Keresés

Részletes keresés

vica46 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6674
Na ez egy nagy kavarás ,ez már három növény ,csicsókám van, édesgyökér ami olyan mint a cukorrépa a levele is szép sárga vagy bordó ezt árulják az áruházak 800- 900 ft /kg az is van ,amit te irsz futót azt nem ismerem abból kellene
Előzmény: szaguaro (6672)
szaguaro Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6673

Öntözés kb. ott kezdődik, h. naponta öntesz rá egy vödör vizet.

Ültetni is ugy célszerü, h. a kiásott legalább 60x60x60-as! gödörbe öntesz 2-3 vödörrel, ülteted, félig betemeted, beiszapolod pár vödör vizzel, teljesen betemeted, még viz, amig elissza.

Előzmény: Zsuzsuci (6670)
szaguaro Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6672
Csicsókát adok ingyen is bárkinek, aki szeretne vmi kiirthatatlan növényt a kertbe. Egyébként azt is 1000 Ft körül árulják a piacon. Én a batátára v. jamsz gyökérre gondoltam (Ipomoea batatas) Ami a szulák rokona tulképp, trópusokon népeledel.Nálunk sajnos kell 3-4 év, mire igazán megnő. De teljesen télálló, 4 gumót el kell rakni, közé egy hosszú karó amire felfut, május közepe-vége mire kihajt, amit tavaly ültettem, azok most cca 5 m-esek, centis sarjgumók voltak. Van egy ismerős, aki szokta árulni tavasszal, én is tőle vettem
Előzmény: vica46 (6656)
Floo2 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6671
Kivim az udvarban!
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6670

 

Vica! A locsolással kapcsolatban nagyon igazad van. Lehet, hogy naponta sietősen csak löttyintettem valamennyi vizet. Azt hittem, hogy meglocsoltam, közben csak a felszín kapott. Más kárán tanul az okos... én meg a sajátomon:)

Előzmény: vica46 (6668)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6669

 

Nem, a gesztenyéket nem tőled kaptam, a Józsi hozta tavasszal. Az egyiken kék jelzés volt, a másikon piros. Én is úgy tudtam, hogy nem kétlaki a gesztenye, de ő olyan meggyőző volt:) A piros szalagos, amit lánynak hiszek, jól van. Akkor lehet hogy elboldogul egyedül is, már ami a termést illeti. De az nagyon odébb van...

 

Igen, jól érted, a kivik közül csak az egyik sárga termő látszik kipurcanni. Ha így van, abba már oltani se hiszem, hogy lehet. De, a remény hal meg utoljára:)

Előzmény: aiol19 (6666)
vica46 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6668

Amikor én kertészetben vettem szelidgesztenye fát ,azt mondta a kertész hogy érdemes 2 venni az idegen porzás miatt, akkor többet köt ,de nem tudok róla hogy külön porzós lenne, amit kaptam tőled az is hozott porzós virágot pedig most tavasszal ültettem el A másik kettőből az egyik nem hajtott ki sajnos ott nem tudtam locsolni egy darabig .A locsolásról ,amikor szárasság van ,tányért kell csinálni a növénynek és legalább 2 vödör viz kell minden fához  és a gyökerükhöz jól jönegy cső darabot beásni , hogy elérjen a viza gyökérhez sokszor hiszi azt az ember hogy meglocsolt de haa földet megkaparja egy két centi után száraz a föd ,az pedig kevés ha a föld felszinét 1 2cm re áztatjuk csak meg a növények gyökere fel jön a vizért és ha egy két locsolás kimarad méghamarabb kiszárad.Ha nincs esö a föld mindenütt ki van száradva és a locsolt környezetből is hammar elszivja a vizet

Néha locsolás után érdemes megnézni meddig vizes a föld

Előzmény: aiol19 (6666)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6667
Az enyémek is...én is ráerősítek az árnyékolásra remélem használ.A porzós 3 rügyből is hajt,remélem be tud indulni,a termős eleve jobb állapotban volt,de kihajtás után a hajtáscsúcs leszáradt /nem tudom miért,de az összes kivim így járt/ ez visszavetette őket rendesen,most levélhónaljból ,egyéb rügyből indult meg mindegyik.Tehát remény még van.
Előzmény: Zsuzsuci (6662)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6666
A gesztenye is az, amit én adtam? Teljesen megadta magát? Azt már akkor mondtam, hogy rizikós lesz az eredés, mert úgy ástuk ki a fákat, három fa volt egymás mellett, a gyökerek is összenőttek kicsit. Nekem a másik kettő egyelőre úgy néz ki, megmaradt. A gesztenyék szerintem nem kétlakiak, bár úgy tudom, vannak pollensterilis egyedek. Talán azért maradt meg fiúként az emlékezetedben, mert még csak barkát hozott, termő virágot még egyik sem. Így éppen lehet, hogy mégis csak porzós, de ezt én sem tudom, így kérdés a többiek felé, hogy ismer-e valaki csak hímvirágokat nevelő szelídgesztenyét?
Előzmény: Zsuzsuci (6663)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6665
Nálunk a mostani monszun előtt olyan mértékű szárazság volt, hogy egyszerűen le sem tudott normálisan szivárogni a víz a mélyebb rétegekbe. Ástam egy gödröt, még fél méter mélyen is csak száraz por volt a talaj.
Előzmény: Zsuzsuci (6662)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6664
Akkor jelenleg csak a sárga termőkből az egyik fajta kínlódik, ha jól értem. Majd legfeljebb ráoltunk valamelyikre egy ágat, amennyiben nekem mindegyik megmarad. Ezt már rengetegszer tapasztaltuk, hogy a kivi nem kifejezetten napfényigényes növény, akik ennek ellenkezőjét állították, azok biztos sosem neveltek kivit. Az is nagyon jól látszik bizonyos cikkekből, hogy mit írnak a télálló banán (Musa basjoo) terméséről. Sok cikkben írnak olyat, hogy bár apró banánok vannak rajta, és tele vannak maggal, de azért ehetőek. Pedig mindenki, aki valaha látta már a gyümölcsét pontosan tudja, hogy ehetetlen.
Előzmény: Zsuzsuci (6658)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6663

 

Na, ilyesmi csodára várok én is:) Nálam az egy döglődő kivin kívül egy szelídgesztenye fiú is a veszteséglistán van pillanatnyilag. Jól jönne valami csoda.

Én úgy ismerem a kákikat, hogy tele vannak életkedvvel.

Előzmény: Aminah (6661)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6662

 

Az jó hír, ha újra hajtanak a sárgakivik nálad. Talán az enyém is meggondolja magát. Így visszagondolva,az esős időszak előtti szárazságban talán nem volt elég nekik a víz. Kaptak minden nap, de talán nem eleget. Ma az árnyékolást én is megerősítettem, de holnap alakítok még rajta.

Ha feléledő szakaszba jutottak, akkor szerintem ne csinálj velük semmi különöset, bizakodj!:)

Én nem tudom elképzelni, hogy egy kivinek túl sok legyen az a víz, amit kap

.A nem túl sok tapasztalatommal azt mondanám, rengeteg víz és árnyék kell nekik.Legalábbis a cseperedés idején.

Mégis, a tieid milyen magasak? Az enyémek 10-15 cm körül kornyadoznak::(

Előzmény: Törölt nick (6660)
Aminah Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6661
Tavasszal panaszoltam ugye, hogy vége lett a kis káki fámnak. Azóta meg már ujjongtam itt is, hogy mégsem, mert kihajtott...másik csoda is történt a kertben: a kis mandulafánk, amiről szintén azt hittem, hogy kampec - egy héttel ezelőttig egy kanyi darab levél, vagy bármi életjel nem mutatkozott rajta, most meg jönnek rajta sorban a levelek...
Létezik, hogy én a télre meg a fagyokra fogtam a dolgot, közben meg csak egyszerűen nem kaptak elég vizet....??? Most az özönvíz beköszöntével meg magukhoz tértek?
A káki mennyire vízigényes?
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6660
Hát az enyémek is hasonló állapotban vannak,pedig itt aztán esőhiány nincs...nincs is ideje kiszáradni a földnek...sztem itt már túl sok is a kiviknek a víz...A sárgáim most kezdenek újra hajtani,pedig a porzós azt hittem meghal /a sárgák árnyékolva is voltak/vannak.../,talán még megúszom csak most nem tudom mit csináljak velük...
Előzmény: Zsuzsuci (6658)
Béla1007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6659

 

Kicsit archaikusabban:

Csicsónénak nagy a csicse
Az se tudja, hova tegye
Csicsóné galambom
Rëjá illik a csókom.

Csicsónénak három lánya
Mëges sepretlen a háza
Csicsóné galambom,
Rëjá illik a csókom.

Csicsónénak nincs pendëlye
Tóba veszëtt a këndëre,
Csicsóné galambom,
Rëjá illik a csókom.

 

http://www.htmik.hu/konyvespolc_doc.php?id=36

 

Üdv

Béla

Zsuzsuci Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6658

 

A green light egészen megemberelte magát, miután leárnyékoltam, és kapta a jótékony esőt. Utólag úgy gondolom, talán bővebben kellene őket locsolni.

 

A baj az egyik sárgával van. Arról momentán minden levél le van száradva. Ez egy termő lenne. A másik termő erős, de törpe még mindig. A porzójuk kétesélyes, vannak száradó levelei is, meg mintha hajtani is akarna.

Összességében, úgy látom, hogy sokkal jobban szeretik a kivik az árnyékot, mint a napot.A nagyobbak, bokrosabbak biztosan árnyékolják is magukat, de ezek a kicsik szenvednek a napon. Az a fenyő mögé ültetett fiúcska is beindult megint.

 

Itt talaj probléma nem is nagyon lehet, jó sok tőzeget tettem a gödörbe, azt még nem nőtték ki. Bárcsak már olyan nagyok lennének, hogy a gyökérzeteik kinőnék a gödröt!

Előzmény: aiol19 (6648)
Béla1007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6657

Szia Vica!

Most megfogtál mert a csicsókát nem is ismerem ha szégyen ha nem .Az én vonatkoztatási rendszeremben az édesburgonya = a szupermarketekben kapható édesburgonya névvel ellátott növénnyel aminek oly 800-1000 huk kilója !!

Nem is ízlik !!

A csicsókáról ez a nóta jut eszembe :)))

[Csicsónénak három lánya, …]

Csicsónénak három lánya, Háromnak van egy szoknyája. Csicsóné, galambom, Terád illik a csókom. Csicsóéknál ég a világ, Most varrik a tarka dunnát. Csicsóné, galambom, Terád illik a csókom.1297


Csóka (Torontál)

vica46 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6656
Azt hiszem nem egy dologra gondolunk, de majd kiderül én a magyar édesburgonyára gondoltam Csicsoka gondolom az árát tekintve szaguaro is, te meg más növényről ,olyan is van nekem ültetve 2 sárga levelü egy vöröses de hogy lesz e gumója azt még nem tudom ez a batátának nevezett növény ,majd lefényképezem
Előzmény: Béla1007 (6655)
Béla1007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6655

Sziasztok!

Nekem nem jött be a batáta a Rappaitól szereztem be de oly picit termett hogy pucolni sem kellett :))

Az én földem über meszes és kötött mint a beton sajna itt azok  a növények amiknek a termése a föld alatt van az nem megy semmire töpörödött törp lesz minden, fel is hagytam ezen flóra termesztésével.

Üdv

Béla

vica46 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6654
Édes burgonyát én is tudok adni annak aki hozzám lakik közelebb
Előzmény: szaguaro (6653)
szaguaro Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6653
Ha valaki szeretné a hasnyálmirigyét kúrálni édesburgonyával, én tavasszal tudok szerezni sarjgumókat ugy 50 Ft/db áron.
Előzmény: Béla1007 (6630)
szaguaro Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6652
Régebben sokat próbálkoztam én is, homok, perlit, hüvös, meleg, hormon ilyen-olyan, eredés kb. 2 %. Megállapitható, h. a szőrös kivi nem dugványozható. Viszont ha lebujtod, meggyökerezik.
Előzmény: kenyérbél (6635)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6651
De mindig az a különleges, ami ritkább, ezért írják sokan Claudiának, meg Monicának a nevüket, míg mondjuk Spanyolországban épp a Klaudia, Monika hat divatosnak, egzotikusnak.
Előzmény: aiol19 (6650)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6650
Esetleg Lyncah írásképpel.
Előzmény: ninovarga (6646)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6649
Ennek tudatában írtam én is, hogy lehetne akár ez a neve.
Előzmény: ninovarga (6644)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6648
Mármint a sárgák közül, vagy az a bizonyos Green light? Nekem csak az egyik Hayward ágai száradtak le még májusban, de alulról már ez is hozott akkora hajtást, hogy már közelít a 3 méter felé. A sárgák ilyen "bölcsis" korukban érthető, hogy mindenre érzékenyek, de a többi malőrnél szerintem kizárhatjuk a talajproblémát is, mert Vicánál ugyanolyan meszes a talaj, mint nálunk, meg akkor a régi porzósaimnak is lenne valami baja.
Előzmény: Zsuzsuci (6641)
aiol19 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6647
Azt én is észrevettem, hogy amelyek közel vannak egymáshoz, el vannak maradva, elszívják egymás elől a tápanyagot.
Előzmény: Zsuzsuci (6640)
ninovarga Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6646
Nagyon jó ötlet, de szigorúan lájnkának ejtve.
Előzmény: vica46 (6645)
vica46 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6645
legyen Linka Smith
Előzmény: ninovarga (6644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!