.

Ha még mindig az az orvosod, aki 2006-2008 között kezelt és HAGYTA, HOGY FOLSAV NÉLKÜL SZEDD 2 ÉVIG a Methotrexatot, akkor egyet tanácsolhatok: keress másik orvost!!!

Az immunológus se tud mást, többet tenni, mint egy jó reumatológus. A reumatoid arthritisz esetében az immunsejtek állandóan fokozott ütemben termelik a TNF-alfa speciális fehérjét. Ezt a fehérjét egy "egészséges", akarom mondani nem RA-s ember csak akkor terheli ilyen mértékben, ha a szervezetét valamilyen bacilus, vírus, vagy bármilyen testidegen anyag/szer/élőlény stb. támadta meg. De amikor az immunrendszer némi antibiotikummal stb. megtámogatva legyőzi a kórságot, a termelés visszaáll az alapszintre. Olyan ez, mint amikor be van kapcsolva a tévé, de ha nincs adás, akkor minek, akkor elég a készenléti mód is. Na nekünk ha van adás(külső vírus stb.támadás), ha nincs, a "tévénk" (immunrendszer) folyamatosan be van kapcsolva és csak zabálja az áramot:-)))

Na kb. ezért tök felesleges az immunológus.
Előzmény: bozsizsi (1351)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1355
Hupsz, ezt elszúrtam: minden rendben lesz, minden rendben van! :-)
Előzmény: ovics (1352)
bozsizsi Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1354
Egyetértek oviccsal! Ha jól rémlik, a "nem" szó "nem jut el az agyunkig", nem tudjuk igazán értelmezni és pont az ellenkezője történik annak, amit szeretnénk.. azaz, "nem leszek rosszul" = "rosszul leszek", helyette: "jól leszek" szuggerálandó, ill. "nem lesz semmi gond" = "gond lesz", helyette: "minden rendben lesz" szuggerálandó.... stbstb..
Előzmény: ovics (1352)
ovics Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1353
Én heti 2-t szedek.............1-t a Trexán másnapján. Nekem annyit mondott csak a dokinőm, hogy ne a Trexános napomon szedjem.
Előzmény: Ibolyafr (1349)
ovics Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1352
Dolna ne ezt szugerálja !
Mondogassa magának: minden rendben lesz.
Az agykontroll szerint a nem szót el kell felejteni................ :-))
Előzmény: .ETNA. (1347)
bozsizsi Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1351
Szia Ibolyafr!

Köszönöm a gyors választ! Gondolom az sem mindegy, mennyi MTX-ot szed az ember és milyen kiszerelésű a folsav. Én most heti 4 MTX-szel próbálom jóvátenni a 2 év kísérletezés során kialakult rosszat (most már hónapok óta újra mindenem fáj, új deformációk is elkezdtek kialakulni, mára alig aludtam, mert tegnap volt a MTX napom, azzal együtt meg nem szabad bevennem a szokásos Aflamint, s ilyenkor aztán totál kész vagyok... na persze amíg nem fejti ki a MTX a hatását, most 3. hete szedem újra.
A folsavas dobozomon meg az áll, hogy 1 tabletta 600 mikrogramm folsavat tartalmaz, ami az ajánlott napi dózis 300 %-a.
Nos, ilyen arányok mellett mit gondoltok? Akkor holnap reggel beveszek 1 tablettát, az biztos.

Amúgy a két MTX nélküli évben sok mindent kipróbáltam, kezdve a -110-os fagyasztótól, búza és tejmentes étrenden át a CERAGEM masszázságyig - ill. az utóbbi hónapban találtam rá egy bizonyos fajta infraszaunára meg most ún. LIFE PLUS vitamin-nyomelem port turmixolok minden reggel, s glükozamin tartalmú ízületvédő tablettákat szedek. Történelmem során aztán volt vegetáriánus év, akkupunktúra, kineziológia, asztrológus, agykontroll, Lukács gyógyfürdő masszázzsal, látó, kézrátétel, reiki, pránanadi, meditáció, pszichológus, Voll terápia s ki tudja még mit hagytam ki... ja, pl. kemoterápia 2004-ben mellrák miatt - na akkor nem fájt semmim, ami ízület. S a mellrák miatt állítólag én nem kaphatok biológiai terápiát.

MTX-ot amúgy kb. 2006-tól 2008 novemberig szedtem. Folsavat nem szedtem, s mindig émelyegtem, már 2 napig is beszedés után. Jelenleg ott tartok, hogy autoimmun betegségnél nem jó simán az immunrendszert erősíteni, mert a gyagyásan működő sejtek saját részeimet is jobban támadják, ahelyett, hogy jó útra térnének. Pl. néhány hónapja pajzsmirigy alulműködést is megállapítottak nálam, ami állítólag szintén autoimmun dolog... meg a háziorvosom azt javasolta, akkor már nézessek lisztérzékenységet is, mert ezek ált. együtt járó autoimmun dolgok... és mert a pajzsmirigy miatt kövérnek kéne lennem, s én épp az, hogy túl sovány vagyok.

Azt az egyet nem értem, hogy autoimmun betegséggel miért nem küldött soha senki immunológushoz. Szerintetek érdemes, vagy a dolgok mai állása szerint úgyse tud semmit kezdeni a gyagyás sejtekkel...(?)

Na, most befejezem, ha kérdésetek van, szívesen válaszolok, ill. biztosan nekem is lesz még kérdésem. Nagyon örülök, hogy rátaláltam a fórumra, sokkal korábban kellett volna.. nov. közepén megyek vissza a reumatológusomhoz kontrollra, na most aztán úgy meg fogok vele mindent beszélni, mint még soha.

Szép őszi napokat!
bozsizsi

Dolna46 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1350
Odafelé még csak-csak ki fogom bírni, de a temető-járások után hazafelé is 120 km az út!
Szerintem fürdés nélkül fogok belezuhanni az ágyba, amint hazaérünk.
Előzmény: .ETNA. (1347)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1349

Szia Bozsizsi!

 

Folsavból heti 1 kell, két nappal az MTX után.

Előzmény: bozsizsi (1348)
bozsizsi Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1348
Sziasztok! Egy hete olvasom a fórumot, mostanra majd mindent elolvastam, épp csak azt nem találom, arra nem emlékszem, hogy a legjobb folsavat szedni MTX-tal? Vele együtt, 24 óra múlva, 1-2 napig hetente, minden nap netán? Hogy a MTX is hasson, ahol kell, de meg se purcanjak tőle...," kecske is, káposzta is...."

Februárban "ünneplem" 20. RA-s évfordulómat, 15 és fél évesen kezdtem.
Most 2 év kihagyás után épp újrakezdtem a Methotrexátot, nagyon utáltam, de a 2 év alatt beláttam, hogy nélküle egyelőre nem megy..

Majd megírom azt is, mi minden próbáltam ki, de most muszáj egy kis alvással kúrálnom magam, jó éjt! :)

És várom a folsavval kapcs. választ.
bozsi
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1347
Kedves Dolna!
Szugeráld magadba: nem lesz semmi gond, nem lesz semmi gond, nem lesz... !!! :-)

Azért az a 120 km éppenséggel nem kevés, de ha csináltok egy-egy rövid megállót, csak hogy kiegyenesítsd a lábaid, a derekad, biztosan nem lesz különösebb fájdalom. Szívből kívánom, hogy így is legyen!!
Előzmény: Dolna46 (1346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!