Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6340
Én már előre kíváncsi vagyok, hogy mit találnak még ki nekem a nyuszikáim :)
Ma pl nem mentem suliba, mert a vérzős nyuszimat pátyolgattam, ja meg a kis kosorrút, akiről már meséltem, tegnap már megette a tápot! Alig akartam elhinni (a nyuszi 9 hetes 745 gramm, amúgy fajtáját tekintve óriás lenne, de végülis ő erről nem tud, úgyhogy nagyon jó kedvű :)) Ja és a 2 kisnyuszi akik ma 8 naposak, csak ki kellett venni az anyjuktól, mert ki akarta költeni őket... külön kell etetni...így lekéstem a buszt.... :)
Előzmény: tooommm0013 (6339)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6339

Egy ilyen tenyésztőtárs, esetleg barát biztos hogy aranyat ér.

És én is mennék dokihoz biztos, ha nem lenne itt az internet képekkel, leírásokkal stb.

Bár szerencsére utoljára nyáron lesz 3 éve, hogy betegség volt. Egyoltatlan bakot vitt a mixo. Azóta egy hasmenésgyanúra emlékszem és ezzel vége. Kicsit félek is hogy mikor jön el az én időm. Mert gondolom el fog.

Előzmény: nddori (6337)
nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6338
Nekem is szoktak lenni nyáron sajnos.... a telepadlós ketrec sarkában, ahova bogyózik a nyuszi... Volt, mikor 3 naponta takarítottam őket, de akkor is volt csomó "csonti" a sarokban :(
Előzmény: tooommm0013 (6336)
nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6337
Igen, sajnos az állatorvosok általában annyira nem értenek a nyulakhoz, mert gondolom kevesen tartanak, akik tartanak, nem igazán hívnak hozzá dokit. Na meg elég sok nyavajájuk van, aminek aztán csinálhat az ember bármit...Legalábbis a mi dokink azt szokta mondani: ha kutya lenne, meggyógyulna....
Szerencsére sikerült megismerkednem egy állatorvossal, aki "mellesleg" kosorrúakat is tenyészt :) és ő sokat segít nekem :) ha minden igaz szombaton hozok tőle egy kék bakocskát :)
Előzmény: tooommm0013 (6330)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6336

Ez most lehet hülye kérdésnek tűnik, de nektek hol vannak kukacok (légylárvák??)?

Mert nekem vagy nincs, vagy elkerüli a figyelmem és ezért nem védekezek ellenük.

Előzmény: Rencsa-baba (6332)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6335
Egyik nyuszikám aki most nyolc hetes lógó fülű lett.Nem is számítottam rá,bár nagyon tetszik mert fekete fehér...most,hogy még a füle is lóg egyszerűen tünemény:)))Majd később lefotózom.
Előzmény: karibaba (6321)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6334
Thüringiainak hívják ezt a színt.Nekem is volt ilyen törpm csak nekem hosszú szőrűbe.



Ő volt az Jázmin,A legelső törpe anyám...
Előzmény: karibaba (6321)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6333
A 33. napon próbáld meg.Mert ugy van hogy a 29-32. napig bármikor ellhet a nyúl.
Előzmény: anya3 (6324)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6332
A legyek ellen én sem tudom mit csináljak...:)Már kiraktam egy csomó légypapirt,de azok már csurig vannak.Csak ahogy jön a meleg megint tele lesz kukaccal a ganyé.Ez a bajom.Hiába takaritom rendszeresen őket...:(((
Előzmény: tooommm0013 (6330)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6331
Azért gondoltam a rühre,mert egyszer nekem is volt nyulam csak annyi volt hogy lekonyult a füle,sőt a fejét is félre tartotta,és akkor belenéztem és elég mélyen sebes volt.És véres.És a doki azt mondta rüh.Akkor adta A NEOCIDOLT és azóta ezt használom olajba keverve és egy egyszeri használat elég belőle,Másnap már nem is lógott a feje.
Előzmény: nddori (6329)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6330

Értem.

Én állatorvossal nem egyeztetek, mert csalódtam már bennük. A neostomosan-on ott a nyúl mint célállat. Fülrühösségre ajánlják, meg legyek ellen. És én meg szoktam őket enni.

De ha neked csak díszállat, akkor valóban jó amit használsz.

A megelőzésnek nem látom értelmét, mert nálam 15 év alatt (igaz volt 3 szünet) 2x fordult elő.

De mint már írtam: bevált csapaton (szokáson) ne változtass. Így mindenki adja amit szokott.

Csak fontosnak tartottam azt az egy sort, hátha ők is vágásra tartják.

 

Azért örülök, hogy neked van véleményed. Sokszor rosszul esik, hogy ha valamilyen témában "vita" alakulna ki, akkor inkább mindenki halgat, mint sz@r a fűben.

Ezért is nem írok már néhányszor. Gondolkoztam azon is, hogy hagyom az egész fórumot, de inkább nem. Kicsit olyan ez mint a Szomszédok agrár változata.

 

Amai rész tartalmából: Karibabának új kecskéje érkezett, aminek Veha is nagyon örül. Dóri nyula vérzik, de Rencsa és mások segíteni próbálnak, hogy jóra forduljanak a dolgok. Föröncnek ismét nem csak magyar óriásai vannak néhány hétig, de még a pulykatartás gondolata is foglakoztatja......

 

Sok napsütést mindenkinek!

Előzmény: nddori (6328)
nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6329
Lehet mégis igazad lesz a rühvel kapcsolatban, vagyis, hogy atkás lehetett a füle, csak kívülről nem látszott. Valószínűleg egész mélyen volt olyan a füle és kivakarhatta mindenestől. Ezt azért is gondolom, mert nagyon büdös volt mikor vérzett, forgott a gyomrom tőle, pedig bírom az ilyet. A sima vér meg szerintem ennyire nem lehet büdös.
Tehát most kapott Rodemectint :), holnapra kiderül...

(az olajozás tényleg nem a legjobb megoldás, csak ahol éri, ott tünteti el az atkát)
Előzmény: Rencsa-baba (6318)
nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6328
Hát én szoktam állatorvossal egyeztetni (mondjuk nem a mienkkel :)
És nálam nem élelmiszertermelő állatok vannak.... De gondolom, ha egyszer csöppentesz neki, akkor élete végéig nem marad meg benne...
Nekem nagyon bevált, gyors és hatásos, sokan akkor is használják, ha nem beteg a nyuszó, hanem megelőzésként (mint a kutyánál az advocat)
A neostomozanra nekem azt mondták (állatorvos), hogy túl erős a nyuszinak, nem tesz jót neki.
Előzmény: tooommm0013 (6327)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6327

A rodemectinnél volt egy olyan sor, ami miatt én nem használom: Ez azért fontos!

 

 

Megjegyzés: a kezeléseket az állatorvossal egyeztetni kell. A készítmény élelmiszertermelő állatoknál nem használható!

 

 Ez azért fontos!

Előzmény: nddori (6325)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6326

Az olaj jó, de nem biztos a gyógyulás. Befulladnak alatta. meg fellazítja a varat. Én vízfestékhez való ecsettel kentem be. Azután fújtam rá chemotox-ot. Ez már kb 15 éve volt és azt sem tudtam hogy van állatgyógyszertár.

:)

 

Azóta 1x volt még ilyen gondom, akkor a neostomosan segített. Az meg mindig van otthon. Jó szúnyog és légy ellen is. Mikor nagyon sok a szúnyog és még nem tudok oltani, akkor azzal leszórom a nyulakat meg a ketrecet és környékét, mert akkor döglenek a legyek és a szúnyogok. De a kutyát is azzal kullancstalanítom ha kiszökik és csatangol egyet a vadonban.

Előzmény: anya3 (6324)
nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6325
Szia!
Ezt egyszerre írtuk :) Vagyis a nyuszi most jobban van, legalábbis nem vérzik.
Igen, atkás a nyuszid füle. Erre több megoldás van. Én fecskendőből néhány csepp étolajat szoktam nyomni a varas részre és ettől el is múlik. Viszont volt nyuszim, aminél visszajött többször is. Ő Rodemectin nevű szert kapott, ez sok külső és belső élősködő ellen jó (meg éppen volt itthon :)) és másnapra el is tűnt neki, azóta is jól van.
Előzmény: anya3 (6324)
anya3 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6324
Sziasztok!

Az anyanyuszinknak tegnap kellett volna ellenie, de eddig semmi?
Meddig várjak, ill. mikor lehet újra megpróbálkozni a pároztatással ??

Dóri: mi újság?? mi van a nyuszival?


Hasonlóan jártam én is, de nekünk az orrából folyt a vér, na de nem annyira mint nálatok a füléből...
Nekünk előzően tüsszögött, folyt az orra, trisulmixet kapott, nem igazán láttam nála javulást, mint utóbb kiderült valószinű én szúrtam el az adagolást , mivel nagy termetű nyuszi van szó, keveset adtam neki belőle, most 2 kk kanállal tettem 1 l vizbe, és másnapra mintha semmi baja nem lett volna....
A füleibe belkukkantva, az egyiknél varasodás látok belül, szerintetetek ez mi, atka ?? Ilyen esetben mit szoktatok használni ?

Köszi a válaszokat !

Üdv.: Anya3
nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6323
Nálam se volt még ilyen! Reggelre elállt a vérzés, de szegényből is lógófülű lett... Viszont nem evett semmit az éjjel, most olyan kis kába. Már gondoltunk valami agyvérzésszerűre is, de lehet, hogy csak megsértette a fülében az egyik nagyobb eret, bár sebnek nyoma sincs.
Mindig kitalálnak valamit, nehogy nyugodt legyek..
Előzmény: karibaba (6322)
karibaba Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6322
Szívesen segítenék, de ötletem sincs! :os Nálunk csak "hámozáskor" szoktak vérezni.... :o) Szerencsére!
Előzmény: nddori (6320)
karibaba Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6321

Köszi! (Nekem különben egy másik tetszett, de a lányok ôt választották, mert olyan érdekes a színe: a lábainál ezüstös, a háta meg vöröses) Kiváncsi leszek, milyen színü -és fülü- utódai lesznek majd...

Előzmény: Purcsimanó (6319)
nddori Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6320
Nem rühös és nem csípte meg semmi. Az állatorvost meg már meséltem...
Előzmény: Rencsa-baba (6318)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6319
Köszönöm a képeket!Igazán szívet melengető így reggel korán ilyent nézegetni!;))))A lógó fülű nyuszid meg egyszerűen gyönyörűűűűű!!!!
Előzmény: karibaba (6316)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6318
Nem rühes?Vagy csipte meg valami és kivakarta?Szerintem vidd állatorvoshoz...Vagy jöjjön ő hozzá...
Előzmény: nddori (6317)
nddori Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6317
Sziasztok!
Képzeljétek, mi történt!! Vagyis inkább, jó lenne , ha valaki nekem is megmondaná, hogy mi történt! A keverék anya nyulamnak iszonyúan vérzik a bal füle! Nem tudom, mi lett vele, seb nincs rajta, egész mélyről jön a vér, de nagyon....a nagyont úgy képzeljétek, mintha artériát vágtak volna el... Élénk piros vér, beteríti az egész fülét, és mivel a nyuszó rázza, mint az őrült, így már a falon, a vízben, az almon, a kabátomon is van...ja meg a nyuszi hátán és lábán, amivel próbálja vakarni... Pici ecetet öntöttünk bele, mert ha seb, akkor összerántja...talán kicsit jobb is lett tőle, aztán egy gézt tettünk a fülébe és ezt körberagasztottuk, hogy ne essen ki, de lukat hagytunk, hogy a vér azért ki tudjon jönni, mert ugye nem tudom, honnan ered....
Az egészben a "legjobb", hogy holnap kellene fialnia.... :(
Szerintetek mi a fene lett vele?
karibaba Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6316
Előzmény: skolikagi (6315)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6315
Hoztam néhány képet a kisnyuszikról, amik már nem is olyan picik:-))
san72 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6314
Sziasztok.Nem tudtam eddig írni,mert rengeteg a melóm.De minden este olvasom a topikot.A nyuszkóim gyönyörűen fejlődnek.És ma leellett a keverék anyanyulam is.hetet szült,de akkorákat,hogy azt sem tudom hogyan fértek el benne:-)Most már tényleg teszek fel képeket is.
9934 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6313
megjelentek a szúnyogok!!! hogy védekeztek a legyek és a szúnyogok ellen??? van valami természetes megoldás ellenük??? eddig ragacsokat használtam de úgy látom ez most kevés lesz ennyi esőzések után.várom az ötleteket!segitsük egymást! üdv:v.szabolcs
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6312

Sok baj van a nem kívánt vendégekkel. Eddig mindig csodálkozva olvastam róluk és örültem hogy nálam nincs. Aztán jöttek a patkányok. Szerencsére eddig 3 lyukon kívülsemmi kárt nem okoztak. De mégis! Megrágták a horgásszékem huzatát. Hát ennyi legyen a kár!

 

De róka.... Mik nem vannak felétek! Azért az már sok lenne a "jóból". Bízok benne hogy felénk nem jár és ha mégis arra téved hát a kutya kérdőre vonja. A patkányok sem tudnak kimozdulni onnan, ahová átjöttek a szomszédból. Csak visszafelé visz az út. De még hagyom hagy jöjjenek eszegetni.

 

És a róka el tud vinni egy pulykát? Nincsenek a környéken kotorékosok? Akik kutyával vadásznak direkt rókára. (és rettegnek a borztól, mert odaveszhetnek a kutyák)

karibaba Creative Commons License 2010.04.27 0 0 6311
Sajnálom az áldozatokat! Nálunk -kopp-kopp-kopp- ilyen még nem volt...szerencsére!
Előzmény: Veha (6308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!