Keresés

Részletes keresés

flames4 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26558

Akinek felfújható p. van annek ezt ajánállom.

..bár ez otthonra jobban bejött volna. :))

nyárimádó Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26556

6 x 4 m-es betonplacc = 60-70 ezer

homokszűrő homokkal, előszűrővel mindennel: 60 ezer

medence: 20 ezer

akna:3-5 ezer

fi relé, időkapcsoló: 3 ezer

csövek, idomok: 7-8 ezer

UVC: 20 ezer

Kb.175 ezer a vége

Előzmény: nyárimádó (26555)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26555

Milyen hülyeség?? Ja, a fekete nylon? :)))

Előzmény: kókuszka (26554)
kókuszka Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26554

Látod látod!!A sok hülyeség amit megveszel.Tudod mire gondolok!:-)))))))))

Bár abban nincsen Ajaménejum!!

 

Előzmény: nyárimádó (26553)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26553

Jaj nem, nem. Csak sokan azt hiszik, hogy medence megvesz, felfúj, víz bele, oszt' pancsi 20 ezerből.

De nem, később rájönnek. Nekem betonnal együtt 200 ezer ( + - a sok hülyeség).

Üdv

Előzmény: gyzotya (26549)
flames4 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26552

Köszi!Akkor ez kihúzva.

Előzmény: Blue_Sky_007 (26551)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26551

4 éve vettem 10 kg klórtablettát. 9 kg még megvan. Tapasztalatom szerint semmi baja.

Előzmény: flames4 (26550)
flames4 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26550

Szia!Úgy emlékszem, hogy mostanába jár -, járt le.Pont a szezon elött.Szezonban már nem olyan olcsóak ezek. köszi

Előzmény: gyzotya (26548)
gyzotya Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26549

"Azért nem olyan "occsó" medencézni, hogy "sajnos csak" ez jut már csak a családoknak. Mindegy...."

 

Ne haragudj, nem akartam senkit megbántani!

Egyébként köszönöm az észrevételedet a medivel kapcsolatban.

Előzmény: nyárimádó (26545)
gyzotya Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26548

mikor járt le a szavatossága?Ha tavaly, akkor szerintem nyugodtan használhatod az idén még.(tapasztalat)

Előzmény: flames4 (26547)
flames4 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26547

 Én az Intex re szavaznék.4 szezonon van túl.Elhasznált, elkopott alkatrészek száma eddig 0.Kopp-kopp.

Ill. van 1 kis kopás.

Új medencéseknek:Első szezonban a kombi tabi, olyan picire fogyott, hogy kiesett az úszóadagolóból és egy 10Ft-os nagyságban megmarta a medi festését(nem vészes, fakóbb lett).Utána nem vártam meg, heti cserénél, kicsit tabi ki.Új tabi be.(Nem tom, hogy érintettétek ezt a témát, ha igen akkor bocs)

Készleteket is érdemes ellenőrizni. Nekem maradt még annyi a kombitabiból, hogy a szezonra elég legyen.Csak lejárt a szavatossága! :((

Mi baj lehet tőle?Mi romolhat meg benne?Vegyek inkább újat? Köszi

Előzmény: gyzotya (26544)
myrtill82 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26546

Nincs időm visszaolvasni:((

bár néha olvasgatok,de idén ugy néz ki nem lesz medink,pedig szemeztem ugy messziröl egy csővázassal,de párom gyorsan továbbhuzott az áruházban:)))-nem engedi h beleszerelmesedjek egy medibe(na jo igaza van,nadrágszij összehuzás van,nem épp a medi most a legfontosabb hiánycikk nálunk)

 

 

 

Viszont nem tudom régebben irtam-e hogy voltunk késő ősszel az itteni élményfürdőben,mikor a kinti medencék nem működtek már....hááát olyan zöld vizet sose láttam még mint ami ott volt!!!:))

nyárimádó Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26545

Szia!

Azért nem olyan "occsó" medencézni, hogy "sajnos csak" ez jut már csak a családoknak. Mindegy....

 

Hmm, talán ami legjobban elhasználódott nálam a medence csonkokba illeszthető áttetsző úgynevezett szűrőkosár. Enyhén kúpos gyenge műanyag vacak.

A gégecső bilincselésekor deformálódik, plusz amikor a gégecsőben víz van ez még csavarja is ezt lefelé.

Ezt a kis vacak alkatrészt jó lenne, ha kapni lehetne külön is. Ez akkor is fontos, amikor a vevő elmegy medencét venni, és megveszi a 244cm-es felfújható medit a gyereknek, de a kis papírszűrőt nem veszi meg, mert úgy olcsóbb 6-7 ezerrel. Utólag rájön, hogy csak kellene, mert taknyosodik a víz, de akkor már késő. Ekkor elkezdenek pvc csöveket, meg hasonló dolgokkal dugdosni bele.

Nekem ennyi jutott hirtelen az eszembe.

Üdv

   

Előzmény: gyzotya (26544)
gyzotya Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26544

T.Fórumozók!

 

Mint a fórumozók száma, és a klf. barkácsboltok által eladott mobil medencék (Intex, Bestway...) száma azt mutatja, hogy egyre több azon emberek-családok száma, akiknek sajnos "csak" ez a kikapcsolódás fogja jelenteni a nyári szabadságot.Szeretnék egy kis kutatást,flmérést végezni, hogy mely azok az alkatrészek,segédanyagok,tartozékok, amik a tavaszi beüzemelést megkönnyítené. Mik azok a problémák, amivel a legtöbbször találkozik a felhasználó.Gondolok arra, hogy az ősszel összecsomagolt medik alkatrészei elhasználódtak, tönkre mentek, stb., és nem hiszem, hogy sokan azzal szeretnék tölteni az időt, hogy a klf.uszodás boltokba szaladgálnak, ahol általában csak a "lepattintással" találkoznak.

Vélemény????

nyárimádó Creative Commons License 2011.02.03 0 0 26543

Még jó, hogy csak az asszonyé tartalmaz aluminiumot :)))

Mától nem fürdök, nem borotválkozom, büdös leszek, nem eszek semmit.

 

No mindegy, Mindenki azt használ, amit akar.

Én befejeztem.

 

Előzmény: angyisz cats (26537)
flames4 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26542

   Nem ide tartozik! "Már ne haragudj de számodra a kész tények sem bizonyító hatásúak" Azt írtad, hogy a Old S.-ban Al van.Én + azt írtam hogy szerintem nincs benne.Mivel hogy 100% lékra nem tom kijelnteni nem én gyártom. Késöbb te is kijelntetted, hogy nincs benne(Kérdésedre a válasz:De igen köszönöm, hogy megválaszoltad magadnak is hogy nincs benne AL), csak elötte futottál egy kört hogy a nivea, dove tartalmaz.Nem let volna inkább célszerű azt mondanod, hogy tévedtem!Nem kéne általánosítani.Szerinted honnan tudtam, hogy közöd van a fore.l.-hez.(Mert hozzád hasonlóan pontosan így beszélnek.)  Ismerd be ha tévedsz, és ne fárassz!

Előzmény: angyisz cats (26541)
angyisz cats Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26541

"A többivel + a klienseidet fárazd"

 

Milyen klienseimet ?

 

Már ne haragudj de számodra a kész tények sem bizonyító hatásúak, mert mindent a "szerintem" szó köré építesz és ebben vakon hiszel.

 

"inkább úgy fogalmaznék, hogy rákot okozhat..."

 

Persze, nálunk meg az van kiírva hogy "A KUTYA HARAP"  da akkor holnap kijavítom a táblát, az új megfogalmazás "A KUTYA HARAPHAT" lesz. Igy el is oszlatok mindenfajta kételyt a hívatlan látogatók elöl, tehát jöhetnek nyugodtan. :D

Előzmény: flames4 (26539)
Marc-i-Pan Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26540

Két-három darab úszik az adagolóban, kb egy hétre elég.

Előzmény: Törölt nick (26524)
flames4 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26539

Ez igen!..Csak nem ide tartozik.Talán inkább úgy fogalmaznék, hogy rákot okozhat...A többivel + a klienseidet fárazd.Én az Al tartalmára reagáltam. :)

Előzmény: angyisz cats (26537)
flames4 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26538

Szia!Szép a köszönésed! "Na basszus"  (kultura XD) Nem kéne ezzel fárasztani!Hogy jön ide a Dove,+ a Nivea.Mintha Old Spice- t emlegettél volna.Továbbra is mondom: Nem kéne általánosítani.

Előzmény: angyisz cats (26536)
angyisz cats Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26537

Ja bocsi, pont az OLD SPICE-ra nem reagáltam

 

Propylene/Butylene Glycol
A propylén glikol (PG) petróleum származék. Áthatol a bőrön és gyengítheti a protein és sejt szerkezetet. Általában gyógynövényekből kivonatok nyerésére használják. Hozzájárulhat ahhoz, hogy más kemikáliák a bőr mélyebb rétegeibe bejuthassanak, és ezzel könnyebben a vérbe juthatnak. Az iparban fagyálló szerként alkalmazzák. A PG elég erős ahhoz is, hogy eltávolítsa a hajókra tapadó kagylókat. Az EPA olyan mérgezőnek tartja a PG-t, hogy a dolgozókat védőkesztyű, védőruha és szemüveg hordására kötelezi, valamint, hogy minden PG oldattól szabaduljanak meg oly módon, hogy ássák el a földbe. Mivel a PG gyorsan áthatol a bőrön, az EPA óv a bőrkontaktustól, hogy ez által megelőzhetőek legyenek az olyan következmények, mint az agy, máj és vese rendellenességek. Viszont nincs figyelmeztető címke olyan termékeken, mint a dezodorok, amikben a koncentráció nagyobb, mint a legtöbb ipari alkalmazásban.
A biztonsági adatlapról:
Egészségre veszélyes akuttan és krónikusan.
Belégzés: légzőszervi és torok irritációt okozhat, központi idegrendszer depressziót, vér és vese rendellenességet. Okozhat szemrezgést és lymphocitózist.
Bőr: irritáció, bőrgyulladás, abszorpció.
Szemek: irritáció, kötőhártya gyulladás.
Lenyelve: tüdő ödéma, agykárosodás, hypoglykémia, véredényen belüli hemolízis. Halált okozhat.

Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehy
ismert, allergiakiváltó.

Linalool
sok kozmetikai és testápoló termék tartalmazza, mint dezodor vagy parfüm. Illanó olajakból nyerik, és ezért természetesen jelölni kell. Bőrpirosságot és viszketést okozhat, különösen az érzékeny bőrűeknél

Benzyl salicylate
fixálóként alkalmazzák, bőrkiütéseket okozhat, ha napfénynek kitett felületen használják.

 

Butylated Hydroxytoluene (BHT)
allergiát okoz bőrgyulladáshoz kapcsolódva. Toluene-t tartalmaz. Rákot okoz.
Lásd a Toluene-nél.


Végülis Al tényleg nincs benne. A többihez pedig kedves egészségedre.

Előzmény: flames4 (26535)
angyisz cats Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26536

Na basszus pont ebbe nem akartam belemenni, és ezzel szét OFFOLNI ezt az általam nagyon kedvelt fórumot, mindenkitől elnézést.

Pár helyen idézni fogom kedves flames4 fórumtársat.

 

"Szia! Ajjajj!Te úgy gondolod, ha napi szinten találkozól méreggel( +eszed, +fogod bekerül a szervezetedbe), akkor nem számít még egy kicsi belőle"

 

De számít, csupát azt mondtam, hogy nem jobb hypós sósavas vízben fürdetni a gyereket mint pl. rézgálicosban.

 

"Szerintem Old spice-ba nincs  Al"

 

Az a tény, hogy Te nem tudsz valamiről attól az még van. Szerintem. De gyorsan lekaptam a polcról az asszony izzadsággátlóiból kettőt és láss csodát.

 

Az első DOVE a második NIVEA.

 

Aluminum zirconium tetrachlorohydrex GLY
egy szintetikus izzadás gátló/dezodor. Ezt az összetevőt az USA-ban és az EU-ban légfrissítőben is tilos használni. A legújabb kutatások szerint felelős lehet a mellrák kialakulásáért. Semmiképpen sem szabad problémás bőrön alkalmazni.

 

"csak nem forever living-es vagy?"

 

NEM. De tetszik nem tetszik k*rva sok igazság van a forever livinges PR dumában. Az Aloe már ősidők óta bizonyít, de szerinted valószínűleg ez sem igaz.

 

Előzmény: flames4 (26535)
flames4 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26535

 Szia! Ajjajj!Te úgy gondolod, ha napi szinten találkozól méreggel( +eszed, +fogod bekerül a szervezetedbe), akkor nem számít még egy kicsi belőle, vagy másfajtából is. Szerintem Old spice-ba nincs  Al, nem kéne általánosítani. ..csak nem forever living-es vagy?

Előzmény: angyisz cats (26533)
flames4 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26534

Köszönöm a válaszod!Erre gondoltam. "Semmi porszivó" <-> "meritőhálóval elkapom a grabancát!" Hát ez érdekes.Na mind1. Hát tudod én sem mérgezném jobban magam ha lehet.Viszont arra jó volt a rézgálicos odavágásd után, hogy kicsi kibontakozott a rézgálicos történeted, és felpörgött a forum.Nekem is az a véleményem, hogy nem odavaló.De ezt a többiek is +válaszólták.

25 éves tapasztalat.- ki tudja vársz még 25 évet és +érti a világ, és a fürdők is kizárólag ezt fogják használni. :)

Előzmény: felsov (26516)
angyisz cats Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26533

Sziasztok !

 

A rézgálic témához szólva, nem tartom veszélyesebbnek mint a hypot vagy a sósavat, valóban az alábbi hígításban teljesen ártalmatlan. Napi szinten találkozol réz-szulfáttal vagy rézgáliccal mindegy hogy nevezzük. Például meg is eszed csak nem tudsz róla az élelmiszereken E519 néven szerepel illetve bőr és textilipar is alkalmazza sőt kozmetikumokban is található. Valóban 8-12 gramm a halálos dózis de tudnék utatni még legalább 50 terméket az élelmiszer iparból amelyből ennyi elég a halálhoz. Ne mennyünk messzire a Coca-Cola sűrített alapanyaga egy halálos méreg, pedig a vízzel hígított formályát millióan isszák naponta, tisztelet a kivételnek. Az aluminium legalább ennyire káros mégis minden reggel ezt kenem a hónom alá Old Spice néven.

 

Tehát ebbe a vitába felesleges belebonyolódni...........

 

De valamivel el kell ütni még ezt a pár hideg hónapot. :D

kókuszka Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26532

Valószínüleg nem csoda, hogy nem jött össze.

Előzmény: Törölt nick (26525)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26531

Nem az a lényeg, ez "nehézfém", a szervezetben rakódik le.

Előzmény: nyárimádó (26529)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26530

Gondolom, a mostmár közeli ismerősének igen fog tetszeni, ha a doktori értekezését nemes egyszerűséggel "lecikkezi".

 

Azt gondolom, ha igazad lenne, akkor a mocskos vízmaffia az oka, hogy szennyvíztisztító telepeket, biológiai tisztitókat és egyebeket hoztak létre, ahelyett, hogy hogy az ivóvízhez a klór és egyébb adalékanyagok helyett, szép kék rézgálicot adagolnának. Hiszen felsov-nak bevált, miért ne válna be a világnak?

 

Milyen szép új világ lenne, minden kék, innikék.

Nem vagyok sem vegyész, nincsenek vegyészbarátaim, de van józan eszem.

 

A világon sehol nem használják ilyen dózisban, ott, ahol egyébként nálunk jóval régebbi, fejlettebb fürdőkultúrával rendelkező nációk élnek. Ahol használják, ott mérik, ellenőrzik és adagolják, de ezt már tavaly leírtam.

 

Azt mondják, hogy egy gyereknek évente meg kell enni 1 kg "koszt", a lényeg, hogy ne egyszerre tegye. Ez persze sántít, de egy gyermeket kitenni direktben a legvadabb nehézfém terhelésnek...... hát mindenkinek lelke rajta.

Előzmény: felsov (26528)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26529

És az emberi szemre való hatása??

A gyerek szeme a 1mg/liter klórtól is enyhén piros, ugyanis szeret a víz alatt "búvárkodni".

 

Előzmény: felsov (26528)
felsov Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26528

Megpróbálom  meghaladni az  "uborka" szinvonalat,minden szellemi képességem összeszedésével,lehet,hogy nem fog sikerülni!

 23-ik oldal 5.táblázat:

                                       400-900mg/ttkg baromfi számára az egyszeri  toxikus adag/DOW+DY,1969  Simon,1981/

 

Elrugaszkodva az uborka szinvonaltól a legexaktabb tudomány területére a matematika 4-ik általános iskola szinvonalára,azt talán sikerül elérnem??!!

 1000 liter medencevizben nálam 20 gramm rézgálic van.

1400 liter vizben van :28 gramm

A toxikus rézgálic mennyiség egy 70 kg-os embernél:28 gramm

A toxikus rézgálic mennyiség egy 10 kg-os gyereknél:4 gramm

1400 liter medencevizet kell meginni egy felnőttnek

200 liter   medencevizet kell meginni egy gyereknek.

 

Ahhoz hogy a toxikus szintet elérje!!!!

 

 Szerencsére a 4 literes gyomorürtartalmunk ettől mindnyájunkat megóv,még a baromfiakat is!

 Én olyan ügyes vagyok, hogy az idézett 20-25 és egyéb évek alatt egyetlen kortyot, 0,1 decilitert sem ittam a medencevizéből. Lehet,hogy vannak nálam ügyetlenebbek,akiket a viz alá nyomtak!

Mint az előzőekben már irtam ,rézgálic ügyben nem kivánok a jövöben vitatkozni,

További jó medencetisztitó  M A C E R Á T !!!!!!!

 U.I. Szabó Rita cikke  megjelenése óta birtokomban van,személyes ismerősöm a témáról többször beszéltem Vele.

Előzmény: Blue_Sky_007 (26521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!