Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37887

Alighanem el fogom bogarászni egy darabig. :-)

De mindjárt az elején nem értem a "letérés az Alpokalján összesent", ez hogy jött ki?

Bocs, nem kötözködni akarok, csak érdeklődöm.

Előzmény: hörpölin (37885)
HEV Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37886

 

Jó lenne ha a táblázat tetejére oda írnád, hogy milyen típusú GPS-használtál és milyen trackelési beállítással?

Előzmény: hörpölin (37885)
hörpölin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37885

Nos, nem csak Te nyűglődtél az excel táblázatoddal, Güszi, hanem én is. Még 2010-ben kezdtem el itt közreadni a saját GPS méréseimből számolt OKT távolság- és szintadatatokat. Aztán később a mérések adatait újra feldolgoztam, más képleteket alkalmaztam a folyamatban, így kicsit megváltoztak az eredmények is. Végül idén májusban tettem pontot a felmérés végére, amikor bejártam a Sárvár és Sümeg közötti OKT szakaszt, ezzel teljes lett az Írott-kő és Hollóháza közötti GPS trackem. Sokáig halogattam az utoljára felmért tájegységek: az Alpokalja és a Balaton-felvidék adatainak feldolgozását, de most az utóbbi egy héten ezeket is elvégeztem, így aztán elkészült a nagy mű!

 

Itt csak a végeredményt írom le: a távolságra 1144,037 km-t mértem, a szintemelkedés 33194 méter, a lejtés pedig 33682 méter az Írottkő-Hollóháza irányban mérve. Ez csak a szorosan vett OKT útvonal, ahol a kék jelzések fel vannak festve. Ebbe már belemértem a terényi és a keszthelyi útvonalnövelő változásokat is, amit a pecsételőfüzet még nem tartalmaz. 

 

A kijelölt útvonaltól teljesen függetlenül kezeltem a pecsételőpontokra vezető kitérőket, ahol az útvonalhosszra 11,950 km adódott, 288 méter emelkedéssel és 160 méter lejtéssel. A táv és a szintek a útvonaltól a pecsételőhelyig vezető távolságot, emelkedést és lejtést tartalmazzák, a visszautat nem. 

 

Az elkészített táblázatban nem csak a pecsételőpontok közötti adatok szerepelnek, hanem még több mint 200 egyéb jellemző pontot is belevettem, az ezek közötti adatok is ki vannak számolva. Ha bárkit érdekel, a táblázat letölthető innen:

http://www.rp-ddk.extra.hu/okt-szintmetszetek/excel/osszesites_1.xls

 

Van egy másik táblázat is, ahol össze lehet hasonlítani a jelenleg etalonnak elfogadott 2009-es OKT igazolófüzet pecsételőpontokra vonatkozó táv- és szintadatait a saját mérésemmel. Ennek az elérhetősége:

http://www.rp-ddk.extra.hu/okt-szintmetszetek/excel/osszesites_2.xls

 

Jó szórakozást!

Güsziológus Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37884

RP-DDK

Szentpéterfölde - Lasztonya

 

Ezzel a szakasszal is van probléma, megpróbálom összefoglalni.

 

 

A vadászház "völgyéből" nem könnyű kijutni, ha a füvet nem kaszálják az egyébként nem használt úton.

Mikor a kezdetben még széles oldalvölgyben indulunk az erdő szélén felfelé, akkor nem nagyon van út, keskeny csapás egy darabon, ez is leginkább a nyári vándorlás "eredménye".

Kicsit később, amikor szűkül a völgy, már jól járható ösvény van.

Egykor szekérút lehetett, ma már nem használják.

Ennyit az elején tapasztaltakról.

 

 

Amikor kiérünk a völgyből egy keresztező szekérúton jobbra (kb 100 méter), majd újabb jobbos kanyar egy szélesebb szekérúton.

 

Itt a TUHU térképe szerint balra van az út, a valóságban nincs letérés, "nekimegyünk" a murvás erdészeti műútnak, mely, ha maradnánk, elvezetne egy szélesebb úthoz.

Ezt mellőztük akkor, amikor a tónál balra indultunk az erdő szélén.

 

Kispistázók tehát levághatják a kunkort, bár nem érdemes, mert ennyi a szép rész.

 

Mi tehát balra fordulunk, hamaros tiszta jel mutatja, hogy ismét balra.

Itt érjük el a TUHU térképén jelzett útvonalat.

 

A 385 méter hosszú szakaszocskát (239512) nem minősítettem, maradjon üres, majd ha eldől, hogy úgy van-e, ahogy én tapasztaltam, akkor lehet módosítani a TUHU térképét, na és az adatbázist.

 

Ez is known error.

hörpölin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37883

De itt inkább erről van szó az alap- és egyéb tagokkal kapcsolatban:

 

"A Bizottság feladata a Kéktúrával kapcsolatos összes teendő, az útvonalfejlesztéstől az érvényesítésig. A Bizottság munkáját számos, a feladattól függő szakember is támogatni fogja, de a nyomvonallal kapcsolatos fejlesztések a Bizottság elsődleges feladata."

 

Az idézet innen van.

Előzmény: hörpölin (37881)
Güsziológus Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37882

Azonnal küldtem neki az infót, felháborodásomat hangsúlyozva!

Te is kaptál "másolatot".

 

Itt is megfogalmazom.

A "nem alaptagok" a díszlet?

 

A magazint olvasóknak "nevek" kellenek?

Nekem is van nevem, igaz, nem olyan "patinás", mint P.I., de nem tudok arról, hogy kétszintű lenne a Bizottság.

Előzmény: hörpölin (37881)
hörpölin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37881

"Mi az, hogy alaptag? Én tag vagyok, ezek szerint nem alap."

 

Látom, Te is felfigyeltél erre a momentumra. Ez nagyon egybevág szerintem PV legutóbbi levelével!

Előzmény: Güsziológus (37879)
Güsziológus Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37880

Ja, és Lala bácsi is tag.

Előzmény: Güsziológus (37879)
Güsziológus Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37879

Mi az, hogy alaptag?

Én tag vagyok, ezek szerint nem alap.

 

Jó tudni.

 

Ja, és én úgy tudom, hogy lezárult a vita, a tagokat legalábis erről tájékoztatta a Bizottság vezetője.

Előzmény: TuristaMagazin (37876)
Güsziológus Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37878

Épp akkor indultunk tegnap, amikor kezdődött, a kocsiban meghallgattuk.

 

Nem éreztem, hogy a vándorlásról tudósítanak, néhány sztereotípiát beszerkesztettek, ennyi.

Megszólalt az egyik doyen is.

Tisztelem Lala bácsit, de az 1938-as vándorlás két irányú volt, Dobogókőn volt a találkozás és az ünneplés.

Ha már nyilatkozunk!

 

Jövő héten már Kőszeg.

 

Érdekes aktualitás, hogy tegnap Patcán jártunk.

Itt is pihentek a vándorok a nyáron.

A rádió nem gondolta, hogy innen is tudósítani kéne.

Pár éve olvastam a Katica tanyáról, most láttam a valóságban is.

Szerintem fontos "állomás".

 

Azt hiszem, hogy nem kell kitalálni a vendéglátást, nem menedékházak kellenek.

Itt megszállhat az igényesebb turista is, és az is, aki nem szereti az összkomfortot.

Folyamatosan üzemel, mindig van meleg étel (is).

 

Egy laza napot is beiktathat, aki ismerkedne Szennával, esetleg Kaposvárral.

Kaposmérő nincs messze, onnan már más a túra jellege.

 

Mi túráztunk egy keveset, erről később.

Előzmény: andrew79 (37866)
szf72 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37877

Nekem mindkét sorozat megvan eredeti DVD-n. Néha egy-egy részt megszoktam nézni, csak úgy "nosztalgiából".

TuristaMagazin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37876

A Magyar Természetjáró Szövetség új vezetése kitüntetett szerepet szán a kéktúra népszerűsítésének, infrastrukturális fejlesztésének annak érdekében, hogy a hazai gyalogtúrázás emblematikus útvonalának bejárása minél több ember számára legyen vonzó, s ezen keresztül általánosságban is népszerűsítse a természetjárást.

 

A szövetség Kéktúra Bizottságnak három alaptagja és Thuróczy Lajos, aki a kéktúra mozgalom egyik úttörője a Turista Magazin felkérésnek eleget téve egy kerekasztal beszélgetésre ültek le, hogy ők mit gondolnak a kéktúra szerepéről, megújításának szükségességéről. Az utóbbi kérdéskörében különösen az útvonal esetleges módosítása (bizonyos helyeken), az igazolásra új technikai eszközök bevezetése illetve a szakaszteljesítések elismerésének kérdése keltett vitát a természetjárók körében.

A beszélgetés kivonatos változata elolvasható a Turista Magazin szeptemberi lapszámban (http://www.turistamagazin.hu/szeptember.html) illetve a teljes diskurzus a magazin 13. oldalán található kóddal elolvasható a magazin honlapján (http://www.turistamagazin.hu/zaszlovivo-turamozgalom-okt-kerekasztal-beszelgetes.html)

 

 

kalika000 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37875

Engem nem igazán izgat, nekem csak az számít, hogy meg tudom-e nézni, nem az, hogy hol...

Előzmény: jzp2107 (37871)
hörpölin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37874

"Az. De úgyis megmagyarázzák."

 

Ne ítélkezzünk előre! Várjuk meg a választ! Még csak alig két órája ment el a levelem...

 

"Youtubeon fent van az összes rész:)"

 

Biztos így van. De itt most az elvről van szó: ne dobjuk szemétre az értéket! Annyi manapság a moslék, ami ránkömlik a tévéből, és olyan kevés az értékes alkotás, ne hagyjuk azt a keveset is veszi! Mentsük meg, őrizzük inkább ezeket, mint becses kincseket!

 

 

 

A Másfélmillió lépés nem vályútöltelék alkotás volt és a nézői is mások voltak (gondolom)!

Előzmény: annyi baj legyen (37873)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37873

Az. De úgyis megmagyarázzák.

Előzmény: jzp2107 (37871)
HEV Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37872

 

Várják az érdemi hozzászólásokat!

http://www.turistamagazin.hu/forum.html?tema=5

jzp2107 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37871

ez valamennyire jó hír, de azon nem változtat hogy az MTV videotáráról leszedték!

nem szégyen?

Előzmény: kalika000 (37869)
jzp2107 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37870

hát én próbáltam guglival megkeresni a rá mutató linkeket, de egy sem él

(hogyan készült, port.hu kommentek)

ha meg csak annyit írszt a gugliba hogy másfélmillió lépés akkor mondanom se kell miket talál

szép új világ

Előzmény: hörpölin (37868)
kalika000 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37869

Youtubeon fent van az összes rész:)

Előzmény: hörpölin (37867)
hörpölin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37868

Az előbb az MTV videótárára gondoltam, nem az archívumra. A kettő két különböző dolog. De a link az jó helyre mutat.

 

Írtam egy levelet az MTV sajtókapcsolatoknak, remélem, kapok valami választ. Ha írnak, azt itt is közzé teszem majd!

Előzmény: hörpölin (37867)
hörpölin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 37867

Sziasztok!

 

Nem lehet megtalálni az mtv archívumban a Rockenbauer Pál-féle Másfélmiilló lépés sorozat egyetlen részét sem! Próbáltam a "másfélmillió", másfélmillió lépés", "Rockenbauer", "rockenbauer pál" keresőszókra, de nem adta ki találatként. Helyette viszont fel van töltve a Bajer-féle Másfélmillió lépés 32 év múlva című sorozat! Nézzetek már Ti is utána, lehet, hogy csak én nem találom?

 

 

andrew79 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 37866

Hallgatja valaki?

 

http://www.mr1-kossuth.hu/hirek/magazin/a-hely-kektura-1-resz.html

 

A mai 2. rész előzeteséből egy jó mondat: Ami a túrázóknak gyaloglás, az nekem loholás. :-)

László67 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 37865

Keszthely

Aki kéktúrázik errefelé, azért legalább egy teljes napot szánjon rá erre a szép városra...  :-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=mrVABwtXdt0

 

 

 

_ZE Creative Commons License 2012.09.05 0 0 37864

Időjárás és családi program miattmaradt most ki - Dorog - Bp., majd Bp. - Kevély-nyereg (Csobánka) lenne a terv - csak kéne hozzá két, egymást követő nap...

Előzmény: jzp2107 (37863)
jzp2107 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 37863

de nem ezért nem vágtál neki remélem (vagy nem jól tudom hogy végül sajnos nem mentél?)

Előzmény: _ZE (37861)
_ZE Creative Commons License 2012.09.05 0 0 37862

Mármint az a-b-c szakasz b-a, b-c bejárása nem felel meg :)

Előzmény: _ZE (37861)
_ZE Creative Commons License 2012.09.05 0 0 37861

Az egyirányú alapján az a-b-c szakasz b-a, a-c bejárása nem fér bele a kiírásba, ezt én is néztem - nekem is kényelmesebb lett volna a tervezett két túranapot úgy megoldani, hogy mindkét etap vége Budapesten legyen, de ha nem, hát nem...

Előzmény: jzp2107 (37857)
pozo Creative Commons License 2012.09.05 0 0 37860

Köszi:)

 

Nem én vagyok a kérdésekben érintett, hanem egy túratársam. Az Általad leírtakat mondtam én is, de a bizonyosság kedvéért megkérdeztem.

Előzmény: jzp2107 (37857)
Güsziológus Creative Commons License 2012.09.05 0 0 37859

Milyen kicsi a világ:-)))

Előzmény: olahtamas (37858)
olahtamas Creative Commons License 2012.09.05 0 0 37858

Egész véletlenül jártam Abaligeten aug közepe felé :)

Megpróbáltunk minden nap más útvonalon átsétálni a Rácz tanyára :)

Előzmény: Güsziológus (37855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!