Keresés

Részletes keresés

szaloniki Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1496

Szia Ocelot40!

Engem is 6 hete mutottek, de ezek szerint te mar javaban jarkalsz?

Nekem nem ajanlottak ezt a cipot, mivel gipszben voltam, de amugy is 40-41-es a labam.

Biztosan el tudod majd adni, mert latom folyamatos a nezettsege ennek a forumnak, van sok uj paciens.

Előzmény: Ocelot40 (1495)
Ocelot40 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1495

Sziasztok!

6 hete műtöttek és mivel nekem már nincs rá szükségem, szívesen eladom a kezelőcipőmet, 1 pár, 37-38-as méret, kb. 1 hónapig használtam.

Szerintem nagyon hasznos, megkíméli a lábujj terhelését, viszont elég nehezen lehet hozzájutni. Remélem hasznára válik valakinek a felépülésben. Várom az érdeklődőket, megállapodunk :)

szaloniki Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1494

Sziasztok!

Kicsit elkeseredtem, hogy eltuntetek!

Nekem tegnap levettek a gipszet, kivettek az egyik vasat (kb. 10 cm-es volt ).

Sajnos nem tudok a labamra allni, faj is, nem is hajlik es olyan mintha egy idegen test lenne.

Probalom folyamatosan tornaztatni, remelem hamarosan lesz eredmenye.

A doki azt mondta meg kell tanulnom ujra lepkedni.

Lehet az, hogy elfelejt valaki jarni?

Volt mar ezzel valaki igy?

Varom valaszotokat!

szaloniki Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1493

Legkozelebb lesznek ekezeteim is, csak most nem sikerult a magyar billentyuzetet ratennem. Bocs!!!!!

szaloniki Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1492

Sziasztok !

 

Ez nem igaz, a "probalevel" elott irtam nektek, de nem ment el. Nos kezdem elolrol.

 

Nagyon orulok, hogy ratok talaltam, mivel egy cipoben jarunk (vagy eppen nincs ciponk es nem jarkalunk) megoszthatjuk egymas kozt gondunkat bajunkat ezzel a temaval kapcsolatban.

Engem kozel 6 hete mutottek a jobb labammal. Eleg rossz allapotban volt, 4 oraig tartott. Jelenleg meg fekvo gipszem van, de mar nagyon unom. Minden szep es jo, van 3 csavarom, meg egy fem "fogpiszkalom" ami a 2. labujjamat tartja a helyen. Vagy 1,5 cm-re kiall, ugyhogy jajj annak akit feneken billentek!!

A varratokat kiszedtek, a doki azt mondta, hogy jovo nyaron magassarku cipoben fogok jarni. Meglatjuk, ugy legyen! Bar nem az a celom.

Szoval, ket nap mulva megyek kontrollra, ha minden szep lesz a rtg-n akkor vegre leveszik a gipszet.

Mivel nem sok mindenkinek van ilyen hosszadalmas jarastilalma, azert ha van valakinek tapasztalata; mi jon ezutan? Fog fajni? Ra tudok majd lepni?

Cipot mikor tudok huzni? Mar nagyon mennek, mindegy hova, de ki a lakasbol!!!

Gyogyulast mindenkinek!!!!!

 

 

szaloniki Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1491

Meg egy proba , ha ez sem sikerul, nagyon elkeseredek!

Ocelot40 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1490

Kedves Heni! Mivel én már nem használom, szívesen eladom a kezelőcipőment, 1 pár, 37-38-as méret, kb. 1 hónapig használtam.

Szerintem nagyon hasznos, megkíméli a lábujj terhelését, nem is tudom, hogyan bicegtem volna e nélkül. Már nem kell, csak az egyik lábamat kellett műteni, viszont én csak párban tudtam megvenni. Írj, ha érdekel :)

Előzmény: Heni0123 (1484)
Ervin112 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1489

Sziasztok 2010 Febjuárjában műtötték a lábamat az Arcmedical klinikán.

Az eredménnyel egyátalán nem voltam megelégedve a bütykőm továbbra is megmaradt és több hónapig nagyon fájt a lábam.Egy év mulva ujra rászántam magam és elmentem a János korházba ahol Deák főorvos ur ujjab műtétet ajánlott.

Ami nagyon szépen sikerült teljesen megvagyok elégedve a végeredmény tökéletes.

(Csak ajánlani tudom!!!!!!)

Ervin112 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1488

sdasdas

alfreda Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1487

Sziasztok, elég késő van, már bevettem az alvóbogyimat, de megint piszokul fáj a jobb bütyköm. Hetek óta be van gyulladva már nem nagyon bírom tovább. Előző év februárjában  szeptemberre kaptam időpontot, aztán megijedtem, és nem mentem el. Most már nagyon bánom, de ez van. Szeretném megkérdezni, hogy van e valakinek tapasztalata az egy napos műtétről, nekem ez nagyon szimpatikus, mert utálom a kórházakat, szívesebben gyógyulok itthon. Sajna volt egy súlyos balesetem ezért több hónapig voltam kórházban, rehabilitáción, ezért van a kórháziszonyom. Mindenkinek gyógyulást kívánok, és most rászánom magam a műtétre. Köszönöm a segítséget. Alfreda

szm64 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1486

Én is eladnám a kezelőcipömet 41 a mérete.1 hónapot használtam.

 

Juliette65 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 1485

Szia!
Melyik lábadat műtötték és hányas méretet hordasz(normál esetben)?Nekem jobb lábas,38-as kezelőcipőm volt a műtét után.Ha gondolod,privátban megbeszélhetjük,amennyiben jó lenne.De nagyon sok operált hölgy kínálja eladásra a már nem használt eszközt.Próbálj meg rákeresni itt az oldalon.

Amúgy gyógyulást!És szép hétvégét mindenkinek!

Előzmény: Heni0123 (1484)
Heni0123 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1484

Sziasztok!
Engem most műtöttek, jövőhéten megyek varratszedésre. Nekem nem adtak és nem is javasoltak semmilyen kezelőcipőt. Nem is nagyon találok a neten. Nem tudnátok valami jót ajánlani? Vagy esetleg valami használtat? Mert cipőt azt nem igazán húzhatok a lábamra.
Előre is köszönöm!

pocak0515 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 1483

Sziasztok!

 

Van aki használt gyógyászati szorító kötést a csavarkiszedés után? Horibilis áron van - néztem... De ha valakinek van tapasztalata, leírná?! Érdemes venni, vagy a csav.kiszedés után enélkül is visszahúzodik a "dudor", ami nekem jelenleg még van?! (Mához egy hétre lesz a csav.kiszedésem)

Köszi  válaszokat!

Jeni4 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 1482

Szia!

 

Köszi megvagyok a műtét után. A műtéttel nem volt semmi gond. Gerinc érzéstelenítést kaptam, semmit nem éreztem. A jobb lábam 2 nap után már csak minimálisan fájt. Sajnos a bal lábam nehezebben gyógyul. Szerdán lesz a varrat szedés. Én csak kezelő cipőben járhatok 6 hétig:-(.

Akit esetleg érdekel, kezelő cipőt az othopédia klinikán lehet vásárolni, lent a bejrátnál lévő boltban, ha jól tudom 5500 Ft/db.

Mindenkinek jó gyógyulást kívánok és ha esetleg valakinek kérdése van a műtéttel kapcsolatban szívesen válaszolok.

Előzmény: pocak0515 (1480)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1481

Szia!

Persze, hogy azt mondta a dokid hogy ne vegyél gyógycipőt. Fel sem tudnád húzni.

A bütyökműtét utáni rehabilitációra van az un. kezelőcipő, amit már másnap fel tudsz venni a lábadra. Ez egy gördülőtalpas, tépőzáras, elől nyitott, filcből készült kezelőcipő. Nem engedi, hogy az előlábadat terheljed. dr. Mády Ferenc tanár úr fejlesztette ki az Ortopéd Klinikán, de már sok helyen lehet kapni. Javasolnám, hogy keress rá a googliba. Orvosi vényre nem kapható.

Előzmény: Mokuspiskota (1478)
pocak0515 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1480

Szia! Hogy vagy a műtét óta? Minden rendben volt, igaz?

Előzmény: Jeni4 (1476)
pocak0515 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1479

Szia! Nekem  egy hónapja műtötték mindkét lábamat. Én nem vettem kezelőcipőt. Kaptam a saját lábméretemtől 3 számmal nagyobb mamuszt, és abba járkáltam. Eleinte (több hétig) csak külső lábélen, aztán most ott tartok, hogy múlt hét óta fel tudok venni már sport cipőt is, de nem a sajátomat.És biciklizek is! :)

A saját cipőimbe még nem fér bele a lábam, pedig vészesen nincs megdagadva!

Ha nem hiányozhatsz az egyetemről, akkor szerintem érdemes kezelő cipőt venni, bár mondom, én nem használtam, úgyhogy árban/méretben nem tudok segíteni.

Előzmény: Mokuspiskota (1478)
Mokuspiskota Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1478

Sziasztok!

Először is jobbulást kívánok mindenkinek!

Október 7-én műtötték a jobb lábam. Az orvosom azt mondta, hogy ne vegyek gyógycipőt, mert fölösleges, megbíztam benne... Már több, mint egy hét eltelt a műtét óta és még mindig nem tudom letenni a lábam a földre és mankóval, a szobában pedig ugrálva közlekedek :( 

Kérdeztem a nővért mikor mentem kötözésre, hogy nem lenne jobb gyógycipőt venni, de azt mondta, hogy amíg nem gyógyul be a seb, addig úgysem lehet használni.... De ha jól értem, itt a fórumon vannak olyanok, akik a műtét után pár nappal már járkáltak és gondolom ezt gyógycipővel tették, nem?

Arra gondoltam, hogy a háziorvossal felíratok gyógycipőt, azt megpróbálom beszerezni. Vagy orvosi vény nélkül is kapható? Tudna valaki ajánlani üzletet Budapesten, ahol lehet vásárolni ilyen cipőt? A rendes cipőméretem kell venni vagy annál nagyobbat (azért kérdezem, mert nem fogok tudni elmenni a boltba, valakit megbízok, hogy vegye meg nekem)? Mennyibe kerül?

Előre is nagyon nagyon köszönöm a segítséget ugyanis már több, mint egy hete hiányzom az egyetemről és ez nem mehet így tovább.

Judit57_ Creative Commons License 2011.10.14 0 0 1477

Sziasztok, van 2 db kezelőcipőm, 40-es mérteben.

Nekem nagyon sokat segített a műtét után.

Szívesen eladnám, ha valakit érdekel írjon az e-mailemre.

Jeni4 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1476

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Pénteken műtik mindkét lábamon a bütyköt Austin műtéttel. Volt esetleg valakinek hasonló műtétje? Milyen gyorsan gyógyul, mire számítsak a korházban? Budapesten műtenek az Orthopédia Klinikán. Műtöttek valakit ebben a korházban? Milyen a korház? Hogyan zajlik le  egy ilyen műtét? Mi az amit semmiképpen se felejtsek itthon? Bocs, hogy ilyen sok a kérdésem, de nem kicsit félek a műtéttől:-). Segítségeteket előre is köszönöm.

pocak0515 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 1475

Köszönöm a választ!

Előzmény: Törölt nick (1474)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 1474

Szia!

Én 6 hétig kezelőcipőben jártam. A kezelőcipőben az előlábrész nem terhelődik. A súly a sarkon van, mert kicsit a cipő talpa hátrafelé lejt és elől pedig gördülős. 6 hét után lehetett rendesen rálépni a lábamra. Pihentetnem, jegelnem nekem sokat kellett, mert 6 hétig  dagadt, viszont nem fájt. A háztartást én is elláttam, feküdni egy percig nem feküdtem csak a kórházban azt az egy napot. Járkáltam, de ha leültem mindig felpócoltam és rátettem egy jégzsellét. Télvíz idején még bevásárolni is elmentem. A kezelőcipőbe gyapjúzoknit húzva.

Előzmény: pocak0515 (1473)
pocak0515 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 1473

Szia! Mit jelent az, hogy terhelhetted? Úgy értem, hogy milyen szintű lehetett ez a terhelés 6 hét után? Hány órás, milyen fokú?

Csak azért, mert nekem az első heti kontroll ellenőrzésen azt mondta a doki, hogy óvatosan terhelhetem már, ha fáj, úgyis pihentetni fogom alapon. :)

Nos, aztóta (gyakorlatilag a műtétet követő 2-dik héten) én már elláttam a háztartást, s pihentem akkor, mikor a gyerekeim aludtak. Na meg éjjel persze:)

Most megkuksiztam a varrat szedés utána a lábamat és szép a seb, de füdetni még csak holnaptól lehet. :(

Húha! Akkor saját cipő felvétele még várat magára úgy látom...

Előzmény: Törölt nick (1472)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 1472

Szia!

Mintkét lábamat csak 6. hét után terhelhettem, de előtte röntgen készült. Cipőt, ill. csizmát a 7. hét után tudtam felhúzni. Nehéz visszaszokni, hogy ne a külső lábéleden közlekedj, mert az emberben benne van a félelem, hogy nehogy baj legyen.

Előzmény: pocak0515 (1471)
pocak0515 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 1471

Sziasztok! Tegnap este kivette a dokim a varratokat... nem volt kellemes, de túléltem.

Mennyi időre rá tudtatok normál cipőt venni a lábatokra varrat szedést követően?

és hogy tudtok járkálni? Nem szoktátok meg az élen járárst nagyon? Csak azért kérdezem, mert én ma még ugyan úgy alig fél talppal járok, mint varrat szedés előtt... Baj ez?

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 1470

Sziasztok!

Régen jártam már a fórumon. Mindkét lábam bütyökműtétján  szerencsésen túl vagyok, bár a jobb lábamban még egy kapocs bent van, amit majd előreláthatólag novemberben fognak kiszedni a a harántboltozat műtétemkor. Ehhez kérnék tanácsot és segítséget olyantól, aki már túl esett egy ilyen jellegű műtéten. Annyit tudok róla, hogy 6 hét a gyógyulási ídő. Minden segítséget elfogadok és előre is köszönök.

Pocak! Nekem is csak a 14. napon szedték ki mindkét lábamból a varratot, mert korábban nem lehetett.

pocak0515 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1469

Szia! Hát nekem a műtétet követő második héten szedik csak ki  a varratokat. A csavarokat meg 6 hét múlva (műtéttől számítva 6 hét)

Nekem drótok nincsenek, csak 1-1 csavar. :(

Azért két pici mellett így sem egyszerű a fekvés, de a nap nagy részét azért már bírom talpalni, csak cipőt ne kelljen húzni! Na meg zoknit se!:)

Mikor tudunk először saját cipőbe bújni??

Előzmény: Juliette65 (1468)
Juliette65 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1468

Szia!Akkor egész jó helyzetben vagy,bár igy is problémás pár dolog:a lényeg,hogy van segitséged,és gyógyulhatsz gőzerővel.Egyenlőre természetesen kíméletesen kell használnod a tipegőidet,aztán ugyis érzed,amint erősebben léphetsz.A varratokat általában 8nap múlva szedik ki,nekem is akkor volt mindkét műtét után.Aztán ha túl vagy azon is,akkor másnap vagy harmadnap már viz is érheti a sebet,na persze nem áztatásra kell gondolni!A bokámban én még ma is érzem a fájdalmat,ugyanott,mintha a drótok nyomnának valami ideget,pedig hát azokat is kiszedték már májusban.Fantom-fájdalom,mi?
Na,gyógyulgass!Szép estét!

Előzmény: pocak0515 (1467)
pocak0515 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1467

Szia! Nem tudok egész nap az ágyba feküdni! hiába van segítségem, akkor sem megy! Azért ha anyós/anyukám van itt, ők akkor se laknak/élnek velünk, csak kell segíteni nekik ha főznek, mi hol van, vagy ha vasalnak, mit hová kell pakolni, stb.stb. Nem könnyű! Most is felpocolt lábakkal ülök a gép előtt :)

De! Járkálhatok, csak kímélve! Nincs megtiltva az, hogy kimenjek a mosdóba, vagy kicsit fennt legyek. Lábélen tudok járkálni. A bal lábamat szinte simán le  tudnám tenni a kőre, de azért annyira nem vagyok bátor! A jobbat kicsit érzem, de azt se a vágás mentén, hanem inkább a bokámat. Val.színűleg az jobban van terhelve.

Holnap kontroll. Nem hiszem, hogy kiszedik még a varratokat... Vagy lehet, hogy 7 nap után már van rá esély?

Kinek, hogy volt ez?

Előzmény: Juliette65 (1466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!