Keresés

Részletes keresés

Manac ;-) Creative Commons License 2014.01.08 0 0 5386
A Coleman sátrak a németeknél olcsóbbak, viszont aáz angol márkák (vango, gelert) és az easycamp meg az angoloknál olcsók (és nem rosszak).

A fém vázas sátrak nehezebbek de masszívabbak szerintem.
Igazán jó leárazások szezon után, karácsony elõtt voltak. A legtœbb cég kiszórta a 2013-as készletét, az idei modelleket pedig nem akciózzák. Petsze aki krres, az talál.
Előzmény: tuta78 (5385)
tuta78 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 5385

Köszi a válaszokat!

Mit mondtok arra, hogy fémvázas (cabin X4-es), vagy wraplex üvegszálas X4-es? csak mert a wraplexes már kapható 88ezer körül.

amennyi árban a különbség annyival megbízhatóbb a fémvázas?

D H Creative Commons License 2014.01.07 0 0 5384

nem tudom hol nézted korábban, de én azt tapasztaltam, hogy az angol áruházaknál a németek általában jóval olcsóbbak.

Épp most vagyok levelezésben elősátor ügyben az egyik bolttal - ha lezárul az egyeztetés és vásárlás lesz belőle, beszámolok majd :)

Előzmény: tuta78 (5382)
art002 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 5383

Szia!

Attól félek már nem kapod meg olcsón, de én is keresm, ha rátalálok jelzek.

Nekem most nem kell sátor, de mindig nézelődök.

Üdv!

 

tuta78 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 5382

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni.

Szeretnék venni egy coleman mackenzie kabin 4-es sátrat, viszont azon az oldalon, ahol eddig kb. 90.000 körül lehetett venni, már nem rendelhető (vagy most nem).

Máshol én csak 130-150 ezer körül találtam.

Szóval van-e még esélyem ilyen jó áron megkapni ezt a sátrat?

 

Vagy esetleg hasonló minőségű sátor ilyen áron (90e körül)?

Előre is köszönöm!!

 

kima-vara Creative Commons License 2013.11.20 0 0 5381

http://www.peticiok.com/mentsuk_meg_a_gazdat

 

Írjátok alá legyetek szívesek minél többen és küldjétek tovább a linket minál több helyre! Köszönöm szépen!

marpet511 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 5380

Sziasztok! Ha a Balatonra jönnétek kempingezni, én a keszthelyi kempinget tudom ajánlani, jól felszerelt és kellemes a környezet. Amikor mi voltunk (augusztus vége) nem is volt tömve. :) http://west-balaton.hu/keszthely

bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 5379

550 kg max tömeg lehet. Az én két tonnás autómat ez nem rántja el, sztem még kerék nélkül is tudnám húzni ennyivel :D

 

Bár igy nehéz:

Előzmény: Manac ;-) (5378)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.11.12 0 0 5378

1,9 CDTI Zafira, 120Le.

 

Akkor egy nyugodt 110-120 tempóval el lehet poroszkálni, ahol ez megengedett.

 

Azt hittem, hogy a pici kerekek problémát jelenthetnek számomra. Mondjuk abroncsból nem árt majd ojat választanom, amelyik bírja is ezt a tempót.

Előzmény: bacus (5376)
Tarzy52 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5377

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (5375)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5376

Az elején sokat jelent az a letörés. Azt, hogy mennyivel tudsz menni vele (szigorúan) külhonban, azt az autód határozza meg.

Én egy 2,5 td diesel motoros opellal húzgáltam, és bizony volt, hogy a duplájával mint az itthon megengedett.

Előzmény: Manac ;-) (5371)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5375
Előzmény: Tarzy52 (5372)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5374

Itt vannak a sebességkorlátok Európában:

 

http://www.hollako.hu/vontatas.php

 

 

Előzmény: sfi (5373)
sfi Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5373

Küldföldön sem annyira ajánlott. Nekünk a szlovén rendőr 80 euróért árulta el, hogy az autópályán 80-nal lehetett volna menni... :(

Na azóta nem utánfutóval járunk kempingezni.

Előzmény: Manac ;-) (5371)
Tarzy52 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 5372

Üdv!

 

"Betettem a stellplatzos linket amiből nyugat eu-ban lehet bőven válogatni."

 

Merre felé van ez a link?

 

Én lakokocsizom, azon a fórumon is jó lenne, ha betenéd!

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (5360)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.11.09 0 0 5371

Kedves Bacus!

 

Nekem is ilyen Stema 4050 utánfutóm van.  A gépkönyve sajnos nincs meg, használtan vettem.

 

A Tiédhez hasonlóan én is csinálok egy palánk magasítót, abban cibálni a cuccokat.

 

Szeretném kérdezni, hogy Te ezzel az utánfutóval milyen sebességgel közlekedtél?

 

Egy kicsit szkeptikus vagyok a 10"-os felnik miatt, lehet ezzel 110-120-as tempót menni? Persze külföldön, mert itthon annyival nem lehet...

 

Üdv:

 

Manac

Előzmény: bacus (5354)
Laja73 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 5370

Sziasztok!

Ha akad körülöttetek eladó katonai vaságy, szóljatok! Kössz

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.25 0 0 5369

Szia!

 

Mi is most határoztuk el, hogy sátorozni fogunk 3 gyerkőccel. Sok segítséget kaptam itt a fórumon. Végül ezt a sátrat vásároltuk meg: http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_kempingezes_kellekei/sator/uj_vango_midas_800_8_szemelyes_duplafalu_sator_1795523654.html . Szerintem jó választás volt, bár még nem próbáltuk ki, csak felállítottuk a kertben. Ez lesz a mi karácsonyi ajándékunk :-) Kempingfelszerelést pedig folyamatosan nézegetek, jó áron lehet hozzájutni használt dolgokhoz, főleg így szezonon kívül. Én sátorból nem vennék használtat, az összes többiből (szék, asztal, hűtőtáska sbt.) nekünk tökéletes.

 

Szép napot!

Előzmény: ritanails (5367)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.25 0 0 5368

szia,

 

az utolsó 200 hsz-ben is sok linket találsz, meg a sátorvásárlás is nemrég volt téma. Nézegess, és ha találsz vhol jót, de nem érted a szöveget, linkeld be

Előzmény: ritanails (5367)
ritanails Creative Commons License 2013.10.24 0 0 5367

sziasztok. egy kis segítséget szeretnék kérni.

úgy döntöttünk hogy az elkövetkező minimum 10 évben sátorral fogunk nyaralni , nagy valószínűséggel horvátországban, fiam 5 éves szóval egy darabig velünk jön még.

a gondom az hogy nagy tágas teljesen zárt aljú sátrat szeretnék, minimum 6 személyeset hogy kényelmesen elférjünk,és jó magasat hogy ne kelljen hajlongani. de

magyarországon ez szinte lehetetlen...illetve megfizethetetlen...

itt amit még ki tudnánk fizetni az a decathlonos tépőzáras aljjal, de szerintem azon ugyanúgy bemennek a bogarak..amiktől mind irtózunk.

coleman, vango, high peak. ilyen márkákban nagyon jók vannak külföldi honlapokon, és itt jön a lényeg, nem tudok angolul, tudna valaki segíteni hogy honnan lenne érdemes vásárolnom és milyen sátrat, 80e. ft körül max.?

valahol olvastam kima-vara sátráról amit nemrég vett az is tetszik.

előre is köszönöm ha valaki válaszol!!!!

Látó 28 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5364

A mail működik. Köszi, megnéztem őket. Gyönyörű képek. Így kéne csinálni, csak legaább két-három hónapig. :-) Ez komoly.

Előzmény: Törölt nick (5360)
Látó 28 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5363

Köszi. Megfogadom a tanácsod, ha tényleg ez fog kialakulni.

Előzmény: topoly (5361)
Látó 28 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5362

Én is bódéval mennék szívesebben. A gondom az, hogy elegem van a mókuskerékből amit a civilizáció, család, az állam, a szokás, az adófizetés és minden diktál. Itt vagyunk a csúcs fejlett 21.században és mégis annyit dolgozunk, mint egy marha. Unom azt, hogy megkeresem a pénzt és utána rövid úton én vagy a családom valami drága de gyenge értékű dologra kidobja befizetjük adóra, rezsire csekkekre. Örült sok a marhaság, amire elmegy. A leginkább a ház rezsije, a vállakozás adója, a kocsik fenntartása stb. 

 

Szüneteltetném az egész vállalkozásomat, felpakolnám a bicikli utánfutóját és elcsavarognák töredék pénzen hónapokig. Csak kaját fizetnék, meg ha valami belépő van. Se benzin, se a vállakozásadója, se kemping díj, se autópály díj. Nem hiszem el, hogy az embernek úgy kell élnie a 21.században, mint egy rabszolgának, aki majd állandóan dolgozik és néha elmegy egy-két hétre nyaralni vagy hasonló. 

 

A legnagyobb gondom, hogy meg kéne erről győznöm a páromat. Ő ragaszkodok a bódéhoz. Mindenképpen valamit csinálok, legfeljebb kipróbálom kisebb utakon a dolgot és meglátom, hogy nem-e megy el a kedvem. 

 

Ha ez az elképzelés megfeneklik, akkor marad a lakókocsizás, kiegészítve bringákkal esetleg egy robogóval vagy elektromos bringával. Keveset vontatnám, de az adott környéken sokat bringáznánk. Ezt csak azért, hogy sokáig lehessen szabadon élni és ne menjen el túl sok pénz benzinre, kempingre. 11 litert eszik. Ez tünik még a legjobb kompromisszumnak. Elvontatom a bódémat és lakásként használom, majd bringázok a környéken.

 

Mindent megtennék, hogy elnyújtsam ameddig tudom a csavargásokat. Ebből a mókuskerékből ki fogok törni.

Előzmény: Törölt nick (5360)
topoly Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5361

A jó minőségű multifunkci bicsak (pl. a legnagyobb victorinoxok közül vmelyik, vagy hosszabb költségvetésnél leatherman vas) szerintem túrán is kötelező darab. Napelemes akksitöltő, és ceruzaakksival működő ketyerék megint növelik a mozgásteret.

Még egyszer: 20 év kihagyás után próba kempingezés nélkül nem indulnék messzire.

Előzmény: Látó 28 (5359)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5360

Nem akarok belekluttyogni,de szerintem bódéval könnyebben találsz 1 éjszakás hálóhelyet,mint sátorral.Én úgy gondolom sátorral tényleg lakott területen kívül találsz csak alkalmas alvóhelyet a bódéval akár a városon,településen belül is.Akkor már bejön a többletfogyasztás ára,ha nem kell kempingekben alukálni.Betettem a stellplatzos linket amiből nyugat eu-ban lehet bőven válogatni.

(küldtem mélt,de azt is visszadobta.Nem múkszik?)

Előzmény: Látó 28 (5356)
Látó 28 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5359

Köszi Nektek a választ. Utánanézek ezeknek. És milyen egyéb cuccot vinnétek?

Előzmény: Törölt nick (5358)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5358

a jó sátor minél könnyebb, legalább 3000 mm-ig vízálló, de hiába könnyű, semmiképpen sem egyszemélyes (a cuccodnak is kell hely) És egy kicsi előtere sem árt, ha van. Egy Quechua T2-t már 10 ezer alatt megkapsz, de persze a határ a csillagos ég. 

Én ezt venném, ha lehetne még valahol kapni (ár/érték arányt figyelembe véve):

 

http://www.youtube.com/watch?v=_ZePxg1ZqCs

 

Fekhelynek egy önfelfújó matrac tökéletes. Egy jó hálózsák kell még. Itt sokat lehet variálni, annak függvényében, hogy melyik évszakban mész. Mindig számolj egy kicsivel melegebb hálózyákkal, mint ami rá van írva.

 

Én voltam már olyan hálózsákkal kéthetes hegyi túrán, amire limitnek 3 C volt írva, na az 2-3 fokos hajnalokon jól felöltözve sem volt elegendő, pedig abszolút nem vagyok fázós. Persze túlzásba sem kell esni, mert minél melegebb egy hálózsák, annál nagyobb, több helyet foglal. 

 

Ez az alap szerintem. 

Előzmény: Látó 28 (5356)
topoly Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5357

A hosszú út előtt legalább néhány éjszakát kempingezz/sátrazz a közelben, méginkább életszerű körülmények között. Kiderül, hogy a derékalj+átlagos hálózsák kombóhoz képest mivel boldogulsz elfogadhatóan.

Előzmény: Látó 28 (5356)
Látó 28 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 5356

Sziasztok!

 

Tervezgetek egy hosszú utazást Európába. Az egyik lehetséges tervem ez:

10 000km-t kerekezett elektromos, napelemes kerékpárral.

 

http://www.greenoptimistic.com/2010/10/14/florian-bailly-solar-bike-tour/#.Uk0P5NK8Afg

 

A másik, hogy lakókocsival megyek, de az meg túl drága hosszú távon. 11liter 100km-re a fogyasztás.

 

Tehát afféle vadkempinges vándorlós dolog. Nem kempingeztem sátorral vagy 20 éve csak lakókocsival, azt is mindig rövid ideig egy-egy kempingben. Tehát most sokáig szeretnék menni olcsón, sátorral és a fenti cucchoz hasonlóval.

 

MI kell egy ilyen sátorozáshoz? Milyen sátor jó? Milyen egyéb cuccok? Ami el is fér, és tényleg jó és kell.

 

 

 

 

kmrmtms Creative Commons License 2013.09.30 0 0 5355

Sziasztok!

 

Tescoban van egy személyes velúr matrac 50%-os áron 1990 Ft-ért, ha esetleg valakit érdekelne.

 

Üdv/Tamás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!