Keresés

Részletes keresés

Vedado Creative Commons License 2011.05.16 0 0 16977

Hola Don Gabriel!

 

Jó döntés volt és lesz is amikor az arcod belsejében landol!  Nekem nagyon más azokhoz képest amiket eddÍg ittam. Leo Barátom kóstoltatta meg velünk a múlt évi szivar találkozón, hát áldottuk is érte annyira finom! Utánna már mi is ott rendeltük meg ahol most Te, gondolom.  Szerintem nem fogod bánni, főleg ha jó a szivarral történő párosÍtás, tehát valami jósággot szippants hozzá majd.

 

Saludos!

Előzmény: ZseboG. (16976)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.16 0 0 16976

Tegnap redneltem egy Santiago de Cuba Anejo 11 éves rumot. Kíváncsi leszek az ízére, mert alapvetően nem vagyok rumos. De Rudi barátunk nagyon dícséri... :) Adok neki egy lehetőséget!

Ilyen időben nekem sem nagyon van kedvem "szívni", majt pénteken vitorlázás közben (céges buli) és vacsora után, meg valami "egyszerűt" reggeli után :)

Vedado Creative Commons License 2011.05.16 0 0 16975

Jó reggelt Don Pepin!

 

Akkor azért láttam a kedves Mamát a GPS-ek között válogatni!?  Hmm...hát nincs legyőzhetetlen távolság!

 

Nagyon sajnálom, mert Kendtek egy aktÍv tag, de még reménykedjünk...   minden esetre azóta már Szegedről is lesz egy aktÍv, Cubát sokszor bejárt szivarosunk. Remélem!

 

Szép napot!  Üdv!  V.

Előzmény: Pepin (16974)
Pepin Creative Commons License 2011.05.15 0 0 16974

Nem, nem. :) Nejem már hazajött, az Anyuka meg nem tudja a közvetlen utat a két ház között. (Erre _azért_ figyeltünk.)

 

A Római parti találkozóra nem véletlenül nem reagáltam, olyan szinten szétcsúszott az életem, hogy fogalmam sincs, mit csinálok azon a hétvégén. Abban a nagyon halvány esélyű esetben, ha éppen ráérek, kitolom az arcomat, de ez jócskán 10% alatt van.

Előzmény: Vedado (16973)
Vedado Creative Commons License 2011.05.15 0 0 16973

Hola Don Pepin!

 

Most hallottam a fék csikorgást Tesó, visszament!!  Gyorsan dugj el mindent és kezdj bele az " igen Anyuka" kezdetü és végü mondatokba. ( ha szerencséd lesz, csak újabb két hét)  Az élet néha vicces is!

 

Reménykedem, hogy ha visszamegy csak belekerget Téged a Római parti találkozóba!  Ma annyira lehangolt ez a moslék idő, hogy két egyébkét kedvelt szivarom is repűlt a felénél. Egyszerüen nem esett jól akár hogy is próbálkoztam, Így feladtam.

 

Saludos!

Előzmény: Pepin (16971)
szaggato Creative Commons License 2011.05.15 0 0 16972

No comment.... :) Megérdemled azt az Olivát!!! :D

Előzmény: Pepin (16971)
Pepin Creative Commons License 2011.05.15 0 0 16971

Ez se rossz, de tudok jobbat. Ezen a hétvégén költöztettük fel anyósom bútorait vidékről Pestre. A két lakás közti intervallumban (két hét) nálunk lakott, az én ágyamban aludt, az én szekrényemet használta. Negyedórája ment el, még be sem szállt a kocsiba, nejem még be sem indította a motort, de én már pezsgőt bontottam a lakásban. Ezt az üveget már lenyelem - pezsgőhöz tényleg nem illik a szivar - aztán megbontom a félrerakott skót vhiskymet és egy Oliva-val kiülök a teraszra. Az élet szép.

Előzmény: Törölt nick (16970)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.15 0 0 16970

Üdv Uraim!

 

A csülök péknémódra betolva sütőbe, kb 1 óra és kész, ami azt eredményezi, hogy kb 2 óra mulva már füstölök is a lakomára egy jó szál Cubait, azt hiszem 1 Por Larranaga Montecarlos lesz a kiválasztott... :)

 

Hasonló jókat és szép napot!

 

szaggato Creative Commons License 2011.05.15 0 0 16969
sziasztok! Ez egy xikar mérő. Ennél sztem nem kell jobb. Ez a márka sok mindenben tarol ebben az árkategóriában (gyújtó, vágó...). Ennyi pénzért még korrekt. Ebay-ről drágább megrendelni. Egyébként ennek van kalibrálható változata is.

Üdv:szaggato!
Előzmény: Vedado (16968)
Vedado Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16968

Igen Tesó, az egy precÍz történet. Nekem nagyon korrektűl dolgozik már vagy 2 éve.

Előzmény: Törölt nick (16967)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16967
Előzmény: Vedado (16965)
clio93 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16966

Sziasztok!

Eladó egy doboz(25 szál) Cohiba Siglo IV. szivar. Ára 48000 Ft. Ha valaki szeretné kibontani és leellenőrizni, akkor arra is van lehetőség.

Kardos

06202034063

Vedado Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16965

Szia Tesó!

 

Nem oly borsos, de tény, hogy nem is a legolcsóbb, egy méretes Piramid a Silverből, ha jól emlékszem 2.400.-. (mert, hogy ma még sem oda mentem, Így csak emlékezetből)  Egy testes,de nagyon kellemes Ízvilággal bÍró szivar és ahogy kinéz!!!......Barátom, ott csak Premio Torcedorok vannak!!!!  Helyette ma Zoltán Barátunk üzletében vettem Tokaji Gönczi hordóban érlelt Aurorát, és jó! Nagyon kellemes volt ebéd után!

 

A kinövés a szivarjaidon, ha fehér volt, az nem gáz, de azért figyelj oda. Én több digitálisat is vettem már, de a legjobb a SEFT kis kerek digitális mérője. Igaz valami 8.000.- pezo, de precÍz!! A több órás só próbánál hajszál pontos 75%- ot mutatott minden alkalommal, úgy hogy már rég nem is teszem próbára, ez az én etalon mérőm.

 

Most pedig egy Leo féle Piramiddal elvonulok a teraszra egy kis Sangriát is viszek hozzá és ha még ennél is jobban elbutulok (lehetetlen!) akkor nyugovóra térek.

 

Hasta Manana!

Előzmény: Törölt nick (16963)
Pepin Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16964

Itt a topikon szokták ajánlani a Conrad digitális higrométereit, de nekem nincsenek jó tapasztalataim velük. Vettem egy 3500 forintost, az 10-14%-kal fölé mért, vettem egy 1500 forintost, az meg ugyanennyivel lejjebb. És még ha következetesek lennének, de nem. Az olcsóbbik például attól függően mér, hogy hány centire van a párásítótól: ha közvetlenül mellette, akkor pontos, ha öt centivel arrébb, akkor már leesik 10%-kal.

Előzmény: Törölt nick (16963)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16963

Szia V!/Sziasztok!

 

A Carlos Toranohoz még nem volt szerencsém, ma megnézem a helyi shopban... Ahogy neten láttam, igen borsosnak tűnt az ára, de lehet, hogy más szériára akadtam rá. Nem hiszem, hogy nállunk lehetne kapni, de azért rákérdezek. Valamiért mostanában az erősebb szivarokat favorizálom, de nem a csípősebb fajtákból.

Ma lesz egy jó szál valami, nagyon bízom benne. Előtte valami marhahús féleség, akár burger formájában is, közben pedig egy hosszúkávé tejszínnel, csak azt nem tudom,hogy cukorral, vagy anélkül. Nem szeretném ha elvinné a szivar ízét.

 

Más:

Sikerült túlpárásítani... A mérőm működik, mert ha felnyitom a dobozt, leesik a pára 60%-ra, de most nem ment 70 felé, mármint a mérő, mert a pára az igencsak 80 körül lehetett. Amikor kinyitottam a dobzt, rendesen megcsapott a "gőz". A 2 legfélettebb szivarom (Cohiba, Romeo y Julieta) nem biztos hogy bepenészedett, de valami kiült rajta, ami nem volt szőrös és bojhos és nagy, meg simán letöröltem kézzel, de azért megijesztett... fél nap alatt keletkezett és fogalmam sincs mi lehet.

Vennem kell egy digit mérőt! Javaslatok, ajánlatok???

 

Köszi!

 

Szép napot!

Előzmény: Vedado (16962)
Vedado Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16962

Szia Gyuri!

 

Jól jön az néha, könnyed Dominikai füstülő, ha jól emlékszem medium filler. Néha én is próbálkozom vele, de nekem nem ennyire negatÍv.  Azért tegnap egy Esplendidoval ( by Leo) majd este egy San Cristóbal La Puntával (by Myami.sk) ünnepeltem a napot.  Jó volt és érdekes, de a La Punta jobban esett mint a du.-i szivar. Még csak most szÍvtam először San Cristóbalt, de mivel én inkább a könnyedebb szivarokat kedvelem ( meg a többit ) meg tudnám szokni úgy hiszem!

 

Ma a kiállÍtás után ismét kinézek a már lefoglalt helyünkre. (csak ellenőrzöm, hogy meg van-e?)

Biztos ott is lesz valami jó kis pöffentés, de még nem tudom, hogy mit is vigyek oda? Lehet, hogy semmit, mert a közeli Flóriánban van Carlos Torano mindÍg és akkor magamhoz szólÍtok belőlük egy szép Piramidot a Silver szériából.  Azt ismered Tesó?  Számomra egy nagyon kellemes, bár testes és teljes Ízű szivar és Így mindjárt ellentmondás a könnyed szivar kedvelőnek, de annyira ott van a szeren, hogy nem lehet kihagyni néha. A minőségéhez képest az ára is megfizethető még.

 

No, de kezdjük a napot!  Saludos Amigo!

Előzmény: Törölt nick (16961)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 16961
Sziasztok!
Most lőttem el 1 Private Stock robustot... Nem volt egy nagy eresztés. Totál semleges íz, bő de nem elég vastag füst. 40 perc unalom...

Aszem nem veszek többet!

Üdv: Gyuri
Vedado Creative Commons License 2011.05.13 0 0 16960

Sziasztok Lányok!

 

Jelentem megtörtént a foglalás, mert, hogy holnap egy kiállÍtásra kell mennem, de még az is lehet, hogy ismét kitolom az orcám egy jó szivarral és társasággal.

Nagyon korrekt egy csapat az Evezős! A Hölgy körbevezetett (ahol már vagy 150x jártam) és egy olyan helyet választottam ami a zajtól tán kissé távolabb van, de a Dunára rálátni és Így nem füstölünk mindenki ételébe. Az asztal 10 személyes, de megbeszéltem vele, hogy bővÍti ha az szükséges.  Így a kóborló szivarosok is betérhetnek, ha annak szükségét érzik. (már látom, hogy én a jó rum és ser szükségét fogom érezni!)  Szivar hamvederrel sajnos nem felszereltek, de mezei hamveder van bőven. Nagy fa asztal és székek + nagy napernyő+ árnyék! (árnyékszék!)  Aúúúú!  Szerintem nagyon jó lesz! ( ezt már csak egy kiadós esős lehülés cseszhetné el, de miért is tenné?)  Mondtam a Hölgynek, hogy délben kezdünk, de én mindenképpen akkor már ott leszek és Így már akkor jöhettek Ti is természetesen, illetve; aki előbb érkezik, az csak szóljon a szivaros asztalért és oda navigálják.

 

Ennyit tudtam tenni a dolog érdekében, most.  Amennyiben még kérdés vagy teljesÍthető kérés adódna, Írjatok.

 

Saludos Amigos!

Tom2009 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 16959

Ma szintén egy Guantanamera minutos volt.Igencsak szelelt.Az illata ígéretes volt.Az elején, a szokásos földes ízvilág, stb.Az utolsó 1/3-nál beütött az aszalt gyümölcs :)

 

Vedado Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16958

Buenas Tardes Don Mucus!

 

Na ez a beszéd Tesó! Jáó lesz meglásd!

Szaggatóékat sajnálom, de van Így hogy nincs sehogy. Azért én több személyre foglalok asztalt, hogy az esetleges (még is csak) csatlakozókat is tudjuk fogadni. Ennek persze azért van egy határa, 8 fő helyett 10-et tartatok és majd meglátjuk.

 

Holnap még jelentezzen aki jönni fog!!

 

Mindenkinek!

Az  evezossorkert.hu  lapon minden elérhetőség látszik, gondolok a GPS-re és a régi térképészeti módszerre is, de akinek publikus a mailje átküldöm a mobilom számát is, hogy ha nem is tévedtek el, de majd akkor én megoldom azt!

 

Hasta Manana!

Előzmény: mucus65 (16954)
Vedado Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16957

Szia Gabi Bá!

 

No, azt azért látni kéne, hát hozd el magaddal, ha nem macerás, de azt tudnod kell, hogy a béleléshez azt az anyagot tudom használni amit a Cubaiak is pld. a Romeo dobozához, tehát az egy kb.4-5mm vastag cédrus furnér. Nekem van olyan ami Így lett bélelve és azért működik, persze több figyelmet és ut.töltést igényel mint a vastag cédrusból készültek! ( mezei fa dobozkát béleltem Így, most pre Castro Cabanas van benne amit egy hÍrös Pacák dedicoolt)  Meglátjuk Tesó!

 

Oszt szóljál Aúúúnyósodnak, hogy hozza a belevaló Cohibákat is, mert ez Így csak fél ajándék!

 

Jó éjt Koma!

Előzmény: ZseboG. (16955)
szaggato Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16956

Sziasztok!

 

Mára tisztázódott a szomorú helyzet, és úgy néz ki, hogy dbcc-vel kimaradunk a június 11-i jóságból. :(  Nem igazán sikerült összeegyeztetni a kellemest a hasznossal. Fájó szívvel, de majd itthon gyújtunk aznap egyet az egészségetekre....

 

üdv: szaggato!

ZseboG. Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16955

Mester!

Ha adok neked egy "humidor"-nak nevezett dobozt, akkor az ki tudod bélelni "használhatóan"?

Kb mennyibe fájna anyagilag? Tudom, az állapottól függ... :)

Nem akarnám kidobni anyósjelöltem ajándékát és azért 10-15 szál elférhetne benne :)

Előzmény: Vedado (16953)
mucus65 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16954

Vedado Komám!

Valamilyen formában ott leszek, de nem csak lélekben ám.

A család a képlékeny. Tegnap egy Macanudo Maduro Prince Philip gyúlt a kezemben.

Mondhatom azt, hogy valami kibaszott jó volt, némi HC társaságában.

Most megyek sört betenni a fagyóba, mert mindjárt jön egy cimbi. Holnap reggel olvasok.

Előzmény: Vedado (16953)
Vedado Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16953

Szia Gabó!

 

No Komám, hát nem jártál jobban ezek szerint, sajnos. Majd szÍvunk rá valamit, ha mást nem a fogunk.

 

Többiek? Pld.: Mucus Bá?  stb....  nem mondjátok, hogy elhalt a lelkesedés? Eddig úgy 6-an vagyunk, ez elég szolid.  Persze nem a db-szám a lényeg, de legyetek már aktÍvabbak "füstülők"!

 

Saludos! V.

Előzmény: ZseboG. (16949)
rockzone Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16952

Sziasztok!

 

Heti termésem eddig egy Cohiba Robusto és egy Siglo VI.  Meglepetés nem ért, hacsak az nem, hogy szivart még ennyire nem szívtam a végéig, mint a hétfői Robustot. Nem akaródzott letenni...jól esett, jót tett a lelkemnek. A Siglo VI most erősebbnek tűnt, mint az eddigiek, lehet, ennyit számít az érés a humidorban, nem tudom. Nem volt bántó, nem kapart, csak erőteljeseben adta az ízét. Persze soha rosszabbat. Holnap beizzítok egy Partagas D4-t, nekem eddig nagyon bevált, még nem volt vele sem minőségi panaszom.  

 

rendelési tapasztalat:

Mivel fogyóban a készlet, itt/jön a jó idő, gondoltam rendelek valamit...bigsmokerst próbáltam, sajna nem egy sikertörténet: nem megbízható, komoly kételyeim vannak, hogy egyáltalán létező cégről van-e szó, vagy csak lehúzás. Két hét alatt nem indult el a csomag, legutóbbi mailre válasz sem jött. Most visszahúzom a pénzt, aztán messzire elkerülöm őket.

 

Reuben Tishkoff Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16951

Sziasztok!

 

A hétvégén én is belefutottam egy pár Don Alfredoba. Kiváncsiságból tettem egy próbát, hogy mégis milyen egy hazai...

 

Hát szivarról csak jót, vagy semmit. Pontosan olyan volt ahogy ZseboG kolléga leírta. Egy fél szállal büntettem magam várva a

 

csodára arra a bizonyos fennséges utolsó harmadra. Addig nem bírtam. Pedig a csomagolása úgy megtetszett. Ma egy

 

Guantanamera Compay volt soron. Leszámítva a gépi sodrás minden hátrányát nem is volt rossz. Az ára pedig rendkívül barátságos.

 

Egy hazai diszkont hálozatban szinte a teljes sorozatuk megvásárolható.

 

Szép napot!

 

Herczegti66 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16950

Üdv!

 

Ott leszek én is egy délutáni pöfékelésrere, de szállást nem kérek.

Jó szervezést!

 

Előzmény: Vedado (16948)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16949

Szevas Szivarostesókám! :)

 

Velem már számolhatsz is, szállásra nincs szükségem.

 

 

Nem bírság jött hanem a gépemben behalt a VGA kártyám. 60e lesz az új. Egy humidor és néimi szivar ára... :(

Előzmény: Vedado (16948)
Vedado Creative Commons License 2011.05.12 0 0 16948

Jó reggelt Szivar Betyárok!

 

Arra kérlek Titeket, mivel holnap már péntek, hogy ne feledkezzetek meg a Június 11.-ei találkozó részvételének a megerősÍtéséről. Vagy is, holnap az a versenyző aki jön, legyen oly jó, hogy itt a Forumon megerősÍti a szándékát a közös "szivatásról" mert nekem szombat de. foglalni kell helyet, hogy kellő komolysággal kezeljenek minket ott. A foglalót én elintézem, ha kérnek, ez nem probléma.  Legyetek ügyesek és próbáljatok az ügy érdekében tenni.  Köszönöm!

 

Szép napot Mindenkinek!  Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!