Keresés

Részletes keresés

GanXstaZolee Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26527

Mert mér ne :)

 

Nekem sincs semmise nem, de ha már a kombi tabi meg a többi üzletben kapható vegyszer értelmes adagolás bevállt, biztos nem fogok tiszt rézgálicra váltani a vagy bejön vagy nem vagy lesz bajom vagy nem eshetőségeket figyelembe véve.

 

Még merev fedésnél is megy be a medencébe kosz szóval olyan nincs hogy letakarom úszó fóliával és nem megy bele semmi, jön egy szelesebb idő máris megy bele a kosz, egyebkent én eső miatt nem parázok kinyomatom a felesleget pl porszívózásnál (ilyenkor ugye a homokszűrő nem képez ellenállást) aztán ha borulna akkor ph minuszt neki :)

Előzmény: nyárimádó (26526)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26526

GanXta!

Miért nekem címezted Te is a leveled??? :))) Én áttetsző mezgazd fóliával takarom, az esővizet egy félcolos csővel szivatom le ( mint mikor benzint szívunk le autóból).

Amúgy elég furcsa, hogy aki rézgálicot rak a vízbe, annak szinte hozzá sem kell nyúlnia. Hát miféle biológiai vagy kémiai egyensúly ez???

A takrásom bármennyire is "légmentes", a bogarak megtalálják a rést, hogy belefullhassanak a vízbe:)))

 

Csak paraszti ésszel írtam a rezes dolgot, semmi végzettségem ilyen téren. Ha tovább olvassátok a BlueSky féle csatolmányt, a 25-26. oldalon az állatokra kifejtett hosszútávú hatása is ott van a réznek.

 

Üdv

Előzmény: GanXstaZolee (26513)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26522

Héhójajistenem mi van ma Mindenkivel???

Csak annyit akartam kifejezni, hogy a 98%-os réz nem annyira egészséges, főleg ha valaki sokkkkal többet rak a vízbe ( ész nélkül).

A srác medencéjében a gyerek is kék lett volna, nem beszélve a medence alján és a szűrőben ( papír) lévő rézről.

Inkább igyon egy korty 0,001%-os klórtartalmú vizet, mint ugyanannyi rezet nyeljen.

Bocs, ha megbántottalak.

 

 

Előzmény: felsov (26514)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26521

Érdemes végigolvasni "rézglic" olvtárs agymenéseit.

Egyik hónapban 20 éve használja, a másik hónapban már 25 éve, az egyik hónapban segítséget kér bőrgyógyászoktól a rézgálic hatására, közben kiderül, hogy a homokszűrőt is használja. Aztán megtudjuk hogy a feleésg vezető gyógyszerész35 éve, majd egy hónap se tellik el, már 40 éve. Hogy szalad az idő. Bár egy vezető gyógyszerésznek vannak kapcsolatai az ÁNTSZ-el, tehát az érvek (erdélyi uborka eltevés) egy kicsit magasabb szintre is mehetnének, egy két beszkennelt ÁNTSZ engedély, stb gyanánt.

 

Úgyhogy engem nem győzött meg.


Cselekedjen mindenki belátása szerint, és tartsa tisztán a medence vizét. :-)

Marc-i-Pan Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26520

Tavaly kipróbáltam a rézgálicot. Átlátszatlan világoskék lett a vizem, nagyon messze van az Adria színétól, mivel az sötétebb,

és nem utolsósorban átlátszó. A festett hajnak meg annyi....Úgyhogy maradok az UV lámpánál ami eddig is nagyon bevált, +

kombitabletta, és homokszűrő. Lehet hogy nagyon igényes vagyok, de úgy szeretem, ha látom a medence alját.

kókuszka Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26519

öööö..! Én úgy tudtam, hogy nem az algák miatt klórozunk. Hát van mit tanulnom.

Előzmény: felsov (26516)
kókuszka Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26518

Kajakra,mint a TV Shop.

Csodálatos hatását a több száz éve használó benszülöttek is igazolják!!

Próbálja ki!Csak most,csak Önnek! :-))

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26517

22-23. oldalig érdemes olvasgatni.

 

A kórházban, és a klinikákon (ne adj isten a bíróságon) biztos elfogadják az internetről kimásolt: "isten bizony nálam már évek óta 2 gyerek felnőtt orvosi ellenőrzéssel és nem lett semmi baja" című esszét.

 

Akkor már inkább greenpeace.

felsov Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26516

 Semmit nem tesz vele!!!! Nem a levelek szétrobbantása céljából használom.

Csodálatos,de a sokéves gyakorlat igazolja,hogy nem jut bele!!!!!!

Ha a lehúzáskor egy fránya véletlenül belekerülne??!  Terigettét!! meritőhálóval elkapom a grabancát!

Ha kipróbálod meglátod ,olyan mértékben tiszta marad a viz,hogy nincs szükség homokszűrőre és algák teljes hiányában klórozásra!!!Persze tökéletesen illesztett takaróra és a könnyű gyors mozgatást biztositó "tekerőre "van szükség.

Előzmény: flames4 (26511)
kókuszka Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26515

"Belekerül a viz a medencébe!!!! Jajj Istenem!! És akkor mi van!!!"

Nos talán feltünt, hogy ez a mobilmedencés fórum. Na most ugye az igaz,hogy nem rendelkezünk 25 éves tapasztalattal mint Te, de nem is akkora a medencénk.

Tehát az átlag 7 köbös kis lavorunkba belekerül az esővíz akkor az van, hogy képes megváltoztatni a víz PH-t. Ekkor viszont felborul a többi vegyszer hatása is.

Ja igen fizikából szar voltam. Ezért nem tudom úgy levenni a fóliát (amikor használtam),hogy ne menjen bele a vízbe.

Majd 25 (már csak 22 év múlva).

Előzmény: felsov (26514)
felsov Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26514

Akinek a viz Adria- kék  szine problémát okoz az nyilván az Adriába se  a Balatonba ne adj Isten a Dunában sem mer fürdeni ,azoknak nincs mit mondjak!!Esztétikai okokból persze nem véletlenül burkolják kék szinnel a medencéket amitől aztán a viz amúgy is kék!

Én nem steril ivóvizet akarok a medencémben biztositani és nem tör ki a frász,ha egy szunyogláb úszik benne,persze csak addig amig át nem ázik és le nem süllyed a medence fenekére. Ha ott is félek tőle,majd gumi fürdőcipőben megyek be!

 Miért kell félni az esőviztől??? Az aztán igazán steril " desztilált"  nem kék,igaz klór sincs benne!

Hogy lehet a buborfólia lehúzásakor !!! a tetején lévő esővizet is  L E H Ú Z N I!

 Aki ilyet kérdez az sokat hiányzott a fizikaórákról,ha egyáltalán járt oda és nem hallott a gravitációról!

 Belekerül a viz a medencébe!!!! Jajj Istenem!! És akkor mi van!!! Oda a sterilitás!

 A buborfólia illesztett méretű használatában épp az a lényeg,hogy a szennyeződés bejutását 99%-ban megakadályozza. Ami pedig bejut az majd leülepszik a fenékre és a vizet a szezon közepén  egyszer lecserélem és kész!!!

 Ami a rézgálicot illeti nem kivánok 25 év használata után ujabb vitát nyitni,tavaly megtettem !Semmilyen érdemben figyelembe veendő választ senki sem tudott irni!!!

 Akit érdekel elolvashatja a " Medence épités Beton+ csempe" topikban!

2010:   1650, 1652,1654,1658,1725,1727,1730,1743,1746,1747,1751,1755,1758

 Aki pedig a gyerekeit félti a rézgálictól azoknak csak annyit,hogy ne engedjen nekik szőlőt enni,mert abban több rézgálic van ,mint az én medencém korty vizében,ha meginnák! Én is felneveltem két gyereket a rézgálicos medencével orvosi felügyelet mellet és makk egészségesek.

 

 

 

 

Előzmény: nyárimádó (26512)
GanXstaZolee Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26513

Most mért? :D szerintem ez a nitro fekete festékes fólia is van ennyire jó, meg a kupakos bubis heggesztett bigyó is :))) Ha nem elég kék a víz akkor öntök bele kék festéket is :D

 

Anno 2 éve megvettem a gyári kék bubis medencetakarót csévélővel azóta sincs szarakodás, meg stressz, ráhuzom, feltekerem, működik kész. Igaz hetente 2 hetente porszívózok, meg kombi tabi illeve klór, de érdekes módon sosem volt senkinek baja a víztől, és nyugodt szívvel engedek bele mindenkit.

Előzmény: nyárimádó (26512)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26512

Hagyjuk már a rézgálicot. Az egyik ismerős 98%-os nem tudom hány dkg rézgálicot tett a vízbe, merő kék volt. Akiknek gyerek van, azok hagyják a francba a rézgálicot, szerintem.

Nekem mindegy...

 

 

Előzmény: flames4 (26511)
flames4 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26511

A viccet féretéve, ez a rézgálicos dolog érdekel.Mit kezd a rézgálic a mechanikai szennyeződésekkel? Mert ugye a homokszűrőt nem használod.

Előzmény: felsov (26506)
flames4 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26510

Hát igen, ne is mond.Tavalyi szezonba nem kevés esővizet szedtem le a gyári takarásról.Hiába volt alatta 2 felf.fotel.Egy két falevéllel megspékelve szép kis elegyet tud alkotni...és ha az belefolyt volna a medibe, azon szeritem még a "rézgálic" sem segít. XD

Előzmény: kókuszka (26509)
kókuszka Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26509

Azért egy jó eső után megnézem azt a leúszást, hogy közben a rajta lévő esővíz nem megy bele.

Mert azt nem mondd hogy leemeled a vízzel!

kókuszka Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26508

Ja, hát bonyolult dolgokkal minden lehetséges. (de tudom nem bonyolult, csak nekem)

Előzmény: felsov (26506)
flames4 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26507

:O Szóval "A  nitrolakk matt fekete festék festékszóró pisztollyal felvitt nem pereg le a bubor fólia sik!!  Oké meg nem is kopik szerinted a különböző kémiai- (vegyszer), mechanikai hatásoktól ( fólia takarítás,föltekerem-letek.,...) nap sugárzástól.2-3év múlva +int lefújsz 16-20m2-t?Mért nem jó a fekete fólia?/Oda már nem kell szigetelés./  Szerintem

Előzmény: felsov (26506)
felsov Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26506

Az elméletek csak addig igazak amig a gyakorlat az ellenkezőjét nem bizonyitja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 1./ A  nitrolakk matt fekete festék festékszóró pisztollyal felvitt nem pereg le a bubor fólia sik!!!!!! feléről évek mulva sem! Van 10 éves darabom is! 3 év után ujabb 2000 Ft-ért úgyis kicserélem!

2./ A z általam használt fólia annyira átlátszó,hogy a fény eljut az alatta lévő fekete felületig ,ami a vizzel érintkezik és melegiti  azt. Buborékkal egymás felé forditott két fólia összehegesztése után pedig olyan "légpárna" felület keletkezik amiben a forró levegő keletkezik,mint a pillepalackos elemekkel készitettnél.

3./ Azért kell felcsavarni,hogy k é t  p e r c alatt /kimértem!/ lehúzható és tárolható legyen minimális macerával fürdés előtt. Állandóan a vizen van egyébként ,hogy melegitsen és megakadályozza a szennyeződés bejutását. Valóban megakadályozza, a gyakorlat igazolja!

4./  A feltekerő henger a medence keskeny végétől 2 méterre van állványra rögzitve,ahova a medencehossznál 2-3 méterrel hosszabb takarót húzom miközben a fólia "leúszik" a medence vizfelületéről,tetején az előző lehuzás alatt összegyült valamennyi szilárd szennyeződéssel. A medencétől 2 méterre,forgás közben esetleg egyes ráragadt darabokat a S I K  F E L É R Ő L, seprüvel segitve "L E H U L L I K!!!!" a földre.

 5./ A 10 éves  gyakorlat azt igazolja,hogy a fóliáról a medencébe,melyet fürdés után ugyancsak 2 perc alatt az ellenkező végére rögzitett léchez csatlakozó zsinórral visszahúzok a vizfelszinre N E M    J U T  szennyeződés!!!!!!!

  A tények makacs dolgok!

Két darab nagyteljesiményű homokszűrőm van,nem használom őket,mert nincs rá szükség!!! Egy szezonban egyszer cserélek vizet,amely szép  tiszta Adria kék a rézgálictól. Semmi porszivó, semmi Ph mérés, semmi pH beállitás, semmi pelyhesités,semmi klórsokk ,semmi klórozás, semmi pluszköltség, S E M M I   M A C E R A

 

Aki nem hiszi próbálja ki!!!

 

Előzmény: Törölt nick (26503)
lac1 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26505

Pontosan!

Először félbe, aztán megint félbe, és végül megint, amíg akkora nem lesz, hogy félrerakható.

Előzmény: Axióma (26497)
flames4 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26504

XD "főleg nem".... Dehogy lehet, minden törésnél hajszálrepedés lesz a festéken és lepereg./Nem kell ehez még uv sug.+... se/

Előzmény: Törölt nick (26502)
kókuszka Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26498

Jól van, akkor érthetően írtam! Féltem, hogy túlbonyolítottam:-))

Előzmény: Axióma (26497)
Axióma Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26497

Jaja, a kozepenel kene fogni es ugy feltekerni duplan, ahogy a ruhaanyagot szokas. Akkor kulso kulsovel, belso belsovel erintkezne csak.

Előzmény: kókuszka (26496)
kókuszka Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26496

"Egyébként állandóan a vizen van ,ezzel gyakorlatilag megakadályozható minden szennyeződés medencébe jutása."

Na ez az ami nem igaz a tekerősnél. Ugyanis:

1. Ahogy feltekered a tetején összegyült víz szépen belefolyik a medencébe.

2.Ahogy tekered a víz tetejével érintkező (vizes) oldala szépen hozzáér ( a feltekerés során) a tetejéhez, ami ugye nem tiszta. Aztán amikor ismét kitekered a vizes részre tapadt koszt szépen beleviszed a vízbe.

Előzmény: felsov (26492)
flames4 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26495

Szia!Bocsi, de a fóliál lefújnifestékkel? Ledobja magáról.Főleg nem a kölső felületet, amit a medi felé fodítasz.Hát jól fog kinézni a medi vize.Teli lesz lepattogzott festék darabokkal.

Előzmény: felsov (26492)
splattalon Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26494

én meg csak itt naponta beolvasgatok és mindig leesik az állam az olvasottakkal kapcsolatban (jó értelemben).

ennyi pihent és kreativ elmét nem is gondoltam,hogy hordoz a hátán a föld :D

annyi ötletet meritek és lehetőséget,hogy néha már zavarba is ejt.

a medencém még sehol,de már alig várom.bár egy kicsit a vegyszerezéstöl félek,de majd akkor érdeklődöm ha eljött az ideje.

csak igy tovább és szikrázzanak az elmék

bye

Előzmény: felsov (26492)
Axióma Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26493

Ket bubifolia osszeragasztasa utan mire jo, hogy lefested azt az oldalt feketere, ahova mar nem is jut napfeny (amennyire az en emlekeimben el, nem igazan atlatszo)?

Előzmény: felsov (26492)
felsov Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26492

Tovább gondolva az előbbieket még jobb megoldás lehet,ha két teljesen méretreszabott buborékfóliát úgy hegesztünk össze,hogy a buborékok egymás felé nézzenek! Ekkor kb 20-25 mm-es "légpárna"  keletkezik és nem kell gondoskodni a "távtartás" -ról.A kész takaró egyik sik oldalát le kell fújni festékszóró pisztollyal matt fekete festékkel.

A fekete felület kerül a viz szinére. A takaró hossza 1-2 méterrel hosszabb lesz,igy a medence keskeny végén felépitett 3 m hosszú  60mm-es /nálam eternit csatornacső/  tekerőkarral forgatva 2 perc alatt a vizről lehuzható és feltekerhető ,akkor ha fürödni akarunk.Egyébként állandóan a vizen van ,ezzel gyakorlatilag megakadályozható minden szennyeződés medencébe jutása.

 A vasalós hegesztés nem jó,mert nem lehet vele "vonalhegeszteni"   rövid és a hegesztési energia pontosan nem szabályozható, odaragad a fóliához,teljesen bizonytalan varratot ad.A közönséges háztartási fóliahegesztő 30 cm varratot készit,a melegitett felület teflon szalag,igy nem ragad a megolvadt fóliához.

Készitettem egy elektronikus időkapcsolót,mely finoman állitható és a beállitott idő után a hegesztőt kikapcsolja.

 Hegesztés előtt az adott fóliadarabbal kisérleti hegesztést végzek és pontosan beállitom a hegesztési időt úgy,hogy a fóliák ne olvadjanak szét,de stabil varrat keletkezzen. Ilymódon aztán a teljes 8 méter hosszon 30 centiméterenként jóminőségű hosszvarrat keletkezik.

                  Egy ilyen műanyag struktúra szerintem nem érzékeny a jégesőre sem! A légbuborékok és a viz el tud az ütés pillanatában mozdulni úgy mint egy légrugó és sérülés nem fog keletkezni. Egyébként jégeső Budapesten talán egyszer fordul elő évente, amikor esetleg a takaró két perc alatt feltekerhető. Ha netalántán lyuk keletkezik, annak a takaró állagára vonatkozóan nincs jelentősége.

 A buborék fólia takarást 10éve használom jégesővel még nem volt problémám.

 Egy négyzetméter 1200mm széles fólia 100 forint, igy három évente 2000 forintért egy délelőtt munkájával kicserélhető.

 Alga ellen: RÉZGÁLIC!

 

 

Előzmény: Törölt nick (26491)
flames4 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26490

Hi!Jól hangzik,ki kell próbálni.

Előzmény: felsov (26488)
Axióma Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26489

Ennel egyszerubb, es nem veszi el a fekete folia hatasat, ha a feketere csak csikokban ragasztasz bubi foliat, es _alulrol_ csak annyit, ami biztonsaggal fenntartja. [Kar, hogy ezt nem en talaltam ki, marmint a reszletekbol amit irtatok raktam csak ossze, magamtol nem jutott volna eszembe, pedig sztem jo kombinacio.]

A vizen levo fekete folia lenyege, hogy 1. a fekete gyujti a napenergiat, mig a viz leginkabb visszaveri 2. azzal hogy rafekszik a vizre, nincs elvalasztva fixen levegovel a viztol, tehat rajta fekve jobban atadja a viznek.

Sajnos a vastag levegoretegben a cirkulacios hoszallitas csak a rossz iranyban indul el...

Előzmény: felsov (26488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!