Keresés

Részletes keresés

asx Creative Commons License 2008.08.28 0 0 164

Azt tényleg nem kellett volna!

Tüsszentésre nem szokták használni...  :)

 

Nagyobb társaságban, miért hányan voltatok? A 3 az még nem tömeg...  :)))

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 163

Megtaláltam ezt a teljes rendeletet vagy mit, ha van kedved vagy másnak szórakoztatni magát, akkor tessék. Nekem ez egy kicsit magas, de az is lehet, hogy most kicsit lusta is vagyok... :D

 

A link: http://www.nyak.hu/doc/jogszab/137-2008.asp

Előzmény: Ildike1990 (159)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 162
Hát nem igazán... :P Mivel egy Gute Besserung-al elintéztem... :D Lehet nem kellet volna, mert mintha nekem valami etika óráról olyasmi derengene, hogy nagyobb társaságban ha valaki tüsszent, akkor nem kívánunk egészséget...
Előzmény: asx (161)
asx Creative Commons License 2008.08.28 0 0 161

"a tanár a Hörverstehen-nél tüszentett egyet, ezután újraindította a CD-t..."

 

Nem is mondtad neki, hogy zum Wohl! ??  :))

Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 160

Szia!

 

Innen idéztem: http://www.oesterreichinstitut.hu/5740.html

Szerintem ez egy nagyon új dolog. Én május közepén jelentkeztem vizsgára és 100%-osan állítom, hogy olvastam olyat, hogy a sikertelen vizsga esetén a nem sikerült vizsgarész ismételhető. De most már ezek szerint nem... Menj be szerintem az ILS-be vagy hívd fel őket ott biztosan tudják ezt.

 

A tanárok véleményem szerint nagyon kedvesek és korrektek voltak... Pl. a tanár a Hörverstehen-nél tüszentett egyet, ezután újraindította a CD-t, mert bármilyen zavaró tényező esetén ez a szabály. Tehát panaszom nem lehet. Én távol élek Nyíregyházától, de egy szép általános iskolában vizsgáztunk szóbelin és írásbelin is, szembe volt egy nagy bevásárlóközpont. :)

 

Előzmény: Ildike1990 (159)
Ildike1990 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 159

Jaks, megtennéd légyszi, hogy berakod a linket, ahol azt olvastad, hogy nem lehet részvizsgát ismételni az ösd-nél? Én is utánanéztem, de sehol nem találtam, azt viszont én is olvastam amit legelsőnek idéztél.

Egyébként én is Nyíregyházán fogok vizsgázni! :-D És ott kedvesek a tanárok? Remélem nem fognak hadarni, és nem túl szigorúak....

Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 158
Nincs mit! :)
Előzmény: Frouwe (157)
Frouwe Creative Commons License 2008.08.27 0 0 157
Ok, köszi! :)
Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 156
Háát, nem mutatkoztak be... :) Magyarok voltak persze. Nem is zaklattak durva szerezettekkel. Egyébként olyan sokan voltunk vizsgázni, hogy egyszerre 4-5 helyen zajlott a szóbeli, máshol lehettek osztrákok... :D
Előzmény: Frouwe (155)
Frouwe Creative Commons License 2008.08.27 0 0 155
Köszi! Hálás vagyok! :) Még egy kérdés: Magyar anyanyelvűek a vizsgázatók? Vagy osztrákok? (nem mindegy... magyar anyanyelvűek esetén öngyilkosság lehet olyan szerkezeteket megtanítani, amiket a kintiek ismernek, de a Magyarországon élők nem biztos. Szóval nem tuti előny a nagyon németes stílus, ha a vizsgáztató nem ismeri)
Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 154
A vizsgáztatóval. Két vizsgáztató volt, az egyik volt a "Meine Gesprächspartnerin" a szituációnál és a véleménycserénél. A képleírásnál mindkettő kérdezgetett. Egyébként az ILS Nyíregyháza szervezésében tettem le a vizsgát, egy általános iskola épületében, ha ez számít valamit.
Előzmény: Frouwe (153)
Frouwe Creative Commons License 2008.08.27 0 0 153
Jaks, mondd meg nekem légyszi, hogy az ÖSD-n a vizsgáztatókkal társalogsz, vagy másik vizsgázóval? Erre a vizsgára készítek egy tanítványt és ez az egy infó még hiányzik. Köszi!
Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 152

Ezt találtam az ÖSD oldalán:

 

"Sikertelen vizsga esetén, a vizsga ismételhető. A 137/2008.(V.16.) Kormányrendelet értelmében részeredmény (írásbeli/szóbeli) nem vihető tovább. Sikertelen vizsga esetén az egész vizsgát meg kell ismételni, FÉLVIZSGA NEM ISMÉTELHETŐ."

 

Én ezt nem kommentálnám...Tehát az előbbi írásomat akkor félreírtam. 

Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 151

Szia!

 

Az írásbelihez tartozik: - Szövegértés (Leseverstehen, 90 perc, 20 pont)
                                     - Hallás utáni szövegértés (Hörverstehen, 30 perc, 20 pont) 
                                     - Íráskészség (Schreiben, 90 perc, 30 pont)                         

ez összesen: 3 és fél óra, ez mind egynapon zajlik

 

A szóbelihez 3 feladat tartozik: 1. Szituáció (Situation)

                                                  2. Képleírás (Bildbeschreibung)

                                                  3. Véleménycsere (Meinungsaustausch)

ez összesen: 15-20 perc + 8 perc felkészülési idő, mindez egy másik napon történik

 

Semmi gond, én szívesen elmondnok mindent. Igazából az a helyzet, hogy az írásbelin ha nem sikerül a három összetevő (lásd fent) közül akár egy, pl. a Hörverstehen-nél nem tudod összeszedni a max. 20 pontból a minimum 7 pontot, akkor úszott az egész írásbelid. Az ugyanígy igaz a többire. Szóbelinél 30 pont a maximum, itt nem tudom mennyi a legalsó határ. Ha a szóbeli vagy az írásbeli közül az egyik nem sikerül, akkor van lehetőséged egy évig a javításra. Ilyenkor nem kell a teljes összeget fizetni. A pontos összegekre pedig már nem emlékszem... Ha van még valami nyugodtan kérdez! :)

Előzmény: Ildike1990 (150)
Ildike1990 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 150

Azt még eltudnátok mondani, hogy a hallás utáni szövegértés mikor is van? Az írásbeli után rögtön, vagy a szóbelihez tartozik? Vagy egy külön napon van az is?

 

És még az is érdekelne, hogy ha mondjuk nem sikerül a szóbeli, de az írásbeli igen, akkor csak a szóbelit kell megismételni? És akkor is 26 000 Ft? Ebben tényleg nem vagyok biztos, mert a némettanár szerint az most lett megváltoztatva, hogy ha nem sikerül az egyik vizsgarész, akkor mindenből menni kell megint. Ez tényleg így van?

 

Bocs, ha ennyit kérdezek, de ezeket még a tanárom se tudja, és máshonnan nem tudok segítséget kérni.

 

Előre is köszi a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (148)
Frouwe Creative Commons License 2008.08.25 0 0 149
Átolvastam hosszú bejegyzésed és eléggé elgondolkodtatott....

Először a pozitív dolgokat írnám, ha nem baj. :)

Tisztelem azt, hogy bátran és merészen tanulod a nyelvet, használod, amit megtanultál és azt is tisztelem, hogy (ha jól emlékszem a korábbi hozzászólásokra) egyedül jutottál el arra a szintre, ahol vagy! Hut ab! Maradj is ilyen lelkes és akkor biztos eléred, amit szeretnél! ;)

A negatív: A némettanárod...khm. Ha egy német szakos nem tudja, hogy hogyan fordítsa a "tudhattam volna" szerkezetet, az több mint gáz.... Mert ez kb. egy B2-es szintnek felel meg! Tévedni nyelvtanárként is lehet természetesen, én is szoktam (pláne a névelőknél hihi) - de nem ekkorát!!!! (páros lábbal rúgtak volna ki a nyelvészet szigorlatról, ha olyat előadok, "ich hätte das gewusst können" - sajnos az én időm óta ahogy nézem, a nyelvtanárképzés színvonala eléggé vissza esett) A te verziód, bár nem tökéletes, legalább nyelvtanilag megállja a helyét. (két Infinitiv a mondat végén)

Az én szerény véleményem az egynyelvű és a két nyelvű vizsgákról a következő: Az egy nyelven folyó vizsgákat nézetem szerint ezért találták ki, hogy könnyebb legyen vizsgáztatni. Ahol tanítok, ott a 800 aktívan nyelvet tanuló hallgató kb. 30 különböző anyanyelvet beszél. Ha nem többet. Na, próbálj nekik egységes, két nyelvű vizsgát kitalálni! Nem fog menni! Tehát ez egy kényszer megoldás. Az egynyelvű vizsgákra vidáman be lehet tréningezni a tanulókat úgy, hogy megoldják 60% fölött a feladatokat akkor is, ha fogalmuk sincs, mi van a szövegben! (pl. olvasott szövegértés) Gyakorlás kérdése. ;) A módszert eredményesen tanítom egy ideje.... A levélben a nyelvtan nem számít ( a TELC-nél legalábbis), így ennyivel is könnyebb. Egy Origó vizsgán top-on kell lenned ebből is, meg abból is. Nincsenek trükkök. Sokkal nehezebb a két nyelven letett vizsga, hidd el nekem! Hogy nem értékelik kint? Persze, azt se tudják, eszik, vagy isszák. De ha valaki elmagyarázná nekik a különbséget, akkor nem biztos, hogy az egynyelvűre buknának.... Csak senki nem fogja elmagyarázni.

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.24 0 0 148
Igen, nekem ennyi ideig javították. :) A bizonyítványhoz kellet kb. 4-5 hét. Jelentkezési lapot az általad kiválasztott ÖSD vizsgahelyen/nyelviskolában kérhetsz vagy e-mailen elküldöd (ha van ilyen lehetőség), ha az az ILS, akkor ott. A hallásutáni nem volt nehéz, legalábbis nekem, a 20 pontból 18 lett, ez sikerült a legjobban. :D Figyelni kell, mert az egyiket kétszer, míg a másik feladatot csak egyszer mondják el.
Előzmény: Ildike1990 (147)
Ildike1990 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 147

Köszi a könyvtippeket, majd még a némettanárt is kikérdezem melyik könyv lesz a legjobb.

 

Tényleg csak egy hétig javítják az ÖSD-t???  Ez nagyon meglepett, mert ahogy én tudom, a legtöbb nyelvvizsga eredményére egy hónapot is várni kell.

 

Még azt megmondanátok, hogy hol kérjek jelentkezési lapot? Az ILS-nél vagy máshol?

 

Ja, és az is érdekelne, hogy a hallás utáni szövegértés nehéz volt e?

 

Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 146

Én még ezt tudnám ajánlani, ez tartalmazza a CD-t is. 3 ÖSD + 3 Geothe teszt van benne (szvsz a kettő között nincs olyan sok különbség...) De az a legjobb, ha bemész egy könyvesboltba és utánanézel, vagy kikéred egy némettanár véleményét.  :)

 

http://www.klett.hu/termekcsalad/422

Előzmény: Ildike1990 (143)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 145
Szia!

Egy pénteki napon volt az írásbeli, egy szombatin a szóbeli és a következő hét csütörtökjére ígérték az eredményt a neten, de én már szerdán megtaláltam... :P Tehát kb. öt-hat nap... De egyébként fő az optimizmus! :)
Előzmény: Ildike1990 (143)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 144

Szia Ildi!

 

http://www.hueber.de/huebershop/detail.html?refresh=true&action=show&isbn=978-3-19-251695-5&elka_id=556374&selected_elka_id=556374&theme=daf

 

Ez egy nagyon jó gyakorlókönyv, erről az oldalról le is tudod tölteni a könyvből egy teljes feladatsort, ami ugyanolyan, mint az www.osd.at oldalán található mintanyelvvizsga.

A könyvhöz van audió cd is, a Hueber-t hanganyag nélkül bárhol megtudod vásárolni, de ha hanganyagot is szeretnél hozzá, ami erősen ajánlott, akkor nyelvi könyvesboltokban nézz körül. Vagy a google keresőjébe írd be, és ott kompletten megvan. Egyszer ráakadtam a cd-kre is, de most nincs időm keresni, de 1000%, hogy rábukkansz. Sajnos nem éppen olcsó a kettő, de nagyon hasznos. Kb. 7000 ft

:(, de lehet, hogy kinnt olcsóbban hozzájutsz, ennek még nem néztem utána

Ildike1990 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 143

Sziasztok!

 

Aki volt ÖSD-n, az megtudná nekem mondani, hogy a vizsgaeredményt mennyi idő után tudta meg? Mert ha nem sikerülne nekem elsőre, akkor kíváncsi vagyok, hogy a következő vizsgára még tudok e jelentkezni.

 

Meg még az is érdekelne, hogy van e ÖSD-s középfokú gyakorlókönyv? Ha igen, akkor mi a címe, és ki írta?

 

Előre is köszi a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 142
Szia!

Én úgy gondoltam ezt a kiábrándulást, hogy a véleményemen kívül én sok újat nem tudok mondani neked... Az jó, hogy te ilyen bátor vagy és mersz a szavakkal alkotni. De szerintem meg kell találni a középutat, valahol az Origo és az ÖSD között. Remélem érted mire célzok... :) Az is jó, hogy terveid vannak és ezeket próbálod összehozni a tehetségeddel és nyelvérzékeddel, én jelenleg 'elvagyok' a világban, talán most még ez nem is olyan nagy baj... :) Látom azt is, hogy te tudatosan választottad az ÖSD-t, én speciel Goethe-t akartam tenni, mert hát szerintem az az igazi, valódi német vizsga, de a tanárom elmondta, hogy van az ÖSD-én szótárhasználatra lehetőség. Ez pedig jobban vonzott az ÖSD-hez. Most utólag meg már úgy is annyira mindegy... :)
Előzmény: Törölt nick (139)
asx Creative Commons License 2008.08.23 0 0 141

Félre ne érts, én nem akarok feletted ítélkezni emiatt az egy mondatod miatt, tényleg csak segíteni akartam...

 

"Hogy van az németül, hogy

-tudhattam volna
-Ich hätte das wissen können."

Én így mondanám: Ich hätte es wissen müssen.

Előzmény: Törölt nick (139)
asx Creative Commons License 2008.08.22 0 0 140
Szerintem ha egy szinkrontolmácstól megkérdezed a végén, hogy miről volt szó, akkor fogalma sincs róla.
Előzmény: Törölt nick (137)
asx Creative Commons License 2008.08.22 0 0 138

Nem vagyok nyelvtanár és még vizsgám sincs egy darab sem. Még soha sehol nem kérték tőlem.

 

Ide csak véletlenül néztem be és megláttam azt a viccet. Gondoltam ha már senki nem reagál rá akkor én leírom magyarul.

Te meg itt írod, hogy felsőfokú nyelvvizsgára akarsz menni és milyen jó vagy írásban, és alkotsz egy ilyen mondatot. Gondoltam szólok, mielőtt még nagyobb baj nem lesz belőle...

 

De legalább utánanéztél!  :))

Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.22 0 0 137

"Nekem nem kell a németet magyarra fordítanom ahhoz, hogy megértsem!  ;)"

 

Ezzel nagyon egyet értek!!! Tipikus eset, amikor nézem németül a tévét és a családom hülyének néz... :D Megkérnek rá ha már így nézem, akkor fordítsak is nekik valamit... Egy darabig még megy is, de a huszadik párbeszéd után már beleizzadok. Egyszerűen nem megy, mert azzal pörgetem az agyam, hogy vajon mi lehet a szó legjobb magyar megfelelője. Pedig egyedül simán megértem szó szerint a film kb 80%-át. :D Tehát minden tiszteletem a szinkrontolmácsoké!!! :)

Előzmény: asx (134)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.22 0 0 136
Oké hozzászólok... Lehet kiábrándító leszek számodra... Én, jómagam, egy tizenéves gimnazista srác vagyok. Szeretem a németet, amit eddig sikerült elérnem, azt a remek általános iskolai és gimnáziumi német tanáraimnak köszönhetem illetve annak, hogy hatodikos koromtól több német tévéműsort nézek mint magyart... :) Bár ez még nem jelenti azt, hogy 'hű de nagy ész' németes vagyok... :D Ezért ilyen nyelvtani, szóbeli stb vitákba nem bocsátkozom, őszintén nem is tudnék, mivel nem is vagyok olyan szinten... Egy ÖSD Mittelstufe-hoz szerintem nem is kell olyan nagy tudás, ha jó beszélőkéje van az embernek és tudja jól használni a megtanított nyelvtant, akkor simán nyelvvizsgázhat. Hát igen, én az Akadémiai Kiadó kétnyelvű szótárát használtam, nekem nincs olyan tapasztalatom se, hogy melyik a jó és melyik a rossz szótár, ilyen volt és kész, a semminél az is több volt. :D Csak azt nem értem miért (már bocs) ferdítettél témát??? Ketten reagáltak arra, amit írtál és te elkezdesz nyelvvizsgákról írni. Ez nekem valahogy nem tiszta... Az élményeimet, tapasztalataimat pedig szívesen osztottam meg veled. :)
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.22 0 0 135

Szia Asx!

 

Látom, hogy nagyon jól tudod a németet. Nem német tanár vagy esetleg?

Vagy hol tanultad meg ilyen jól, mert én magamtól tanulgatom, 1 éve. Néha néha megkérdem a tanár rokonomat, de eddig csak 3szor kellett.  És milyen nyelvvizsgád van? Nagyon kiváncsi lennék rá. Jó, mondjuk azon is gondolkoztam, hogy bíráskodni egy mondaton könnyebb, mint az kitalálni. Az egyik német tanárom pont így csinált.

De te jó fej vagy ennek ellenére.

 

Utánanéztem az auftauchen szónak a Duden szótárban.

Teljesen igazad van azzal kapcsolatban, hogy az

 

-es taucht womöglich auf- ez egyáltalán nem helyes.

 

úgy jó, ha az es-t kicserélem a "Eine Möglichkeit"-al, az 100%, hogy jó

igazság szerint az írja, hogy valami váratlan esemény felbukkan, de végülis a lehetőség is váratlan felbukkanhat.

 

Amúgy köszi szépen

 

Minden jót :))

asx Creative Commons License 2008.08.22 0 0 134

"... most a szövegértésre gondolok, akkor sok olyan mondatra is figyelmes lehetsz, amit magyarra nehezen lehet lefordítani."

 

Nekem nem kell a németet magyarra fordítanom ahhoz, hogy megértsem!  ;)

Előzmény: Törölt nick (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!