Keresés

Részletes keresés

Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20531

Neked is, és neki is az a legjobb, ha ivartalanítod!

 

Előzmény: lea_organa (20530)
lea_organa Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20530

Jaj Macsek! Én tényleg csak a legjobb megoldást keresem a cicusomnak! Ha közhelyesen fogalmaztam, és ezzel félreértést okoztam- akkor bocs:(

Csak együtt szeretnék gondolkodni Veletek- és mindent cica szemszögből kiindulva. Mert Ti sokkal tapasztaltabb macsekgazdik vagytok, mint én. Arra akartam kilyukadni, hogy egészségügyileg mi a kisebb kockázat. Mert engem nem érdekel semmi egyéb kellemetlenség. Nekem Cingi a szemem fénye, imádom. És szeretnék jó gazdija lenni.Minden jót Nektek

macsekivanovics Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20529

Sziasztok!

 

Sokszor hallottam már ezt a kifejezést, amit te is használsz: "természet törvényei". Te is írod, hogy nem akarsz a természet törvényeibe beleavatkozni.

Megsúgom: ezzel nagyon elkéstél, ugyanis azzal, hogy egy állatot háziasít (sőt tenyészt) az ember, és kiemeli a természetes környezetéből, már bele is avatkozott a természet rendjébe...innentől az ő, vagyis a te felelősséged, hogy mi történik az állattal ...

Előzmény: lea_organa (20525)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20528

Azt hiszem kicsit elfogult vagyok, de ahogy Jaffika itt alszik mellettem a fotelben, megállapítottam, hogy ő a világ legédesebb cicája.  :-)  :-)   :-)

Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20527

Remélem nem ott vetted a cicádat ahol én az elsőt, VII. kerület . . .

Ő is azt mondta, hogy rám bízza az ivartalanítást, neki mindegy, 80-at kér így is úgy is . . .

 

 

Előzmény: lea_organa (20525)
hmhmhm30 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20526

Szia! Milyen furcsa, hogy ezt a döntést rád bízta a tenyésztő...

 

A maine coonoknál ivartalanítási kötelezettséget köt ki minden felelős tenyésztő, vagy eleve ivartalanítva adja oda a kedvenc cicákat. 

Szerintem ne gondolkodj sokat ezen. Ha nem tenyészcicád van, jobb neki, ha ivartalaníttatod. Általában a férfiakat nehezebb erről meggyőzni, de az az érv szokott hatni, hogy gondoljon bele: egész életén át csak vágyakozhat a jó nők után, de semmi több... :))) Akkor már jobb, ha mással tölti a vágyakozásra fordítandó órákat...

Ugyanez a nőstény cicákra is igaz, nem beszélve az ivartalanítás azon jótékony hatásáról, hogy megelőzhető vele a méhgyulladás is, a mellgyulladás is.

A "természet törvényeire" való hivatkozást követve: ha nem lesz befedezve a cica, akkor jobb, és természetesebb, ha nem is készül fel a szervezete feleslegesen havonta-kéthetente a kiscicák fogadására.

stb

stb

stb

 

Előzmény: lea_organa (20525)
lea_organa Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20525

Köszi Iromi, én is így féregtelenítettem Cingit akkor, mert ezek szerint mégiscsak jó orvosunk van. Rám ijesztettek, hogy havonta kell féreghajtás, és nem tudom sokszor kinek higgyek. Nem kéne kutakodni annyit:):)

Aranyosak a cicáid, Eliza bundája olyan hatalmas, gyönyörű. Gondolom az ivartalanítás után kicsit megtestesednek a cicák, de lehet, hogy tévedek. Én még átgondolom hogy legyen, nem igazán szeretem a természet törvényeit megváltoztatni. De tényleg csak a cica egészsége számít, minden kényelmetlenség másodrendű. További szép napot

thcr7kata Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20524

Köszi:) Ahogy néztem az összetevőket, a premium one-nak szinte ugyanaz az összetevője, mint a RC-nak, csak ez sokkal olcsóbb:)

Előzmény: jromi (20518)
jromi Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20523

Cingi  :)  érdekes név :)

 

Eliza 7kg,és kissé kövér. Ivartalanítva van.

Féreghajtás - ha kellene,kapna. Mindig évente az oltáskor  kap CestalCat-ot, és általában +egyszer adok neki, ha sikerül beadnom. Tehát ez évi 1,max2 féreghajtés nálam.

Pártolom az ivartalanítást, de ilyenbe már nem szólok bele, ez mindig vitát gerjeszt.

Előzmény: lea_organa (20522)
lea_organa Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20522

Szia Iromi!

 

Az én cicusom annyira filigrán, hogy Cingi lett végülis a neve. Most múlt 5 hónapos, és alig több, mint 2 kg.

A féregtelenítésről mindenki mást mond ( az orvosok is). Eliza milyen időközönként kap féreghajtót?

Nekem az orvos azt mondta, hogy mivel benti cicus, elég lenne majd 1 éves korában, amikor az újabb kombinált szurit kapja. Az ivartalanításról is sok ellentmondás van. A mi orvosunk azt mondja várjunk 8-9 hónapos korig. Én tényleg csak Cinginek szeretném a legjobbat, minket az sem zavar ha nincs ivartalanítva mert nem találkozik más cicákkal- ez tuti. És a hormonok talán védik a szervezetét. Ti mit gondoltok? Szép napot Mindenkinek.

jromi Creative Commons License 2012.03.12 0 0 20521

Outdoor30

jromi Creative Commons License 2012.03.12 0 0 20520

Eliza, aki a világ legjobb cicája:)) / aki Elizabeth törzskönyv szerint/ már 4éves volt decemberben, és most RC Oral Sensitive-t eszik, mert kissé sárga a foga. Emellett nagyon szereti az Oudoor30 és a Sensible33 RC tápokat is. Néha RC Maine coon31 tápba is beleszik:))

A ragdollunk szinte csak száraztápot szereti,alig eszik mást.

 

A Te ragdoll cicádnak mi a neve? Hogy hívjátok?

Előzmény: lea_organa (20519)
lea_organa Creative Commons License 2012.03.12 0 0 20519

Szia Iromi!

És Eliza milyen fajta R. C-t eszik? Mi még a kitten-nél tartunk, de aztán nem tudom melyik fajta táp a leghasonlóbb a ragdollhoz. A Gourmet szintén nálunk is bevált. Most épp akciós a tescokban. Szép estét

jromi Creative Commons License 2012.03.12 0 0 20518

Szép cica!!

Nagyrészt Royal Canin táppal etet akit ismerek.  Én szintén RC-t adok nekik, alutasakosból Gourmet-et..

Előzmény: thcr7kata (20517)
thcr7kata Creative Commons License 2012.03.12 0 0 20517

Sziasztok!Nekem van egy másfél éves kislány tabby színű Maine Coon-om. Most kicsivel több, mint 4kg, de nagyon válogatós. A premium One-t eszi csak, semmi mást. ti mit szoktatok adni a macskátoknak?:)

cleo86 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 20516

Annyira nem vagyok otthon a tápok előállításában, de ha minden beltartalmi érték ugyanaz, akkor valószínűleg hasonló lehet. Eltérés a felhasznált alapanyagok minőségében lehet szerintem. De ez sem biztos.

Előzmény: Mamicicája (20500)
norsycat Creative Commons License 2012.03.10 0 0 20515

Nem tudsz a kerítés alsó részére, ahol az idegen macskák benézegetnek tenni valami védelmet? Például nádfonatot? Ezzel megakadályoznád, hogy érintkezzenek, és mégsem kell a tieid helyét leszűkíteni. Az csak kész szerencse, hogy elég nagy területetek van, amin biztonságban kinn lehetnek a macskák. Minél nagyobb, annál jobb.:-) A kutya mellettük is megfér, a nagy , közös területen.

Előzmény: Jaffa5 (20514)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 20514

Szerintem a kertes ház úgy jó, ha van benne acicáknak egy nagy kifutó és a kert többi részén egyhatalmas kutya tartja távol az idegen cicákat.

Sajnos nálunnk nem így van, a cicáim az egész kertben mászkálhatnak, és az idegen cicák ott vannak a kerítés másik oldalán.

Beszéltem a gazdájukkal, be vannak oltva, de ettől még nem vagyok nyugodt, mert bármi más bajuk lehet, ami ellen nincs oltás, és dugdossák át a tappancskájukat a kerítés alatt, ők befelé, az enyémek meg kifelé.

Borzasztóan féltem őket, de ez van.

Ha látom épp, akkor behívom őket a lakásba, vagy bezárom egy fél órára kennelbe, amíg az idegen cicák feladják és elmennek a kerítéstől.

De most tavasszal konkrétan egész nap ott lesik egymást, egész nap meg nem akarom őket se a lakásba se a kennelbe zárni.

Szóval nem jó megoldás.

Mi most pont ezért akarunk költözni.

Lehet, ha lenne egy kutya, az is elég lenne, mert elszaladnának az idegen cicák a kerítés mellől.

Nem egyszerű a felelős cicatartás.

 

Igen, Zebikém ilyen ügyes volt, eddig egyik sem tudta utána csinálni.  :-(

 

 

Előzmény: Lord Aramis (20513)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.09 0 0 20513

Még a látványtól is kitört a frász :-)..a faáglegvégén..nem semmi egy macskusz :-)..de azért megmutattam a cicusaimnak a képet, hogy lássák mi az amit ők sohasem fognak megtenni.. mert  lakásban vannak ..és  lehetőségük sincs hogy kinnt szaladgálhassanak a kertben és fára mászhassanak.. :-(..ilyenkor vágyom nagyon egy kertes házra.

 

Előzmény: Jaffa5 (20512)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 20512

Oh, hát ez a kiscsaj nagyon el van szontyolodva ezen a képen.

Teljesen lefelé görbül a szája.

Szoknia kell még a fotózkodást.

Egy tündér, megvigasztalnám.  :-)

 

 

Ma már azt mondom, hogy nem a külseje alapján vennék cicát, bár persze fontos, hogy tetszen, de sokkal inkább a természete miatt.

Persze ahhoz ismerni kell a szülőket, meg a tenyésztőnek tudni kell kinek melyik cicát ajánljon, meg nem a világ másik végéről kell hozni, mert ugye akkor esélyed sincs meglátogatni 13 hetes kora előtt.

 

Nálunk Bobi aranyos, imádjuk, de egy undok kamaszfiú, nem szereti ha felvesszük, nem "beszél", és jobban szeret a kertben egyedül csavarogni, mint bent velünk lenni.

 

Jaffikám meg egy tündér, ha leülök az ölembe ül, ha hozzá szólok dorombol, egyfolytában beszél, követ mint egy árnyék, akár hova megyek.

 

Szerintm minden magányos embernek kéne egy LAKÁSBAN TARTOTT IVARTALANÍTOTT cica.

Én soha nem érzem magam itthon egyedül, mióta ő nálunk lakik.

 

Minezzel együtt Zsebi volt a kedvencünk.

Kinéztünk egy cicát, aki szép volt, de valami miatt nem voltunk lelkesek iránta.

Aztán volt még egy címünk, ahova ha már megígértük elmentünk.

És ott volt Zsebikém, aki égedelem rossz volt, a csilláron lógott, és az első 5 percben felaszaladt a lábszáramon, még jó, hogy farmer volt rajtam.

Persze azonnal mondtuk, hogy ő kell nekünk, és tényleg jól döntöttünk, okos, ügyes, ravasz, nagyon aktív cica volt. Bár nem volt egy ölben ülős, de sokat jött simiért, szóval mindne ok volt vele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hmhmhm30 (20510)
lea_organa Creative Commons License 2012.03.09 0 0 20511

Szép napot, sziasztok!

 

Jól esett a dicséret, köszönöm. Ezen a fórumon mindig ámulok és bámulok a sok szép cicuson.

Sokáig vártam, hogy Titi megajándékozzon egy kis maine coon unokával, de nagyon csúszik a projekt:) Elfogyott a türelmem, és ez a Cicus tényleg szerelem volt első látásra.

Nehéz fotózni, rengeteg rossz kép van Szegényről. Ő tényleg belül még szebb, nagyon jó természete van.

Imádom Titit, de azért azt nem gondoltam, hogy egy saját Cicussal ennyire boldog leszek.

Teljesen átvarázsolta az egész családot. Nem is értem miért nincs mindenkinek cicája:):)

Nagyon bodog napot az összes fórumozónak és cicusának, kutyusának!

hmhmhm30 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20510

Igen, nagyon érdekes, hogy mennyire eltérő a fejlődési ritmusa a különböző vérvonalaknak! Egyikből származó mc megnő hirtelen, aztán belassul, a másik meg lassan, de komótosan gyarapszik. Mindegyikben van jó :)

 

Pihe-puha lenne Jim? :D

Akkor ez a hajzuhatag maga a vattacukor!

 

Előzmény: Jaffa5 (20502)
jromi Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20509

Tipikus ragdoll pihenés:)))

 

 

ON Maine coon

Előzmény: lea_organa (20504)
jromi Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20508

Emlékszem hogy a ragdoll is érdekelt. A ragdoll egy csodás cica, és teljesen nyugodt természet. Egy kis tündér lesz ,GRATULÁLOK !!!!

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9209370&la=114579927 

Előzmény: lea_organa (20503)
jromi Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20507

Gyönyörűűűűűűűűűűű ragdollod van!

Előzmény: lea_organa (20504)
cleo86 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20506

Szép cicc!

Előzmény: lea_organa (20504)
cleo86 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20505

Nagyon szép!

Már most úgy néz ki mintha ő lenne az állítok királya :)

Előzmény: hmhmhm30 (20501)
lea_organa Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20504

lea_organa Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20503

Sziasztok!

 

Régen jártam itt, nem tudom Iromi emlékszel-e rám. Maine coon-ra vágytam, na és nekem is lett egy tündéri ragdoll-om. Most 5 hónapos, kislány. Majd rakok fel képeket:)

Nem találtam ragdoll fórumot, de tudom, hogy itt több boldog gazdi is megfordul.

Lesz majd egy pár kérdésem:) Addig is minden jót.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 20502

Pihe-puha selymes baba, nagyon aranyos.

 

Nekem Jaffa még mindig ilyen kis babás, selymes a bundija és a pofija is, a viselkedése is olyan babys.

 

Bezzeg Bodza . . . .  . . . mire haza értem vele Magyarországra . . . . esküszöm még menet közben a kocsiban is nőtt.

Nem volt egy percig sem az az érzésünk, hogy pici kölyökcicánk van, pedig 13 hetes volt.

 

Ráadásul ma reggel fésültem, és tök durva, de harap és karmol közben keményen.

Eleinte játékosan, de a vége felé már nem éreztem anniyra jó játéknak. Nem nevettem.

 

 

 

Előzmény: hmhmhm30 (20501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!