Keresés

Részletes keresés

Steve0026 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 4717

Üdv Mindenkinek.

 

Most találtam eme topicra és mivel igen csak érdekelt vagyok a témában és van is mit mesélnem, így leírom, megosztom veletek. Remélem tanulságul szolgálhat ez másoknak.

 

Nekem az első műtétem 2006-ban volt, jobb oldali lágyéksérv. Akkor még ugye fiatal voltam, csak sodródtam az árral. Észre vettem a pici dudort, háziorvos, urológus, sebész, műtét. A műtétet altatásban végezték, mert nem engedtem, hogy tűt szúrjanak a gerincembe. Az ébredés elég rossz volt fájt rendesen. Velem is úgy volt hogy vasárnap este befeküdtem, hétfőn műtét és ha jól emlékszem szerdán engedtek haza. Viszont a haza engedésem napján észre vettem, hogy a jobb oldali herém nagyobb mint volt de akkor még nem nagyon fájt. Meg pici hőemelkedésem volt. Megmutattam a sebésznek aki műtött azt mondta ez normális.

Hazaengedtek...  de ami ez után következett...

A herém eléggé megdagadt és annyira fájt, hogy pár percnél tovább nehezemre esett állni. Mondták hogy jegeljem a herémet, hogy csillapítsa a gyulladást, de még mindig azt mondták, hogy normális. Mivel fiatal voltam és bíztam az orvosokban elhittem és vártam, hogy jobb legyen a dolog. 

A gyulladás alábbhagyása után már a herém természetesen nem lett a régi, a felére sorvadt, mint kiderült azért mert a sebész túlságosan szűkre vette a herevezetékenek a kivezető nyílását és ennek hatására nem kapott elég vért a jobb herém. Utána rendszeres ultrahang vizsgálatok következtek, hogy nyomon kövessék a here változását.

Utána hosszú hónapokig voltak here fájdalmaim, sőt, néha néha még most is előjön. Néha nagyon kellemetlül tud fájni.

A műtét helye szépen gyógyult én kentem sebgyógyulást segítő kenőccsel annó. Néha bele bele nyilall pici fájdalom, de ez normális, egy vágott hely sosem lesz már olyan mint a gyári :).

 

Most pár hónapja viszont a bal odalon is előjött, de nagyon nem merem megműttetni a fentiek fényében. Még az orvosok sem tudják megmondani mi lenne ha az is elsorvadna... 

A kialakulásáról annyit, hogy rendszeresen gyúrok évek óta kis kihagyásokkal. A kialakulásakor is gyúrtam. Szóval szerintem nem ettől lehetett. Ami más volt akkor, hogy poros irritatív helyen kellett dolgoznom és köhögőrohamok törtek rám, szerintem ettől jött elő.

 

Így most én is keresem a minél jobb megoldásokat és húzom ameddig lehet. A laporoszkópos, hálós megoldásra hajlok eddig.

 

Beszéltem urológussal és ő azt mondta, hogy még nem műtené meg, mert kicsinek találja. Ezen úgy meglepődtem azért, bár örültem neki, hogy marad időm befejezni a szezont a munkámban és jobban fel tudok készülni a dologra mind lelkileg, mind tudásilag.

 

Még valami... a szomszédomnak is volt, 60 körüli férfi, de neki elmúlt :). Szóval nem lehetetlen a dolog, csak nagyon nagyon ritka.

tristen Creative Commons License 2014.06.20 0 0 4716

Szia!

 

Légy üdvözölve! Ave Cesar,

 

:)

 

 

KITARTÁS!

Előzmény: Törölt nick (4713)
tristen Creative Commons License 2014.06.20 0 0 4715

Sziasztok!

 

Érzem a tavaszt, húzom a ravaszt! Hoppácska, holnap már a június 21-e a csillagászati nyár kezdete lesz!

 

Gigabrutál gyógyulást mindenkinek!

 

:)

Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 4714
Két és fél óra autóval? Akkor az min. 150 km. Az utiköltségnek is sok. Varratszedésnél újra ugyanennyi...
Majd számolj be te is a kórházi "élményekről"...
Előzmény: gurabli (4712)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.20 0 0 4713

Csak véletlenül bukkantam rá erre a topicra, hát nem is tudom. Engem 3 napja műtöttek hagyományos módszerrel, Salgótarjánban a megyei kórházban ami egy  "rossz hírű" kórház és tegnap reggel óta itthon vagyok, minden probléma nélkül. Szerintem egy felnőtt ember ne fosson már ennyire egy egyszerű lágyéksérvműtéttől... :) Bocsánat a nyers fogalmazásmódért. Mellesleg 3 éve műtötték a másik oldalon is a sérvemet, nem zaklatott fel az sem. Kitartás, nem egy szívműtét! :D

gurabli Creative Commons License 2014.06.19 0 0 4712

Igazad van, valóban kicsit jobban belemásztam a kelleténél. Először csak azért foglalkoztam vele, hogy kiderítsem a hagyományos, vágásos módszer vagy a laparoszkópiás a jobb. Utána már "beszippantott" a téma:)

Tegnap volt a doktornőnél, meg is beszéltük a műtét időpontját, július 14-én megyek be a kórházba, elvileg másnap lesz a műtét, aztán ha minden jól megy, pénteken hazaenged. Laparoszkópia, hálóval.

Ezen túl kell lennem, mert rettentő idegesít és zavar is mindenben.

Egyedül attól tartok egy kicsit, hogy milyen lesz két és fél órát hazaautózni a kórházból (nem én fogok vezetni), de remélhetőleg a negyedik napon már ez nem lesz komolyabb gond.

Előzmény: star61 (4711)
star61 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4711

Túl sokat foglalkozol ezzel a dologal, csináltasd meg gyorsan és felejtsd el. Minél többet beszélsz róla, annál nagyobb problémának látod ezt az egészet. Ha nem kell vágni, akkor pár napos történetről van szó. Te pedig már hónapok óta ezen agyalsz, szerintem már simán műthetnél is... Usgyia kórházba!! :-)))

Előzmény: gurabli (4709)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4710
Ágyból való felkelésnél érzem csak. Pénteken megpróbálok dolgozni saját munkát, egy kis szobafestés + glettelés. Remélem, nem ártok vele. Kell most már pénzt keresnem, mert nem akarok eladósodni...
Írj majd, hogy mi lett a vizsgálat eredménye...
Előzmény: gurabli (4709)
gurabli Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4709

Ennek örülök, további jobbulást:)

Most már két hete volt a műtét, ugye? Elvileg már alig kellene, hogy érezd, csak bizonyos mozdulatoknál.

 

Köszönöm, remélhetőleg gyorsan túl leszek rajta július közepén és augusztusra már el is felejtem. Holnap megyek a sebészhez vizsgálatra.

Előzmény: Varga József 69 (4708)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4708
Én eddig úgy néz ki, hogy minden nap javulok egy kicsit. Szurkolok, hogy mielőbb rendbejöjj!
Előzmény: gurabli (4703)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4707
Helló! Én vastagabbnak érzem azt az oldalt (érthető módon), meg ahol a műtét előtt dudort tapintottam járás és állás közben, ugyanott most fekve érzem a dudott, állva viszont nem.
Előzmény: Ambilane (4706)
Ambilane Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4706

Sziasztok!

 

Azon sorstársaktól kérdezném akiket szintén lágyéksérvvel műtöttek és hálót helyeztek be, hogy a háló felőli oldalon ők is jelentősen keményebbnek érzik a háló felé a hasfalukat akkor is ha nincs befeszítve?

Köszi.

 

Mielőbbi gyógyulást a lábadozóknak!

 

 

 

 

tristen Creative Commons License 2014.06.16 0 0 4705

Sziasztok!

 

Extra gyors felépülést kívánok Mindenkinek!

 

KITARTÁS!  :)

gurabli Creative Commons License 2014.06.16 0 0 4704
Nagyon is tudom,hogy mit erzel,én is igy vagyok. Nem olyan regen meg semmi bajom nem volt,aztán jott a terdserules, 2 műtét, egy ev település,heti 3-4 foci helyett semmi,napi futás helyett semmi,tiszta izom voltam,most elhiztam, es meg itt a sérv is,meg egy műtét,ujabb felépülés... Remelem szeptemberre vegre elkezdhetek ujra valahogy sportolni es sok-sok évig nem kell kórházba mennem,max a masodik gyerekkel aggódó apaként:)
Előzmény: Varga József 69 (4700)
gurabli Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4703
Hogy vagy? Érzékeny még, vagy már szinte semmiben nem zavar?
Előzmény: Varga József 69 (4702)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 4702
Nálam sajnos semmilyen a képfeltöltéssel kapcsolatos opció nem jelenik meg. Más oldalaknál igen, mert gyakran hirdetek fotóval ezt-azt... Csak ez az Index ilyen sz...r.
Előzmény: tristen (4701)
tristen Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4701

Szia!

 

Amennyiben mobilról internetezel, lehet, hogy nem jön elő, vagy másképpen jön elő a képfeltöltés opció.

 

Én amikor belépek az oldalra, "simán" kiajánlja a gép, a menü vagy mi a 

 

"..... Kép feltöltése saját gépről..... " pontot. És akkor a szöveg mellett ott van egy gomb, ...arra katt, kiválasztás és így tovább, .. 

 

Nem tudom, hogy miért nem jelenik ez meg nálad, ... 

 

 

 

Előzmény: Varga József 69 (4697)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4700
Lehet az is, meg előfordulhat az is, hogy herevisszerem is van... Amennyiben a műtétet követő 6 hét alatt nem lesz kisebb, akkor arról van szó... Egy kicsit idegesít már, hogy az emberi test ilyen vacakul van összerakva..., hogy mindig valami elromlik...
Előzmény: gurabli (4699)
gurabli Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4699

A propolisz biztos, hogy jó, az egyetlen ellenjavallat, amit tudok, hogy vigyázni kell, hogy "tiszta" legyen! De erről orvost kell kérdezni:) Ha jól tudom, a Contratubex is csak egy bizonyos idő után használható a seben, de most hirtelen nem tudom, hogy mennyi idő után. A lényeg, hogy tisztán kell tartani a sebet, amíg nem gyógyul be. A kórházban, vagy pl. kötözéskor, általában Octaniseptet használnak. Én a térdemen is azt kellett, hogy használjam, Betadin oldattal felváltva. De ez fertőtlenítő, nem a hegesedés ellen van.

 

Én még szerencsére nem tapasztaltam semmit herezacskó-téren (kopp-kopp), de ha jól tudom, előfordulhat, hogy a lágyéksérvből heresérv is lesz, amikor a sérvtartalom bejut a herezacskóba. De ez persze műtét előtt. Műtét után viszont tudtommal nem ritka, hogy megduzzadnak a herék. Erről már sokan írtak itt. Azt hiszem ez műtétnél keletkező vérömlenytől van és majd a többiek kijavítanak, de ez "normális" és egy aránylag rövid időn belül elmúlik magától. Talán ezért (is) javasolt a nagyon szűk alsónemű viselése egy-két hétig.

Remélem, hogy sem a műtét előtt és utána sem történik velem ilyesmi:)

 

Előzmény: Varga József 69 (4696)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4698
Tristen, hogy tudsz képet feltenni? Hol van itt olyan menüpont?
Előzmény: tristen (4695)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4697
Tristen, hogy tudsz képet feltenni? Hol van itt olyan menüpont?
Előzmény: tristen (4695)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4696
Végülis azóta, hogy jobban szemügyre vehettem, csak 6-7 centis a vágás. Propolisz darabkákat raktam a sebre, gézzel lefedtem, így kezelem most. Csak reggel, tusoláskor veszem le. Pár óra múlva újra kezelem vele. Azt olvastam, a propolisz külsőleg és belsőleg használva is segíti a hegmentes sebgyógyulást. Egy ismerőstől ingyen van. Akkor miért ne használjam?... C-vitaminból 2×1000 mg-ost is szedek. Ezt azért nem említettem, mert már előtte is szedtem, nem a műtét miatt használom... Te egyénként a herezacsiban nem tapasztalsz változást? Hogy pl. nőtt volna a tartalma?...
Előzmény: gurabli (4693)
tristen Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4695

 

:)

tristen Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4694

gerappa :)))))))))))))))))))))))

 

 

KITARTÁS! :)

gurabli Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4693

A lényeg, hogy rendben a seb!

C-vitamin és multi mehet, az mindig jó, műtét után kimondottan (de normális keretek közt, nem mega-dózisban!). A C-vitaminból érdemes lassan felszívódót, mert különben nagy része pár órán belül kiürül. Ajánlom a Jovital Duo 750mg vagy 1000mg 2x1 szedését! Aránylag jó árban van. De csak max két hétig szedd ekkora adagban, utána napi 500mg is elég.

 

Ha zavar a heg, akkor pedig a Contratubex lesz a megfelelő megoldás! Az tud igazán segíteni. Mondjuk engem a térdemen nem zavar a jó 10-13 cm vágás, illetve heg, de nem túl szép emígy. Kentem Contratubex-szel, mert letapadt a heg. Különben elég sokáig elég ám az a kis tubus.

De szerintem a heg legyen a legnagyobb bajunk, főleg, ha nem arcon van, ami azért lehet zavaró. Egy férfinak még jól is áll:)))

 

Ami a legfontosabb: sok-sok vizet (szénsavmentes), mozgás, séta, bicaj (ahogy az orvos mondja)!

 

Alakul ez, remélem nálam is ilyen gyorsan megy majd, és hogy megúszom a 10cm-es vágást...

Előzmény: Varga József 69 (4691)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4692
Ma de. voltam varratszedésen. Szépen gyógyul. Petsze mindenfélét szedek a gyors felépülés érdekében. Pl. Propolisz, aszkorbinsav por alakban, Lysine kapszula, Silicia golyócskák, multivitamin kapszula stb. Vettem még Körömvirág k4émet is , hátha jó lesz a hegek elhalványítására. Tudom, hogy létezik a Contratubex, csak a kis 20 g-os tubus elég drága...
Előzmény: Varga József 69 (4690)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4691
Ma de. voltam varratszedésen. Szépen gyógyul. Petsze mindenfélét szedek a gyors felépülés érdekében. Pl. Propolisz, aszkorbinsav por alakban, Lysine kapszula, Silicia golyócskák, multivitamin kapszula stb. Vettem még Körömvirág k4émet is , hátha jó lesz a hegek elhalványítására. Tudom, hogy létezik a Contratubex, csak a kis 20 g-os tubus elég drága...
Előzmény: Varga József 69 (4690)
Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 4690
Mi van veled, Pagus? Jól elhallgattál...
Előzmény: pagus28 (4675)
tristen Creative Commons License 2014.06.11 0 0 4689

Sziasztok!

 

Kiemelkedően szép gyógyulásokat kívánok mindenkinek! :)

 

KITARTÁS!

Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 4688
Azt mondta az egyik sebész, hogy a vállfájás az altatógáztól van. Azóta persze már elm7lt. 3 napig éreztem kb.
Előzmény: gurabli (4687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!