Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2013.02.04 0 0 2511

Tudom hogy kisebb bajod is nagyobb ettől, de mikor küldjem a Téli esperes vesszőt?

Előzmény: Törölt nick (2510)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 2510

Ja,hát nálunk az elnevezésekkel baj van ,amúgy az Abbé Fetel-Abate Fetel- Fétel apát finom fajta,nekem is van 2 termő és két kicsi...kár,hogy nagyon vízigényes /mint ált. a körték /....

 

Ja a nevekről,nálunk a datolyaszilvát /vagy kákit/ több helyen Sharon gyümölcsként árulják...nos a Sharon nem faj,hanem fajta...erről ennyit...

Előzmény: gergerg (2509)
gergerg Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2509

Ja, amúgy Abate, nem Abade.

Előzmény: gergerg (2508)
gergerg Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2508

De még az is ott volt hogy származási hely Magyarország! Eleve ezért volt gyanús, mondom ilyenról még nem is hallottam. :-))

  Egy régi vicc jut erről eszembe: Arisztid és Tasziló kirándulni megy. Séta közben találnak egy száraz tehénlepényt. Elkezdenek tanakodni, hogy vajon mi lehet az.
- Szerintem valami gomba – mondja Tasziló. – Kóstoljuk meg!
- De hiszen ez tehénszar! – mondja Arisztid, mikor beleharap.
- Milyen szerencse – sóhajt fel Tasziló -, hogy bele nem léptünk.

Előzmény: Törölt nick (2507)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2507

Most már tudod a külföldi elnevezését :)

Előzmény: gergerg (2506)
gergerg Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2506

Ma vettem a gyerekeknek néhány körtét. A dobozra rá volt írva: Fajtája Abade. Na mondom még ilyen hazudozást már megint, tisztán látszik rajta hogy Fétel apát. Mutogattam is a mellettem lévőknek, de csak azt hajtogatták nehogymár én jobban tudjam, meg hasonlók. Na mondom itthon megnézem már a neten milyen ez az Abade körte. Megnéztem. Szerintetek? :-)))

Flanell Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2505

Na utánanéztem, röviden ennyi a lényege:

Március 31-ig kell lerendezni az illetékes Földhivatalnál.

Ott adnak egy formanyomtatványt, és fel kell tüntetni minden, papíron termőföldnek nyilvántartott földet (szántó, gyümölcsös, szőlő, legelő, rét, stb., kivéve az erdő), akár zártkert (pl. hobbitelek, függetlenül attól, hogy ténylegesen be van-e kerítve, a lényeg, hogy hogy tartják nyilván), akár összefüggő nagyobb terület.

Kell szig- és lakcímkártya-másolat.

Ha a földet két tulajdonos használja területmegosztással, akkor földmérővel hivatalos rajzot kell készíttetni. (K. drága.)

Belterületen a kertet vagy üres telket műveléstől függetlenül nem kell regisztrálni, ha nem termőföldként van bejegyezve.

Rzola Creative Commons License 2013.01.31 0 0 2504

Ez nem véletlen,valamivel foltozni kell a költségvetési hiányt!

Előzmény: nlujo (2503)
nlujo Creative Commons License 2013.01.30 0 0 2503

Igen én is erről beszélek ha lakott területen kívül van egy picike földje eddig megtehette ha 3000m2 alatt volt, hogy nem foglalkozott vele na meg nem is lehettett ha különböző művelési ág volt és nem lapult a zsebében + 1 ha föld vagy nem egy fizikai blokban volt mind a kettő. Ezekután ha jól értem kötelezi regisztrációra + ha támogatást akar kapni őstermelői 1000ft kamara 5000ft, földasználati lapszemle még ha a sajátját használja is 800ft / oldal.  ez öszzesen 6800ft. A tegnap említett példánál maradva 600m2 föld után jogosult összesen 1800ft+1800ft+ 500ft =4100ft uniós és nemzeti támogatásra +a gázolaj visszatérítés. Vagyis Maris néni 1700ft adott az államnak. Na ezt jól kitalálták!!!!!!

Előzmény: Flanell (2502)
Flanell Creative Commons License 2013.01.30 0 0 2502

Nem értek hozzá, de így olvasva, szerintem azokat a területeket kell regisztrálni, amiket a Földhivatalban mint "szántó", "gyümölcsös", stb. megnevezéssel tartanak nyilván. Azaz a faluban "házhely" megnevezésűt nem.

Előzmény: nlujo (2501)
nlujo Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2501

Szép estét!

Ha jól olvasom amit Csárli bemásolt akkor a Földhivatal  Maris nénit aki a 600m2 kis földjét nem regisztrálja naon-naon megbünteti?! Ezzel a külföldieket akik ügyvédeken keresztül nagy földeket vettek nem fogják megfogni. Nembeszélve arról, hogy a földasználati lapszemle meg az őstermelői és a kötelező kamarai tagság lehet többe fog fájni mint amit támogatás gyanánt kapna. Nesze neked megint adtunk a sz........nak !

Zo-Leee Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2500

Köszönöm!

Előzmény: alfi13 (2498)
Csarli1 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2499
alfi13 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2498

Fagymentes napokon lehet almát körtét naspolyát birset. Ha nem roncsolja a metszőolló a vágandó ágat szép egyenes a vágási felület lehet kezdeni a metszést.

Oltóágakat lehetőleg kétéves veszőkből vágjál száritsd meg és kb 15-20 cm es darabokban müanyag zacskóba ha lehet légmentessen zárd le és vagy pincébe vagy hütőszekrénybe (nem fagyasztóba) tárold.

 

Medig tárold? hát mig nem használod föl  Március 25 től május elejéig a legkedvezőbb idő az oltásra mikor az oltandó ágon a levélnyelek hónaljában megjelennek a rügyek.

Előzmény: Zo-Leee (2497)
Zo-Leee Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2497

Üdv szakik!

 

Mikor kezdjük a metszést?,.......már nagyon csíp a légy,unom a telet.

Mikor szedhető oltóvessző,és hogyan tároljam tavaszig?

Meddig tárolható?

 

páhoki Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2496

nekem van egy Bosc és egy Vilmos fám, mindkettő szépen terem.

Előzmény: Tomi_3 (2494)
Ali-bá Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2495

Ha gyakorlati jellegű választ vársz a 'gyakorlati jellegű' kérdésedre, akkor ne izgulj a Bosch-od miatt, lesz azt ami beporozza. A méhecskék és egyéb virágport hordozó jószágok 1-2 km-es körzetben tevékenykednek. Akárhova ülteted a fádat több tiz körtefa lesz a 'közelében'.  Nem lesz hiány a beporzásban. (Az elmélet az persze más tészta.)

Előzmény: Tomi_3 (2494)
Tomi_3 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2494

 

 

Szép estét mindenkinek!

 

Gyakorlati jellegű kérdésem lenne Vilmos ill. Bosc kobak körtével kapcsolatban. Számomra tiszta, hogy a Vilmos porozza a Bosc kobakot, de ez fordítva is igaz? Valahol ezt írják valahol meg azt. A szakirodalom egyébként nem említi, hogy a Bosc porozná a Vilmost. Ha szeretnék mind kettőt akkor egy külön porzó is javasolt a Bosc kobak mellé? Valakinek van ilyen irányú gyakorlati tapasztalata vagy,hogy ez üzemekben hogyan működik pl.?

 

Ali-bá Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2493

Ha csirázik, akkor ne tedd ki, mert megfagy,  hanem örülj neki. (Még jó, hogy megnézted.) Ha kibújik tedd napos ablak elé.

Előzmény: Janii84 (2492)
Janii84 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2492

Megnéztem,az első mag amit megtaláltam már kezd kicsírázni,ezért a többit nem is bántottam.Így is érdemes kitenni,nem fagy meg a csíra?Lehetséges,hogy még a gyümölcsben hidegsokk érte a magokat(egész novemberben a fán,fa alatt volt,mivel nagyon késői körtéről van szó)?

Janii84 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2491

Köszönöm,holnap első dolgom ez lesz!

Előzmény: Ali-bá (2490)
Ali-bá Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2490

Egy jó hónapra tedd ki, de előbb nézd meg, hogy nem rothadtak-e el a magok.

Előzmény: Janii84 (2488)
Laphroaig Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2489

Kedves Csarli1 és fórumozók!

 

Örülök, hogy a fórumon sok hozzászólás van az általunk forgalmazott tűzelhalás elleni Erwiphage szerről.   

Amit érdemes mindenkinek tudni:

  • A szer már túl van a kísérleti fázison (így kaphatott 120 napos engedélyt),
  • Nem csodaszerként hirdetjük, de a technológia betartásával háromszori permetezéssel a virágzás időszakában 85%-os hatékonysággal akadályozza meg a fertőződést,
  • Vélemények és visszajelzések már vannak a szerről, erről szólt többek között Dr. Kovács Tamás előadása 2012 októberében Nyíregyházán a Növényorvosi Kamarában.

Mindezen túl, örömmel írhatom, hogy elkészült a termék honlapja az:

 

erwiphage.hu

 

Az oldalon a tűzelhalás és a bakteriofágos védekezésen túl folyamatosan bővülő esetleírásokat és referenciákat is lehet találni.

A kapcsolat pontban várjuk a szerrel, a védekezéssel kapcsolatos kérdéseket.   

Szép és egészséges gyümölcsöket kívánok mindenkinek:   

 

Hódi Attila

Értékesítési Vezető

Enviroinvest Zrt. Biotechnológiai üzletág

hodi.attila@tuzelhalas.hu

 

Előzmény: Csarli1 (2206)
Janii84 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2488

Szép napot mindenkinek!Novemberben vetettem kb. 15 körtemagot cserépbe,de eddig semmi nem történt.Ki kellett volna tenni,hogy hideghatás érje,vagy kitehetem még most is,ha igen akkor mennyi időre?

Ali-bá Creative Commons License 2013.01.06 0 0 2487

Ezt találtam: 

 

Ivartalanul szaporított körte alanyok:
Pyrodwarf
Fox sorozat
OhxF hibridek, melyek licenc díjasok, azaz levédett fajták.
OH x F51 féltörpe-középerős növekedési erélyű alany. A ráoltott fák mérete a magonchoz viszonyítva 40-50%-al kisebb. Gyökérzete jól rögzíti a fát a talajhoz. A fajták termőképessége és a gyümölcs minősége ezen az alanyon jónak mondható. Rezisztens a tűzelhalásra.

OH x F333 középerős növekedési erélyű alany. A ráoltott fák mérete a magonchoz viszonyítva 30%-al kisebb. Gyökérzete jól rögzíti a fát a talajhoz. A fajták termőképessége ezen az alanyon kiváló, a gyümölcs minősége jónak mondható. Rezisztens a tűzelhalásra.
Talajra nem igényes, tűri a meszet (max. 10%), sem a gyökérfulladásra, sem a szárazságra nem érzékeny.

OH x F40 középerős növekedési erélyű alany. A ráoltott fák mérete a magonchoz viszonyítva 25-30%-al kisebb. Termőképessége 20%-al nagyobb a magonc alanyúakhoz viszonyítva.
Rezisztens a tűzelhalásra.

OH x F69 erős növekedési erélyű alany. A ráoltott fák mérete a magonchoz viszonyítva 15-25%-al kisebb. Gyökérzete jól rögzíti a fát a talajhoz. A fajták termőképessége ezen az alanyon kiváló, a gyümölcs minősége jónak mondható. Rezisztens a tűzelhalásra.

OH x F87 középerős-erős növekedési erélyű alany. A ráoltott fák mérete a magonchoz viszonyítva 15-25%-al kisebb, termőképessége pedig 30%-al nagyobb. Gyökérzete jól rögzíti a fát a talajhoz. A fajták termőképessége ezen az alanyon kiváló, a gyümölcs minősége jónak mondható. Rezisztens a tűzelhalásra.

OH x F282 erős növekedési erélyű alany. A ráoltott fák mérete a magonchoz viszonyítva 15-25%-al kisebb, termőképessége pedig 15%-al nagyobb. Gyökérzete jól rögzíti a fát a talajhoz.
A fajták termőképessége ezen az alanyon kiváló, a gyümölcs minősége jónak mondható.
Rezisztens a tűzelhalásra.

Előzmény: Tomi_3 (2486)
Tomi_3 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 2486

 

 

Köszönöm válaszodat talán lesz egy-két fagymentes nap amikor ezt megtehetem, de ha nem akkor marad a cserép. az OHF 51 alannyal kapcsolatban esetleg valakinek valami ötlete?

Előzmény: Ali-bá (2485)
Ali-bá Creative Commons License 2013.01.04 0 0 2485

A magokat űltesd el, ha nem tudod kint, mert fagyott a föld, akkor egy cserépbe és azt tedd ki, hogy érje a hideghatás. Tavasszal majd kikelnek.

Előzmény: Tomi_3 (2484)
Tomi_3 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 2484

Szép estét mindenkinek!

 

Új tag vagyok a fórumon. A körte ill. a kertészkedés szeretete miatt regisztráltam. Két kérdésem is lenne a fórumon jelen lévőkhöz: OHF 51 alanyt honnan lehetne szerezni ill. van nagyobb mennyiségű vadkörte magom. ezzel mit lehetne csinálni? Üdvözlettel T.

Zo-Leee Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2483

Köszönöm a válaszod!

 

Akkor nálam még rosszabb a helyzet ,nálam csak 40cm a kar távolság.

 

 

Boldog karácsonyt és eredményekben gazdag új esztendőt kívánok minden kertbarátnak!

Előzmény: Törölt nick (2482)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.20 0 0 2482

Szép kialakítású,de sztem a Mutsunál közel van egymáshoz a két ágemelet.Mondjuk a Mutsut amúgy sem szerencsés törpíteni,a legerősebben növő fajta amivel találkoztam,igaz a gyümölcsméret is simán eléri az 50 dekát.

Én az 50 entis emelet távolsággal elszúrtam anno a sövényemet...most már írtó macerás normálisra alakítani.

Előzmény: Zo-Leee (2473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!