Keresés

Részletes keresés

tfe_tng Creative Commons License 2020.01.09 -1 1 106440

Majd leestem a székről... :)

Előzmény: Törölt nick (106425)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106439

Az a baj, hogy nem érted miért mondtam hogy "csak". Egy helyen belepiszkálsz, borul a kártyavár. 

Tényleg hagyjuk, nem a területed. (ezzel nincs semmi baj, csak ne próbáld megmagyarázni olyanoknak, akik ebből élnek tizen-huszonéve)

Előzmény: Törölt nick (106437)
Garfield007 Creative Commons License 2020.01.09 -4 1 106438

Életem, a minősítgetést hagyd meg az intelligensebbeknek.

Azt amit leírsz pont annyi a való életből való, mint Elek példái. 

Nem rólad mondtunk ítéletet csak egy területről, amihez nem értesz.

Előzmény: Törölt nick (106436)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 0 0 106437

*  hát ez az... a csak.

Előzmény: tfe_tng (106431)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 -2 3 106436

Nyilván nem :-)
(mondjuk csak az igazi köcsögök szoktak nagy arccal látatlanban nyilatkozni arról, hogy más mihez is ért)

Előzmény: Garfield007 (106433)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.01.09 0 0 106435

Ez így működik, hiszen a kikapcsolást így tudja késleltetni.

Van egy fesz. bemenete a relének, ami az üzemeléshez kell és egy ált. B bemenete ami az időzítés indításához kell. Egyes kapcsolásoknal ez össze; van kötve az időzítés újra indítása végett.

Létezik kisebb időzítésre pneumatikus idő relé is, ahhoz nem kell működtető feszültség.

Vagy van még fluxus időrele is elengedés késleltetéshez.

 

Előzmény: gergokeeee (106432)
Szirty__ Creative Commons License 2020.01.09 0 0 106434

Nem vált be.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106406)
Garfield007 Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106433

Mégcsak nyoma sem marad a logokban sem, ha nem akarják.

 

Ilyen nincs.

 

(megj: ne becsüld le az életpályámat látatlanban, igen nagy nevek kapcsolódnak hozzá)

 

 

Jó, senki nem becsült le, de ehhez nem értesz.

Előzmény: Törölt nick (106423)
gergokeeee Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 106432

Sziasztok! Olyan kérdésem volna hogy időrelének mennyire jó ha állandóan be van kapcsolva magyarán működik. Egy vezérlésbe van benne egy bizonyos màgneskapcsolonak csinálja a késleltetet elejtését és elejtése után is rajta marad a vezérlésbe a feszültség. De ha újraindul a vezérlés az időrelé újra kezdi a számlálást de állandóan feszültség alatt marad. Mennyire egészségés ez??


     

tfe_tng Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 106431

:D

 

Igen. 

Van az ügyintéző marika, van a gizike, aki értette is, amit az oktatáson mondtak neki, persze van az üzemeltető józsi, de utánuk van még vagy 12 szint*. Az a pár sql az nem is olyan egyszerű, mondjuk egy átlag CRM-ben, ahol a táblák száma az 1000-es nagyságrendben mozog, ami aztán mindenféle integráción keresztül átkerül cirka 100 másik rendszerbe és adatbázisba (ilyen teljesen triviális rendszerekbe, mint pl az SAP). De ha te pár SQL-el a Clarify-ban tudsz egy új accountot csinálni, akkor most azonnal jelentkezz a tmobilnál, adok kontaktokat, mert végtelen plusz egy pici pénzért felvesznek szakértőnek. 

 

 

Ami hivatalosan lehetetlen az informálisan sima ügy tud lenni, ha úgy adódik.

 

Aham, pl:

"Józsikám, itt van ez a 200.000db SIM, aktiváld már be légyszi, kapsz érte két sört !" - életszerű

 

Mégcsak nyoma sem marad a logokban sem, ha nem akarják.

 

Ebbe inkább ne menjünk bele

 

És ehhez nem a nagyfönökök kellenek, hanem a háttéremberek a kellő loginokal.

 

Szóval kell egy üzemeltető, aki az adott telco összes rendszerében admin, mellette kb annyi az IQ-ja, mint amit Elek állít magáról, de ahhoz elég hülye, hogy a börtönt kockáztassa. 

 

ne becsüld le az életpályámat látatlanban, igen nagy nevek kapcsolódnak hozzá

 

Eszemben sincs, az nem az én reszortom. Maradjunk annyiban hogy láttam már telcot közelről. 

 

 

* persze csak egy darab rendszeren belül

Előzmény: Törölt nick (106423)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 0 0 106430

Sziasztok! Olyan kérdésem volna hogy időrelének mennyire jó ha állandóan be van kapcsolva magyarán működik. Egy vezérlésbe van benne egy bizonyos màgneskapcsolonak csinálja a késleltetet elejtését és elejtése után is rajta marad a vezérlésbe a feszültség. De ha újraindul a vezérlés az időrelé újra kezdi a számlálást de állandóan feszültség alatt marad. Mennyire egészségés ez??

Jahno Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106429

Szerintem Tfe is látott már scriptet az interneten. Futtatni is lehet. Elméletben. Vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (106426)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 -2 1 106428

A gprs klasszikusan a 2G adat technológia megnevezés (Gb interface).. 3G-ben más a neve (IuPs), más a kódolása, stb.

 

- jelen pillanatban is használják annyian a GPRS-t, hogy butaság lenne megszüntetni.

 

Nem vagy tisztában sem a technológiákkal, sem azok működésével.Senki sem akar feleslegesen megszüntetni semmit sem.

Ha két technológián az előfizetők felé uazt tudod nyújtani, úgy hogy abból az előfizető kb semmit sem vesz észre (vagy az előfizetők 99%-a mert a készülékek kb minden használt kódolást, technológiát ismernek), akkor az egyiket nyugodtan kivezetheted, rengeteg dolgot tudsz vele megspórolni.

 

- jelen pillanatban is használják annyian a GPRS-t, hogy butaság lenne megszüntetni.

 

Definiáld, hogy mi mit jelent a mondatban, mert ez így egy bullshit.

Mit jelent nálad a gprs? 2G adat? 2G3G adat? esetleg 2G3G4G adat?

 

Mit jelent "a jelent pillanatban annyian használják"? A kik, a kikhez viszonyítva?

2G adatosok az össz adatos előfizetőkhöz képest (3G v 4G)

2G adatosok az össz előfizetőhöz képest (beleértve nem adatkapcsolattal rendelkező ügyfeleket is)

2G adatosok az össz aktív előfizetőhöz képest (azon előfizetők mennyisége, akiknek mondjuk napi 1 h adatkapcsolata van)

És mi az arány? 20-80? 50-50? vagy 80-20?

 

A lassú iot-t meg hagyd már békén és ne keverd ide állandóan, van rá külön ajánlás, szabvány, de tudom az egész világ hülye, mert küszködnek ezekkel, ahelyett, hogy téged megkérdeznének, aki 5 perc alatt mondaná a frankót.

 

Egy szabvány tervező, vagy akik ezzel foglalkoznak, olyan dolgokra is szoktak gondolni, amikre még azok sem, akik folyamatosan az adott technológiával foglalkoznak, csak más területen.

 

"Ha a GPRS rendszert megnyitnák a lassú IOT eszközök előtt (a SIM kártya nélküli eszközök előtt is!)"

 

Hogy tudnál bejelentkezni SIM kártya nélkül egy alapvetően SIM kártyán lévő adathoz (IMSI szám) rendelkező jogosultság figyelő rendszerbe?

Erre is van valami tuttó megoldásod?

 

(Jelenleg az összes mobilos technológia így működik, bekapcsolod a telód, az felküldi az IMSI-t, és ez alapján történik egy regisztráció az adott technológián a központi  adatbázisból (HLR és/vagy HSS). Ezután tudsz bármit is csinálni, ha kaptál rá engedélyt, vagy jogosultságot)

 

 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106411)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 0 0 106427

Nem te köreidről van szó éppen.

Előzmény: Törölt nick (106425)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 0 0 106426

Nem is neked szólt a megjegyzés... 

 

Előzmény: Jahno (106424)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 -1 2 106425

Villanyt szereltél Lajcsinak?

Előzmény: Törölt nick (106423)
Jahno Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 106424

Szerintem mi itt páran szintén össze tudunk legózni pár nagy nevet. Vagy kinek mi a nagy? Meg pár év tapasztalatot. De ha nem, akkor világ minden sarkán akad valami kivándorolt kolléga, akivel jóban vagyunk és kocsmában mindent is elmesélt. Ha már itt kv-t mutatták, egyikmásik cégnél csak annak a logisztikája külön ipar. Meg milyen ipar? Idehaza láttam telkót, olajipart, mindenféle szoftver fejlesztőket kicsit és nagyot, iot az menő, felhő az menő. Légitársaságok, bankok, kormányhivatalok. Ja, biztosító.  EU parlamentes Közlekedésgyukes támogatása,, navigáció pipa. Ja, szerencsejáték. Dohányipart csak ismerem, ott még nem jártam. De lehet ittunk is együtt valahol. És még pár sor kimaradt, de minek verjem a nyálam?

Előzmény: Törölt nick (106423)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 -1 1 106423

Láttam már és így tudom, hogy

- hivatalos folyamat-ügymenet vivők 

és

- az üzemeltetők
kezében lévő lehetőségek az bizony két naggggggyon különböző dolog....


Ami hivatalosan lehetetlen az informálisan sima ügy tud lenni, ha úgy adódik.
Mégcsak nyoma sem marad a logokban sem, ha nem akarják.
És ehhez nem a nagyfönökök kellenek, hanem a háttéremberek a kellő loginokal.

(megj: ne becsüld le az életpályámat látatlanban, igen nagy nevek kapcsolódnak hozzá)

Előzmény: tfe_tng (106418)
Atis57 Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 106422

Szia!

 

Pedig milyen finom ez a kávé? De akkor ezt elbuktad , hogy megkóstold.!!

 

 Mert az  Európai Unióba  is csak cipő tisztitónak jelentkeztünk.

Tehát ebből a bérből , még enni sem akarunk!?

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106417)
Jahno Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106421

És Gipszné Piroska ügyintézőnél a frontenden backoffice oldalon biztos nem fog megjelenni erről semmi, meg itt-ott. Csak úgy írogatunk bármit az adabázisba és csókolom. 

 

Különben is, csak egy mezőt kell oda felrakni, hogy titkos ügyfél és darabszámot beírni:

 

https://derrickesharry.blog.hu/2017/03/26/a_csak_egy_mezot

Előzmény: tfe_tng (106418)
Jahno Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 106420

Bármifélét megint elméletben csak akkor mondhatnánk, ha tudnánk mit szeretnél. De mivel nem tudod és még ködösítesz is, így nehéz. Mondjuk rendes ember előbb megnézi mire van szüksége, az alapján van valami gyártó és ár. Furcsa dolog rögtön az árfekvés felől indítani, de nem lehetetlen. Van 80ezer forintom, kellene pár darab akármi, nézzük meg.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106417)
Jahno Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106419

" Észszerű tarifák (és alacsony eszköz-árak!)"

 

Tudom, még fizessenek is. De miért akkora baj, ha kell a kártya? Vagy adja kártya nélkül és 2x annyiért?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106411)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106418

Majdnem leestem a székről a röhögéstől... 

"Néhány sor SQL kérdése ez csak"

 

Ha láttál volna már telco-t (vagy bármilyen nagyvállalatot) közelről, akkor nem mondanál ekkora marhaságokat :)

 

Realisztikusan ehhez kell vagy 5-6 expert a különböző területekről, egy fél éves projekt, és akkor talán lesz valami. (fél-egy év csúszással)

 

Mint ahogy a "az állami jelentések"-ből kihagyni is vagy OKÉ-snak jelenteni.

 

Ezt még kommentelni sem akarom, de elég jól mutatja a hozzáállást a dolgokhoz.

Előzmény: Törölt nick (106413)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 106417

Bármiféle tanulmányozást megkezdeni csak az UTÁN érdemes, ha előtte láttam az eszközök árait, a szolgáltatás tarifáit és a lefedettséget. Fordított sorrendben elfecsérelt idő lenne, mert számos cég kínál nagyon hasznos dolgokat, feltéve ha hajlandó vagyok sok millió forintot kifizetni a mondjuk 50 db végpontra, plusz évente néhány száz ezret a pttömnyi adatforgalomért :)

Előzmény: Atis57 (106415)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.01.09 -2 1 106416

"az meg, hogy a szolgáltató megkeni a rendőröket, már ne hari, de több mint nevetséges."

 

Egy szóval sem írtam olyasmit, hogy a szolgáltató megkeni a rendőröket. Valószínűleg egyetlen rendőr sem kap egyetlen fillért sem. Ők csak finom célzásokat kapnak bizonyos helyekről, hogy "ezt a dolgot nem kellene firtatni".

 

Egészen más országot lát maga körül az, aki mindig is a család, a barátok és a munkahely által kialakított rózsaszín védőburokban élte az életét és az, aki idekint él a való világban, nyitott szemmel.

Előzmény: Törölt nick (106409)
Atis57 Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 106415

Szia MEKK ELEK ! 

 érdemes az ENEL szisztémáit tanulmányozni!

 

PL;

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106411)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106414

Simán beismerhetted volna hogy fingod nincs miről beszél. Egyszerübb, okosabb lett volna. 

De te még mindig azt hiszed, hogy az a csudálatos GPRS az valami külön rendszer, ami ingyen van... 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106411)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 -2 1 106413

Néhány sor SQL kérdése ez csak... a megfelelő hozzáférés birtoában.
Mint ahogy a "az állami jelentések"-ből kihagyni is vagy OKÉ-snak jelenteni.

----

Mondjuk ettől még méretes marhaság ez az éves azonosítósdi.
Főleg a mostani online formában, ugyebár.
(ami kb. semmit nem garantál)

Előzmény: C20NE (106395)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106412

szintén van IOT kapcsolata

 

azmiaz ? 

 

okos programozással

 

Gondolom majd a pek csinalja. De legalabb az ingyen van, mert a szoftver olcso, a nagy gonosz szolgaltatok meg csak az extraprofitot sajtoljak a szenvedo nepbol ! 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (106401)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 106411

Túlbonyolítod a dolgot :)

Egszerűen:

- az ország túlnyomó részén jelenleg is van 2g vagy 3g elérés

- mindenütt, ahol van 2g vagy 3g elérés, ugyanott van GPRS elérés is

- jelen pillanatban is használják annyian a GPRS-t, hogy butaság lenne megszüntetni.

Szerintem a már kész, kipróbált, működő, nagy lefedettségű már ma is  nyereséges (de minimum önfenntartó) GPRS rendszer bevételét simán meg lehetne százszorozni, ha tömeges "lassú IOT" célra is alkalmassá tennék. Észszerű tarifák (és alacsony eszköz-árak!) esetén az összes közműszolgáltató összes mérőórája adna egy anyagilag igen kellemes alap-bevételt és ez még csak a jéghegy csúcsa lenne, annyiféle potenciális lehetőség van.

Ráadásul jelen pillanatban nincs más hasonló lefedettségű országos hálózat és nem is lesz még jó sok évig (aki az 5G-t és az országos lefedettséget próbálja egy napon említeni, azt kiröhögöm). Ha a GPRS rendszert megnyitnák a lassú IOT eszközök előtt (a SIM kártya nélküli eszközök előtt is!), azzal Magyarország a világ élvonalába ugorhatna, mert tudtommal az összes külföldi próbálkozás csupán kis területekre korlátozódik és csak rohadt lassan, vagy egyáltalán nem fog lefedettséget növelni.

Előzmény: Törölt nick (106375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!