Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 105919

Más a valóság, de úgyis hiába pofázunk. És nem hogy elég a tapasztalat, még meg is fizetik. Vannak itt csodák :-)

A villamosmérnök üzemeltethet és kódolhat is, de erős áramot nem piszkálhat, most suliba járnak a srácok, hogy a könyvtár-büfé szakjuk mellé megszerezzék a villszerelő diplomát is :-)

Előzmény: Jahno (105918)
Jahno Creative Commons License 2019.12.29 0 0 105918

Azon meglepődtem, hogy rendesen fizető helyekre is el lehet menni 1-2 év tapasztalattal. Most hirtelen rám szakadt egy tonna interjú, aztán Pék Elek tapasztalatival ellentétben senkit sehol nem érdekelt a papír és 1-2 év tapasztalattal is lehet menni. Még egy magyar életrajzot is kell írnom, mert van ahol azt fogadják el ugye :-) Aztán olyan meglepetés is ért, hogy a munkarendet nem teljesen tudják eldönteni és mivel erőltetni nem akarják, ha meg van az X fős üzemeltetői osztály, akkor inkább javaslatot fogadnak el és találjuk ki magunknak a működés rendjét, mint valami Pék HRes ránk erőltesse a hülyeségeit. Érdekes na.

Előzmény: Garfield007 (105917)
Garfield007 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 105917

mondjuk én is :)

 

Mondjuk régóta kiderült, hogy helyed van a pék IT üzemeltetők mellett, mint telefonos kóder.

Előzmény: Mutual Friend (105915)
Jahno Creative Commons License 2019.12.29 0 0 105916

Ebben sem az aktuális tudás a lényeg. Csak légy kreatív és mozgolódj benne.

Előzmény: Mutual Friend (105915)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105915

De tényleg csak a történelmi hűség kedvéért (!) arra emlegette hogy programozást tanítanak embereknek amit még a félnótások is - mondjuk én is :) - akár autodidakta módon is meg tud tanulni. :) Olyan tudást kapnak, ami pár év múlva semmit nem fog érni ...

Előzmény: tfe_tng (105913)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.29 -2 0 105914

> OK, van egy fogadásom.

 

Azért remélem nem komoly összegben akartál fogadni... 

 

> Aztán én elmegyek az illetőhöz és a szigszalagos megoldással megcsinálom a rendszert (mert szigszalagja 99 %-os valószínűséggel van neki otthon).

 

Namost. Ha egy villanyszerelő megy a pácienshez, akkor elvárható, hogy legyen nála mindenféle cucc. Én nem megyek sehova, mert nem vagyok villanyszerelő, és az óradíjam senki nem fizetné ki, az hétszentség. Viszont van wagom. Teljes sorozat, dobozokban áll a garázsban, akkor most mi lesz ? :)

Előzmény: Házas Ember (105893)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105913

> Ez az a szak amire Orosz László azt mondta hogy az okosabbja egy délután, a hülyébje meg egy hét alatt tanulja meg ? :D

 

Az a közgáz, azért nem adtak tavaszi szünetet a villanykaron, mert elvégeztük volna :)

Előzmény: Mutual Friend (105912)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105912

Hál' istennek nálunk nem annyira menő a játék vagy mondjuk így a nagy gépigényű játék. Ami nagy fogás volt a fogyasztás csökkentésében az a 2 kompresszoros kombi hűtő eladása a szomszédnak 5000-ért, mert napi 2.5kWh energiát evett meg, illetve a villanyok kicserélgetése ahol lehet ledre vagy neonra.

 

Laptopok itt is vannak lányomnak, nekem kettő céges, azok fogyasztása nem mérvadó mivel viszonylag keveset vannak bekapcsolva ..

 

(mérnök-infós BME hallgatóként és szabadúszó szoftver fejlesztőként ezeket kb. egész nap hajtja is)

 

Ez az a szak amire Orosz László azt mondta hogy az okosabbja egy délután, a hülyébje meg egy hét alatt tanulja meg ? :D

Előzmény: Törölt nick (105899)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105911

- Tudtommal a pénztárgépekben nem is magyar szolgáltató SIM-jei vannak, azért hogy roamingoljanak, így bármelyik hazai szolgáltató hálózatát tudják használni.

- Forgalmasabb pénzkiadó automaták is redundánsan vannak bekötve vagy 2 mobilszolgáltatóhoz, vagy ha bankban vannak akkor az egyik láb maga a banki informatikai rendszer. 

- Voltam egyszer egy benzinkúton és nem tankolni. Ott mikró volt és backupnak egy mobil stick. Nem egy napja volt baja a mikrónak és simán elmentek úgy stickről, hogy észre sem vették.

 

Mivel a magyar vállalatok vica-versa kedvezményeket nyújtanak egymásnak ezek az alacsony adatsebességű megoldások filléres költségűek ha GSM alapúak.

Előzmény: Jahno (105898)
Atis57 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 105910

Szia!

 

 Tehát nincs FI relé ---kötelező.

nincs védővezető-----kötelező , mindenhová, 

Kismegszakitó.olvadó bizti?----kismegszakitó kötelező.

Elég.e a dugaljak száma ? 

 

ezért volt a 33 évenkénti teljes felújitás.

Ma már(kb 30 éve) 16mm2 alatt nem lehet Al vezetéket használni!

 

Ha ezek nem lennének szempontok. 

Az AL  vezeték  PVC szigetelése , öregszik, hő hatására repedezik.

A vezeték vége megmelegszik, megég  --het a rossz túlterhelt kötések miatt.

 

ha  a felújitásba bele invesztálsz nX100 000 Ft-t akkor a vezetékeken megspórolni 2000Ft  megéri?

 

Ma már a Wago s kötést használják , mindenütt kerülni kell a Cu--Al kötést .

Nem egészséges az a megoldás  2 Al vezeték +1 Cu a földelésnek.!

 

Kb ennyi .....................

Előzmény: lapar (105905)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 105909

Ha van is védővezető, alap, hogy valahol keresztezték a nullával. Panelházban szintén alap a 10 centis drótvég és a szomszédba kötés.

Előzmény: majkel (105907)
szakmókus Creative Commons License 2019.12.29 0 0 105908

Azt hittem az az elsődleges kérdés, hogy a két LED csík lemegy-e egy tápegységről egy kapcsolóval.

Másodlagosan a kapcsolóban közösíted,(már ha bontható az) és nem kell Wago se cikcallag....  :)

Előzmény: szotyika77 (105906)
majkel Creative Commons License 2019.12.29 0 0 105907

A kötés pontok oxidációja és a korabeli, mondjuk úgy "egyszerű" kivitelezése a probléma főleg, ha a keresztmetszet elég is lenne.

Jellemző a sodrott kötés, réz vezetékkel össze sodrás, kupolfixes kötés és egyéb csemege.

 

Ha szétbontod letörik, szóval csere mindenképpen ha jót akarsz.

 

A védő vezető/ érintés védelem hiánya már csak a bónusz ezen :)

Előzmény: lapar (105905)
szotyika77 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 105906

+ Jahno

+ tfe_tng

 

Először is, van wagom, a villanyszerelő ismerősöm hagyott itt egy marékkal, pont azért kérdeztem a wagozós módszert, mert megerősítést akartam kapni, hogy jó-e úgy ahogy gondolom. 

 

Szigetelőszalagom is van itthon, pont fekete, úgyhogy rosszul sem nézne ki.

 

És nem fürdőszobai tükör lesz, hanem egy hálószobában álló sminkasztal tükörje melletti ledcsík. 

 

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom mindet, és ma/holnap neki is állok a projektnek! Ha kész leszek, lehet, hogy egy képet linkelek be az elkészült remekműről :D 

Előzmény: Házas Ember (105896)
lapar Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105905

Jó estét az Uraknak!

Kérdésem lenne:

Sokszor hallom lakásoknál, hogy fel kellene újítani a villanyhálózatot is, mert már nagyon öreg.

Na, most az érdekelne, mi romlik a régi alu vezetékben, amikor "öregszik"?

Azt értem, ha egy hálózat az új, megnövekedett fogyasztáshoz alulméretezett, azt is, hogy a kötéseket fel kell újítani, mert korszerűtlenek, oxidáltak. Azt is, hogy a szobákban nincs földelés.

 

De ha elegendő a vezetékátmérő a fogyasztókhoz, akkor minek kell cserélni?

Jahno Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105904

Ez mondjuk durva, most éppen videójátékot is nyomkodok, kb. 65 wattot eszik, de csak mert a kölcsön kijelző ilyen ódivatú. Gép eszik kb. 1 watt körül, kijelző még 10 magassága és kész is. kocsmában akkuról elmegy egy jó darabig ha úgy adja ki :-D

Előzmény: Törölt nick (105902)
Jahno Creative Commons License 2019.12.29 0 1 105903

Az meg többnyire a net miatt lesz, vagy ki tudja.

Előzmény: Törölt nick (105902)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105902

Ennyit kér és még olykor így is morog, hogy lagol a cucc és kilőtték  ... 

Előzmény: Jahno (105900)
Jahno Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105901

1 PC és pár aprólék megy folyamatosan, úgy van az egész lakásra 130-160 kw fogyasztás / hónap. "A mindent bekapcsolni" nálam értelmezhetetlen folyamat a több plazmatévémmel és mindenféle videós világításommal együtt. Most meg CRT TVből építek falat...

Előzmény: Pillanatragasz (105871)
Jahno Creative Commons License 2019.12.29 0 2 105900

És biztos ennyit kér, vagy 700as táp van benne?

Előzmény: Törölt nick (105899)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 105899

A fiamnak csak a játszós PC-je kér 700 Watt körül... és megy naponta párórát.
Van még mellé egy PC alapú szervere és 2 notebookja is.
(mérnök-infós BME hallgatóként és szabadúszó szovftver fejlesztőként ezeket kb. egész nap hajtja is)

Ja a lányomnak is van játszós PC-je, de az csak 400 Watt körül kér :-)

 

Előzmény: Mutual Friend (105867)
Jahno Creative Commons License 2019.12.28 -1 0 105898

Főleg ha az ilyen kis hatótávú és fix telepítésű dolgokra most éppen a Lora lenne a menő, aztán majd meglátjuk. Juteszembe GSM alapú megoldásra. Banki terminálok és online kasszák... Az is viszonylag mérvadó mennyiség. De hát a pofátlan mobilszolgáltatók jó lenne ha továbbra is poénból öntenék bele a milliárdokat és sose térüljön meg.

Előzmény: Mutual Friend (105897)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.12.28 0 0 105897

Ritka sok marhaság van ebben a szösszenetben. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (105858)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.28 0 0 105896

Ő akarta volna megcsinálni, neki pedig nincs wagoja.

 

Bár azután, hogy ilyen magasra rakjátok a lécet, nem hiszem, hogy bele mer vágni a dologba :-))

Előzmény: Jahno (105894)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.28 -1 0 105895

Tixot keresnék a helyedben, vagy befőttesgumit. Ha már gányolás, legyen alapos!

Előzmény: Házas Ember (105893)
Jahno Creative Commons License 2019.12.28 0 1 105894

Dehogy megyek el a villanyász boltba, mert Wagom az mindig van kéznél. És sok más is. De kibírhat még 2 napot az a felrakás, vesz egy doboz Wagot, a maradék meg később is jól jön akármire. Amilyen minőségű szigszalagok meg általában kéznél vannak, na azt hagyjuk.

Előzmény: Házas Ember (105893)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.28 -1 0 105893

Spórolsz vagy 60Ft-ot a wago árán, cserébe szar lesz és sokkal tovább tart megcsinálni. Jó tanács az ilyen.

 

OK, van egy fogadásom.

 

Elmegyünk együtt a MÖMAX-ba, veszünk két-két rendszert.

 

Aztán én elmegyek az illetőhöz és a szigszalagos megoldással megcsinálom a rendszert (mert szigszalagja 99 %-os valószínűséggel van neki otthon).

 

Te viszont a MÖMAX után elmégy egy villanyszerelő boltba (mert az illetőnek 99 %-os valószínűséggel nincs otthon wagoja, a MÖMAXban pedig nem kapható), veszel két wagot, majd te is mégy az illetőhöz és felszereled a rendszert a wagokkal.

 

Ha ezt te gyorsabban megcsinálod, mint én az általam ajánlott módszerrel, akkor nyílt színen kijelentem, hogy te jobb tanácsot adtál az illetőnek, mint én!!!

Előzmény: tfe_tng (105887)
Jahno Creative Commons License 2019.12.28 0 0 105892

Az a szopás, mikor az összeszigszalagozás később majd jól szétjön. Wago egy gyors és egyszerű kötőelem, vagy húzza újra a drótot, ha ott akadék. Esetleg tükör oldalán legyen 10 centis piros szigszalagos bandázs?

Előzmény: Házas Ember (105891)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.28 0 0 105891

Jóemberek!

 

Ez egy fürdőszobában lesz, a tükör két oldalára szerelve. Eleve 12 voltnál felesleges wagozni ezeket a 0,1-es vezetékeket, teljesen jó simán összecsavarni a drótokat. Ráadásul a két wago elég rondán mutat a vezetékre felrakva, nem steampunk rendszert akar az illető, hanem a legegyszerűbben akarja megoldani a dolgot.

 

Egyébként miért "szopás" wago nélkül szerelni ezt a rendszert?!?!

Előzmény: Jahno (105888)
Jahno Creative Commons License 2019.12.28 -1 1 105890

"De őszintén, szerinted hány helyről kellene "fillérekért" adatot gyűjteni ? Mennyi annak a fenntartása ?"

 

Most azért kicsit matekoztam, mert dolgoztam ilyenen és összekalapáltuk a nagyvasakat. Akkor éppen anyósnál hédereltem egy alig 8ezer fős faluban, és úgy saccperkábé az infrastruktúra árából a komplett falut fel lehetett volna vásárolni, ingatlanostól, uszodástól, mindenestől. Engem is meglepett az arány. És akkor az még vas, ott kell némi szoftveres réteg, mambójambó, meg villanyosság bele és egyéb havi díjazások. Csak Elek pék haverja olyan hülye, hogy nagyon ért hozzá, csuklóból kirázná, de azért sem adja el magát ilyen helyekre.

Előzmény: tfe_tng (105885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!