Keresés

Részletes keresés

didyman Creative Commons License 2013.03.23 0 0 124930

Egy exe nevet monnyon nekünk róla, mert lehet sokféle dolog, de többnyire szükségtelen a felhőtlen élethez. :-)

Előzmény: DMA (124929)
DMA Creative Commons License 2013.03.23 0 0 124929

Van egy folyamatom: browser manager, a w7 szerint ismeretlen.

Mi lehet ez?

didyman Creative Commons License 2013.03.23 0 0 124928

Jelöld be alul, balra a minden felhasználó folyamatainak megjelenítését, mert anélkül a felét nem látjuk a valóságnak.

Előzmény: sheldon (124926)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 124927

Hát, itt nem látok 30% terhelést.

 

Tipp, hogy esetleg DNS gond.

Próbáld meg a DNS szerver címét 8.8.8.8 illetve 8.8.4.4-re állítani.

Előzmény: sheldon (124926)
sheldon Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124926

Nem csak ezekkel van a baj, áltlában minden oldal borzasztó lassan töltődik be.

 

Előzmény: Törölt nick (124923)
Jahno Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124925

Win7, de sajna hosszabb távra lassan már Win8 lesz. Az sem fog tetszeni, az biztos, nem is igazán asztali gépre van kitalálva.

Előzmény: Törölt nick (124924)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124924

sziasztok

Azt olvastam a win xp nemsokara kivonul....Tanacsot szeretnek kerni melyik op rendszert ajanlanatok,elsösorban jatékra ! win 7 vagy esetleg vista esetleg mas.Nekem volt mar szerencsem a win 7 hez de nagyon nem tetszett!

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124923

Elírtam bocs.

Természetesen a feladatkezelőre gondoltam.

Amúgy a Youtube szarakodik kb. egy hete, egyszerűen nem veszi tudomásul a sávszélesség igényt, úgyhogy szaggat/akad.

A webhelyek az Indexen és a kapcsolt oldalakon kívül jól kellene működjenek. Merthogy az Index és kapcsolt oldalai szintén kb. egy hete képtelenek a kiszolgálásra.

Előzmény: sheldon (124922)
sheldon Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124922

Eszközkezelő?

És ott melyik részről?

Előzmény: Törölt nick (124921)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124921

"A rendszer nem terhelt, most is kb. 30%-on megy csak."

Az sok.

Eszközkezelőről tegyél be képet.

Előzmény: sheldon (124920)
sheldon Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124920

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszi.

Adott egy celeron 3Ghz, 2gb ram, Geforce A6200 128Mb VGA. W7 Home premium, tiszta, minden frissítéssel.

Borzasztóan lassan tölt be minden oldalt a netről, online videó nézés gyakorlatilag lehetetlen. Gépeléskor kb. 1 másodperccel később látom a beírt szöveget, mint ahogy írom. Pl. most a fórumot kb. 3-4 perc alatt tltötte be. Lassan indul el minden program, de ha elindult, már nincs gond a sebességgel, nem akad, fut minden rendesen. A net sebességével semmi gond, akár ftp, akár torrent, akár sima webes letöltés, pillanatok alatt lejön minden. Mindegy, milyen böngésző, próbáltam Firefoxal, Chrome-mal, IE-vel, mind a legfrissebb, ki vannak kapcsolva a pluginek. A rendszer nem terhelt, most is kb. 30%-on megy csak. Volt már újratelepítés, VGA driver csere régire, legfrissebbre, de semmi hatás. A HDD a HDD sentinel szerint 100%-os, a memória egy egész éjszaka futtatott teszt alapján hibátlan, nem melegszik semmi benne.

 

Mi lehet a baja?

holloo Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124919

A megoldás sokkal egyszerűbb volt, és fogalmam sincs, hogy mi váltotta ki: a BIOS-ban a boot sorrendből elmaradt a vinyó, csak az első két elem maradt meg, az USB és a CD. Ettől függetlenül nem igazán értem, hogy a Windows boot DVD visszaállítója miért mondta az én Windows-omra, hogy más verziójú. És biztosan a Defrag után jött elő, mert kikapcsoltattam vele a gépet, és a legközelebbi bekapcsnál már nem indult.

Gorcsev Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124918

"a DVD-ről betöltődő kód csak annyit csinál, hogy átirányítja a bootfolyamatot ... épp az MBR-szektorban megjelölt aktív partíció indul szerintem nálad is, amit épp az MBR-kód intéz el számodra, tehát nagyon jól végzi a dolgát."

Ezt nem értem én se.

Onnantól má' az indított rendcer lódere játcik. Ebből a szempontból az egyetlen 'hiba' az MBR-ben a DS (megváltoz[tat]ása) lehet(ett).

Előzmény: Törölt nick (124916)
Gorcsev Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124917

Ps. Kidobálnám a ...MountedDevices alól az összes cuccot, rendezze be magának újra.

(Paranoiásoknak javasolt először kiexportálni egyéb, függetlenül hozzáférhető helyre :)))

Előzmény: holloo (124907)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124916

csak úgy indul el, ha beteszek egy windows 7 dvd-t a meghajtóba, de nem nyomok meg semmit, amikor azt írja ki a képernyőre, hogy "Nyomjon meg egy gombot, ha a CD/DVD-ről szeretne boot-olni" (vagy valami ilyesmi szöveget). Szóval ekkor rendesen elindul a vinyóról, de a DVD nélkül nem. Olyan, mintha eltűnt volna a vinyóról az MBR.

Ebben az a furcsa, hogy ilyenkor a DVD-ről betöltődő kód csak annyit csinál, hogy átirányítja a bootfolyamatot a számítógépben lévő következő indítható eszközre. De magára az eszközre, illetve annak indítószektorára, vagyis MBR-t soha nem ugrik át. (Hiszen épp az MBR-szektorban megjelölt aktív partíció indul szerintem nálad is, amit épp az MBR-kód intéz el számodra, tehát nagyon jól végzi a dolgát.)

Az egészet annak tulajdonítom (jobb híján), hogy feltettem egy töredezés-mentesítőt, ami a boot gyorsítás érdekében többet is csinált, mint egy szokványos töredezés-mentesítő

Egészen biztos vagy benne, hogy határozottan utána jelentkezett a baj? Mert egy ilyen program csak annyit szokott csinálni, hogy bizonyos fájlokat átrendez a partíció elejére. De közben rá is kerestem:

Based on IObit latest disk defrag engine and "Boot Time Disk Defrag" technology, Smart Defrag 2 is created with the world's leading defragmentation ability. It not only provides defragmentation, but also intelligently streamlines your files based on using frequency, thus accelerating disk speed and the whole system for top performance!

A valódi kiváltó okot azért is jó tudni, mert így könnyen tévútra viheted magad.

 

Nem igazán értem, hogy lehet az, hogy ez a 100MB-os partíció az egyik gépen van, a másikon meg nincs

Én is magam particionálom, tehát csak oda telepszik, ahová én akarom. Még a Win 8 is, amiről páran azt hiszik, hogy szintén nem lehet 1 db partícióra telepíteni. Csak ők üres HDD-re nyomták fel, én meg nem.

Előzmény: holloo (124907)
Gorcsev Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124915

"feltettem egy töredezés-mentesítőt, ami a boot gyorsítás érdekében többet is csinált, mint egy szokványos töredezés-mentesítő"

Sz'tem vmit összekavart a Disk Signature körül.

Előzmény: holloo (124907)
didyman Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124914

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/MBRFix.shtml

Ezzel nem kell tökölni telepítőlemezzel, meg egyébbel, egy rendszergazda joggal bíró parancssorban kiadható a futó rendszer alól. A parancs mbrfix /0 /vista lesz. Nem olvastam most végig mindent, de gyanítom, hogy a probléma nem (csak) itt lesz, hanem a bootmgr-ben is. Kérlek, szintén rendszergazda parancssorban, adj ki egy bcdedit parancsot és az eredményt másold be nekünk.

Előzmény: holloo (124910)
didyman Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124913

Egyszerű az oka. Ha a W7 telepítője hozza létre a partíciókat, akkor automatikusan lecsípi a 100MB-ot az elején, de ha már létező partícióra telepíted, akkor nem fogja törölni-újra létrehozni a partíciókat és nem áll neki zsugorítani sem -ilyenkor a létezőt használja a rendszeindításhoz.

Előzmény: holloo (124911)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124912

Az a "rejtett partíció" szükséges. Hogy miért nem látod a céges gépen az ?

Ha így sem tudod megcsinálni, akkor bármennyire is kellemetlen, el kell fogadnod hogy az otthoni és a lemezen lévő renszer nem ugyanaz.

http://www.sevenforums.com/tutorials/20864-mbr-restore-windows-7-master-boot-record.html

Előzmény: holloo (124911)
holloo Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124911

Az irodai és az otthoni gépemen is friss telepítésű Windows 7 van. De amikor megnéztem ezt is azt is, akkor azt láttam, hogy az otthonin (amivel baj van) van egy 100MB-os rejtett partíció is, ami a boot és az aktív partíció is. A cégesen viszon nincs ilyen partíció, ott a "C" meghajtó egyben az aktív, a boot és a system partíció is. Nem igazán értem, hogy lehet az, hogy ez a 100MB-os partíció az egyik gépen van, a másikon meg nincs (én úgy tudom, hogy lennie kellene mindkettőn, mert ez lenne a normális), de ha már van, akkor annak kell a boot és aktív partíciónak lennie, vagy a "C" partíciónak.

Előzmény: holloo (124910)
holloo Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124910

Ismertem egy jó kis ingyenes partícionáló programot (http://www.partitionwizard.com/), abban van MBR visszaállítás, meg is csinálta, de a Windows-om akkor sem boot-ol be magától kell hozzá a DVD is. Néztem, aktív a partíció, szóval nem is az a baj.

Előzmény: holloo (124909)
holloo Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124909

Igen, ezt az előző hozzászólásom után megtaláltam, de nem mükszik. Amikor megjelenik a windows az ablakban, amit javítani szeretnék, akkor valami olyasmit ír ki, hogy a CD nem kompatibilis a javítandó windows verzióval. Pedig mind a DVD és a telepített Windows is Win 7 prof SP1. Magából a Windowsból nem lehet valahogyan visszaállítani? Abban nincs valahova elmentve?

Előzmény: Törölt nick (124908)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124908
Előzmény: holloo (124907)
holloo Creative Commons License 2013.03.22 0 0 124907

Sziasztok!

 

Nagy problémám van: a Windows 7-em csak úgy indul el, ha beteszek egy windows 7 dvd-t a meghajtóba, de nem nyomok meg semmit, amikor azt írja ki a képernyőre, hogy "Nyomjon meg egy gombot, ha a CD/DVD-ről szeretne boot-olni" (vagy valami ilyesmi szöveget). Szóval ekkor rendesen elindul a vinyóról, de a DVD nélkül nem. Olyan, mintha eltűnt volna a vinyóról az MBR. Az egészet annak tulajdonítom (jobb híján), hogy feltettem egy töredezés-mentesítőt, ami a boot gyorsítás érdekében többet is csinált, mint egy szokványos töredezés-mentesítő (egyébként a Smart Defrag 2-ről van szó, ami a szoftverbazis.hu-n 5 csillagot kapott). Volt egy Acronis-os mentésem egy jóval korábbi állapotról (akkor szinte csak a Windows 7 volt még fent), abból próbáltam visszaállítani az MBR-t, de nem hozott eredményt. Milyen más megoldás van még az boot visszaállítására?

kürtök Creative Commons License 2013.03.21 0 0 124906

A freemaillel a Barátnőmnek is ugyan ezek a problémái vannak. Ha másodszor is megnyitja, akkor jelenik csak meg az új pofájával. A freemail a szar.

Előzmény: <Tycoon> (124900)
Gorcsev Creative Commons License 2013.03.21 0 0 124905

A no-ip.com-nál 3 host van ingyé', a dyn sajna má' csak pénzest ad, csak a régieknek maradt meg a free.

Előzmény: sjohn (124902)
Gorcsev Creative Commons License 2013.03.21 0 0 124904

Ez spec. a windózénak a kitudgyamijaretekrevaló 100 megás rendcerbiszbasza. Az lenne a fura, ha ezen lenne a doga...

Előzmény: gepesz (124894)
gepesz Creative Commons License 2013.03.21 0 0 124903

Már csak bezárva a kérést.  Nálam is megvolt a főiskolai anyag. Méghozzá DVD-n is. Derengett ez nekem, egy órás túrással meg lett.

Különben három gépen próbáltam nyitni.

Szerintem hibásan lett lementve is. Amikor kimentették, meg se nyitották, nem nézték meg.

Most újra kiírom az egészet dvd-re. Megint felhalmozódott egy év anyaga.

Lényeg, hogy kösz. Nem kell adatvisszaállítással bajolni és nem kell nyaggatnom benneteket a hogyannal.

Előzmény: Jahno (124896)
sjohn Creative Commons License 2013.03.21 0 0 124902

Azért írtam, hogy fizetek is érte ha kell, csak tuti legyen, ebből a szempontból is.

Ilyet tudsz?

Mármint fizetőset, de biztonságosat.

Előzmény: Jahno (124901)
Jahno Creative Commons License 2013.03.21 0 0 124901

dyndns meg az összes többi ingyen van, asszem 3 vagy 5 kliensig egy regisztrációval is használhatod. Ellenben ha csak úgy kinyitod a kamerát, akkor azt nem csak Te éred el, hanem jó eséllyel bárki. Jelszót meg szép lassan megtörik a robotok, a sávszélességed kárára.

Előzmény: sjohn (124899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!