Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 150

A kínaiak is bizonyítottak már. Csak pontosan beárazzák a termékeiket. Mert a legprofibb Motorola is ott készül, meg a gagyi is. Oszt 1:10 az áruk.

A tartósság is nehéz kérdés. Azt majd 5-10 év múlva lehet megmondani, hogy a mostaniak mennyire válnak be. Az tény, hogy ezek az olcsók egy-egy lefutott neves gyártó utánérzései. Kinőnek gyerekbetegségeket, lassan. Emlékszünk az első gyártmányok gyalázatos billentyűzeteire. Akkuira.

Mostanra ezekbe belejöttek. Majd megtanulják a rendes moduláció piti trükkjeit is.

Egyenlőre mennek a neves gyártók után, az újdonságokat nem ők szülik. A tartósságról is olyannak lehet hiteles a véleménye, aki használt már és szervizelt igazán tartós rádiókat. példának okáért GP300-at. Ami jó 20 éves. 

Meg fognak tanulni nagyon jó rádiókat is fejleszteni. Ahogy a 60-as években kinevetett japán autóipar is megtanította kesztyűben dudálni a nagypofájú jenkit, meg a dölyfös germánt. A csiga és macskaevőkről nem is beszélve.

Előzmény: Skodri84 (146)
glehel107 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 149
Nem tudom a wouxunt miről másolták de nekem a használata egy kész szenvedés.A legidegesítőbb csatorna módban nem tudom állítani a teljesítményt.Bekapcsoláskor állandóan két frekit ír ki viszont én most csak pld 1 sávon akarom használni....Nem értem 2009-ben minek kell 2 led egymás mellé 1 piros és 1 zöld amikor 1 ben is meglehet oldani fillérekből???.A mikrofonján van egy gumi takaró DE hiába ha a felülete nem nyomódik hozzá az előlaphoz.Lehet hogy fejlődnek de a japánokat soha nem érik utol akármennyire is igyekeznek.Egy rádióban nem csak az a lényeg hogy tartós legyen hanem az is hogy tudjam használni anélkül hogy kihullik a hajam mert olyan ideges leszek :)).Lehet a wouxun és távolkeleti társai 20 év múlva is működni fognak csak nem nálam :)).
Előzmény: KoAn (145)
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 148
Minden kínai. És tényleg nem ér összehasonlítani tartósságban egy öreg készülékkel, mert MA kell venni egy Yaesu-t meg egy "dzsunkásat" és úgy megnézni mennyire tartósak.


Előzmény: Skodri84 (146)
Terjedés Creative Commons License 2009.11.11 0 0 147
10-20 évvel ezelőtt is már arrafele készültek dolgok. Például itt tartok a kezemben egy 91-es gyártási dátumú BNC csatis hálózati kártyát, zsír újnak néz ki, valszeg még működik is. Felírat: MADE IN CHINA
Előzmény: Skodri84 (146)
Skodri84 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 146
Azért ne feledjük, hogy a kínaiak még nem bizonyítottak időben. Most jók, de kitudja mi lesz 10-20 év múlva. A "kinek lesz akkor már meg" mondóka most nem ér, mert még mindig rengeteg pl. FT23 fut hasonló korban, bolti új állapotban! :)
Előzmény: KoAn (145)
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 145
Mivel a lemásolt rádiót is ők gyártják, ezért nekik se éri meg komoly konkurenciát csinálni maguknak.

Melyik rádió éri meg jobban a pénzét? A dzsunkás filléres fityfiritty nélkül vagy a márkás a filléres fityfirittyel együtt dupla áron?
Előzmény: Törölt nick (142)
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 144
Lehet ez történt, mert a gumitömítésnek a helye megvan :)
Előzmény: rev251 (143)
rev251 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 143
Nem értették miért kell, ezért maradhatott ki.
(Nem volt ott aki értse) - nem baj, nem sok idő múlva lesz.

Emlékeztet a dolog arra, hogy aki nem tud lerajzolni egy kapcsolást, az azt az alkatrészt hagyja ki, aminek nem érti a funkcióját (géprajz dettó).
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 142
Ez valahogy kimaradt a másolási opciókból. Gyakorlatilag az összes Puxi, Weier, stb dzsunkás ilyen. Egy pénzben ki sem fejezhető filléres fityfiritty hiánya miatt köcsöghangú minden kínai.
Előzmény: KoAn (139)
Skodri84 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 141
Én a 140-170 megás Puxingot ajánlanám, bár a CB jobban terjed hegyen-völgyön, viszont a kézi kiviteleknél a gumiantenna nagyon sovány ahhoz a hullámhosszhoz, főleg gumi-gumi párosításban, így a hatásfoka mondhatni 0, tehát ott vagy vele, ahol a part szakad így :)
Előzmény: gps_zoli (140)
gps_zoli Creative Commons License 2009.11.11 0 0 140
Sziasztok!

Én alapvetően teljesítménytúrázom és sokszor nincs a hegyekben, völgyekben, erdőkben gsm térerő (Esetleg csak külföldi) így a lemaradó túratársakkal nehezen tudjuk a kapcsolatot tartani.

Azt kérdezném hogy véleményetek szerint terepen milyen frekvencia terjed a legjobb hatásfokkal?
Ugyanis azt olvastam hogy a Pmr frekijéhez fontos a rálátás, míg az Urh-nál kevésbé, Cb-nél még kevésbé.
(Pl. Alan42 ~27MHz 4W kontra Puxing PX-777 ~170MHz 5W közül melyik visz el nagyobb távolságra?)

Ehhez kapcsolódóan ha tudnátok ajánlani egy kézi, strapabíró, kategóriájában a legkisebb méretű adóvevőt, azt külön megköszönném.
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 139
Ezek szerint a Wouxun is kispórolta a szigetelést? :)
Előzmény: glehel107 (137)
KoAn Creative Commons License 2009.11.10 0 0 138
Terosztát. Ezt hangfalak gyártásánál (is) használják. Ilyen tömítés van a hangszóró és a hangdoboz között.
Szóval nem lehetetlen hangszórós boltban/szervizben beszerezni.

De őszintén szólva nem tudom. Nekem a garázsban volt egy kevés :)
Előzmény: Z-M-an (136)
glehel107 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 137
HI!

Én a wouxunba kétoldalú hab tesát raktam szépen körbevágva.Ettől ugyanúgy szétlehet szedni de erre ne legyen szükség.A tesa vastagsága kb 1-1,5 mm anyaga puha alkalmazkodó hab.

ÜDV!
Előzmény: Z-M-an (136)
Z-M-an Creative Commons License 2009.11.10 0 0 136
Koan, valódi, hiánypótló mű gratulálok! Külön köszönet a jó minőségű képekért és a részletes leírásért.
Hol lehet kapni ezt a csodagumit?
Előzmény: KoAn (131)
spapda Creative Commons License 2009.11.10 0 0 135
Köszönöm az eddigi információkat!

Lenne egy részben ide passzoló kérdés: a nálad kapható UHF-es SWR mérő mennyi pontos jószág? Mik a gyakorlati tapasztalatok vele? Próbáltad már összehasonlítani komolyabb SWR mérő berendezésekkel? Elsősorban 446 MHz-en érdekelne, hogy mennyire használható házi antenna finomításához.
Előzmény: CB Tornádó Laci (116)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.10 0 0 134
Köszönjük, hogy megosztottad velünk a hasznosat, kiváló munka!
Üdv: Laci
Előzmény: KoAn (131)
KoAn Creative Commons License 2009.11.10 0 0 133
Helyesbítek: "...sokáig senki nem szólt azért hogy tompa..."

Ugyanis Árpi hívta fel a figyelmem rá, hogy borzalmas hangja van.
Hallottam Bélának a Puxingját ezután, és tényleg doboz hangja volt, valamint Z-M-an -al történő DX-elés alkalmával is tapasztalhattam.

Amúgy a következő megoldandó feladat, a narrow vételi üzemmódban tapasztalható mikrofónia megszüntetése. :)
Előzmény: KoAn (131)
Hummer72 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 132
Köszönjük, nagyon hasznos!
KoAn Creative Commons License 2009.11.09 0 0 131
Sziasztok!

Már több mint egy éve használok Puxing PX888-at de még senki nem szólt azért hogy tompa, nehezen érthető a hangja. Persze előfordult már, hogy nem értették mit mondok, de nem panaszkodtak a hangjára.

Aztán meghallottam milyen hangja van az éterben egy ilyen Puxingnak...

Nem hagyott nyugodni a dolog, és sikerült végére járni a problémának.
A problémát a mikrofon és a mikrofonház közötti tömítés hiánya okozza. És ez okozza a tompa dobozhangot is. Fúrhatunk rá lyukat, emelhetünk modulációt, de csak csekély mértékben javul a hangja. A tompa hangszín megmarad akkor is.
Ha pótoljuk a tömítést a mikrofon körül, akkor a hangjában ugrásszerű javulás tapasztalható. És ez utóbbi az egyetlen szinte kötelezően ajánlott módosítás a rádióhoz.

Csináltam pár képet a műveletről, ha valaki meg szeretné oldani a problémát: PUXtunnING

Ha már ismertétek a megoldást, akkor bocsi.

Azért remélem hasznos a megoldás.

Üdv:
KoAn
HA5OCS
logN Creative Commons License 2009.11.09 0 0 130
Értem már!
Tehát az induló frekvenciát beírom a numerikus padon például a PMR 1CH 446.00625, majd ezután a csatornaváltó racsnival a menüben előzetesen beállított lépésközt tudom váltani! :D
Nos akkor, ha ez így igaz... mikor is lesz ebből a csodamasinából készleten? :D
Már csak az nem tiszta, hogy a xxx.xxx25 és xxx.xxx75 végeket hogyan jelzi ki a panel?
A képek amiket láttam, 6 karakteres pálcika kijelző van... Látni valami kis maszatot a jobb szélen a karakterek középvonalában, de nem beazonosítható...
Erről egy kis infó? Esetleg saját tapasztalat, egy kis mini teszt? :)

Előre is köszönöm...
Előzmény: CB Tornádó Laci (128)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.09 0 0 129
Előzmény: oldrad (124)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.09 0 0 128
Hello!
Kapok a héten ebből a típusból is, lesz hamarosan.
A rádió 12.5KHz és 25KHz -es lépést tud, de beírható a 6.25 végű is. Pl beírod és megjelenik a kijelzőn, hogy 446.00625. Ha egyet kattintassz fölfele 12.5KHz -es lépés mellett, akkor a 446.01875 -ön találod magad. És így tovább...
Előzmény: logN (126)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.09 0 0 127
Ááá dehogy! Én csak egy jelentéktelen gyenge kis állomás vagyok itt a nagy pocsolya szélén :-)
Előzmény: oldrad (124)
logN Creative Commons License 2009.11.09 0 0 126
Szia mindenkinek!

Engem is érdekelne a Puxing PX 2r, azonban ahol olvastam, vagy infót találtam, sajnos nem említik a 6,25-ös lépésközt! :(
Sajnálatos hír lenne, ha valóban nem lenne benne, mert ha a Lacinál most is kapni lehetne, már postázhatná is!

Mielőbbi válaszokat okosságokat várok!

Köszike...
oldrad Creative Commons License 2009.11.09 0 0 125
Helyesbítés : Google

Előzmény: oldrad (124)
oldrad Creative Commons License 2009.11.09 0 0 124
Ha csak neked van, akkor nincs miből :-))
Azért te sem vagy a legnagyobb , bárhogy szeretnéd kivívni ezt a pozíciót :-))

" Igyekszek megcsinálni a leírását"
Ezzel a helyesírással, mi lesz ebből, valami fércmű, vagy Goole fordítás ? :-((



Előzmény: CB Tornádó Laci (123)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.09 0 0 123
Igen, tudja a 6.25 kijelzését. Igyekszek megcsinálni a leírását és a beállítások magyarnyelvűjét is. Megfigyeltem, ha fikázásról, vagy erkölcsi maszlagról van szó, abban a nagyok a legnagyobbak, de ha kellene egy magyarnyelvű mondjuk, úgy lapítanak mint tyúk ürülék a magasfűben :-)
Deske76 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 122
Az se derül ki a honlapjukon a készülék összegzéseknél, hogy tudja e egyáltalán a 6.25 kijelzést? Mert ezt jó lenne tudni ha valaki PMR csatornákra készülne vele.
spapda Creative Commons License 2009.11.08 0 0 121
Esetleg egy akármilyen latin betűkre (végső esetben egy kandzsis is jöhet) épülő manual PDF-ben vagy akármilyen szkennelt formátumban nincs hozzá (PX-2R)? A gyártó oldalán sajnos nincs semmi doksi ehhez a rádióhoz, pedig szívesen átnézném, hogy kell nyomkodni a jószágot. Jöhet "privátba" is, publikus a címem. Köszi!
Előzmény: CB Tornádó Laci (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!