Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 1532

Az antibiotikum hatása sosem azonnal érezhető, hanem jó pár nap szedés után.

 

Az nagyon fontos, hogy pontosan szedd be a felírt adagot, nem lehet elfelejteni, nem lehet kihagyás!

Előzmény: G Kriszti (1531)
G Kriszti Creative Commons License 2014.11.09 0 0 1531

Szedem az antibiotikumot. D-mannozt nem találtam csak futár szolgálattal küldik ki. Jo pár nap.....A tüneteim nem enyhülnek sajnos, néha jobb néha rosszabb de azt hittem elmulik ennyi idő alatt. Alhasi féjdalom és néha kisugárzik jobb oldalra.Valakinek valami vélemény tapasztalat?

G Kriszti Creative Commons License 2014.11.09 0 0 1530

Ha bele vágsz a leszokásba ne siettesd a dolgot.Lassan.Bár én is néha kivágnám az egészet egyszerre a szemétbe.

Előzmény: 2108face (1527)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.11.09 0 0 1529

Az előbb a rádióban hallottam egy beszélgetést a wing wawe coaching-ról. Próbálta már valamelyikőtök?

Chief Boden Creative Commons License 2014.11.07 0 0 1528

Hello,

 

Itt egy példa leszokásra 3mg Rivotrilrol diazepam átváltással a 6. Ütemtervben.

 

http://nyugtato.gportal.hu/portal/nyugtato/upload/747392_1390016291_06486.pdf

Előzmény: 2108face (1527)
2108face Creative Commons License 2014.11.07 0 0 1527

Sziasztok!

4 éve szedek Rivotrilt generalizált szorongásra. Ahogy lenni szokott az elején remekül csillapította a félelmeimet, agorafóbiámat, ám kb 2 évvel ezelőtt emelve lett a dózis 2-ről 4mg-ra, amit azóta ismét önállóan lecsökkentettem 2-re, különösebb megvonási tünetek nélkül. Azonban ez a mennyiség nagyon szükséges. 4 év távlatából már semmilyen pozitív hatását nem érzem, szorongok, feszült vagyok, csak azért szedem, hogy a toleranciám megmaradjon... Legutóbb 2 napot hagytam el, mert elfogyott a gyogyi, olyan mértékben beszűkűlt a világ körülöttem, hogy dolgozni nem bírtam. Fejzsibbadás, idegesség, remegés, görcsös állapot lépett fel, szinte úgy éreztem magamról, hogy beszámíthatatlan vagyok. Minden benzodiazepin egy mocsok... Nem tudom elképzelni, hogy ilyen elviselhetetlen tünetek nélkül hogy tudnék róla leállni, mert persze a memóriakárosító (meg még ki tudja milyen) hatása mellett se lehet elmenni. 2 mg-ból mit javasoltok, milyen mennyiségenként/időközönként csökkentsem? Vagy ez így nem működik, külső segítés is kell hozzá?

Köszi, Üdv

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.11.06 0 0 1526

Én mindenesetre befejeztem a próbálkozást, bár a Moksha cseppet szívem szerint kipróbálnám.de nem most.....Ha nem lett volna az a kb. 1-2 hetes "ablak",akkor most igen rossz kedvem lenne,bár rosszabb pillanatokban eszembe jut, h mi lesz ha ez így marad ( közben azért enyhülnek a tünetek, csak lassan)

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 1525

Hát, gondolom nem véletlenül írta fel az orvos...

 

Én idén kétszer is átestem a fogaim miatt Dalacin kúrán, semmi bajom nem lett tőle. A lényeg, hogy rendesen kell enni és inni (nem úgy) mellette. Kefír, natúr joghurt pluszban.

Előzmény: G Kriszti (1518)
gombóc63 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 1524

Igazad van, utána néztem, valahogy bennem az maradt meg, hogy a D-mannóz csakis megelőzésre jó.

Előzmény: Chief Boden (1523)
Chief Boden Creative Commons License 2014.11.06 0 0 1523

Miért is ? Ezt most nem igazán értem.

Előzmény: gombóc63 (1522)
gombóc63 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 1522

De csak azután próbáld ki a D-mannózt ha bevetted az antibiotikumot és már meggyógyultál a fertőzésből.

Előzmény: G Kriszti (1518)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.11.05 0 0 1521

Sajnos az elvonással együtt járnak kisebb- nagyobb immunrendszeri problémák, én egyik torokfájásból a másik influenzába estem:-( Herpesz lett az egyik kézujjamon, most a számon ( sose volt!) . Szóval ilyenekre számítani kell sajnos

Előzmény: G Kriszti (1518)
G Kriszti Creative Commons License 2014.11.05 0 0 1520

Köszi :) Utána nézek.

Előzmény: Chief Boden (1519)
Chief Boden Creative Commons License 2014.11.05 0 0 1519

Próbáld ki a D-mannózt.

Előzmény: G Kriszti (1518)
G Kriszti Creative Commons License 2014.11.05 0 0 1518

Ja és ma is voltam orvosnál. Összeszedtem valami hugyuti gyulladást.Antibiotikumot kaptam . Cefaleksint.Azon gondolkodom szedjem e.  Fluorokinolt nem szabad szedni. Azt hiszem ez nem abba a csoporta tartozik.

G Kriszti Creative Commons License 2014.11.05 0 0 1517

Mennyi orvosnál voltam én is...... Mennyi pénzt ott hagytam . De nem bánom . Ez az ára hogy kicsit meg nyugodjak , néha sikerül. Ma jol vagyok, tegnap pocsékul voltam Akár magam irását olvasnám mikor irsz. Szorongás , rossz kedv.Hullámvasut. De a vad rohamok enyhültek,ami nagyon jo. Hálás vagyok a mai jo napért.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (1516)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.11.05 0 0 1516

Üdv Mindenkinek!

 

Én szorongok, elmentem kinezhez hátha a régi jól bevállt módszerek ujra hatnak majd......Hát az anyagi veszteséglista gyarapodott csak. Még annyit elértem vele, h utána napokig olyan erősek lettek az izomremegéseim, mint soha azelőtt:-( Nem is értem. Pocsék a kedvem ezerk miatt.......

Te hogy viseled? Így ahogy csinálod, lehet h azt éred el a lassú csökkentéssel,hogy mire larakod teljesen az elvonás tünetein is túl eszel:-)

Előzmény: G Kriszti (1515)
G Kriszti Creative Commons License 2014.11.04 0 0 1515

Sziasztok! Csendesség van itt napok ota. Hogy vagytok?

Chief Boden Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1514

Ugyanazt írja mindkettő. Az elvonási tünetek egy idő után teljesen elmúlnak. Tehát mindenki meggyógyul.

 

Az, hogy ez meddig tart az nagyon változó lehet egyénenként. Van akinél pár hét, van akinél évek.

 

Azt hogy meddig tartanak az elvonási tünetek azt az is befolyásolja még, hogy mennyi ideig és mennyit szedett az illető.

 

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (1513)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1513

Még annyit, h a két "könyv" mást ír a leszokás eredményességével kapcsolatban....

Az Ashton szerint nem számít a szedési idő,a dózis és az elhagyás módja ( hirtelen, fokozatos) a végeredmény  tekintetében végül is mindenki oda jut,h "meggyógyul"....

A másik szerint pedig egyetlen meghatározó tényező van, ami számít az elvonási tünetek megszűnését illetőleg,az a szedés ideje, kvázi minél hosszabb ideig szedte vki (mindegy milyen dózisban),annál hosszabb ,elhúzódó tünetekre számíthat.

Ne legyünk telhetetlenek, de azért jó lenne tudni h melyik az igaz..........

Ez most egy logikai bukfenc, ahogy leírtam,már én sem értem........sorry!

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1512

Igazad van, lesz ahogy lesz.....és ez biztos. :-)(((((((

Előzmény: cyanne (1500)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1511

JACK HOBSON-DUPONT: A BENZO KÖNYV10. FEJEZETTÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐKA benzodiazepin megvonási szindróma forrása ismert, tehát akkor van rá valami ellenszer ? Arövid válasz az, hogy nincs. Leszámítva az idő múlását, nincs semmi olyan ismert dolog, ami elősegítené, hogy az idegi receptor helyek felszabályozzák az affinitásukat a GABA vonzzására. Normális esetben a szervezet maga meggyógyítja a rendellenességeket, de a gyógyító választ nem igazán lehet előmozdítani. A "gyógyulás" nem is igazán megfelelő válasz, mivel az egy betegségre vagy szövetkárosodásra való reakcióra utal. Ebben a problémában egyik állapot sem áll fent. A szervezet érintett része egy mikroszkópikus terület az idegsejten, a kis helyek ahol a GABAkapcsolódik, és a szövet itt nem sérültvagy beteg;még csak nem is nem-funkcionáló, ami egy olyan reakciót válthatna ki a szervezetből, hogy kicserélje a szövetet. Egyszerűen csak kevésbé funkcionál mint az optimális működési operációja ezért a szervezet nem ismeri fel olyan dologként, amit meg kellene gyógyítani. Egy gyógymód erre az állapotra egy olyan anyag vagy orvosság lehetne, amely elérné ezeket a nagyon kis pontokat és olyan hatást fejtene kirájuk, hogy azok helyreállítsák a GABAvonzó affinitásukat. Mivel nincsen ilyen ismert anyag vagy orvosság, a következő kérdés az lenne, hogy akkor van-e valamiami enyhítené ennek az állapotnak a tüneteit ? A rövid válasz úgy tűnik, hogy itt is az, hogy nincs. Ésszerűnek hangzik, hogy mivel a szervezet nem használ fel elég GABA-t, ezért segítene ha dietetikus módon emelnénk a GABA-t a szervezetben. Vannak elérhető GABAtáplélékkiegészítők, de a GABA nem jut át a vár/agy gáton,így ha bejuttatnánk a szervezetbe az nem érne el az agyig. Ami pedig ennél is fontosabb, hogysemmi nem utal arra hogya szervezetben elérhető GABA mennyisége lecsökkent;sokkal inkább a képesség annak a vonzzására az ami lecsökkent. A GABA egyik étrendi változata az Oroszországban kifejlesztett 'picamilon' készítmény. Ez egy GABA-ból és niacinból álló egyszerű molekula. Oroszországban áthatóan vizsgálták toxicitás és hatékonyság szempontjából, de a 'picamilont' a Nyugaton még nem tanulmányoztákígy nincs is túl sok elismert tudás róla, és nem is valószínű, hogy lesz: szinte minden ilyen tudományos vizsgálatot csak akkor tesznek meg ha ahhoz a gyógyszeripari cégeknek anyagi érdekük fűződik. Vannak más táplálékkiegészítők is amikről azt gondolják, hogy segítik a GABA funkciókat. A Niacinamidről, vagy másnéven nicotinamidről, azt állítják, hogy a benzodiazepinekhez hasonló módon potenciálják a GABA-t, de anélkül, hogy a GABA-αreceptor helyhez kapcsolódnának. A Theanine, a teanövény egyik extraktuma, növeli a GABA képződését. Magas taurin szintekről kimutatták, hogy aktiválják a GABA receptorokat és növelik a GABA mennyiségét azagyban. A taurin, ami egy más aminosavakból a májban szintetizált aminosav, szintén elérhető táplálékkiegészítőként, mind önállóan mind pedig más tápanyagokhoz kapcsolódóan, úgymint a magnézium taurát. Vannak gyógyszeripari készítmények is, amelyek a növekvő GABA hatékonyságot célozzák meg. A Pfizer a Neurontint (gapapentin) és egy még potensebb gyógyszert, a Lyricát (pregabalin) árusítja idegi fájdalom kezelésére és mellékes kezelésként felnőttek számára részleges rohamokra. Habár ezen gyógyszerek tevékenysége nem ismert, az orvosok felírják a hivatalos alkalmazási előírattól eltérően, hogy kezeljék a depressziót, szorongást és más ezzel kapscolatos problémákat, úgymint a GABA elégtelenségeket. Valószínűleg azért mert mind a pregabalin és a gabapentin figyelemreméltóan hasonlóak a GABA-hoz, és ezért 'GABA-analógként' ismerik őket. Azonban ezek nem 'GABA-utánzóak', azaz nem úgyanazona módon funkcionálnak mint a GABA, és az eredményeik ebből következően különbözőek mint amit természetes GABA tevékenységek okoznak. Ennélfogva a pregabalin és a gabapentin olyan mellékhatásokat okoznak, amelyek nem állnak összefüggésben a GABA-val. A gabapentin egyik sajátossága, hogy ahogy a dózis növekszik, a gyógyszer bioelérhetősége csökken –minél nagyobb a dózis, a szervezet annál kisebb százalékát használja fel. Elérhetők még GABA modulátorként úgynevezett 'nutrikumok' is. A nutrikumok táplálkozási anyagokból álló készítmények kombinálva azzal a szándékkal, hogy specifikus, célzott terápiás hatásokat fejtsenek ki hasonló módon mint a gyógyszerkészítmények. Az egyik ilyen termék a NeuRecoverBZ kimondottan a benzodiazepin abbahagyástól szenvedő emberek számára lett célózva. Egy szabadalmaztatott vitamin, ásványi anyag és aminosav kombinációt tartalmaz, amelyről azt gondolják, hogy segíti a gyógyulást és csillapítja a benzodiazepin abbahagyás okozta elvonási tüneteket. A marketing kisérletük egyetlen 'tanulmányt' tartalmaz, aholharmincötférfit és nőt tanulmányoztak akik akut és elhúzódó elvonási tüneteket tapasztaltak, miután csökkentették a benzodiazepin adagjukat. A vizsgálatban résztvevők közül mindösszesen ketten számoltak be arról, hogy bármiféle javuást tapasztaltak volna a NeuRevoverBZ-től. A vizsgálatot nem a tudományos formalitásoknak megfelelően folytatták le, ésaz eredményeket amúgy sem lehetne bármilyen szempontból is konklúzívnak tekinteni. A kompetensvizsgálatok csekély száma azt jelenti, hogy a rendelkezésre álló információ arról, hogy mi segíthet vagy mi nem segítheta legtöbb esetben vallomásokon alapul, és ebből következően rendkívül szubjektív. Azokban az években amiket aktív résztvevőként töltöttem online beszélgetésekben a benzodiazepin gyógyulásról, sok ember számolt be a fent említett anyagok szedéséről, és másszerekrőlis. Míg néhány ember kisebbmegkönnyebbülést érezhetett, az anekdotikus bizonyítékok túlnyomó többsége a táplálékkiegészítők hatékonyságáról egyszerűen csak annyi volt, hogy nem jelentenek elegendő előnyt a költségeik igazolásához. Egy traumatizált emberekből álló populációban, akik elszántak hogy találjanak valamit a szenvedéseik enyhítésére,bármi ami valóban hatékony egy isteni ajándék lenne. Ha bárki, akkor az ilyen emberek hajlamosak lennének inkább előnyösebben mint negatívan megítélni a téplálélkiegészítő terápiák hatékonyságát. Az ókor óta a civilizált emberek egyik fémjelzése, hogy keresik az orvosságokat a betegeskedéseik kezelésére;ez a jellemvonás ma már annyira beleivódott, hogy szinte az emberi természet része lett. Az elszántabb pillanataimban a Valium megvonásom alatt kipróbáltam a NeuRecoverBZ-t, niacint, niacinamidot, magnéziumot, kálciumot, 5htp-t, Sam-e-t, golgotavirág-kivonatot, theanint, macskagyökér kivonatot, és melatonint. Kipróbáltam a picamilont, az Oroszországban gyártott terméket, ami kombinálja a GABA-t és a niacint egyetlen molekulában. Mivel a niacin könnyedén átjut a vér-agy gáton, úgy tünt a beszámolókból, hogy a picamilon egy hatékony megoldás volt a GABA növelésére. Nem hogy a picamilon és a többi kiegészítő nem jelentett észrevehető javulást, hanem néhányuk elég negatív eredményeket hozott. Szedtem melatonint táplálékkiegészítő formájában az alvás elősegítésére, de két nap után azon vettem észre magam, hogy egyre depressziósabb vagyok. A depresszió a melatonin abbahagyása után elmúlt. A NeuRecoverBZ-nek ellentétes hatása volt rám, növelte a szorongásomat és általános rossz közérzetemet. Valójában rengeteg közismert táplálékkiegészítőnek, amit általánosan előnyösnek tekintenek a testi egészségre, úgy tűnik, hogy ellentétes hatása van az olyan embereknél, akiknek nehézségeik vannak a benzodiazepin abbahagyás miatt. A B vitaminok, amelyek segítséget jelentenek a stressz leküzdédében, hajlamosak egy szorongással jellemezhető ideges izgatottságot okozni. A halolaj, a hasznos omega-3 zsírsavaival, leggyakrabban egy hasonló ellentétes választ vált ki. Az egyetlen készítmény ami úgy tűnik, hogy jól tolerálható és egy enyhe kis megkönnyebbülést okoz az a citromlé és víz keveréke, és a Rescue Remedy alkalmakkénti használata, ami orvosi növények oldata egy kisebb mennyiségű alkohollal, ami hasznos a szorongás csillapításában. Ami a bizonyítékokat illeti, az egyetlen igazi segítség a gyógyuláshoz az idő múlása, míg a neuronok az egész idegrendszerben visszaszerzik a képességüket a GABA vonzására. A legtöbb amit lehet tenni ennek a folyamatnak az előmozdítására, az minden olyan izgató stimulációnak a minimalizálása, ami ezt visszatarthatja. Az időkeret ami alatt a gyógyulás megtörténik egyénenként változik. Egyeseknél a visszaállás annyira gyors, hogy egyáltalán nincs is benzodiazepin elvonási szindróma, ami az orvosi társadalom többségét ahhoz a percepcióhoz vezeti, hogy ez az állapot nem is létezik. Mások esetében a folyamat eltart hónapokig vagy évekig a benzodiazepin megvonás teljesítése után. És néhány szerencsétlen számára, a gyógyulás jelentősen hosszú ideig tart, amely állapotot Elhúzódó Elvonási Tüneteknek nevezünk. Ezen emberek számára az idő múlása egy agonikus élményt jelent.Hangozzonbármilyen borzalmasan is, azonban azidőelmúlik és az idegsejtek tényleg visszanyerik a képességüket a GABA vonzására. ProfesszorAshton módszereinek a használatával, azaz ha lassan csökkentjük a dózist és nem csökkentünk egyszerre többel mint egy kis százaléka a teljes dózisnak minden redukciónál, a normális GABA funkciókmég a benzodiazepin szedés alatt is elkezdődhetnek. Saját tapasztalatom alapján, a Valium elhagyásomnak a korai napjaiban állandó szorongást és konstans adrenalin áramlást éreztem. Ahogy már említettem volt egy erős sport autóm V-8-as motorral, amit alig tudtam vezetni. Ha a gázpedálra léptem és a legkisebb feleslegest nyomást fejtettem ki rá,a motor elkezdett bőgni a hátsókerekek pedig pörögni. A testemen átáramló adrenalin elkezdett növekedni, a kezeim remegtek, és egy enyhe sokkos állapotba kerültem. Pár hónapos fokozatos csökkentés után azt figyeltem meg, hogy az adrenalinjelentősen lecsökkent. Elkezdtem magamat tesztelni és egyre gyorsabban vezettem az autómat. Természetesen a szorongásos szintjeim növekedtek, ami helyénvaló volt, mivel a gyorshajtás egy potenciálisan életveszélyes tevékenység, és az adrenalin növekedett bennem. Az egyetlen magyarázat erre az, hogy a szervezetemmár elegendő mértékben tudott GABA-t magához vonzzani, hogy lenyugtassa az izgalmi állapotot, amit előidéztem. A tény, hogy az idegrendszerem le tudta nyugtatni magát még mialatt csökkentettem a benzodiazepin mértékét a szervezetemben azt bizonyítja, hogy a folyamat működött. Egy másik példa erre a tényre az volt, hogy bármikor a csökkentés alatt, amikor hirtelen abbahagytam a benzodiazepin bevitelt borzalmas hirtelen-megvonási reakcióim voltak. A gyógyszer jelenléte nélkül a GABA-αreceptorokon,nem lettem volna képes funkcionálni. És mégis egy lassú, lépésenkénti dóziscsökkentéssel képes voltam fenntartani egy viszonylag funkcionális állapotot. Ez annak a bizonyítéka volt, hogy az idegi receptorok növelték a képességüket a GABA vonzására, még úgy is, hogy a receptor helyeken jelen lévő benzodiazepin mennyisége csökkent. A folyamat amivel a gyógyulás halad vitán felül őrjítően lassú. De hálás voltam, hogy egyáltalán megtörténik. Olyan sok fizikai állapot van, amiből nincs gyógyulás. Szerencsére Professzor Ashton kutatása és klinikai munkája biztosított egy biztonságos módszert a benzodiazepinek elhagyásának ijesztő feladatára, a gyötrelmek minimalizálása mellettamennyire csak lehetséges. Forrás: http://www.thebenzobook.com/

 

Ez is érdekes,de e szerint sincs más megoldás, mint az idő (lassú) múlása............

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1510

Nem, nő vagyok....ha férfi lennék ,akkor pedig az illető színészre lenne érdemes hasonlítanom:-)))))

 

Asszem lesz még egy linkem,mert a lényeg pont lemaradt a végéről. Üdv

Előzmény: G Kriszti (1507)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1509

Örülök h jobban viseled....és igen, az idő nekünk dolgozik,csak nagyon lassan

Előzmény: G Kriszti (1507)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1508

JACK HOBSON DUPONT: A BENZO KÖNYV9.FEJEZETELVONÁSI TÜNETEKTeljesítettem a leszokási folyamat első fázisát, csökkentve a napi diazepam bevitelemet 5mg-al hetente. 60 mg volt a kezdő adagom és négy hét alatt jutottam el 40 mg-ig. Azonban innen már nem tudtam a dózist csökkenteni 5 mg-al hetente, mivel az már arányaiban túl nagy csökkentést jelentett volna. Ezzel a jelentősen alacsonyabb mennyiségű benzodiazepinnel az idegsejtjeim receptor helyein a képességük az idegi válaszok közvetítésére túlságosan károsodott lenne, ami az egész szervezetre kiható stresszt okozna, ami tovább traumatizálna engem.Egy 5 mg-os vágás 60 mg-os dózis esetén 8.33%-os csökkentést jelent. Minden egymást követő alacsonyabb dózisnál azonban már az 5 mg-os csökkentés egyre nagyobb százalékát teszi ki a gyógyszer mennyiségének. 40 mg-nál már ugyanaz az 5 mg-os csökkentés a teljes dózis 12.5%-os csökkentését jelentené. Úgy tűnt, hogy egy csökkentésnek maximum 10 százalékosnak szabad lennie, így amikor elhagytam a 40 mg-ot, hetente 1 mg-al csökkentettem a dózisomat. Egy 1 mg-os csökkentés 2.5 százaléka a 40 mg-nak, így egy csökkentés csak minimális hatással lehet az idegrendszeremre. És mégis, annak ellenére, hogy ezek a csökkentések minimálisak voltak mégis elkezdtem érezni a hatásukat. A Valium hosszú felezési ideje miatt eltartott pár napig, hogy megérezze a szervezetem az alacsonyabb dózis hatását, de amikor ez megtértént akkor megnövekedett a diszkomfortérzetem. Mivel már eleve elég 'kényelmetlenül' éreztem magamat, így a csökkentés csak megnövelte a gyötrelmeimet. A benzodiazepinek széles körben ismertek a memóriakárosító hatásukról. Igazából a Xanax egyik leggyakoribb felhasználási területe a sebészi beavatkozások: a gyógyszer szorongáscsökkentő tulajdonságai segítenek csökkenteni a betegek beavatkozás miatti szorongásait , míg az amnéziás, vagy 'amnéziát-okozó' hatásuk kitörölheti egy kellemetlen beavatkozás élményeit, ezáltal csökkentve a poszttraumatikus stressz lehetőségét. Úgy tűnik, hogy a benzodiazepinek zavarják az epizódikus memóriát, miközben a szemantikus memóriát épségben hagyják. A szemantikus memória a világáltalános dolgairavaló emlékezést jelenti, amelyek specifikus eseményekhez nem kötöttek és akkor történtek, amikor a tudás dekódolva volt. Az epizodikus memória valódi események személyes átélésére való emlékezés képességét jelenti. A benzodiazepinek jelentős mértékben tudják rombolni az ilyen események emlékét, ami megmagyarázza miért is használják őket 'randi-drog'-nak is. Azok az áldozatok, akiknek titokban ilyen szert adtak, legjellemzőbben a Hoffmann-LaRoche flunitrazepamját (Rohypnol), hajlamosak lehetnek szelektív amnéziára bizonyos eseményekről, amik akkor történtek amikor a szer hatása alatt voltak. Ennélfogva lehet, hogy csak homályos, torz emlékük van szexuális kapcsolatokról, és a képtelenségük, hogy bizonyos részletekre emlékezzenek nehezen bizonyíthatóvá tennéazilyen mámoros körülmények alatti a szexuális bántalmazást. Azon időszak alatt, amikor napi szinten szedtem a Xanaxot a saját memóriám is jelentősen romlott, habár nem is sejtettem, hogy ez kapcsolatban lehet a nyugtató szedésével. Amikor a fiam tizenöt éves volt véletlenül megemlítette, hogy hajlamos magas vérnyomásra. "Hogy lehet magas a vérnyomásod ?" Ellenkeztem. "Egy tizenöt éves gyerek vagy! Honnan tudod egyáltalán mi az a magas vérnyomás ?"Megmérték a vérnyomásomat amikor tüdőgyulladásom volt, apu," válaszolta. Eléggé lesokkolodtam. "Tüdőgyulladásod volt?""Igen, apu, nem emlékszel? Három hétignem mehettem iskolába és te gondoskodtál rólam. Minden nap csináltál nekem levest.""Mikor történt ez?" Kérdeztem."Két hónappal ezelőtt."Megdöbbentem. Hogyan felejthettem el egy ilyen fontos dolgot? Hogytudtam elfelejteni –mindössze két hónap után –egy 'eseményt' amiben részt vettem és három hétig tartott?Szerencsére, ahogy a benzodiazepin szintje a szervezetemben csökkent a leszokási folyamat alatt, a gyógyszer hajlama az epizódikus memória rombolására ennek megfelelően csökkent, és a képességem a specifikus események emlékezésére lassan visszatért. Valójában elkezdtek emlékeim lenni eseményekről, amelyek a gyerekkoromban és a fiatal felnőtt koromban történtek, jóval a Xanax használata előtt. Ez segített rájönni, hogy azon időszak alatt olyan módon éltem, ami nem kapcsolódott úgy a normál értelemben vett folytonossághoz, mint ahogy az az életben megszokott, hanem inkább egy kémiailag előidézett 'a pillanatnak élés' volt rá jellemző. Az effajta elválasztottságot pszichológiai szempontból mindenképpen egyészségtelennek tartom, és hálás voltam, hogy a lassú megvonás a szerről ami ezt okozta,segített rendbehozni a képességemet, hogy emlékezzek a számtalan eseményre ami történt velem, és ez visszaadta az összefüggés érzését, amiben az életem fejlődik. Ahogy a dózis csökkentés folytatódott, kezdtek megjelenni az elvonási tünetek. Az általános rossz közérzet amit éreztem már önmagában is egy elvonási tünet volt, mivel ez annak volt a következménye, hogy nem kapcsolódott elég GABA a receptoraimhoz, ami annak volt köszönhető, hogy ezek a receptorok hosszú időn keresztül voltak kitéve benzodiazepineknek. Az alulszabályozott GABA rendszer általános hatása egy mindenre kiterjedő fáradtság volt, képtelenség az alvásra, és képtelenség bármilyen pozitív érzésre. Normál esetben egy optimista, lelkes, eléggé jókedvű emberként, teljesen szerencsétlenné és nyomorultá változtam. A karakterem biztosan nem a gyógyszer szedése miatt változott meg. Az optimizmushoz és a lelkesedéshez, amelyek az egyén tudatából táplálkoznak, azonban szükség van bizonyos idegi kémiai folyamatokra a szervezeten belül, hogy megtörténhessnek. Az én állapotomban ezek a folyamatok nem voltak lehetségesek nyilvánvalóan. Ennek a hatása az volt, hogy pillanatnyi élményem saját magammal a legteljesebb nyomorúság és gyötrelem volt, amibencsak a gyötrelem érzésének mértéke változott. Érdekes módon soha nem felejtettem el milyen érzés jól érezni magamat, annak ellenére, hogy jól érezni magamat vagy boldognak érezni magamat neurológiailag lehetetlen volt a számomra. Amikor mások társaságában voltam, amennyire tudtam próbáltam nem átragasztani az állapotomat rájuk. Ahelyett, hogy úgy viselkedtem volna ahogy valójában éreztem magam,kifejlesztettem a képességet hogy bemutassam 'történelmi' magamat, azaz azt, amilyen normál esetben lennék. Ez olyan volt mintha egy színész lettem volna, viszont a karakter amit játszottam saját magam volt. Az emlékem arról, hogy normális esetben hogyan viselkedek, a dolgok amiket normál esetben mondok, teljes mértékben elegek voltak a számomra, hogy fenntartsak egy viszonylag hosszú improvizálást, amit csak az a tény korlátozott, hogy energiára volt szükségem a másokkal való párbeszédhez. Amíg ezekre az interakciókra koncentráltam volt, hogy elfelejtettem, hogy hogyan érzem magamat –csak azért, hogy aztán minden újra rám szabaduljon amikor megint egyedül voltam. Eltekintve ezektől az állandó elvonási tünetektől, volt egy csomó más elvonási tünet, ahogy a Valium dózis egyre csökkent. A tartós szédülés, amely intenzitása váltakozott, arra kényszerített, hogy mindig lassan és lelkiismeretesen mozogjak nehogy elveszítsem az egyensúlyomat. A nagyfokú, majdnem totális szorongás amit az Effexorral való tapasztalatomkor éreztem lecsökkent. Az enyhébb formáiban a klasszikus pillangó érzést éreztem a gyomromban, de volt hogy ez átváltott egy érzésre mintha jeges újjak markolnák a szívemet a mellkasomban. Úgy tűnt, hogy a szorongás jelenség az adrenalin rohamoktól függetlenül müködött, amelyek majdnem állandóak voltak. Kialakult egy fura nehéz légzésem ami akkor jött elő, amikor megerőltettem magamat fizikailag. Később ehhezesetenként zihálás társult. Úgy tűnt, hogy ezek a melléküregek problémáival vannak kapcsolatban, amik akkor kezdődtek amikor elkezdtem csökkenetni a dózisomat. Nem csak nyálkahártyából volt túltermelésem, hanem nyálból is. Voltak idők amikor a nyálamnak egy édes, fémes íze volt, ami napokig fennált majd elmúlt. Amikor közeledett a lefekvés ideje egy elektromos érzést kezdtem érezni a lábfejemben ami felment a lábaimba. Ennek addig növekedett az intenzitása amíg nem a székemben vonaglottam próbálván hiábavalóan csökkenteni mozgással vagy az izmok kinyújtásával. Furcsa mód ha kivártam amíg ezek a tünetek elérik a csúcspontukat, ami majdnem elviselhetetlen kényelmetlenséget jelentett, majd ezután mentem el lefeküdni, majdnem mindig azonnal elaludtam, sokkal gyorsabban mint amikor a Nyugtalan Láb Szindróma tünetei nem voltak jelen. Hihetetlennek tűnt, hogy egyáltalán képes vagyok elaludni miközben a lábaim vonaglanak az ágyban –ennek ellenére újra és újra megtörtént. Az egyik legidegesítőbb elvonási tünet az izomrángások voltak, vagy kisebb izomcsoportok rángása. Véletlenszerű izmok a lábaimban és néha az alkarjaim mutattak görcsös összehúzódást ütemesen, folytonosan. Ez a jelenség vagy szórványosan vagy majdnem folyamatosan fordult elő. Volt hogy lenéztem a lábaimra és az izmok olyan sok helyen voltak ingerelve, hogy úgy tűnt mintha kígyók mászkálnának a bőröm alatt. Amilyen őrjítő volt az ilyen dolgok átélése, ennél sokkal sokkal őrjítőbb lett volna ha nem tudtam volna, hogy a benzodiazepin dózisom csökkentésének a következményei. Úgy tűnt nincs semmi ami az ilyen bizarr fizikai tüneteket a gyógyszerhasználathoz kötné, de szerencsémre bőséges információ volt elérhető az ilyen dolgokról a benzo.org.uk weboldal tudástárában. Ray Nimmo nem csak összegyűjtött minden ismeretséget a benzodiazepinekről –történetektől kezdve publikált tudományos irásokig –de ott volt rengeteg más embernek is a személyes beszámolója, akik már keresztül mentek, vagy éppen benne voltak a megvonás folyamatában. A weboldal közlemények szekciójában az emberek beszámoltak a saját tapasztalataikról, így ha valaki megosztott egy beszámolót egy fizikai tünetről mások azonnal tudtak rá reagálni ha nekik is ugyanez a problémájuk volt amivel küzdöttek. És ez egy szerencsés dolog volt, mivel azelvonási tünetek száma amikről beszámoltak ugyanannyira meghökkentő mint amennyire a természetük hihetetlen. Ha valakiszámos ilyen gyakran elég bizarrjelenséget tapasztal magán, az érthető módon az orvosához fordul először. Azonban úgy tűnik, hogy az orvosok nagymértékben tudatlanok arról, hogy a benzodiazepin gyógyszerek abbahagyása ilyen nehézségeket okozna, mivel a betegeik többségének akik keresztülmentek a megvonáson nyilvánvalóan nem voltak problémáik. Az orvosok számára csak kevés eszköz áll rendelkezésre, hogy megismerjék a problémát, mivel csak nagyon kevés tudományos vizsgálat létezik ami figyelmeztetné őket a benzodiazepinek veszélyeire. (Nincs gazdasági érdek ami az ilyen tanulmányokat támogatná, mivel az eredményük csak kevesebb eladott gyógyszer lenne, miközben a gyógyszerpiac a gyógyszerértékesítések további nővekedésében érdekelt.) A legtöbb orvos az orvosi egyetemeneltöltött évek alatt szerzi meg az alap tudását a gyógyszerekről, azonban a fő információ forrásuk az újabb gyógyszerekről a gyógyszercégek képviselőitől származik. Minden orvosi képesítés hiányában a kereskedelmi képviselők csak olyan információt prezentálnak, ami segíti a munkájukat –hogy eladják a cégük termékét -ennek ellenére az orvosok úgy fogadják el az állításaikat mintha azok objektív és alapos értékelések lennének. Nem túl valószínű, hogy a kereskedelmi képviselők azt tanácsolnák az orvosoknak, hogy veszélyes abbahagyási jelenségeket okozhatnak azokabizonyos benzodiazepinek amelyet ők árulnak, mivel ennek az eredménye kevesebb eladott gyógyszer, és ezáltal alacsonyabb kereskedelmi jutalék lenne. Ennek eredményeképpen, amikor a betegek a furcsa tüneteikkel az orvoshoz fordulnak, a válasz általában az hogy vizsgálatokra küldik őket, hogy megtalálják az alapul szolgáló kórképet, ami a tüneteket okozza, és még több gyógyszert írnak fel, hogy kezeljék ezeket. Ez további komplikációkhoz vezet, mivel az új gyógyszereknek meg lesz a maguk hatása azokra a folyamatokra, amelyek akkor mennek végbe amikor valaki benzodiazepineknek van kitéve. Ha azonban sikerülne megérteni, hogy az alap probléma amit a gyógyszer okozott abban áll, hogy bizonyos egyéneknél lecsökken a szervezet képessége a GABA hasznosítására, még az abbahagyás után is, a panaszok naggyrésze érthetővé válna. A szorongás és az álmatlanság két gyakori ilyen panasz, azonban könnyebb megérteni, hogy ezek a problémák miért lehetnek a következményei annak, hogy valaki hozzászokott egy gyógyszerhez amit szorongásra és álmatlanságra írnak fel. De valami olyan mint az izomrángás amit én éreztem azonban nem tűnik úgy minthaa nyugtató használat eredménye lehetne. És mégis van egy logikus kapcsolat. A benzodiazepineket gyakran izomlazítóként írják fel. Majdnem tíz éven keresztülezáltal a szervezetem hozzászokott ahhoz, hogy fenntartsa az izomtónust, miközben egy olyan kémiai anyagnak van kitéve, amelynek erős izomlazító hatása van. Ennek az anyagnak a hiányában a szervezet nem tudja fenntartani az izomtónust, aminek izomrángások, izomgörcsök a következményei. Másoknál ez a körülmény izomfeszüléshez vezetett, leggyakrabban a nyak és vállizmok felfeszüléséhez. Míg bizonyos elvonási tüneteket logikusan meg lehet érteni, úgy tűnik, hogy másoknak semmi közük nincsen a nyugtató befolyásához. Az ausztrál TRANX weboldal ezeket a tüneteket sorolja fel a benzodiazepin használat vagy abbahagyás hatásaiként: Gyakori elvonási tünetek: hasi fájdalom és görcs, agorafóbia, szorongás, légzési nehézségek, homályos látás,észlelési változások (eltorzuló arcok és élettelen tárgyak mozgása), depresszió, felfúvódott has, szédülés, extrém letargia, félelmek, valószerűtlenség érzése, influenza-szerű tünetek, nehéz lábak, szívdobogásérzés, hiperérzékenység a fényre, emésztési zavar, álmatlanság, irritábilitás, koncentrációhiány, koordináció hiány, egyensúlyvesztés, memóriavesztés, izomfájdalmak, hányinger, rémálmok, pánikrohamok, gyors hangulatváltozások, nyugtalanság, súlyos fejfájások, remegés, pontok látása a szem előtt, érzékeny szemek, izzadás, mellkasi feszülés, fejfeszülésKevésbé gyakori elvonási tünetek: fájó állkapocs, édességvágy, székrekedés, deperszonalizáció (az érzés, hogy nem tudod ki vagy), hasmenés, nyelési nehézség, a föld mozgásának érzése, hallucinációk (hallási és vizuális), hiperaktivitás, hiperérzékenység a hangra, inkontinencia vagy gyakori vizelési inger, megnövekedett nyál, étvágy változás vagy csökkenés, ízlelés elvesztése vagy fémes íz, menstruációs problémák (fájdalmas ciklus, rendszertelen ciklus, ciklus elmaradása) morbid gondolatok, zsibbadás a test bármely részében, aggresszió vagy harag kitörése, paranoia, fejbőr fájdalom, folytonos kellemetlen emlékek, tűszúrásérzés, gyors testhőmérséklet változások, szexuális problémák (libidó változások), bőrproblémák (szárazság, viszketés, kiütések, lassú gyógyulás) fájó száj és nyelv, beszéd nehézségek, öngyilkos gondolatok, fülzúgás, szokatlan érzékenység (képtelen nézni a híreket a tv-ben vagy elolvasni az újságot), vaginális folyás, hányás, súlyvesztés vagyhízásRitka elvonási tünetek: elsötétülés –egy epizód amiről az egyénnek nincs emlékezete (ez alacsony dózis esetén ritka, de magasabb adagnál kevésbé ritka) orrvérzés, vérzés menstruácios ciklusok között, égő érzés a gerinc mentén, égő érzés a száj környékén, mellfolyás, hajhullás, aranyér, hiperérzékenység az érintésre, rektális vérzés, melléküregek fájdalma, rohamok (rángógörcs) (majdnem ismeretlen fokozatos csökkentés esetén, gyakoribb magasabb dózis és hirtelen elhagyás esetén), érzékeny vagy fájó fogak, felduzzadt mellekEgy még átfogóbb lista található Ray Nimmo benzo.org.uk weboldalán. Ezek atünetek olyan emberek beszámolói alapján lettek összeállítva, akik maguk is tapasztalták őket az abbahagyás alatt vagy után.. A fenti TRANX listából nekem az alábbi tüneteim voltak:agorafóbia, szorongás, légzési nehézségek, homályos látás, depresszió, felfúvódott has, szédülés, extrém letargia, szívdobogásérzés, hiperérzékenység a fényre, álmatlanság, koncentrációhiány, koordinációhiány, egyensúlyvesztés, memóriavesztés, izomfájdalom, hányinger, rémálmok, édesség iránti vágy, hasmenés, nyelési nehézség, hiperérzékenység a hangra, megnövekedett nyál, fémes íz, morbid gondolatok, zsibbadás a testben, szexuális problémák (libidó változások), beszéd nehézségek,öngyilkos gondolatok, zúgás a fülben, szokatlan érzékenység (képtelen nézni a híreket a tv-ben vagy elolvasni az újságot), súlygyarapodás, melléküregek fájdalma.Az orvosok és függőségi specialisták számára, akik hozzá vannak szokva az olyan elvonási tünetekhez, mint amilyet az opiátokról, stimulánsokról, alkoholról és más drogokról leszokó emberek mutatnak, a gondolat, hogy ezek a jeleneségek a benzodiazepin elhagyás következményei lennének nagyon valószínűtlenek és talán még fantasztikusak is. A kapcsolat megértéséhez nagyon fontos megérteni a viszonyt a benzodiazepin és a szervezet GABA funkciója között. Az emberi testben van a Központi Ideg Rendszer (KIR), ami az agyban és a gerincben található, és az Autonóm Ideg Rendszer (AIR), amelyeknek az idegi elérési útvonalaik az egész testre kiterjednek. Mind a két rendszer elsősorban idegsejtekből áll. Ezek a specializált sejtek elektronikus impulzusokat vezetnek, és a becslések szerint 100 milliárd ilyen sejt van az emberi agyban, ugyanennyi a gerincoszlopban és az emésztőszervekben. Az elektromos impulzusok információt szállítanak az egész rendszeren keresztül, és ezt az információáramlást a neurotranszmitterek irányítják, amely befolyásolja az idegsejtek funkcionálását. Vannak izgató neurotranszmitterek, amelyek növelik az idegsejtek elektromos tevékenységét és vannak gátló neurotranszmitterek, amelyek csökkentik ezt, korlátozván az információk továbbítását. Ennek a két típusnak az egyensúlya rendkívül fontos: az idegi átvitel túl nagy fokú gátlásának eredménye depresszióhoz, szedált állapothoz vezetne, míg túl sok izgatás okozhatja azt hogy valaki idegesnek érzi magát, képtelen aludni, képtelen koncentrálni a figyelmét produktív és konstruktív módon. A GABA az uralkodó neurotranszmitter az emberi szervezetben; ezerszer több áll belőle rendelkezésre mint a többi neurotranszmitterből összesen és a GABA az összes inger átmeneti pont, vagy idegsejtkapcsolat 40%-án jelen van. Ez egy gátló neurotranszmitter, melynek célja, hogy csökkentse az ingert küldő idegsejtek számát, megakadályozván az idegi információátadást, és ezáltal lenyugtatja az idegrendszert egy izgalmi állapotból. A GABA ezt a funkciót úgy fejti ki, hogy receptorhelyekhez kapcsolódik egy ligandum-csatornás idegsejten, aminek hatására az kinyit egy csatornát és beenged egy elektromosan töltöttkloridrészecskét. A ligandum egy ion, egy molekula, vagy molekulák egy csoportja, amely egy molekuláris szerkezethez kapcsolódik. Tehát a GABAkapcsolódása okozza azt, hogy az idegsejt megnyitja a kapuit és kloridot enged be. Ez a tevékenység fenntartja a sejt elektromos potenciálját, aminek hatására az kevésbé hajlamos lesz eletromos inger küldésére és az információja továbbadására az idegi komplexum más részeinek. A mi szubjektív észlelésünk a nyugalom, amit akkor érzünk amikor az idegsejtek kevésbé aktívak, tehát amikor a GABA teljesíti ezt a funkciót az növeli a mi nyugalom érzetünket. A benzodiazepin a GABA receptor egy alegységéhez kapcsolódik, amit 'BZD receptor-nak' nevezünk. Ezután ez erősíti a GABA tevékenységét azáltal, hogy megnöveli a képességét az ioncsatorna nyitására. Az olyan anyagok mint az alkohol, opiátok, vagy barbiturátok valójában okozhatják az ioncsatorna kinyitását az idegsejtekben, a benzodiazepinek azonban nem. Ők csak növelik a természetes anyag, a GABA tevékenységét, amely ezt a funkciót ellátja. Ugyanúgy ahogy egy mágnes pozitív pólusa vonzza egy másik mágnes negatív pólusát, ugyanúgy vonzzák a szabadon keringő GABA-t a GABA receptor helyek, ahol az 'kapcsolódik' vagy odatapad. Mivel a benzodiazepinek a GABA-t hatékonyabbá teszik, ezért kevesebb GABA-t kell az idegsejtekhez vonzani, miközben ugyanazt a nyugtató funkciót fennt lehet tartani. A benzodiazepin jelenlétének hatására csökken a GABA receptor helyek 'affinitása' a GABA vonzására. Sajnálatos módon még a benzodiazepin használat abbahagyása után is, amikor a kemikáliából már nincs több jelen a szervezetben, a GABA-α receptorok néhány embernél megőrzik csökkentett affinitásukat a GABA vonzására a receptor helyekhez. Ennek az alacsony affinitásnak az eredménye az, hogy elégtelen mennyiségű GABA kerül felhasználásra az idegsejtek impulzusainak közvetítésében, és ennek messzire-nyúló hatásai lehetnek mivel rengeteg testi funkciót befolyásol vagy irányít az idegrendszer. Hajlamosak vagyunk a benzodiazepinekre a legdrámaibb hatásaik szempontjából tekinteni amit kifejtenek: enyhítik a szorongást, segítenek az álmatlanságon, megállítják az izomgörcsöket. Ilyen gyógyszer lévén, az elsődleges elvonási tünetek amit ez emberek éreznek a benzodiazepinek abbahagyása után a megnövekedett szorongásos szintek és az alvási nehézség, ami jelentheti azt, hogy az illető nehezen tud elaludni vagy azt, hogy nem tud elegendő ideig aludni. Valójában ahogy a szervezet hozzászokik a benzodiazepinhez előfordulhat 'visszapattanószorongás'vagy 'visszapattanó álmatlanság' , amikor az eredeti probléma szorongással vagy álmatlansággal térhet vissza nagyobb intenzitással mint amilyen a gyógyszer felírása előtt volt. A visszapattanó hatások gyakran fordulnak elő abbahagyás esetén mivel a benzodiazepin már nem erősiti fel a GABAhatását, ami segítené az alvást vagy a nyugodtság érzését, és ez eltarthat elég sokáig. A visszapattanó szorongás kóroktanának rövid elemzése azonnali bepillantást ad a benzo problémába: az emberi szervezet saját szorongáscsökkentő közvetítő anyaga a GABA. A benzodiazepin a GABA hatásának felerősítésével növeli a szorongáscsökkentést. Ha az abbahagyás után a szervezetben nagyobb a szorongás mint a benzodiazepin használat megkezdése előtt, akkor arra a logikus válasz az lenne, hogy a benzodiazepinek megváltoztatták vagy a rendelkezésre álló GABA mennyiségét vagy az idegsejtek képességét a GABA felhasználására.Sok másik elvonási tünetis tehát teljes mértékben visszapattanó hatás, amennyiben a benzodiazepin szedés előtt nem volt jelen. Az izomrángások, izomgörcsök és más tünetek, amelyek csak azután jelennek meg, hogyabenzodiazepin adagja csökkentésre került vagy teljes mértékben kiürült a szervezetből, közvetlen eredményei az idegsejtek GABA közvetítésének alulszabályozottságának. Mivel a Központi Ideg Rendszer, a Szimpatikus Ideg Rendszer, és a Paraszimpatikus Idegrendszer mind olyan sejtekből áll, amelyeknek a GABA-ra van szükségük az izgatott és nyugalmi állapotok közötti egyensúlyuk fenntartására, ezért minden olyan testi funkció amelyet ezek a rendszerek irányítanak érintve lehet a benzodiazepin abbahagyás által. Például a Paraszimpatikus Idegrendszer bocsátja ki az acetilkolin nevű anyagot, amelyek stimulálják a fültő-, alsóállkapcsi-, és nyelv alatti mirigyeket, amelyek a nyálat állítják elő. Megfelelő mennyiségú GABA nélkül, ami gátolni tudná a tevékenységét, a Paraszimpatikus Ideg Rendszer túl sok nyál kibocsátását válthatja ki, amely egy olyan jelenség amiről gyakran számolnak be emberek akiknek nehézségeik vannak a benzodiazepin leszokással. Az étel megemésztésével és kiürítésével kapcsolatos problémák is lehetnek a benzodiazepin abbahagyás eredméyei, mivel a GABAjelen van a szövetekbenagasztrointesztinális szervekben. A 'jól érzem magam' neurotranszmitter, a szerotonin is kapcsolatba lép bizonyos GABA receptor helyekkel, ezáltal ha rendellenesség van ezeknek a helyeknek az affinitásában az okozhat egyensúlyzavarokat a GABA és a szerotonin között, ami magyarázat lehet arra hogy az anhedónia, a képtelenség az öröm érzésére, és a diszfória, egy mindent átható negatív mentális állapot, miért gyakori következményei a benzodiazepin abbahagyásnak néhány embernél. Bizonyos, hogy bármilyen gyakran tapasztalt elvonási tünet kivizsgálása arra mutatna rá, hogy az valamilyen GABA elégtelenség miatti idegrendszeri működési hiba eredménye. Azok az emberek akik rehabilitációra mennek, hogy legyőzzék alkohol vagy opiát függőségüket szintén küzdenek visszapattanó szorongással és visszapattanó álmatlansággal, de ezek a problémák viszonylag rövid időn belül lecsillapodnak, gyakran pár nap alatt az abbahagyás után. Az idegsejtek GABA közvetítésének alulszabályozása az egyedüli meghatározó probléma ami megkülönbözteti a benzodiazepin gyógyulást bármilyen más anyagtól való gyógyulástól. Ezt figyelembe véve, sokkal pontosabb lenne azt mondani, hogy azok az emberek akik benzodiazepin függőek nem is annyira a benzodiazepinhez magához függőek, hanem a GABA-hoz, és a szenvedésük nem a benzodiazepinhiány eredménye, hanem a saját szervezetük GABA-jának hiánya, ami a benzodiazepineknek köszönhetően nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségben.

G Kriszti Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1507

:)  :)  hallom ,hallom vagyis olvasom. 2 napja keresem neked az Ashton könyvben azt a biztato mondatot hogy : MINDENKI MEG GYOGYUL. Itt olvastam, mert máshol nem olvastam erröl a témárol. Sajnos nem találom . A férjem irányitotta rá a figyelmem. Biztos irja valahol. Bemásolom ha  rátalálok. Ez biztato számomra.Remélem számodra is. Nekem most enyhébbek a tünetek és enyhébb a pánik roham és rövidebb ideig tart. Bár tegnap este azért jött rendesen.Azt hittem férfi vagy a név alapján. :)   :)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (1503)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1506

Nem ,nem arra gondoltam amit caynee ( jól írtam?) válaszolt neked....Rebound.

Sajnos nem tudom pontosan ,h hol olvastam a chief által belinkelt oldalon, megpróbálom megkeresni és linkelem

Előzmény: gombóc63 (1499)
gombóc63 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1505

Ha belegondolok egész életemben szorongtam és megállapíthatom, hogy végig megmaradtam egy bizonyos szinten. Természetesen ezt csak utólag konstatáltam, hisz egy jó darabig még felnőttként sem tudtam, hogy beteg vagyok.  Ha nem jön elő a torokszorításom úgy érzem egész jól kezelem a dolgot. És itt visszakanyarodhatok ahhoz a megállapításhoz, hogy sokat segít a pszichoterápia és az öregedés. Én ebben látom a megoldást, de tudom, nem vagyok a legnehezebb esetek között.

Előzmény: cyanne (1504)
cyanne Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1504

ilyen nekem se volt. bár annál jobban, mint előtte, már nem nagyon lehetett szorongani:D

inkább olyan volt, h teljesen közömbös és fásult voltam egy ideig, amikor elmúlt a hatás. megjegyzem, a szorongásnál jobb volt.

Előzmény: gombóc63 (1502)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2014.10.31 0 0 1503

Tegnap az izomremegéseim újult erővel folytatódtak.....

 

Érdekes volt összehasonlítani a fülakupunkturás addiktológiás relaxált állapotomat,a x szedése alatt (tökéletes, mélyen relaxált állapot) és az elhagyást követő őrületes időszakban ( gyakorlatilag semmit sem ért, szó szerint),pár hete tettem még egy kisérletet,akkor sem ért semmit.......

 

Az én női logikám szerint,ha a x szedése alatt elértem vele a kívánt hatást ( x-al nem!),és most a hiánya alatt nem, akkor számomra ez azt jelenti,hogy a nem mesterségesen generált,sajnos nekem már természetes és enyhe szorongásra jó az akupunktúra, de a mesterségesen előidézett ( általam, a x elhagyása okán) szorongásra nem, szóval ebből arra következtetek, h ez az erősebb szorongás mégiscsak az elvonás tünete és nem egy állandósult dolog......

Asszem ezt az eszmefuttatást, csak én értem..:-)

 

A köhögésem is hol előjön ( enyhébben persze),sőt pár hete ( meg is ijedtem, mert pont akkor kezdtem fgátlót szedni,trombózis veszély)) társult hozzá egy olyan érzés, h kicsit kevesebb levegő jut a tüdőmbe,mint amennyire szükségem lenne)......Ez nem pánik, mert nem társul hozzá semmilyen más jellemző tünet,de félek h egy jó kis asztmám kezd kialakulni. Hallod Kriszti,más is aggódik a saját egészségéért! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!