Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rugaferenc Creative Commons License 2005.09.09 0 0 296
áhhhh, fenét! Napelemes GSA! Hangtalan hydropneumatikus csoda! :D
Minap szereztem egy GSA mocit és csillant a remény, h. hátha most! Talán ezegyszer!!! De nem. A karburátor csere sem segített. Ugyanúgy fullad. Mi több! A olajszivattyún a gumibizb@szt is tőből letépték. Ennek 'örömére' berágtam, mint egér a szárazkenyérbe. Összetaknyoltam a gumiizét bele, adtam neki egy alacsony alapjáratot (1500) és mentem egy lendületeset motorházfedő és eleje nélkül(130km/h). Tapasztalat, h. megnő ez esetben a légellenállás és repkednek az otthagyott rongydarabok. De jó móka kipuff nélkül.
Lényeg a lényeg. Rossz a szelepvezérlés. sztem. 5let? A komplett gyujtásrendszert kicseréltem...
Üdv!
Feri
Előzmény: Aquabat (295)
Aquabat Creative Commons License 2005.09.09 0 0 295
Legyünk pránaisták! Tudod akik napfényt zabálnak mint a muskátli. :)) Csak nahogy majd azt is megadóztassák.
Előzmény: rugaferenc (294)
rugaferenc Creative Commons License 2005.09.07 0 0 294

Szerintem manapság senki sem vesz 98-ast. Kivétel ez alól, akinek mindegy(pénzügyileg).

Egyre borzalmasabb!!! Vettem a minap 1000HUF-ért 95-öst kannába. És kétszer is meg kellet néznem, h. valóban van e benne valami! Komolyan mondom, koplalni fogok! :)

Előzmény: Aquabat (293)
Aquabat Creative Commons License 2005.09.07 0 0 293
Hát igen. A 95-öst nem nagyon csipázza. Nem is szabad mással hajtani. Fogjunk hatalmas pálinkafőzésbe? Az jó! a hasznot meg elisszuk! :) << Rulez
Előzmény: GSdriver (292)
GSdriver Creative Commons License 2005.09.07 0 0 292

Én inkább szomjan halok, de nem vonom meg kedvenc GS szájától a falatot :))

 

Amúgy üzemanyag tekintetében nekem inkább az a bajom, hogy nem nagyon vesz már senki 98-ast, és a kutak közül nem kevés pancsolja ennek okán. Kevés az olyan kút, ahol nyugodt szivvel meg merem etetni a GS-t. :((

rugaferenc Creative Commons License 2005.09.06 0 0 291

FORRADALMAT! Össze kéne haverkodni egy sejkkel vagy összedobni egy kis pénzt és megvenni az egyik arab országot! Aztán pattoghat a MOL.
Apropó: van egy Romet kadett smkp-m. Egyszer kipróbáltam egy talált házi pálinkával, h. mit produkál. Ment mint a rakéta! Pálinkafőzőüzem? :)

Ötletek vannak! :D

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (290)
Aquabat Creative Commons License 2005.09.06 0 0 290
Hát ez igen elkeserítő. De a gázt nem fogom bekötni a Gs-be. (remélem nem visz rá a kényszer) A gyógyszeripar után itt vannak a legnagyobb lehúzások. De ha 300 kiló fölé megy akkor nem fogok enni. Lefogyok és autózni is tudok. :)
Előzmény: rugaferenc (289)
rugaferenc Creative Commons License 2005.09.06 0 0 289

Sajnos :( Lassan ki kellene találni a bármivel menő autót! Az a szörnyű, h. az amerikai válságra hivatkoznak, holott az exportjaink 10%-a származik onnan!! De sztem ha 300 fölé fog menni literje, akkor sokak nem fogják tétlenül nézni ezt(reform). Tisztán a benzin kb 100HUF!!!! A többi adó!!!!!

Ezen alapon elgondolkodtató az a tény, h. miért 'vándorol ki másfélmillió emberünk' ?

Előzmény: Aquabat (288)
Aquabat Creative Commons License 2005.09.04 0 0 288
Köszi! :) Én csak attól félek, hogy hamarosan a gagyámat is otthagyhatom majd a benzinkúton. De most komolyan ez már lassan ilyesztő.
Előzmény: rugaferenc (287)
rugaferenc Creative Commons License 2005.09.04 0 0 287
Szerencsésnek mondhatod magadat alkatrészügyileg! Csak rád ne boruljon, aztán én örököljem az egészet :D
Láttam a DS-t, meg az XM-et is! De az SM-et vinném inkább. Rá kellene kérdezni a másik SM-re, de sztem az sem 2 HUF lenne!!
Előzmény: Aquabat (286)
Aquabat Creative Commons License 2005.09.04 0 0 286
Jó nagy lett itt a kavar. :) Igen, a miénk a piros kombi. De van még egy zöld Pallas is. Plusz a két szürke az öszesen négy. Ez van GSA-ból. Van egy Acadiane, meg egy pár Ami is. Az az SM gyönyörű! Nem mindennapi gép. De azért láttad a háttérben a DS-t is remélem. :)
Előzmény: rugaferenc (285)
rugaferenc Creative Commons License 2005.09.04 0 0 285
Van vkinek tapasztalata Weber karburátor beállításával kapcsolatban?
Üdv!
Feri
Előzmény: rugaferenc (284)
rugaferenc Creative Commons License 2005.09.02 0 0 284

Világosodik előttem a rendszer!! :)

 

Tehát a 'néhai' GSA-k ból az egyik a tiéd. Üzemel még a gép?

 

Üdv!

Feri

 

ui.:

van egy eladó SM a hasznaltauto.hu-n!!!!!!!!!! Gyönyörű!!!

Előzmény: GSdriver (283)
GSdriver Creative Commons License 2005.09.02 0 0 283

na úgy látom sikerült mindent jól összekevernem. :((( akkor kezdem a magyarázatot:

 

Csomorkányban -  Hódmezővásárhelyhez tartozik közigazgatásilag a fehér roncs van. Nem tudom kié.

 

Baktóban - Szegedhez tartozik, pedig a piros kombi GSA, ami Ricsié. Neki, ha igaz ma is van még pár jobb sorsra érdemes modellje (nem mind GSA).

 

Előzmény: rugaferenc (282)
rugaferenc Creative Commons License 2005.09.02 0 0 282

el vagyok tévelyedve teljesen....

Ricsi!

Csomorkányon tárolod a kombi GSA-at, holott szegedi vagy? Elhangzottakból ezt tudom leszűrni? :)

Üdv!

feri

Előzmény: GSdriver (281)
GSdriver Creative Commons License 2005.09.02 0 0 281

"lelőhely"

Haaat ... izeee... ebben lehet, hogy en is ludas vagyok ..., ha gondoljatok odatehetem zarojelbe a varos nevet.

 

gondoltam ha valakit erdekelnek ugyis felveszi velunk a kapcsolatot ...

 

amugy sztem "Csomorkanyt" se sok terkep jeloli ...

Előzmény: rugaferenc (280)
rugaferenc Creative Commons License 2005.09.01 0 0 280

Én a napokban fogom feltenni a kis DS matcboxomat a Vatera-ra. Kicsit megviselt, de veszek helyette másikat. :)

Akkor miért nem Szeged van megadva lelőhelynek? Félrevezeted a topictársakat! :) Mocira akartam ráálni, mert építeni akarok egy rally gépet ;) plusz a gumik is tetszetősnek tünnek....

Szereztem egy mocit, de azt alkatrésznek szeretném....

Kitagadtok, ha veszek egy Mazda RX-7-et a BX és a GSA mellé?:)

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (279)
Aquabat Creative Commons License 2005.09.01 0 0 279

A régi franci a filmek? Hát az alap!! :) Képzeld van hatalmas DS poszterem. Az ami a Fantomasnak volt. Repül meg minden. Nagyon állat. Vettem neki nagy üvegkeretet. Tök jól néz ki!

Az a kombi a miénk! :) Nem tudtad? Egyenlőre nem tudom a sorsát. Valószínű szét lesz bontva.

Előzmény: rugaferenc (278)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.31 0 0 278

Ricsi!

http://citroen-gs.hu/roncsok/csr-r01.htm

Erről a GSA-ról mit érdemes tudni? (restaurált állapotán kívül) Érdemes hazahurcolnom/beszélnem a tulajjal?

Előzmény: Aquabat (275)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.31 0 0 277
Látom maradt a logó a GS-Sarok-nak! Sikerült hivatalossá tenni?
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.31 0 0 276

Kerozinnal megy a kicsike, lehet visszaállok a 99-re :)

Kompatibilis beállításilag a BX központi nyomástároló és a GSA-éval? Kipróbálom a cserét ... De mi a francnyavaja tud fütyülni benne?

Hörbi? Menj már!!!!!!! Louis De_Funès filmeket nézz. Ott van benne a sok DS meg 2CV!!! :D

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (275)
Aquabat Creative Commons License 2005.08.30 0 0 275

Emléxem ám erre! Azt mondom mint akkor. Beturbósodott! :) Turbul a gép! A kicsi kocsi újra száguld ha tele a tank! :))

Amúgy a hidralika lehet szerintem. A fővezérhidralika középen? Az asszem tud kiadni turbóhangot. Lehet, hogy tudathasadása van és turbnak képzeli magát. Sok volt neki az oktánszám állítsd le a 100-as benyáról! :)

A psa honlapon nagyon korrekt képek vannak az összes vala gyártott Citroenről! Nézzétek meg! ui: eretnekségnek számít ha megnézem a "Hörbis" filmet? Meg a "Hazárd megye lordjait is fövettem a várakozási listára.

Előzmény: rugaferenc (274)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.30 0 0 274

más:

Lehet, h. már volt téma, de nem vagyok benne biztos. Leírom még egyszer.

 

Bizonyos időközönként, kb 2500-3000-es fordulat között, de volt már példa alacsonyabb főtengelyfordulatnál is, elkezd sípolni valami a motortérből. Biztosan valami a hydraulika rendszerből, de nem vagyok benne biztos. Olyan mintha a leszabályzásig csinálná, aztán csend, de nem szabályszerűen! Felmerült 5letként a rejtett Turbó. Mivel teljesítménynővekedést nem észleltem, maradt az első variáció. :)

Üdv!

Feri

Előzmény: rugaferenc (273)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.30 0 0 273

Sztem nem kell vele nagyon foglalkozni. Így első ránézésre nem azért fogod lecserélni, mert azért. :D

Bírni fogja 15-20 évig is! Esetleg a napsütés lehet gond. De egy ilyen autót garázsban kell tartani! :)

Üdv!

Feri

Előzmény: GSdriver (272)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.29 0 0 272

sztem ez az un. króm díszléc teljesen műanyag, amiben belül van egy aluminiumfüst réteg.

 

Na az idők folyamán a műanyag rondán megsárgul ...

 

Ezzel nem nagyon tudsz egyebet tenni mint cseréni -  nem igazán kapható sehol, vagy a fóliával bevonod, ami egy vékony műanyag fólia mely valszeg hasonló módon felvitt alufüst réteget tartalmaz. Én legalábbis igy hiszem ..., de nem vagyok biztos benne, hogy ez az igazság.

 

Szóval ezt frankón rá lehet ragasztani a ronda megsárgult műanyag díszlécre és máris olyan mintha új lenne.

 

később ha ezt is cserélni kell, hát ... azt nem tudom mennyire könnyen lehet majd az esetleg teljesen odakövesedett fóliát leoldani ... de ez legyen majd a problémám 10 év múlva. A fóliabevonat nekem most kb. 3 éves és olyan mint amikor felraktam. Igaz az autó is védve van az időjárás viszontagságaitól.

Előzmény: Aquabat (271)
Aquabat Creative Commons License 2005.08.29 0 0 271

Hogy van ez a díszcsíkfelujjítás? Ez alumíniumból van és rajta műanyag bevonat. A fólia ennek a tetelyére kerül?

Előzmény: GSdriver (270)
GSdriver Creative Commons License 2005.08.29 0 0 270

Jó átjavítom ... :))

Előzmény: rugaferenc (266)
Aquabat Creative Commons License 2005.08.28 0 0 269
Még nincs kép. Bent van a tető alatt. Nem tudom hogyan alakul a jövője. Mármint, hogy mikor folytatódik a felujítása. de ha elő lesz szedve akkor csinálok majd róla képeket. 
Előzmény: rugaferenc (268)
rugaferenc Creative Commons License 2005.08.28 0 0 268

A Traction-ról képet!!!!! :D

Üdv!

Feri

Előzmény: Aquabat (267)
Aquabat Creative Commons License 2005.08.26 0 0 267
Tetszik a lámpafelujjítás. Nagyon kassa! :) Jó a honlap is. A 4X4-es a GS az azért nem semmi. Eredetileg se rosz terepjáró.  De így! :)) Van a munkahelymen a Tracion Avant! Bi-bi-bíí! :) Részben márrestaurálva van. Nem tudom mikor lesz folytatva. De nagyon szép! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!