Keresés

Részletes keresés

Rzola Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1004

Szia!
Szerintem 15kg körül. Miért akarsz mangalicát?

Előzmény: Lilatigris (1003)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1003

Sziasztok!

 

Egy kb. 12 hetes mangalica malac kb. hány kiló kell legyen? Állítólag ezek lassan nőnek.

 

 

ogiogi Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1002

Kedves V2rider,

 

Írtam Neked egy hosszú választ, úgy gondolom elküldtem, de nem látom sehol.

Megkaptad?

A "válasz" ablakra klikkeltem, azóta nem látom.Nem ismerem még eléggé ezt a rendszert, lehet, hogy közvetlenül Hozzád ment?

Ha nem mégegyszer leírom.

üdv.

 

ez-Ben Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1001

 

 :)) Lassan bandukolva... DE azért csak elérte a topik az 1000-t !

      Ezennel megkaptad az "ezredesi" rangot ! ( Minden jót Moonika !:)

 

Előzmény: Mooni (1000)
Mooni Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1000

Szia!

Ugyan nem vagyok sertéstartó de a béléses gumicsizma nekünk is  nélkülözhetetlen télen a kecskék/baromfiak miatt. :)

Ezt a fórumot azért olvasgatom, mert imádom a malacokat, ill. a sertéshúst, viszont nem tarthatunk.

Tényleg nem volt nagyon oldalas..., a sonka is gyönyörű volt, csak túl vastag volt a szalonna és kevés a husi. Viszont isteni volt. Azért tetszett meg a duroc/mangalica, mint írtam, mert így volt szépen szalonnánk is és a húsból jutott a fagyasztóba is.

Előzmény: Rixa68 (998)
v2rider. Creative Commons License 2012.10.25 0 0 999

Szép estét!

nekem az a véleményem,ha kifejezetten ilyen húshibridet veszel,kár próbálkozni a hagyományos etetéssel,ezek arra vannak kitalálva,hogy minél hamarabb elérjék a vágósúlyt,de akkor meg kell kapják a megfelelo tápot,ha ez nincs meg,nem lehet toluk értékelheto eredményt várni,ha hagyományosan takarmányozol,más fajták után kell nézned.

Előzmény: ogiogi (993)
Rixa68 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 998

Szia!

Pont ma vettem egy nagyon helyes gumicsizmát (béléseset) azzal nem lesz gond ! :D Köszönöm! Így fogom keresni a malacokat, mert nekem az a lényeg,hogy ne ólba legyenek csak este amikor mennek aludni. Nappal meg keressék meg a maguknak valót. Ilyen szempontból a mangalica nagyon jól bejött,de sokan mondták, hogy oldalasra ne is számítsak :D Most így kezdetnek megelégszem a sonkával, meg jó kis zsírral. Jövőre meg már okosabban.Ezért gondoltam, hogy írok ide,mert ahogy olvasom a fórumot sok-sok okos,régóta disznót tartó gazdaember van itt :-) Hátha segítenek..... :-)

 

Előzmény: Mooni (997)
Mooni Creative Commons License 2012.10.25 0 0 997

Szia!

Pár éven keresztül vettünk mangalicát vágni. A bajunk az volt, hogy túl sok volt a szalonna és túl kevés a hús. A kolbászhoz mindig pótolnunk kellett. Aztán vettünk duroc-mangalicát, az csodálatos volt: gyönyörű hosszú, méretes karaj, szép szalonna és jó sok hús. Ahonnan vettük, szabadtartásban tartották, nem tápon. Vinni is kellett vágáskor a gumicsizmát. :)

Előzmény: Rixa68 (996)
Rixa68 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 996

Szia !

Köszönöm! :-) Én valami húsdísznóval történő keverékre gondoltam . Tartanék a vaddisznótól,a mangalica sem olyan nagyon "szelíd" ,báár hagyja magát megvakargatni, de gondolom mivel nem ólban nőtt fel, talán azért is távolságtartóbb.

Mivel ugye a fecskehasú tünt el ( hozzáteszem ő kb.4cm-rel magasabb volt,pedig testvérek voltak) abban bízom ,hogy esetleg itt az erdőben szerelmes lett egy vadkanba és majd visszajön a kicsikkel . :-) (azt mondják vannak még mesék ) .

Előzmény: Lilatigris (995)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.24 0 0 995

Szia!

 

Nagyon szép cocák! Én is majdnem vettem mangalica-vaddisznó keverékeket, de sajnos elfogytak, mire odaértünk. Úgy látszik van kereslet ezekre az igénytelen fajtákra.

A kérdésre nem tudok válaszolni, bocsi, de a cocák tetszenek. :)

Előzmény: Rixa68 (994)
Rixa68 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 994

Sziasztok!

Már jó régen jártam itt,de most egy lenne egy kérdésem. Tavasszal vettünk mangalica malacokat,akkor voltak 18kg-osak,most nem tudom mekkora a súlyuk, mert nem értünk hozzá,soha nem volt semmilyen. Szabadon vannak,nagy a területünk és a kecskékkel jól összebandáztak. Csak este kaptak enni, áztatott kenyeret vagy áztatott darálékot, de nappal amit találtak zöldet. Mondjuk a fecskehasút két hete ellopták,ill.eltünt (nem fogom senkire) így maradt egy,a szőke. Mi meg vagyunk elégedve a növekedésével, alig várom ,hogy le legyen vágva,hogy megkóstolhassam. A jövőre vonatkozó lenne a kérdésem. Szerintetek tavasszal, ha veszünk malacokat (mert többet szeretnénk, hogy jusson is :D ) mangalicát vegyünk e ,vagy van olyan mangalicával keresztezett fajta is amelyik ilyen tartási körülmények között is jól érzi magát ill.gyarapszik is :-). Pár képet megpróbálok róluk feltölteni. Ekkorára nőttek :-)

ogiogi Creative Commons License 2012.10.24 0 0 993

Kedves v2 rider,

Köszi a tanácsot , én is így gondolom, de még nem adom fel.

Ma már többet ettek:Takarmány + krumpli + tök keveréket adtam nekik és tettem hozzá

2 fándli tápot. Befalták.

Attól tartok, hogy ha majd elfogy a krumpli és tök megint cserben hagynak.

Vagy fokozatosan vegyem el?

Mi a véleményed.

 

Előzmény: v2rider. (985)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.24 0 0 992

Köszi, majd felhívom. Még egy példa hogy lehetséges. Bár ha elpusztul a koca arról nem fogok találni hirdetést... :( Az állatorvos miatt vagyok bizonytalan.

 

Előzmény: Rzola (991)
Rzola Creative Commons License 2012.10.24 0 0 991

Vedd fel vele a kapcsolatot ,nála már működik a dolog!
http://www.expressz.hu/allat_noveny/haszonallat/hirdetes-33276981/

Előzmény: Lilatigris (990)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.24 0 0 990

Még egy utolsó kérdés. :D Csüngőhasú koca-durok kan ugye lehetséges?? Eléggé elbizonytalanodtam, mert itt a fórumon azt olvastam hogy nem lesz gond, de az állatorvos azt  mondta hogy nem fogja tudni megelleni, mert nagyok lesznek a malacok. Akkor most, hogy is van ez? Persze majd csak januárban vagy februárban, csak már tervezgetek. :)

ez-Ben Creative Commons License 2012.10.24 0 0 989

 

 :))... még hozzá tehetnéd, fórumos vevőknek-bizonyos- árkedvezménnyel !

 

...de ha mégse, akkor "kalandorok" kiméljenek. ( Szakmai fogások ismeretében !:)

Előzmény: Lilatigris (986)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.24 0 0 988

 

9 naposak és már esznek. A két fehér olyan szép kerek. :)

woods80 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 987

Hali! 

Rendben, sok sikert a továbbiakban!

Előzmény: Molnarjozsef95 (982)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.23 0 0 986

Szia!

 

6.000 forint darabja. :)

Előzmény: Rzola (984)
v2rider. Creative Commons License 2012.10.23 0 0 985

Szép estét!

Tavaly novembertol?

Ezekbol már nem lesz semmi,mehetnek a kés alá!

Előzmény: ogiogi (983)
Rzola Creative Commons License 2012.10.23 0 0 984

Mennyiért adod a malacokat? Ha nem akarod itt akkor a emailom publikus!

Előzmény: Lilatigris (979)
ogiogi Creative Commons License 2012.10.23 0 0 983

Sziasztok!

 

Most kapcsolódok be forumba.

Nagy gondban vagyok.vettem 4 db F1-s nagy fehért még novemberben.

A súlyuk 50-60 kg.

Csak zöldet, krumplit ennének, a takarmányt(búza, kukurica.árpa) ott hagyják.

Áttértem a moslékos etetésre, nem sokkal jobb a helyzet.

Álatorvosi javaslatra adok nekik adalékot,mely savasítani és az emésztő baktériumok elszaporodását hívatott segíteni.

Kicsit jobb a helyzet, de nem sokat híztak.

Tudtok segíteni? Lassan kezdek kiakadni, mikor látom, hogy a sok drága takarmány pocsékba megy.

Minden javaslatot szívesen fogadok

Molnarjozsef95 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 982
Üdv!

Elnézétst hogy eddig nem irtam, de készültünk, mert tegnap levágtuk a kocasüldő tesóját. Mit ne mondjak, tényleg nagyon jó húsmalac a duroc.. a 180-190 kg-mos disznón a legvastagabb szalonna 2 centi körüliolt, az összes zsír ami lett durván 15 liter, a karaj hossza pedig 100-110 cm volt :) A kocanövendékhez találtunk helybe pietrain kant, az egyik tanyán, vagyis anyum intézte a boltban. Mint ha az elmult 2napban kiindulni is kezdene, mert nyugtalan lett a coca, étvágya nem az igazi, sokat ordít, folyton ugrál az akolban,. Majd kiderül mi lesz. Woods80 köszi az eddigieket, ha nem fog tetszeni a kan, vagy nem indul ki a coca, akkor mindenképp kereslek.:)
Előzmény: woods80 (962)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.22 0 0 981

Aha, értem, köszönöm.

Előzmény: v2rider. (980)
v2rider. Creative Commons License 2012.10.22 0 0 980

jobb elobb kiherélni,kevésbé sínylik meg,meg aztán nem mindegy,hogy 1,5-2 kilós malacokat kell lefogni,vagy 10-15 kilósakat.

Előzmény: Lilatigris (979)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.22 0 0 979

Köszönöm a válaszokat. Hát szegény kan coci eléggé odavan, nem kiabál, csak alszik. Remélem holnapra már a régi lesz. Malackák foga megmaradt.

Áh, ezek biztos nem lesznek 15 kg-sak 6 hét múlva. :) Én 5-nek is örülnék.

Majd a három kis kan malacot kell még kiherélni, de azt majd később. Számít valamit hogy mikor van kiherélve, nem nő lassabban?

woods80 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 978

Az előbbi választ Lilatigrisnek adtam, csak nem mindig sikerül elsőre elküldenem a választ.

woods80 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 977

Szia!

A malacok leválasztását követően megpróbálhatod, összeengedni, de én biztos nem tenném. Ráadásul, ha minden jól megy akkor a választást követő 5 nap múlva ivarzani fog a kocád. A fogalást el lehet hagyni, mert sztem van teje a kocának, ha nem lenne akkor össze marnák egymást és a koca csecsét is. Viszont a piciket kilehet herélni, én 3 naposan szoktam csinálni + vas injekciót adok nekik. Ez esetben az utóbbi nem szükséges, mert  a vietnámi igénytelen fajta.

 

Rzola Creative Commons License 2012.10.22 0 0 976

Szerintem bírni fogják ezt a pár fok mínuszt az anyuk melegíti őket,mire hideg lesz már egyhetesek lesznek,ha melegíteni akarod őket akkor szigeteld szalmával az ól födémjét vagy csinálj egy kisebb ketrecet amit betudsz szalmázni.A másik kérdésedre a válaszom annyi lenne,hogy ha ki lesz herélve akkor már nem fogja hajtani őt a vére és lenyugszik akkor csendbe marad.A malackáid,ha jól esznek akkor hathetesen már 15-18 kilósak lesznek vagy én vettem őket öregebbnek mint mondták.

Előzmény: Lilatigris (974)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.22 0 0 975

Ma jön az állatorvos kiherélni a kant és ha már itt van levágná (vagy hogy kell ezt mondani) a malacok fogát. Szerintetek ha eddig nem lett, érdemes még levágni? Olyan fontos az? Mert nem tudom hogy hogy fogjuk meg őket. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!