Keresés

Részletes keresés

G.Zoli Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6599
Mi is Bolyáéknál vettünk német óriást! Ott volt az öreg is meg a fia is. Nekem korrektnek tűntek. Nagyon szép nyulai voltak és igényesen nagy helyen tartva. Viszont borsos áruk van. Épp akkor oltották le a nyulakat.
Előzmény: nddori (6585)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6598
Jaaj Dóri ne fájdítsd a szívem!!!!Hát ilyen szép nyuszik láttán nagyon sajog!!!!Roni meg egyenesen csúcs;´´´´
Előzmény: nddori (6597)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6597
Kicsit sok lett, remélem nem baj...
1. kis nevelt vöröseim
2. az első itt született havanna bébi
3. az új kék bakom, nem szeret fényképezkedni
4. 2 vörös növendék nőstényem
5. vasderes német óriás nőstények (egyik még eladó)
6. a kis mignon .)
7. egy kis kék tünemény
8. zsákhúzó...
9. Ronika alszik
10. szintén egy nevelt vörös baba










nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6596
Csináltam új képeket! Mindjárt teszek fel (ha nem lesz addig áramszünet, mert jó nagy vihar készülődik....)
fuzesi_bandi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6595
Boccs ha off: Oltópisztoly nagyobb mennyiségű állat oltására eladó 5.000,-Ft +posta vagy személyes átvétel (ÉRD)
fuzesibandikukacgmailpontcom
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6594

Mikor leveleztem vele, akkor is volt egy két dolog ami nem tetszett és a válaszomon ez érződött is, de vagy észrevette, vagy jó napja volt, de utánna rendesebben írt.

 

És aki kereskedő és a vevőkből él, annak tudnia kell, hogy a vevőnek mindig igaza van. Persze ez így nem igaz, de sok múlik a hozzáálláson. Mert most ebből él, de ha nem korrekt és nem tartja tiszteletben a vevőket, akkor azok elfogyhatnak. De ez az ő dolga.

Én egyenlőre nem megyek hozzá. Azért nem csak neki vannak szép nyulai. Annyi pénzért itthon is kapni már minőséget.

Előzmény: guska13 (6590)
guska13 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6593
ez a helyes hozzáállás!
Előzmény: nddori (6592)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6592
Hát akkor most itt vagyok én! :) www.hazinyulak.mlap.hu hamarosan frissítem az új nyuszikkal. Aki meg eljön hozzám nyusziért, szívesen segítek, ha kérdése van és a későbbiekben is :)
Előzmény: guska13 (6590)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6591
Azért nem ilyen egyszerű a dolog.... hozzájuk nagyon sokan járnak nyúlért és nem 1-2t visznek, hanem komplett almokat meg tizessével hordják őket lengyelek, ukránok, románok, németek.... azért forog az állományuk mindig, mert adják, veszik őket. 1-1 nyuszival, hogy elpusztult, vagy beteg lett, nem foglalkoznak, mert akkor nem élnének meg belőle, ha mindenki reklamálna.
Én megértem őket, az meg más kérdés, hogy én nem lennék ilyen és csak általam tényleg egészségesnek vélt nyuszit adok oda. Persze ennek ellenére is lehet baj, pl san72 egyik nyuszija, aki felfúvódott, pedig nálam nem tűnt betegnek. Sajnos ez benne van a pakliban, a nyúl már csak ilyen.
Előzmény: guska13 (6588)
guska13 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6590
na,akkor nem én vagyok a bogaras,hanem másnál is volt probléma.(az a baj,hogy nekem is a fülembe jutott,hogy vigyázzak,csakhát olyan szép nyulaik vannak,hogy nem is gomdoltam,hogy ilyen gondok lehetnek)a másik bajom,hogy Magyaro-n nem nagyon találtam francia kosorrú tenyésztőt.
Előzmény: tooommm0013 (6586)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6589
Fehér puli kiskutyák eladók! Monoron is átvehetők! Ha érdekel valakit, szóljon! (Tanyasi kutyusok, így az összeg is jelképes)
guska13 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6588
nem is vitattam egy percig sem,hogy milyenek a nyulaik.Mint írtam,iszonyú szépek(ezért is mentem hozzájuk),és ezért is sajnálom,hogy így alakult,holott tudta,hogy én későbbiekben is jöttem volna nyúlért,hisz az ominózus eset előtt is vettem egy növendék bakot nem kevés pénzért.
A kisnyúl pedig gyönyörű volt,tiszta,életvidám,sem kisebb,sem nagyobb,mint társai,csak pár hétig még nem lett volna szabad elhozni.Valóban nem értek hozzá(mivel nem vagyok nyúltenyésztő),csak egy lelkes nyúlimádó,és eddig elég jó tapasztalataim voltak más tenyésztőkkel kapcsolatban.Például,ahonnan a törpém van(Makkocska),bármikor mennék szívesen nyusziért,mert tudom ,ilyesmi NEM TÖRTÉNHETNE meg.Nagyon rendes és segítőkész Zita.Na mindegy,a lényeg,hogy az én nyuszim akkor elpusztult,és ezt nagyívben leszarták(bocsánat a kifejezésért)Pláne ha szaporítók,nem nagy kunszt lett volna akkor ezt kompenzálni.De ettől még GYÖNYÖRŰEK a nyulaik.Na,majd egyszer,ha rászánom magam,elviszlek magammal nyulat választani......:):)
Előzmény: nddori (6585)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6587
Te tudod, de végülis én nem is biztatok senkit, hogy vegyen tőle :) Inkább tőlem :)))))
Előzmény: tooommm0013 (6586)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6586

Pont ma hallottam én is róla rosszat. Egy tenyésztőtől akinek a nyitrai kiállításon volt gondja vele. Meg sejthető hogy máshol is. Ő is azt emelte ki hogy tisztességtelen.

Ez van. Így el is ment a kedvem attól hogy meglátogassam.

Előzmény: nddori (6585)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6585
Nekem nincs velük semmi problémám, jól kijövök velük. Nyilván ők kereskedők is és ez a megélhetésük, próbálnak minél többet kihozni belőle. Egyszerűen aki onnan akar nyulat az ne azt várja, hogy majd "hozzávágják" a legjobbakat, mikor nem ért hozzájuk. Ha picinek láttad a nyuszit, akkor miért hoztad el? Lyukat tud beszélni az ember hasába az öreg, de szelektálni kell a mondókájában és csak a nyulakat nézni.
Persze, hogy vannak neki gyengébbek, nem lehet mind 100%-os nyúl, és persze, hogy eladja annak aki nem ért hozzá....csak nem üti agyon.
Nagyon sokan szidják, akik voltak nála, azok is akik nem voltak nála, de azt el kell ismerni, hogy iszonyú jó nyulai vannak, mindig újak és különleges színben. Én szívesen vásárolok tőlük, persze megfelelő készüléssel előtte.
Előzmény: guska13 (6584)
guska13 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6584
Bolyánál(szlovákok ugye?)valóban vannak gyönyörű nyulak,csak a hozzáállásukkal van baj.A sárga bakom tőlük van,és utána szerettem volna egy türingiai kislányt.Megbeszéltük ,elmentem a kicsiért,de a fiatal srác nem volt otthon,csak az öreg.Ő meg eladott nekem egy olyan kicsit,akit még nem is szabadott volna elhozni,mert túl fiatal volt.3x is rákérdeztem,ők már vihetőek?Nem lesz gond?Persze-pesze-volt a válasz(viheted,csak add a pénzt......szerintem ez járt az agyában)Állítása szerint be is volt oltva.Itthon egy tök nyugis helyre tettem direkt a lánykát,hogy ne érje túl nagy sokk.Másnap már könnyezett a szeme,harmadnapra folyt az orra-irány a doki,ő is azt mondta,ezt túl fiatalon adták oda,és valószínű oltva sincs.Adott antibiotikumot,valamit a szemére és orrára,de sajnos nem tudtunk rajta segíteni.Ezután írtunk a "tenyésztőnek",aki semmi kompezálásra nem volt hajlandó(mondjuk felajánlja,hogy kapok egy másik kölyköt...vagy valahogy megegyezünk,de nem...)
Nagyon sajnáltam a dolgot,mert tényleg szép nyulaik vannak,és szerettem volna még tőlük vennl,de ezekutn,köszönöm,nem.
Előzmény: nddori (6583)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6583
Főleg mikor szebbnél szebbeket pakol eléd és a végén már azt se tudod, mi volt az elején.... :D
A kis mignon vérbeli bak lesz! Már most dobol, amikor meg kapja a répát, akkor nagyot csap az első lábaival érte (meg a kezemre) :D
Előzmény: Purcsimanó (6582)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6582
Könnyen elcsábul az ember mi???:))))
Előzmény: nddori (6581)
nddori Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6581
Ja, igen, láttam a képet, csak nem maradt meg, hogy ő Sárgarépa :)
Thüringiai színű :) csak kicsit érdekes árnyalatban....
Viszont, hogy én milyen szép thüringiaikat láttam Bolyánál! Ááááá.... majdnem vettem, de nem nem, a 3+1 szín is elég lesz tenyészteni :)
Előzmény: karibaba (6576)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6580
Te szegény!!!:((((Sajnálom a tyutyukat!
Előzmény: karibaba (6576)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.06 0 0 6579
Én mondtam hogy thüringiai....:))
Előzmény: karibaba (6576)
skolikagi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6578
Vasárnapra van kiírva a nyuszim és ma őrült módon elkezdett fészket építeni, már szőrt is tépett....
Kiváncsi leszek mikor lesznek kisnyuszik és mennyi:-))
guska13 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6577
engem érdekelne vörös kosorrú!!!!!Elérhetőséget tudnál adni?tenyészti őket?
Előzmény: san72 (6575)
karibaba Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6576

Itt van Sárgarépa, a 12 hetes majdnem fajkosorrú ;o)

 

http://gallery.site.hu/d/13502677-2/sargarepa_002.jpg

 

Valaki mintha azt mondta volna, hogy thüringiai a színmeghatározása....vagy csak álmodtam?!

 

Gyerekek, ma reggelre a róka kifektette a két legnagyobb tyúkomat!!! :o((( Csordás a hátsó udvarba nem tud bemenni, ez a rohadék viszont annál inkább.....kinyírta mindkettőt, egy darabig e is vitte-vonszolta, de a kerítésen nem tudta átvinni.....mondjuk nem vígasztal a dolog! :o((( Pedig milyen büszke -és nyugodt- voltam, hogy nekem gerendán alszanak a tikjaim, meg hogy nem mer bejönni a ravaszdi.... :o((((

 

Na, ma bezártam őket -kész tortúra volt- így a kaput nyitva tudtam hagyni, most már Csordáson a sor, szabad az út neki a jószágokhoz is! (Nem azért volt különzárva, hogy ne tudjon bemenni, hanem azért, hogy a tyúkok ne tudjanak kijönni!!!)

 

A csirkéket pár napja raktuk ki, lehet, hogy azoknak a csipogása csábította ide a dögöt... :oS A két nagyseggü pedig konnyű préda volt, mert súlyuknál fogva, gyakran nem a gerendán vagy ólpadláson aludtak, hanem egy kislétra alsó fokán.... :o(((

 

Másnak 2 mezei paraszttyúk meg se kottyanna tán, de én hihetetlenül csalódott, szomorú, és baromi ideges vagyok! Remélem többször nem fordul elő.... (a nyulakat még jobban féltem!!!)

Előzmény: nddori (6567)
san72 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6575
Az egyik ismerősömnek is van vörös kosorrúja.Kicsit világosabb mint az Újzélandi.Egyébként az volt az első kosorrú amit élőben láttam.
Előzmény: nddori (6531)
san72 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6574
Szia Dóri.Szénát mindig kapnak,de a füvet is hagyom állni egy napot,csak utána kapják meg.Nőnek mint a gomba.Most egy 3x3-as ólban vannak napközben,csak éjszakára zárom be őket ketrecbe nehogy valami bajuk legyen.A búr bakért mennék Monorra,de valamiért nem tudom felvenni a kapcsolatot a gazdával.Ha megyek előtte szólok neked.
Előzmény: nddori (6533)
san72 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6573
Szia.Ő lány!:-))Az özvegyen maradt német óriás nőstényem.Egyébként ő a legszelídebb.Szinte már szemtelen.
Előzmény: Purcsimanó (6529)
san72 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6572
Helló.A fakóbbik most öt hónapos.De ő keverék.A most született kisnyulaim között van egy krémszínű,na az még nagyon szép.Elég régóta nyulazok,de ilyen színnel még nem találkoztam.
Előzmény: Betta007 (6526)
san72 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6571
Köszi.Igen Újzélandiak.És az óriás kosorrústól származnak:-))
Előzmény: guska13 (6525)
förike Creative Commons License 2010.05.05 0 0 6570
A kaszálóm, itt ért a "baleset"!Ennél nagyobb csak az már nem fért bele!
Járok lövészetre, csináltam videót, ha valakit érdekel írjon az ide=feke1@citromail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!