Keresés

Részletes keresés

KoAn Creative Commons License 2009.11.17 0 0 168
A mem. only-t tudja a 7800 is. Bár az menüből kapcsolható. Igazán értelme akkor lenne, ha csak programozó kábelen keresztül lehetne állítani.
Előzmény: HG4I (167)
HG4I Creative Commons License 2009.11.16 0 0 167
Szia!

A 7900 a 7800 utódja (lesz).
Idén tavasszal harangozták be, az USA piacon már megjelent.
Európai verziója még nincsen, hamarosan lesz (néhány hónap).
Az 5 W plusz nem igazán mérvadó (kicsit jobb hűtés elég hozzá).
Kis változtatás a "Memory only mode" - ekkor a (buta) felhasználó nem állíthat kézzel frekvenciát, csak a memorizált csatornák között mászkálhat. Nálunk nincs különösebb jelentősége.

Majd meglátjuk, milyen is valójában...


üdv.
Előzmény: Szegedi Gabesz (163)
enpesta Creative Commons License 2009.11.16 0 0 166
Szia!
Ha Téged jól hall a barátod (6-8 km-t írtál) akkor valószínűleg az adód és az antennád, valamint a barátod antennája és vevője jó.
Mivel Te nem jól hallod Őt, ezek után kizárásos alapon a barátod adója vagy a Te vevőd lehet hibás.
Más készüléket (hasonló távolság, teljesítmény mellett) hallottál-e?
A barátod rajtad kívül tud-e mással rádiózni problémamentesen?
Van-e lehetőségetek a készülékeitek műszeres mérésére?
Egyéb konkrétumok ismerete nélkül szerintem valahogy így kellene elindulni a megoldás keresésében.
Előzmény: CRM125 (153)
V4 Forever Creative Commons License 2009.11.16 0 0 164

Csak a külsőt változtatták meg és persze az a plusz 5W.

Semmi több.Szerintem a 7800-as szebb.:)

Előzmény: Szegedi Gabesz (163)
Szegedi Gabesz Creative Commons License 2009.11.16 0 0 163
Sziasztok!
Bár, vszeg nem ide tartozik, de hátha tudtok segíteni. Mi a lényegi különbség a
Yaesu 7800 ill. 7900 között? Én addig jutottam, hogy UHF -en plusz 5w jön ki.
Aki tudja, kérem írja meg. Köszönöm.
Zolcsa Creative Commons License 2009.11.16 0 0 162
"Kezdő rádiós vagyok."

Meg egy kicsit türelmetlen. Ha valaki tudja a választ a kérdésedre, fog válaszolni.
Előzmény: CRM125 (153)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.15 0 0 161
na Crm125???
950SDX Creative Commons License 2009.11.15 0 0 160
Keresek 25 -ohm /50-100-250w-os müterhelést (cip ellenallast) ket csavarral rögzithetö a hütöbordara köszönettel 73 950 SDX
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.15 0 0 159
Quansheng TG-UV
Power output: High 4W Medium 2W Low 1W
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.15 0 0 158
Crm125! Nézd meg a rádiók teljesítménybeállítását,illetve antenna hiba is lehet.
CRM125 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 157
Köszönöm a választ erre a fórumra tényleg érdemes benézni hogy legalább magamnak válaszoljak. :D :D
KoAn Creative Commons License 2009.11.14 0 0 156
"adás közben"-t úgy értem, hogy nyomod a PTT-t és megnyomod a TDR-t (kétkezes)
Előzmény: Skodri84 (154)
KoAn Creative Commons License 2009.11.14 0 0 155
Fellapoztam az angol nyelvű használati utasítását a teljesítmény állítás pontnál, és ott azt írják, hogy CH módban, adás közben ha megnyomom a TDR gombot, akkor teljesítményt vált. Ki is próbáltam, és tényleg. Ha kell csinálok róla youtube videót.
KG-UVD1P

Puxing Px-888-on pedig úgy lehet teljesítményt váltani csatorna módban, ha "név+frekvencia" kijelzésen van vagy freki-freki kijelzésen. Ekkor menüből a szokott módon lehet. Ha ch+név módban van a csatorna mód, akkor nem engedi.

Előzmény: Skodri84 (154)
Skodri84 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 154

"- Lehet állítani csatorna módban is a teljesítményt! Ezt én is hiányolnám, ha nem lehetne, de lehet:

Adás közben nyomd meg a TDR gombot"

 

 

 

 

Ezt kifejtenéd bővebben? mert nekem aztán semmit nem csinál erre :)

Előzmény: KoAn (152)
CRM125 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 153
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségetek, a problémám az lenne, hogy a barátomnak van egy kétsávos Wouxun rádiója nekem meg egy Quansheng TG-UV-m légvonalba Kb. 6-8 km-re vagyunk egymástól. PMR frekvencián szeretnénk rádiózni de, amikor én adok ő, nagyon jól veszi az adást de, amikor ő ad akkor viszont halkan és nagyon zajosan veszem az adását. Mi lehet a hiba (hangolás, antenna esetleg rádiómba van hiba)
Segítsetek légyszíves. Köszönöm.Kezdő rádiós vagyok.
KoAn Creative Commons License 2009.11.13 0 0 152
Szia!

Problémáidra a megoldás a TDR gomb :)

- Lehet állítani csatorna módban is a teljesítményt! Ezt én is hiányolnám, ha nem lehetne, de lehet:

Adás közben nyomd meg a TDR gombot!

- Bekapcsolás után meg ha a TDR-t megnyomod, akkor mindjárt 1 VCO-s módban lesz.

Én tegnap kaptam meg postán az enyémet. Így hogy nem ér hozzá a gumisapka a készülék házhoz, így sincs rossz hangja. A modulációja is csak kicsivel marad el a yaesu-tól. Ezen már nem létszükséglet a módosításokat megcsinálni.

Azért tettem tömítést a mikrofonhoz. A mod. potmétere max. előtt van kicsivel gyárilag. Ahhoz nem nyúltam.

Van rajta más, amit lehetne módosítani:
pl az RX LED fénye túl erős.

Előzmény: glehel107 (149)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 151
Az összes Puxi, meg mások gondolatvilága kísértetiesen hasonlít a 90-es évek eleji Kenwood amatőr rádiókhoz. Csak azokat tesztelték és a sok programozási bakit még elötte kiszűrték, mielött piacra dobták. Tipikusan a programozója olyan, mint aki 10 percet nem rádiózott élőben a saját cuccával.
Előzmény: glehel107 (149)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 150

A kínaiak is bizonyítottak már. Csak pontosan beárazzák a termékeiket. Mert a legprofibb Motorola is ott készül, meg a gagyi is. Oszt 1:10 az áruk.

A tartósság is nehéz kérdés. Azt majd 5-10 év múlva lehet megmondani, hogy a mostaniak mennyire válnak be. Az tény, hogy ezek az olcsók egy-egy lefutott neves gyártó utánérzései. Kinőnek gyerekbetegségeket, lassan. Emlékszünk az első gyártmányok gyalázatos billentyűzeteire. Akkuira.

Mostanra ezekbe belejöttek. Majd megtanulják a rendes moduláció piti trükkjeit is.

Egyenlőre mennek a neves gyártók után, az újdonságokat nem ők szülik. A tartósságról is olyannak lehet hiteles a véleménye, aki használt már és szervizelt igazán tartós rádiókat. példának okáért GP300-at. Ami jó 20 éves. 

Meg fognak tanulni nagyon jó rádiókat is fejleszteni. Ahogy a 60-as években kinevetett japán autóipar is megtanította kesztyűben dudálni a nagypofájú jenkit, meg a dölyfös germánt. A csiga és macskaevőkről nem is beszélve.

Előzmény: Skodri84 (146)
glehel107 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 149
Nem tudom a wouxunt miről másolták de nekem a használata egy kész szenvedés.A legidegesítőbb csatorna módban nem tudom állítani a teljesítményt.Bekapcsoláskor állandóan két frekit ír ki viszont én most csak pld 1 sávon akarom használni....Nem értem 2009-ben minek kell 2 led egymás mellé 1 piros és 1 zöld amikor 1 ben is meglehet oldani fillérekből???.A mikrofonján van egy gumi takaró DE hiába ha a felülete nem nyomódik hozzá az előlaphoz.Lehet hogy fejlődnek de a japánokat soha nem érik utol akármennyire is igyekeznek.Egy rádióban nem csak az a lényeg hogy tartós legyen hanem az is hogy tudjam használni anélkül hogy kihullik a hajam mert olyan ideges leszek :)).Lehet a wouxun és távolkeleti társai 20 év múlva is működni fognak csak nem nálam :)).
Előzmény: KoAn (145)
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 148
Minden kínai. És tényleg nem ér összehasonlítani tartósságban egy öreg készülékkel, mert MA kell venni egy Yaesu-t meg egy "dzsunkásat" és úgy megnézni mennyire tartósak.


Előzmény: Skodri84 (146)
Terjedés Creative Commons License 2009.11.11 0 0 147
10-20 évvel ezelőtt is már arrafele készültek dolgok. Például itt tartok a kezemben egy 91-es gyártási dátumú BNC csatis hálózati kártyát, zsír újnak néz ki, valszeg még működik is. Felírat: MADE IN CHINA
Előzmény: Skodri84 (146)
Skodri84 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 146
Azért ne feledjük, hogy a kínaiak még nem bizonyítottak időben. Most jók, de kitudja mi lesz 10-20 év múlva. A "kinek lesz akkor már meg" mondóka most nem ér, mert még mindig rengeteg pl. FT23 fut hasonló korban, bolti új állapotban! :)
Előzmény: KoAn (145)
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 145
Mivel a lemásolt rádiót is ők gyártják, ezért nekik se éri meg komoly konkurenciát csinálni maguknak.

Melyik rádió éri meg jobban a pénzét? A dzsunkás filléres fityfiritty nélkül vagy a márkás a filléres fityfirittyel együtt dupla áron?
Előzmény: Törölt nick (142)
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 144
Lehet ez történt, mert a gumitömítésnek a helye megvan :)
Előzmény: rev251 (143)
rev251 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 143
Nem értették miért kell, ezért maradhatott ki.
(Nem volt ott aki értse) - nem baj, nem sok idő múlva lesz.

Emlékeztet a dolog arra, hogy aki nem tud lerajzolni egy kapcsolást, az azt az alkatrészt hagyja ki, aminek nem érti a funkcióját (géprajz dettó).
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 142
Ez valahogy kimaradt a másolási opciókból. Gyakorlatilag az összes Puxi, Weier, stb dzsunkás ilyen. Egy pénzben ki sem fejezhető filléres fityfiritty hiánya miatt köcsöghangú minden kínai.
Előzmény: KoAn (139)
Skodri84 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 141
Én a 140-170 megás Puxingot ajánlanám, bár a CB jobban terjed hegyen-völgyön, viszont a kézi kiviteleknél a gumiantenna nagyon sovány ahhoz a hullámhosszhoz, főleg gumi-gumi párosításban, így a hatásfoka mondhatni 0, tehát ott vagy vele, ahol a part szakad így :)
Előzmény: gps_zoli (140)
gps_zoli Creative Commons License 2009.11.11 0 0 140
Sziasztok!

Én alapvetően teljesítménytúrázom és sokszor nincs a hegyekben, völgyekben, erdőkben gsm térerő (Esetleg csak külföldi) így a lemaradó túratársakkal nehezen tudjuk a kapcsolatot tartani.

Azt kérdezném hogy véleményetek szerint terepen milyen frekvencia terjed a legjobb hatásfokkal?
Ugyanis azt olvastam hogy a Pmr frekijéhez fontos a rálátás, míg az Urh-nál kevésbé, Cb-nél még kevésbé.
(Pl. Alan42 ~27MHz 4W kontra Puxing PX-777 ~170MHz 5W közül melyik visz el nagyobb távolságra?)

Ehhez kapcsolódóan ha tudnátok ajánlani egy kézi, strapabíró, kategóriájában a legkisebb méretű adóvevőt, azt külön megköszönném.
KoAn Creative Commons License 2009.11.11 0 0 139
Ezek szerint a Wouxun is kispórolta a szigetelést? :)
Előzmény: glehel107 (137)
KoAn Creative Commons License 2009.11.10 0 0 138
Terosztát. Ezt hangfalak gyártásánál (is) használják. Ilyen tömítés van a hangszóró és a hangdoboz között.
Szóval nem lehetetlen hangszórós boltban/szervizben beszerezni.

De őszintén szólva nem tudom. Nekem a garázsban volt egy kevés :)
Előzmény: Z-M-an (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!