Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26669

A lényeg, hogy tömítsen a medence és a cső között.

Nem kell mindig túlbonyolítani a dolgokat :)))

Előzmény: splattalon (26667)
flames4 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26668

Hi! Kösz szépen!Akkor azt a fajtát kihagyják.Biztosan van komolyabb is, jóval borsosabb áron.De azt majd nekik kell eldönteniük hogy megéri e./Közelünkbe van egy műfüves kis pálya, már jópár év./

 u.i.:Köszi +1x!..és Gratulálok a picihez!..nincs is nála fontosabb! :)

Előzmény: nyárimádó (26660)
splattalon Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26667

sziasztok!

vagy a wc pumpa gumiharangja :-)úúú de dúrván hangzik :XD

bye

Előzmény: nyárimádó (26666)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26666

Szeva lac1!

Az ilyen "kis"medencéknél, mint a miénk nagyon könnyű porszívózni. Egy gumiharang közepét kilyukasztod, belenyomod a porszívó csövét, a másik végére egy 2m-es pvc cső+ kefe. A gumiharangot az egyik lábfejeddel rányomod az ürítőre és a 2m-es pvc cső segítségével szinte minden helyet elérsz. Ennyi.

Volt mikor így csináltam.

Előzmény: lac1 (26665)
lac1 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26665

Hali,

 

igen, a mobilok csatlakozása ezért szerencsés. Ha annak idején én is építek be szkimmert, azon is lenne porszívó csatlakozó, de nem építettem be... Így hát marad a kéthetenként plusz két percnyi vackolás, de már gondolkodom, hogy a padlóösszefolyó rácsának helyére hogyan lehetne egy csonkot tenni a porszívózás előtt, de igényes megoldást csak esztergályos útján tudok elképzelni.

Előzmény: nyárimádó (26664)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26664

lac1!

Ezért írtam este, hogy elszállna az agyam mire kiporszívózom a medencét.

Nálam így történik: a medencébe belököm a csövet, lenyomom a víz alá hogy távozzon belőle a levegő. Az egyik végén a kefe a másik végét a víz alatt lévő ürítőcsonkra teszem és mehet a menet. Ennyi. Egyszerű és nagyszerű. Utána, ha van kedvem visszamosatom a tartályt, ha nincs akkor majd hétvégén.

  

Előzmény: lac1 (26657)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26663

Korrigálni szeretnék az esti kérdés miatt.

Legjobb, ha a csúszás ellen beton termékeket raktok a medence köré.

Érdes a felülete és a vizet beszívja egyből. Ez lehet térkő, beton járdalap stb...

 

nyárimádó Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26662

Szia!

Mivel debreceni emberke vagy, ezért adok két címet.Az egyik a Hungaropool a Monostorpályi úton ( googleban a pontos cím), a másik a Diószegi úton a buszfordulónál a mezőgazdasági bolt. Csövekért és homokért a Monostorpályi útra menjél, műanyag idomokért pedig a Diószegire.

Ügyes legyél.

Előzmény: splattalon (26656)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26661

Szia!

Tavaly vettem, mert tavaszra a süllyesztett medencémet a víz felemelte és így el kellett adnom.

Igen szezon előtt volt akcióban. Meg vagyok vele elégedve, csak a csöveinek a végei kezdtek el korrodálni picit. Dehát ennyi legyen a legnagyobb bajom. De nem veszélyes, amíg a medence ki nem lyukad, addig bírni fogja.

És ha még 3 évet bír, már megérte a 20 ezer.

Előzmény: jverocska (26653)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26660

Hali!

Bocs, de este babázni kellett már és nem tudtam visszaírni.

Diego-ban volt 4 m-es és 2 m-es szélességben. A 8 nm-t 10-11e Ft-ért adták.

De, mint írtam a nap kiszívta és elkezdett porlani. A másik nagy gubanc volt vele, hogy a seprűvel alig lehetett tisztán tartani a nagy sörtéi miatt. Szóval egy nagy kalap sz.r volt.

 

Előzmény: flames4 (26651)
splattalon Creative Commons License 2011.02.15 0 0 26659

szia

korrigálnék.38-ról 50-re bővitek,nem szűkitek :-)

igen nekem az lenne jó,ha találnék 38-as irányithatós befúvót.lehet van,de még nem találtam.de van még időm.

akkor nem kellene se bővitgetnem,se szűkitgetnem.

a szivattyúra meg nem véletlenül tettek ilyen méretet.gondolom.

bye

 

Előzmény: lac1 (26658)
lac1 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26658

Azt azért vedd figyelembe, hogy ha 38-asról bővítesz 50-esre, akkor lecsökken a befúvóből kilépő víz nyomása. nekem is 38-as van a SHOTT szivattyúval, igaz az iranyítható befúvó valamelyest szűkíti, de én részben látványt is akartam a medence készítésekor, így én a befúvót a vízszintre tettem, így van jó kis spricc.

Tehát az említett szivattyú olyan áramlást tud létrehozni, hogy a víz teteje állandóan mozog (másnak is akinek hasonlója van), így a lebegó piszok egy helyre gyűlik össze.

Előzmény: splattalon (26656)
lac1 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26657

Hali,

 

jó az víz felett is, nekem az van, de a csonkon egy csap van. Az utolsó szivattyúzásnál úgy zárom el a csapot, hogy a csőben még viz van, ergo nem levegősödik le a rendszer. A következőnél meg úgy csinálom, hogy rádugom a porszívócsövet, feltöltöm vízzel (ezt mondjuk mindegyiknél meg kell tenni), a cső vége víz alatt van, AKKOR nyitom ki aza elágazásnál levő csapot, így egyből a vizet szívja. Persze a padlóösszefolyó csapját lezárom, hogy ne onnét szívja a vizet, hanem a porszívóból. Azt be kell vallanom, hogy ha sokáig nem használom, akkor azért a csapon keresztül kaphat egy kis fals levegőt, mert az előszűrő átlátszó tetején látom a buborékokat.

Előzmény: nyárimádó (26647)
splattalon Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26656

szia!

ez a visszamosatás sem rossz ötlet.sőőt!

nem vettem még semmit meg,ma mászkáltam utánna picit.

egyenlőre csak 1 helyen találtam(nem volt több erőm mocizni a hidegben) fúvókat.2 fajta volt, egy fix állású 38-as csatlakozóval.

a másik cserélhető fuvókás de annak 50-es a csatlakozása.a második jobban tetszett a cserélhetőség miatt.

viszont ha 38as csővel viszem végig akkor esetleg csak a befúvó előtt (már ha 50es a csonk)leszűkiteni??????

lefolyásnak találtam porszivó csonkot(csavaros dugóval+).

eszembe se jutott,hogy kamuzol!sőt köszönöm is a tanácsokat mindenkinek.

néha még zavarosnak tünnek a dolgok,de szerintem 1 szezon után már csak kuncogni fogok magamon :D

csak az ember hajlamos a tulbonyolitásra és a végén kiderül,hogy az egyszerű=nagyszerű.

hirtelen ennyi,de még bizti lesz nyűgöm,ha nem gond :D

bye

Előzmény: nyárimádó (26647)
flames4 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26655

Imádom az állatokat, csak a kártékony állatokat nem...  XD Azért a szomszéd, kóbor macsekoknak nem fogok meleghelyet építeni.

/Macskafogó jó mese volt. XD/

Előzmény: jverocska (26654)
jverocska Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26654

Nem kell szeretni az állatokat mindenkinek, de őket is hagyni kell élni.  Az autót meg talán fel lehet políroztatni. Különben meg, ha csináltál volna meleg helyet a cicáknak, nem ültek volna a kocsira. :D (HÖ-hö!)

Egyszer valahol azt olvastam, hogy az Intex sokkal jobb minőség mint a Bestway puhafaluban is.

Előzmény: flames4 (26652)
jverocska Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26653

Éppen szezon előtt volt olcsóbb? Azt hinné az ember lánya, hogy inkább nyár végén akcióznak. Jól látom, hogy neked is csővázas van? Elégedett vagy vele? A képeken még új volt, azóta mennyi idő telt el? Egyébként Intexet láttál a Tescoban?

Előzmény: nyárimádó (26650)
flames4 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26652

Hát igen.Én finoman szólva útálom a macskákat.Nekem szépen elintézték a motorháztetőmet.Odaültek melegedni és megcsúsztak rajta.:((  Nem reklám, de az intex sokkal jobban is néz ki és strapabírobb.Csővázasban szerintem nem fogsz csalódni. :)

Előzmény: jverocska (26644)
flames4 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26651

Hi Nyárimádó!De jó hogy írtad a műfüvet!:) Hol és mennyiért vetted?Tudsz róla valami közelebbit mutatni?Tesómék az előkertbe szeretnének. De csak 1 szezont bír....:/

Előzmény: nyárimádó (26648)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26650

Tavaly szezon elején a Teszkóban 20 ezer volt a 3,66 x 0,90- es.

Várjatok a vásárlással !

Előzmény: jverocska (26644)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26649

Luca, Splattalon!

Képek:

 

nyárimádó Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26648

Szia Luca!

Nekem nincs járólapom, kimaradt a projektből ( anyagi okok miatt, meg szezonon kívül tüzifa van rajta, és a fagy miatt sem raktam le). A medence alá geotextilt tettem, a napozóágyak alá pedig műfüvet. A műfű 1 szezont bírt ki, pedig UV állót vettem.

Az biztos, hogy a mázas csúszik vizesen, mint állat, de azért a többiről is el lehet ezt mondani, ha víz kerül rá. Vannak csúszásmentes ( érdes) lapok, de azt nehéz takarítani.

 

Előzmény: Luca_41 (26627)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26647

Gratula a medencéhez !

Valójában nem értem az 'Y' elágazást, mert:

- ha a medencét le akarod üríteni, azt a homokszűrő visszamosás programmal gyönyörűen meg lehet csinálni, és a homok is szép tiszta lesz, mire leürül a medence

- ha porszívózni akarsz, csak rácuppansz a leürítő csonkra és szűrés funkcióval megteheted.

 

Abban teljesen igaza lesz lac1 barátomnak, hogy ha süllyesztett a medence oda szivattyú kell. DE ! Ne feledd, hogy az 'Y'-ra úgy tudsz csatlakozni, hogy vízszint felett teszed, és ott a porszívócső levegős lesz. Tehát macerás lesz a porszívózás a millió levegő miatt, ami a szivattyúnak sem tesz jót ( és az idegeidnek).

Nekem is volt 'Y'-om, de mikor szoptam vele, a másik nyáron ki is iktattam.

Üdv

Előzmény: splattalon (26624)
nyárimádó Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26646

Üdv !

Ismét közlöm Veled, hogy nagy átmérőjű befúvót nem fog elbírni, mert kicsi a medence sugár !!! Esztergáltass. Majd, ha megvetted, vágj ki kartonpapírból különböző átmérőket, és illeszd a  medence belső falára.

Én jót akarok Neked, semmi értelme, hogy kamuzzak.

Üdv

Előzmény: splattalon (26622)
jverocska Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26645

Elnézést a jukadt-ért, nem is értem, hogy követtem el. Természetesen helyesen írva lyukadt!

jverocska Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26644

Az enyém Bestway volt. Nekünk van macskánk is és van kutyánk is. Na amikor játszottak, a macska felugrott a peremre és már kész is volt. Egyébként nem azon élezte  körmét csak amikor a kutyával játszottak. Mivel sokiszor jukadt ki a perem, gyakran kellett pumpálni és a szelep nem bírta. Gyakorlatilag kiszakadt a helyéről.

Csővázast néztem ki, a 366 cm-es, szivattyúval együtt 35000 forint.   Van a vaterán is egy, de sziv. nélkül adnák 35-ért.

Előzmény: flames4 (26643)
flames4 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26643

Szia!Nekem INTEX felfújható peremű van.4 szezonon van túl.Még nem foltoztam.kip- kopp(Pedig van 1 pár cica a környéken, :/ )

Én szezon elött felfújom, és csak leeresztésnél nyúlok megint hozzá a szelephez.A tiednek mi volt a márkája?

Fémvázason  a csővázast érted?Szerintem mobil medik közül a legtartósabb.Bár semmi se örök.Én is olyat veszek ha ez kifekszik.

Előzmény: jverocska (26642)
jverocska Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26642

Sziasztok!

Tanácsot kérnék tőletek. Eddig puhafalú medencénk volt, 3 évet bírt ki, de az utolsó nyáron már állandóan foltozni kellett. A sok pumpálástól tönkre ment a dugója, ott is eresztett. Ősszel ki is dobtuk. Most szemezgetek egy Intex fémvázas medencével ami jóval drágább mint a puhafalú, de talán tartósabb.

Megköszönném ha segítenétek dönteni.

lac1 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26641

Ugyebár nekem betonból van, úgyhogy a körbeburkolás az mondhatni kötelező volt. Hogy valami lábazati vakolattal, vagy éppen ami most van, az már egy másik dolog. Én igyekszem elsőre úgy megcsinálni, hogy soha többé ne kelljen hozzányúlnom, ezért nekem a fa (legalábbis ahol szabadon éri az eső) eleve kiesik. A két oszlop? Keménytetőnek lesz (?????) majd egyszer, de aztán multifunkciós ötletem támadt, a kettő között lesz majd a kollektor, ha lesz. Persze tetővel együtt, mert az én logikám szerint csak úgy és azzal együtt érdemes.

Képet a gépészetről teszek majd fel otthonról.

Sajnos, elkövettem azt a hibát, hogy a járdát betonoztam először le, utána két évvel kezdtem el gondolkodni, hogy járda is kell, mert reményeim (és a vágyaim) szerint selymes pázsit vezetett volna a mediig, de az nem jött be, járdát kellett ekecselnem, az lett térkőből, és hát a kettő nem egyforma. Annyi előnye talán van, hogy a medim széle és a medi körüli járda pont egyforma és ugyanabból van mind a kettő.

De ha nem lesz tető, akkor kollektoros zuhanyzót tehetek rá, törölközőtartót is, világítást is, annak már úgy is ott a kábel.

Előzmény: splattalon (26640)
splattalon Creative Commons License 2011.02.14 0 0 26640

szia!

na ezekről a szépségekröl beszélek,mint a tied is.

igazán butiful lett gratula.

bár én totálisan nem fogom körbekövezni,mert ugy gondoltam lesznek valamilyen fabetétek közbeiktatva.

ha szerelni kell vagy valami gond lesz hozzá lehessen férni.de ez majd akkor realizálódik ha szerdán meghozzák.

publikus a mailom,ha tudsz küldj már közeli fotókat is lécci.gépészetéröl is ,hátha tanulok valamit :-)

mi az a két oszlop jelentősége?

bye

Előzmény: lac1 (26639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!