Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 4114

Az a baj, hogy az optikai kimenezet nem szabályzod a tv távlökőjével, a fülhallgatót viszont igen.

Legszívesebben seggberugnám az illetékes ferdeszeműt, meg a dizájnereiket is. Tipikusan ez is olyan dolog amikor elkapálják hülyének az embert mindenféle parasztvakítóval, de pont a közvetlenül is használatos dolgok totálisan használhatatalan szarrá lesznek.

Előzmény: zoyka (4112)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 4113

A tinydeal.com-on elkezdtem összeválogatni hozzá  az általad is említett cuccokat korábban. Konverter 4 ezer körül, na és a kábelek, olyan 6-ból jött volna ki kompletten az egész. Ennyit valahogy nem akartam rá szánni, de lehet ez lesz belőle. Próbáltam (volna) egy olcsóbb de elfogadható megoldást. Tegnap már keresgéltem össze vissza a google-on, de nem találtam megoldást; viszont másnak is van hasonló gondja, felvetése (jack circuit braker, stb. témák vannak tucatjával).

Előzmény: zoyka (4112)
zoyka Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4112

Szia!

 

Optikai kimenetet vigyed a házimozira. Viszont írtad, hogy nincs optikai hangbemenet a házimozin. Ezért egy ilyenre van szükséged: http://logout.hu/bejegyzes/rudy/digitalis-analog_audio_konverter_dac_5_1.html

 

Hasonló cipőben járok én is.  Régebbi házimozim van, amin nincs digitális bemenet. Ezért gondolkodtam egy ilyenen, de még nem vettem rá magam.

Előzmény: Törölt nick (4111)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4111

Sajnos nem a jack a túl méretes, kipróbáltam egy Samsung fülessel is.

 

Azért ez mégiscsak gáz; ezt még a legolcsóbb gagyi kínai cuccoknál is égő hibaként róják fel. A tévé már nem garanciás, de nem értek hozzá, így az ilyesfajta buherába bele sem kezdek. Ezért lenne jó valamilyen gyári, kész megoldás erre.

 

dUpLo:

A gond akkor áll fenn, amikor pendrive-ról szeretnék filmet nézni. A pendrive a tévébe dugva (azért nem a moziba, mert az nem ismeri az flv-t vagy mp4-et) és azt szeretném, hogy a házimozi hangfalai szóljanak. Ennek a hangját nem viszi át scarton a házimozira. A sima tévéadásnál nincs probléma, az átmegy scarton.

De hasonlóan nem megy át mondjuk a youtube app hangja sem a mozira.

 

Tudom, megoldás lenne esetleg az átkonvertálás mondjuk aviba, amit a mozi is felismer, de egy 40 perces sorozatnál, ami max 360p felbontású, nem éri meg kínlódni vele.

 

Előzmény: GPS (4110)
GPS Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4110

 

Ez pl. a Samsung TV-k egyik trógersága - a sok közül.

 

Én azt tanácsolom neked, hogy ha már nem garis a TV-d, kapd szét és simán hekkeld meg a jack-foglalatot úgy, hogy két szállal kihozod kivűlre a megsazkító-erintkezőit.

 

Oszt a végére aplikálsz egy sima (akár lengő)kapcsolót és azzal akkor adod vissza a hangot a TV hangszóróinak, amikor csak kedved van.

 

Egyébként előfordulhat, hogy a kack-dugód túlméretes - ezerszámra árultak ilyet a boltokban.

Mérjél rá tolómérővel, vagy próbálj más, ugyanilyen jackdugót is betolni - és akkor rájössz, hogy az aljzat, vagy a dugó-e a húnyó.

 

Ez azért van, mert a kínainál ezek a negyed centes kategóriában vannak - tudják hogy túlméretes, de éppenséggel még használható - ezért a derék importőreink ohne zsenir veszik ezerszámra - mert ezen nagyobb a haszonkulcs.

 

(ez nem fabula - személyesen van egy importőr barátom, aki már vagy 15 éve importál ilyesmit direktbe Kínából - annyira, hogy megy oda személyesen az áruért - és ő mondta, hogy külön raklapokon vannak az ilyen "kicsit hibás" alkatrészek - a normál ár 1/5 -éért.)

Előzmény: Törölt nick (4108)
dUpLo Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4109

ha van scart a tvn akkor nezz utanna, letezik (regebbi rendszeremen hasznaltam is) szart stereo out rca kabelt

igy ha erositon megy a tv hang akkor lehalkitod a keszuleket, ha nem kell az erosito akkor hasznalod a tv hangszoroit

Előzmény: Törölt nick (4108)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4108

A segítségeteket szeretném kérni, hátha van valakinek ötlete az alábbi problémámra.

Mivel a házimozirendszeremen nincs optikai hangbemenet, csak RCA audio, a tévémen (F5300-as) pedig van 3,5-es jack, így az a "remek" ötletem támadt, hogy egy sima kábellel összeköthetem a kettőt.

A dolog rendben is lenne, de a házimozit nem használnám mindig, csupán néhány film esetében, de nem állandóan. Egy híradót meg tudok nézni/hallgatni a tévé hangfalain is. Viszont, ha a jack csatlakoztatva van a tévéhez, akkor ugyebár állandóan oda küldené a hangot. Ez nem is lenne gond, egyszerűen ki kell húzni a tévéből. Viszont, ez egyrészt ugyebár elég körülményes, mindig matatni a tévé hátulján, másrészt ha beledugom a csatlakozót szinte pajszerrel kell kifeszíteni belőle, olyan szoros. Simán, kézzel nem is jön ki, csavarhúzóval kellett kicsit alányúlni, hogy meginduljon kifelé. Ez azért gondolom, hogy hosszú távon, de még rövid távon sem fog jót tenni a tévé csatlakozójának.

Szóval a kérdésem: létezik valami kapcsoló, csatlakozó, alátét, mittoménmi, arra az esetre, hogy ha be van dugva a jack a hátoldalon, akkor ne érzékelje, ne oda küldje a hangot? Mert a tévén néztem a beállításokat, de nem tudom kiválasztani a kimenet irányát (tv hangfal, jack, semmi ilyen nincs). Tudtok esetleg valami megoldást?

Előre is köszönöm!

nicko Creative Commons License 2014.07.24 0 0 4107

3d-s full hd-s film szaggatott volt

 

tisztázzuk le :)

 

ha mkv kókányolás az a 3D, akkor azt simán viszi DLNA-ba, mert felezve van és mezei sima mkv-nak véli a tv.

amennyiben igazi 3D m2ts fájl kiterjesztéssel akkor az biza nem fog menni csak 10mp-ig majd homokórázás, megint megy, megint homokórázik.

a tv-k be épített média lejátszója nem tudja a 24p filmeket kandencia helyesen lejátszani. mkv meg avi-ra jó...

Előzmény: duct (4106)
duct Creative Commons License 2014.07.24 0 0 4106

A wifit gondoltam, meg mondták is....

 

"

Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.

Tájékoztatni szeretnénk, hogy a tv készülékek a vezeték nélküli internet csatlakozás esetében az IEEE 802,11a/b/g és n kommunikációs protokollokat támogatják, az ac protokollt nem."

 

csak a lan-ban reménykedtem:)

 

1-2 3d-s full hd-s film szaggatott volt és a sebességnek tudtam ,be(nas-ról játszom le)

Előzmény: nicko (4105)
nicko Creative Commons License 2014.07.24 0 0 4105

biztos lehetsz benne nem gigás a tv-ben sem a wifi sem a lan port.

nyugodtan dughatod a 10/100-ba.

Előzmény: duct (4104)
duct Creative Commons License 2014.07.24 0 0 4104

Meg tudja valaki mondani ,hogy a UE32D6500VSXXH TV-ben milyen lan kártya van 10/100 vagy 10/100/1000 ????

Az ügyfélszogálatnak(samsung) nem sikerült...

1 routerem van egy 10/100 és egy 10/100/1000    kérdés melyikbe dugjam?Van -e értelme az 1000-be dugni? kevés a port és ha nem gyorsabb inkább mást tennék az 1000-be

köszi

nicko Creative Commons License 2014.07.07 0 0 4103

mivel én is 2 hete vettem zsír új 40F6640-t azzal is ez volt a probléma már első bekapcsoláskor, ráküldtem a legutolsó fw-t és nem változott semmit. Másoknál is ugyanez a hiba jelenség volt. Samsongot felhívtam és ők ajánlották ezt a távjavítás dolgot amivel meg is szűnt a hiba.

Valamit a gyárban elkufircoltak ezzel a résszel, de nagyon.

Előzmény: tilacus (4102)
tilacus Creative Commons License 2014.07.07 0 0 4102

Így lesz, köszönöm szépen a segítséget! :)

Előzmény: nicko (4101)
nicko Creative Commons License 2014.07.07 0 0 4101

tegyél úgy ahogy írtam.

fw frissítés nem segít rajta csak a távjavítás vagy szerviz. távjavítással kb. 20 perc szervizzel 1-2 hét min.

Előzmény: tilacus (4100)
tilacus Creative Commons License 2014.07.06 0 0 4100

Tipusa:UE40F6320AW

Így van, emanual gombra fekete képernyő.

Előzmény: nicko (4099)
nicko Creative Commons License 2014.07.06 0 0 4099

pontos tipus?

emanual gombra nyomva szintén fekete kép jön elő nem történik semmi?

de egyébként van rá megoldás.

hívjátok fel a 0680samsung-ot (foci vb alatt 08:00-23:00 között)mond el mi a problem és kérjetek távjavítást egyeztetett időpontban. internet kapcsolat kell hozzá!

ők neten keresztül belépnek a tv szerviz menűjébe (ehhez a tv generál egy kódot amit kérnek)és átállítanak dolgokat utána menni fog rendben minden.

Előzmény: tilacus (4098)
tilacus Creative Commons License 2014.07.06 0 0 4098

Sziasztok!

Vásároltak a szüleim egy 6-os szériás Samsung  Smart tévét. Először minden rendben működött, aztán az internetet igénylő smart funkciók (böngészők stb.) nem működnek, az ikonok nem aktívak. Megnéztem a beállításokat és wifin keresztül csatlakozva van a hálózathoz, legalábbis ott nem jelez hibát. Mi lehet a gond? Sajnos nagyon nem értek ezekhez az újabb tévékhez ezért is kérem a segítségeteket!

Előre is köszönöm.  

nicko Creative Commons License 2014.06.27 0 0 4097

Pedig ott van a leírásban :)

Ez is csak olyan kütyű ami 1-2 éve van terjedőben csak az ára csökken ahogy egyre több lesz a piacon belőle.

pl. ebben a hsz-ben is erről volt szó #4079

 

De szerintem F6400 tulajként nincs erre szükséged :)

Előzmény: GPS (4096)
GPS Creative Commons License 2014.06.27 0 0 4096

 

Ni, milyen hirdetést kaptam ma reggel a Conrad-tól:

 

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=1176533&utm_source=hirlevel140627&utm_medium=email&utm_campaign=otletelo

 

Vélhetően remek dolog lehet - de ugató kutya legyek, ha tudom hogy kell(ene) használni és főleg mire való?   :-))))

.

nicko Creative Commons License 2014.06.25 0 0 4095

mert a tv-k beépített médialejátszója nem tud 24p-ben működni, már kaki egy komolyabb filmhez, jelen esetben egy BD filmhez.

ehhez mindenképpen valamilyen külső lejátszó kell HIGH Speed HDMI kábellel összekötve. PC/laptop vagy mp vagy b lejátszó.

 

én anno megoldottam egy asztali 3D-s pioneer lejátszóval a kérdést (a DVD lemezeket is eszméletlen szépen felskálázza a média lejátszó is jobb benne mint ami a tv-ben van)és teljesen más képivilág jött elő a tv-ből. De ugyanezt éred el egy mp beszerzése után pl. Mede8er MED600X3D

Előzmény: pano78 (4094)
pano78 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 4094

Sziasztok,

 

40EH5300-on szerettem volna m2ts kiterjesztésű koncertfelvételt lejátszani,Audiokodek:ismeretlen szöveget írt ki,kép van,hang nincs.Van valami megoldás?

FullHD filmekkel,mkv-val,DTS-el semmi bajom nincs,de ez nem megy...

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 4093

A hubot visszasállítottam magyarra, visszatöltötte az eredeti programokat, de felirat továbbra sincs a mindigtv-n. Valami ötlete van valakinek?

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4092

Ja és erről jut eszembe.

A RF csatlakozó természetesen hátul, és lefelé van, szóval az erősítősantenna leválasztósdugója csak egy kis közbeékelt gányolással fér oda. :)

 

Cserébe a hdmi kábel oldalra jön ki, az egyenes verziója ragyogóan ki is lóg a kép mellé. Úgy kellett derékszögben oldalra hajlót vadászni, ja és abból se mindegy milyen :)

 

Ezekután tényleg nehéz lett volna mellétenni a fejhallgatót. Azt hiszem csinálok egy 2000Ft-os LM386-os erősítőt egy 9V-os elemmel, aztán dugják fel a lehalkított fejhallgató kimenetükbe.

 

Mikróból vajon miért nem lehet kapni olyat ami fordítva van összerakva, szóval fordítva nyílik az ajtaja? Érthetetlen ez is.

Előzmény: nicko (4091)
nicko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4091

:)))

egyébként igazad van.

 

régi panasonic tv-n elöl volt és egy kis lehajtható műanyag lap takarta ha nem kellett. a mostani vékony kávájú lapos tévéken egyszerűen hely sincs csatlakozónak. de akkor is rakhatnák oldalra..ha valaki falra szereli le is mondhat erről a funkcióról.

Előzmény: Törölt nick (4090)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4090

Mondjátok már meg, mi a fene perverzió ütött ezekbe a lököttekbe? A TV hátuljának kellős közepére teszik a fejhallgató csatlakozót, ami természetesen le is választja a külső hangszórót ahogy bedugnak oda valamit. Nem ám, hogy a tv elején legyen ahol a paraszt el is tudja érni, illetve távirányítóval ide-oda kapcsolgatható legyen a hang, ja és hát igen... jól le is van csökkentve a fejhallgató hangereje, nyilván azért, mert aki azon keresztül szeretné hallgatni, az az esetek 99%-ban azért teszi, mert denevérhallása van.

 

Barmok.

nicko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4089

D5003-ból ugyan lehetett D5800-at csinálni, de voltak mellék hordalékai. pl. tögtön nem működtek az érintő gombok. Ha visszacsinálták 5003-ra fejtetőre állt a kép és csak a factory format segített a dolgon.

Előzmény: Törölt nick (4088)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4088

Aszondod ez lehet a szopás benne?

Na visszarakom, hátha. Egyébként a teletextre nem volt hatással, az ugyanúgy jön, és a most futó M2-őn a filmnek is ott a felirata a 222. oldalon, csak a TV baxik beadni bármit is.

Na visszaállítom.

Előzmény: nicko (4086)
nicko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4087

végül 40F6640 lett véve 180K-ért az MM-be.

pár lap dolgot belőttem de a komolyabb tesztelés majd holnap.. (eiso teszt progi, BD lejátszó, 3D)

Előzmény: 8auJANI (4077)
nicko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4086

de átkapcsoltam szervizmenüben angolra, hogy legyen BBC a smarthubon.

 

biza ezek a dolgok mindig hoznak magukkal olyat amit nem akar az ember..

Előzmény: Törölt nick (4085)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4085

A D5500 -on hogy a pékfaxába lehet bekapcsolni a mindig TV-nek a feliratozását? HD adás szakadásmentesen van, Barátokközt van a retekklubon, de a felirat az istennek se akar bejönni ezen a tv-n, csak ha a teletextet rákapcsolom, az meg úgy nem fasza, mert nem lehet tőle csatornát váltani. Pedig elvileg be van kapcsolva, és a simára, nem a halláskárosultra (legszivesebben kinyírnám aki ezt oda merte így írni, de ez más lapra tartozik) Szóval a lényeg, hogy szeretném a digitális adásnak a feliratozását fixen bekapcsolni a TV-n.

 

Érdekes módon az 5e Ft-os kínai külső dekóder ezt remekül tudja, és még TS-ben rögzíti is az adást kódolás nélkül, természetesen a feliratot is hozzárögzítve, szakadásmentesen...

 

Az elképzelhető, hogy a smart hub régiója befolyásolja a feliratozási hajlandóságot? Eredetileg rendes magyar volt, MM-ben lett véve, de átkapcsoltam szervizmenüben angolra, hogy legyen BBC a smarthubon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!