Keresés

Részletes keresés

aiol19 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6488
Hát alig ismerek rá! Nálad jobban nőnek valahogy a kákik is, mint nálam! Sharon a fajtának a neve, az asimina triloba az a pawpaw, az az amerikai gyümölcs.
http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/smartsection/item.php?itemid=445
Itt egy cikk róla, Százados Béla fórumtársunk írta.
Előzmény: Zsuzsuci (6486)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6487
De az is csak a legérintettebb területeken kívülről származhat, mert az érintett területeken az erdők tele vannak leszakadt ágakkal, kidőlt fákkal és levéllel és az akkor ott lévő gombákat a fák védelme ellenében is szétverte a jég.
Előzmény: jozso48 (6485)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6486

Itt van valami, aminek nagyon örülök. Tavasszal ültetett ashima káki. Először izgalmat okozott, de most úgy nő, hogy öröm nézni.(Ákos, felismered?)

 

 

 

jozso48 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6485
Részvétem,én lehet,hogy ríva fakadtam volna,vagy lekáromkodtam volna az öreg
istent is az égről.Szerencsére mi megúsztuk.Viszont a sok csapadéknak köszönhető-
en ma két rekesz gyönyörű rókagombát hoztak felőletek a mi piacunkra.Finom rókagomba,szegfűgomba volt az ebéd egy kis lecsóba belefőzve.
Előzmény: bejó51 (6470)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6484
További képek Fityeházról:
ninovarga Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6483
Pici korukban ugyanígy voltak, mint a fóliasátorváz alatt most, de a kiültetésre kész növények, kiültetve már nem. Egyetlen egynek sem görbült meg a haja szála sem. (Az idősebb ültetvényben tapasztaltuk a súlyos pajorrágást a gyökereken, ahol a növények egy körülhatárolható foltban kipusztultak, ott ahol a pajorfertőzés a legkoncentráltabb volt. Máshol még ott is túléltek, csak vontatottan fejlődtek.)
Előzmény: Zsuzsuci (6482)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6482

 

...ami azért is különösen érdekes, mert árnyékolva sincsenek. Vagy pici korukban voltak?

Előzmény: ninovarga (6479)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6481
A mikroszaporított kivik helyes nevelése itt látható. (Mai képek Fityeházról, a megelőzőekkel együtt.) A normális talaj és az edényben lévő föld között nem lenne szabad különbségnek lenni. Az egyedi árnyékolás pedig ugyanannyit tesz, mint ez a kollektív. (A fóliaház váza fólia nélkül csak árnyékolóhálóval van behúzva. Az öntözés, vagy természetes csapadék is ugyanolyan. A hiba mégiscsak az "Ön készülékében" lehet.
ninovarga Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6480
Az előbbi megállapítás a szabadgyökerű kákira is érvényes. Nincs "foghíj"!
ninovarga Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6479
Ha jellemző lenne a kivi rossz eredése, vagy kipusztulása, akkor Fityeházon ebben a 700 töves állományban legalább egy hiánynak kellene jelentkeznie, de egy sincs.
Előzmény: Zsuzsuci (6473)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6478

 

Jaj, nagyon megrázó! Főleg az utolsó kép:(

Hát, akkor van mit helyreállítani, neked is , meg a természetnek is.

Előzmény: bejó51 (6477)
bejó51 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 6477

Zsuzsuci, köszönöm a részvétet. Remélem ilyen élményben még nem volt részed,

és kívánom, hogy ne is legyen!

Borzalmas egy ilyet átélni, részben kint a szabadban.

Szó szerint az utolsó pillanatban értünk haza, mire bejártam a garázsba elkezdett

esni a jég ( akkor még cseresznye nagyságú) és tombolt a szél. Én a nagy hős kirohantam, hogy a mandarint a tuják "árnyékába" vigyem, mert  tele van rüggyel, virággal, apró termésekkel, és tavaly is elverte a jég. Aztán még a citromot és más

valamit is a tujákra bíztam, (sikerrel) de visszamenni már nem mertem, mert a jég mérete már dió, néha tojás nagyságú lett. Egy kis kerti pavilonban húztam meg magam, így végig néztem, hogyen veri, tépi szét a fügét, kivit és a többi növényt,

a szunyoghálót, hogyan próbálja betörni a fedett terasz hatalmas üvegtábláit, miután egy ablakot az emeleten már sikerült betörnie. Végül kihasználtam azt a pillanatot, amikor "tárat cseréltek", és csendesebb lett a golyózápor, berohantam a lakásba.Aztán a műsor még még folytatódott vagy 10 percig. A fólia sátor oldalát is

a rajta lévő hálóval együtt kilyuggalta.

A leírtakra néhány kép illusztrációként, ebből kettő arra, hogyan lehet ilyen állapotban fényképezni.(Sok képem homályos lett.) 

Előzmény: Zsuzsuci (6474)
aiol19 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6476
Ja tudom, már emlékszem. A sárgák nálam is leyland ciprus ágakkal vannak árnyékolva már egy hónapja. A helyük olyan félárnyékos, gyümölcsfák alatt vannak, meg délről nádkerítés.
Előzmény: Zsuzsuci (6473)
aiol19 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6475
Én is csak hallottam ezt valahol, nálam sincs túl messze a fenyőktől ribizli, bár nem alattuk.
Előzmény: szaguaro (6471)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6474

 

Bejó, részvétem! Rettenetes pusztítás!

Előzmény: bejó51 (6470)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6473

 

Na, jól leárnyékoltam a kiviket. Árnyékosnak néztek ki azok a helyek, ahova kerültek.De jobban megfigyelve, tévedtem. Remélem, egy időre ez a mai kreálmány jó megoldás lesz.

Ákos! Nem a fenyő mellettivel van baj, az a Tomuri, és jól van.

A sárgák köré szúrkáltam ugyan tujaágakat árnyékolónak a múltkor, de azok már megszáradtak, így alig árnyékoltak. Ma felfrissítettem.

Ha jól emlékszem, a sárgakivik nálad is inkább napos, mint árnyékos helyen vannak. Próbáld meg Te is eldugni őket valami mögé!

ninovarga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6472
A "fészerkivi" Letenyén ennyivel megúszta. Csak a kiálló vesszőkön vannak a levelek csúnyán kilyuggatva. A nagy lombozat komoly védelmet nyújt.
szaguaro Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6471
Az arguták nálam egy Pinus alatt vannak, és semmi bajuk. A szőrösek kozelében is vannak fenyők. Az ezüstfenyő alatt meg ribizli... sztem max. az lehet a baj, h. a fenyők rengeteg vizet felvesznek (télen is) az alattuk levő növények elől.
Előzmény: aiol19 (6452)
bejó51 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6470

Még néhány kép és megyek, folytatom a rehabot.

Magnólia grandiflóra 2.kép

Paradicsom volt 3.kép

Jön a 2. felvonás. 4.kép

aiol19 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6469
Még annyit, hogy ha valakit mégis érdekelne a lehetőség, akkor Vértesszőlősre, vagy Tatára kéne majd értük elmenni.
Előzmény: aiol19 (6468)
aiol19 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6468
Kedves Növénybarátok!

Egy ismerős által sikerült felvennem a kapcsolatot valakivel, aki szívesen hozna be külföldről pawpaw fákat /asimina triloba/. Nagy, két-két és fél méteres fák ezek, némelyiken már van termés. Több fajtából is lehet kérni, így nem zsákbamacska, hogy mit fog teremni. Sajnos elég húzós ára lesz, de véleményem szerint megéri, én is fontolgatom, hogy beszerezzek egyet. Türelmetlen vagyok, nem szívesen várom ki azt a 6-10 évet, mire a kis csemetéim teremni fognak. Van valamivel kisebb méretben is, ezek is nagyon szépek, de ezek sem annyira olcsók. Ha valakit esetleg érdekel, jelentkezzen, mert ha többen rendelünk, elvileg kevesebb járulékos költséget fog ránkterhelni az illető.
ninovarga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6467
Ugye, hogy nem túlzok, amikor azt mondom, hogy az összes növényfajjal történő összevetésben a "fagytűrő déligyümölcsök" relatíve "jégtűrők"?
Előzmény: bejó51 (6465)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6466
A képen láthatók Haywardok és Tomurik, de egy kisebb tételhez sárgákból is sikerült még hozzájutni. Ezek mind ültetvénybe mennek, de korlátozott számban, természetesen, mód lesz tesztelni őket a topictársak körében is.
Előzmény: aiol19 (6464)
bejó51 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6465

A fügén még bőven maradt termés, csakúgy mint a kákin, bár ezek mind nem maradnak meg a sérülések miatt. A konyhakertben az egyik kákin két termés volt,

egyenlőre meg is van. A harmadik, (amelyikről levágtad a 3 ágat) sértetlenül megúszta a viharos kalandot, úgy mint tavaly. A jég komolyságát jelzi, hogy egy 12 éves bugit elboritott a szél, a konténer oldalára pedig 3 lyukat ütött.

Előzmény: ninovarga (6461)
aiol19 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6464
Én is éppen ezekre az okokra gyanakodtam. Tényleg jó lenne pontosan megtalálni, mert éppen azért akarok jó referencianövényeket nevelni, hogy a kétkedők előítéleteit eloszlassam. Azt tervezem, hogy szervezek egy nagy kertbarát találkozót akkor, amikor már minden szépen fog teremni nálam. Láttam azt a sok tizenéves kivit, meg az én régi porzóimat is látom. Ezért ültetek már többet is mindenből, hogy a szerencsétlen véletlenek ne befolyásolják az eredményt. Zsuzsánál biztosan nem történt gyomirtózás, szerintem a szomszédban sem. Azokra a sárgákra vigyázni fogok ezután is, remélem, azért megmaradnak. Azért gondolom, előnevelés után ezekből is lesz lehetőség a beszerzésre.
Előzmény: ninovarga (6454)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6463
Mindenesetre Te most segítettél megértetni az ország más részein élő topictársakkal, hogy miért is rendültem meg annyira, hogy két napig mással sem foglalkoztam, csak ezzel.
Előzmény: bejó51 (6460)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6462
Pedig ezek már címeresedő, vagy címeresedés előtt álló kukoricák voltak. A későbbi vetésűekből sok helyen még szá(a)r sem maradt.
Előzmény: bejó51 (6458)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6461
Most a félfás rész egyik rügye fölött el kell metszened a hajtásokat és augusztusra ez az egész egy rossz emlék lesz csupán, hacsak nem jön egy újabb világvége.

A kukorica tükrében nézve, ugye, hogy a füge nem is túl rossz. Természetesen, a halált nehéz túlélni és az atomcsapást egyetlen élőlény sem állja ki. De ahogy mondtam, minden relatív.
Előzmény: bejó51 (6456)
bejó51 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6460

A selyemakácot így még nem bántotta a jég.

A 2.képet még Te csináltad május végén (ebből részlet)

Most ilyen. 3.kép

Előzmény: bejó51 (6458)
ninovarga Creative Commons License 2009.06.18 0 0 6459
A fityeházi fiatal kiviültetvény melletti parcellán (tisztes távolságban, technológiai előírás betartása mellett) történt vegyszeres gyomirtás. Ha megnézzük ezt a képet, azt hiszem, kommentár sem szükséges. (Legfeljebb annyi, hogy a 700-as állományban EGYETLEN hiány sincs.) Ha egy kicsit hanyagabbul történt volna a művelet, vagy valamivel közelebb, lehet, hogy nem csupán visszamaradottak lennének a növények, hanem felük hiányozna is. Ezeket a tapasztalatokat mind a gyakorlatban lehet megszerezni és nagyobb egyedszámú állománnyal. Egy házikertben sok véletlen is közrejátszhat. Elég, ha ott van éppen valamilyen rágcsáló, vagy egy rossz talajrész, ahova az egyetlen (vagy kettetlen) kis növény kerül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!