Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.20 0 0 429
Hobbisták, barkácsolók!!!
Olcsón eladók az alábbi eszközök: mech.hibás Panasonic NV-L25HQ VHS videomagnó, távirányítóval - JVC GR45 VHS-C camcorder hibás akkumulátorral, töltő nélkül - törött házas Zenith P1 laptop - kb 500 db 5 1/ 4 floppy lemez. külön-külön 5e Ft, egyben az egész 15e Ft-ért elvihető!
tel.:06(20)9417-696
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.19 0 0 428
Dohány utca nemtudomhány, Zsinagógával szemben, én is ott kaptam olyat, amire azt hittem nem fogok.
Előzmény: Báthory Ödönke (427)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.07.19 0 0 427
Van ötletetek, hogy hol találhatnék lemezjátszótűt? Az van ráírva, hogy "ortofon 305". Nem akarok zöldséget írni, remélem ez a típusa. Bp. címek érdekelnének. Köszi:b
Dawebácsi Creative Commons License 2004.07.10 0 0 426

Hali!

 

Nekem is kisebb problémák adódtak a részben saját épitésű quad tipusu erősitővel... még pedig az hogy a kimenetén kb 40 V egyenfesz áramlik kifele :) (alkatrészek kimérése folyamatban)

Ha valaki vágja ezt a quados témát akkor pls irjon valamit!  Köszi!

f.domino Creative Commons License 2004.07.08 0 0 424
TDA 7050. A Budafoki úton van egy bolt (asszem Mikronika a neve). Ott már hoztak nekem külön rendelésre beszerezhetetlennek hitt cuccokat. (Speciel pont műveleti erősítőket)
SPafi Creative Commons License 2004.07.06 0 0 423

Hát ha komparátornak kell, akkor szinte az összes kapható komparátor alkalmas, mert nem nagyon tudok olyat mondani, ami ne működne 5V-ról.

 

Műveleti erősítők közül viszont csak kettőt találtam az általam használtak közül: LM324, TLC271, ha figyelmen kívül hagyom az AnalogDevices kitűnő, de annal drágább műveleti erősítőit, és a TexasInstruments szinte beszerezhetetlen típusait.

 

ychl Creative Commons License 2004.07.06 0 0 422
Keresek egy műveleti erősítő, ami 6 v-ról is működik. Egyszerű feszültség komparátor alapkapcsolás lenne belőle, nincsenek különleges követelmények. Tud valaki egy típust ajánlani?
Graff Creative Commons License 2004.07.06 0 0 421
Sziasztok! Tudom, hogy ezt az autó hifi-be kéne de az kevésbé látogatott mint ez a topic és szerintem itt is tud valaki válaszolni! Múlthét pénteken vettem egy CD-s rádiót az autóba! Elvittem a márkaszervízbe ahol az autó lett véve! Hipp-hopp beszerelték! De amikor leveszem az elôlapot és legközelebb visszarakom vagy kulcs ki majd vissza mindent elfelejt! Létezik, hogy nem kötötték rá a MEMORY BACKUP - DIRECT TO BATTERY kábelt?! És emiatt ilyenkor teljesen megsz?nik az áram?!
DJG Creative Commons License 2004.07.02 0 0 420
Szervusztok,

kellene nekem egy elôválasztós impulzusszámláló (négy vagy öt számjegy, inkább LED, mint LCD, beállítható egy számértékre, és amikor azt eléri, egy relé meghúz). Tápfesz 24 V=. Találtam ilyet többet a neten, Kübler, Bauser, Hengstler gyártmányokat, de van egy olyan határozott érzésem, hogy a 30-35 ezer forintos árukat egy kicsit eltúlozták.

Könnyen össze lehetne hozni egy ilyet mikrokontrollerrel is, de nem sok idôm van rá, programozóm régebben volt PIC-hez, csak DOS alatt futott a programja, meg amúgy is. Találtam kapcsolást és programot a neten AT90S1200-höz, ahogy nézem, ehelyett ma már más kontrollerek a divatosak (itt is említettétek az imént). Tehát foglalkozik valamelyikôtök ilyesmivel? Például meg kellene nézni, hogy az a program hibátlan-e, lehet-e egy az egyben használni, vagy kell rajta módosítani, és ha összeáll, kellene segítség a program beégetésében is.

Kösz,
Gábor
olioli Creative Commons License 2004.06.16 0 0 419
Sziasztok!
Még van egy nyűgöm.17 ezerért találtam a Médiában egy Scott DVD-t.Mindent játszik, plussz DD,DTS. Egy Plasma TV-re volt rákötve és még azon is naqgyon jól muzsikált. Tudd erről valaki valamit?
Előzmény: osonopogacsa (410)
quad Creative Commons License 2004.06.08 0 0 418
Annyira azért nem vagyok lusta, hogy semmit se tgyek a dolog érdekében. Természetesen megcseréltem a két erősítőt helyileg, de akkor is ugyanaz az egység melegszik, úgyhogy belül lesz a hiba.
Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.07 0 0 417
Ahám!

Most értettem meg. Naíve azt hittem, hogy valamely balf@sz hifis már megint nem tud hejesen írni :), de akkor csak egy újabb szovjet csodáról van szó.

A kérdésre válaszolva:
Lehetnek elöregedett, megszaladt csö(vek) ludasak a dologban, de akár egy nem hallható gerjedés is (gondolom visszacsatolás van bőven). Ugyanakkor el kellene gondolkoznod az elhelyezésen, mert a radiátortól a többi készülékig, a szellőzéstől a napsütésig minden befolyásolhatja a végfokaid hőfokát.

Üdv:
JLM

Előzmény: quad (416)
quad Creative Commons License 2004.06.07 0 0 416
Most vettem észre, hogy névadó monoblokjaim közül az egyik (egész napos üzem után) jóval melegebb mint a másik. Mi a véleményetek, így látatlanba, ez mitől lehet?
Több mint öt (de az is lehet hogy jóval több)éve ugyanazokkal a vég csövekkel megy - lehet hogy kifáradtak?
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.07 0 0 415
Az enyém is 400W-ból csinál 2x6W-ot... :)
Előzmény: gabocza1 (413)
SABAT Creative Commons License 2004.06.06 0 0 414
Bocs, lehet, hogy off-topic itt a kérdésem:
szervizt keresek a fővárosban Technics SL-PS670A CD lejátszóm javításához. A jelenség, hogy a berakott CD-k kb 1/4-ét ismeri fel, de a lejátszás is elég zajos (állandó hibajavítás).
gabocza1 Creative Commons License 2004.06.04 -1 0 413
Így télen, meg van oldva a fűtése is...:)
Előzmény: Törölt nick (411)
tere Creative Commons License 2004.06.04 0 0 412
Az korrekt. :) Viszont szub is kell hozzájuk.
Előzmény: Törölt nick (411)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.04 0 0 411
Egy barátom 5db JPW Sonata-t használ szatelliteknek a 6 csatornás csöves erősítőjéhez. A szubjára nem emlékszem...

AH

Előzmény: tere (408)
osonopogacsa Creative Commons License 2004.06.04 0 0 410
Sziasztok! Bocsi, hogy ismeretlenül belebugyogok a topicba ráadásul OFF 1 kicsit, de csak csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekem a klímám Dimarson és szétkaptam kicsit (szakmába vág nameg a kíváncsiság is hajtott :-)) a meglepetés itt jött: a bele echte TOSHIBA (az kb.:150eFt-os kütyü, ez meg a komplett beépítő szettel volt 60e)úgyhogy kib***ott jól jártam vele! Ami még hozzá tartozik 2 éve hibátlanul szuperál, pedig elég mostohán van összehajítva(ugye a cipész cipője szokott "jukas" lenni!)
Előzmény: tere (408)
JFEry Creative Commons License 2004.05.12 0 0 409
Ez a "kazánlemez", ez jó::::))))
Előzmény: tere (408)
tere Creative Commons License 2004.05.12 0 0 408
Nyugodt szívvel tudom ajánlani a Dimarsonokat.
A helyzet ezekkel a kütyükkel az, hogy a menő nagynevű cégek gyártmányai is konkrétan ugyanabból az alkatrészből vannak, csak a szoftver más. A "hírhedt" keleti motyókban általában minden extrát engedélyeznek, vagyis megírják hozzá a szoftot tisztességesen, a jónevűeknél nem. Méghozzá azért nem, hogy termékskálát tudjanak felmutatni -különböző szolgáltatási szintekkel, különböző árakon. Ráadásul valami miatt a menők nem is működnek rendesen. Egy Dimarson pedig még a kazánlemezt is lejátsza. :)
Kombót (VHS+DVD) még nem érdemes venni. Ha zenét nem akarsz hallgatni, mert arra megvan a szetted, akkor tök jó egy erősítős, 6 hangszórós kis kütyü. Ha zenélgetni is akarsz vele, akkor más a helyzet. Akkor jobb egy kütyü + egy tisztességes házimozi-erősítő + 2 izmos front hangfal és a többi filmes sallang. :)
Persze a sallang is lehet igényes, úgy igazán nagy az élvezet, de az sok píz! Akkor hajrá 5 egyforma fal, és sub lehet, hogy nem is kell már... :)
Előzmény: olioli (407)
olioli Creative Commons License 2004.05.12 0 0 407
Sziasztok. A zene szerelmese vagyok, de kacsingatok egy DVD-re. 40 eFt alatt gondolkodom Sony, LG, Samsung esetleg Pioneer vagy Panasonic készülékekben. Jelenleg egy 37-es Audioton TV-m van, amit le szeretnék cserélni egy 55-ös sík Samsung, LG, SONY, esetleg Thomson TV-re. A gondom az, hogy nem tudom, hogy egy alap DVD-t vegyek vagy megpróbálkozzak egy kombinált 50 eFt-os LG házimozirendszerrel. Érdekelne az is akinek van valamilyen tapasztalata ilyen kombinált termékekkel kapcsolatban. A gondjaim ott kezdődnek, hogy a közeljövőben nem biztos, hogy lesz helyem meg pénzem a továbbfejlesztésre, viszont jól tudnám használni a DVD-t a Sony (330-as sorozat: erősítő+ CD, 3 utas 160 W-os álló hangfalak) rendszeremmel, ami QED kábelekkel igen szépen fel van javítva. Kombinált rendszert viszont még nem volt szerencsém kipróbálni. Vagy nem vesztettem semmit ezzel, és sztereóval is elég jó lenne nekem? Nem vagyok filmbuzi, de néha nagyon jól esne egy jó filmet jó minőségben megnéznem.
Előzmény: Törölt nick (401)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.10 0 0 406
ATmega8515 itt van: http://www.mscbp.hu/arlista/arlista.xls

De hivd fel oket, hogy van-e raktaron

Előzmény: ChrBlack (405)
ChrBlack Creative Commons License 2004.05.10 0 0 405
Sziasztok!

Atmel ATmega8515 tipusu mikorkontrollert keresnék. Sajnos eddig
még nem találtam sehol. Van a farnell-nél, de e-mail-ben
azt írták, hogy nincs a termékpalettájukon (pedig
a farnell.com-on van). DIP vagy PLCC tokozású érdekelnelne.
Keresek még IDT71256-os memóriát, lehetoleg ne SMD legyen.
A farnellnél ez van, de SMD, és 3250+AFAért akarjá hozni
a magyar disztributoruk. :(

Ha esetleg lenne valakinek, vagy tud beszerzési helyet,
akkor a választ mail-ben (is) kérném. Forumot mostanában ritkán olvasok.

Üdv:
Black.

npn Creative Commons License 2004.03.09 0 0 404
Sziasztok!

email kaszi.21@freemail.hu

Tudna nekem segíteni valaki?Azt hallottam hogy a QUAD 405-nek állítólag létezik továbbfejlesztett konstrukciója(elsősorban a teljesítményre gondolok)Valami olyasmit hallottam,hogyha nem két tranyót teszek bele hanem négyet akkor a teljesítmény 100W-ról200W-ra nő.De ezt hogyan lehet megcsinálni?Most néztem az interneten egy oldalt amin egy ilyen QUAD panelt láttam,szintén 4 tranyóval,ezt QUAD 520 néven írták.Ha valaki tud valamit erről a típusról(elsősorban kapcsolási és beültetésirajz érdekelne)az küldje már el email ben.Ha csak a sima QUAD módosított változatáról van anyag az is jó lessz.Mindegy mi csak legyen,URBÁN féle QUAD-om van és szeretném feltuningolni 200,esetleg 300W-osra.Aki tud az segítsen.A segítséget email-ben várom,lásd. lap teteje.

előre is köszi!
kaszi

kru Creative Commons License 2004.03.09 0 0 403
Megköszönném, ha tudna valaki ötletet adni: kerestem a neten vadul, de nem találtam hazai disztribútort - tesla tranzisztorokkal ki foglalkozhat? Szükségem lenne rá - persze lehet helyettesíteni mással, de ez így lenne tuti.
Köszi előre is!
quad Creative Commons License 2004.03.08 0 0 402
Nincs véletlenül valéakinek egy felesleges 2x10x16cm-es, (vagy egy kissé nagyobb) fém doboza
amibe egy MC erősítő panelt bele lehet tenni?
Más méretű dobozt (pl EAG), vagy egyéb alkatrészt tudnék adni cserébe.
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.08 0 0 401
Sziasztok!

Ajánlottak megvételre több NAD CD játszót, árat nem írok, nem akarom, hogy befolyásoljon. Ki mit tud elmondani a hangminőségről?

NAD 5325
NAD 501
NAD 502
NAD 510

AH

BXD Creative Commons License 2004.03.05 0 0 400
RIFA műszer kondik a PHE216 és PHE241 sorozatból kb.300 db. lehetőleg egyben eladók.
Kérésre részletes listát küldök.
Részletek a talg@invitel.co.hu vagy 20/3143951
elérhetőségeken.
Vasti Creative Commons License 2004.02.21 0 0 399

Hali!

Engem is érdekelne kondi, légyszi írj a vasti kukac freemail pont hu címre!

Üdv!

Előzmény: BXD (398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!