Keresés

Részletes keresés

(M)Ákos Creative Commons License 2009.12.20 0 0 14714

Ja, meg már a vásárlás előtt aggodalmaskodtam a vermikulit belső miatt, mert gyakorlatilag körömmel károkat lehet okozni benne. Megsértettem már az enyémet is sajnos parázsigazgatás közben.

Írtam is a gyártónak, hogy kérek egy árajánlatot, ha pótolni kell, mennyi lesz.

Vissza is írtak, hogy adjak tel.számot, inkább felhívnak.

Közben megvettem a kályhát, ezt meg is írtam nekik, na azóta hívnak...

(M)Ákos Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14713

Kipróbáltam tegnap én is, hogy hagytam 10 cm vastag parazsat, dobtam még rá, begyulladt szépen, égett fél órát, elzártam, mentem aludni...

Reggel 9 óra elteltével ott volt a parázs, az üveg tapinthatóan meleg volt.

Mondjuk csak annyi parázs volt, hogy némi népszabit meg 3 markolásnyi száraz kérget tudtam meggyújtani rajta (azt viszont 2 pillanat alatt), amikor az leégett, 2-3 hasáb meggyújtásához elég parazsam volt.

Spóroltam egy begyújtós kockát, kaptam egy szépen bebarnult üveget...reggel meg nem volt melegebb, mint szokott.

A jó hőtárolós házikómban maradok a közepes lángon égetésnél asszem.

Előzmény: majkel (14632)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14712

Hm, egy neves gyártó sem jelent problémamentességet ezek szerint, nem meglepő sajna.

Én egy ismeretlen szlovák gyártó (Thorma) termékét vettem meg, ott volt mellette ez a kályha is, de a szagelszívó miatt mindenképp teljesen külső levegőset kerestem.

A lemezvastagságot nézegetve ugyanolyanból van ez is.

Ennek az üvegöblítője is a külső levegő csonkról táplálkozik, bár nem állítható. De hermetikusan zárt az egész, ha a hátsó levegő csonkra teszem a tenyerem, "lefullad".

Az alja nekem is samott, és biza' vannak rések, középen a rács, 4 db lap körülötte.

Belemegy a hamu, de ez nem befolyásol semmit. Eleinte lelkesen kiporszívóztam, aztán rájöttem, hogy felesleges. Ha úgy tologatom őket, max. 1 cm rés van.

A hamuládát nekem be lehet tolni rossz helyre, és akkor bepotyog mellé is, ahhoz tényleg porszívó kell. De ha jó helyen van, akkor no problem.

A többi gondot nem tapasztaltam.

Ami nekem még nem tetszik, hogy a tűztér bélése, a vermikulit lapok szépen meghajlottak. Az oldalsókat látom ugye szemből, 40 cm-en kb. fél centit görbültek befelé. Ez az első 1 héten történt, azóta nem változott. Lett 2 hajszálrepedés is rajtuk, ez lehet túlhajszolástól is. Ezek se változnak szerencsére, csak közelről látom.

 

Milyen válaszokat kaptál?

Előzmény: majkel (14711)
majkel Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14711
Tisztelt Uram!

 

2008 december 19.-én vásároltam Budapesten a .........S KANDALLÓ-nál egy  Ystad készüléket.

 

A vásárlás előtt a lehetőségekhez képest alaposan körülnéztem a "kandalló piacon" és az Ár/Minőség/Desing tényezők alapján választottam az Önök termékét, mely tüzeléstechnikai paramétereiben is a legjobbak közé tartozik, valamint a német anyacég vélelmezett minőségi tényezői is sokat nyomtak a latba.

A kandallót beüzemeltem, egy Schiedel SR16-os kémény szolgálja ki.

 

Pár napos használat után (ugye mégiscsak a gyakorlati tapasztalatok számítanak) több, számomra bosszantó hiányosságot, gyártási pontatlanságot tapasztaltam a készülékkel kapcsolatban.

 

- Az első már a készülék összerakásánál jelentkezett, a hozzá mellékelt samott bélésanyagok a tűztér alját nem töltik ki, az egyik keresztben lévő elemnek legalább 15mmm-el szélesebbnek kellene lennie, így bárhová is mozgatjuk az elemeket, mindig hamu lerakódás keletkezik valahol.

 

- Az első begyújtás követően a tűztér ajtóban lévő tömítőzsinór hozzásült a készülékházhoz (beleragadt a festékbe) és az ajtó kinyitásakor azt kihúzta a ragasztásból. (elég kellemes így elsőre, persze megoldottam a problémát, mert szerettem volna az ünnepek alatt használni a készüléket)

 

- A készülék első takarítása alkalmával derült ki a következő probléma, mégpedig a tűztér alatti rész kialakítás a hamuládával egyetemben.

A mellékelt képeken világosan látszik, hogy a gyártási pontatlanságok miatt a hamuláda mellé szóródik a hamu és ezért amikor azt kihúzom-visszatolom a helyére, a kiszóródott hamut a kialakított üreg végébe tolódik.

(Onnan csak porszívóval távolítható el, bár erre való utalást nem találtam a kezelési leírásban. J )

 

- A negyedik tétel: a szekunder levegőszabályzó nem zár tökéletesen, ezért amikor a készüléket nem használjuk és elindítjuk a konyhai szagelszívót, a lemez mellet visszaáramlik a kéményből a levegő és kolbászfüstölő szag kezdi betölteni a nappalinkat.

 

- Az ötödik tétel: a primer levegőszabályzó húzó/tekerő alkatrésze rendkívül mutatós, de forró állapotban használhatatlan, mert a fényes esztergált felületet képtelenség megszorítani kesztyűben az elzáráshoz.

(praktikus lenne egy hosszanti recézés kialakítása rajta)

 

Szóval, dióhéjban ennyit így első nekifutásra.

 

A tűztér és a hamuláda problémás részleteit lefényképeztem, a képeket csatoltam az e-mailhez.

 

Várom mielőbbi érdemi válaszukat, a felvetődött problémák megoldásával kapcsolatban,

 

Üdvözlettel: xy

Előzmény: (M)Ákos (14710)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14710
Hogy sikerült oda rendelni az urat? :-)
Előzmény: majkel (14709)
majkel Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14709

látom mindenkinek nagyon tetszik a story :))

Haas+Sohn a márka

 

mondjuk az igazgató úr megjelenése elött szerény hajlékunkban, volt egy dörgedelmes emilem feléjük a készülékükkel kapcsolatban :))

Előzmény: Törölt nick (14708)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14708
" aszonta a gyártó műszaki igazgatója, h ha tüzes állapotban egy vödör vízzel lelocsolnám, akkor sem lenne baja "-------- csak nagyon vizes lenne a műszaki igazgató :-)))
Előzmény: majkel (14700)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14707

Na, ezt nem gondoltam volna, nem sámli hogy ennyit kibír.

Előzmény: gmkiev (14701)
tűz_tér Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14706
Ha van helyed egy legalább 1000 literes puffernek és belefér a költségvetésbe, akkor vegyes + puffer és légfűtő kandalló.
Ha a költségbe nem fér bele, akkor vízteres kandalló + puffer.
Ha a puffer nem fér be, akkor a vegyes + légfűtő.

A légfűtővel van egy reális tartalékfűtésed, mindenféle segédenergiától függetlenül, a tüzelőanyag ugyanaz, a hatásfokod is min. az, semmilyen plusz költséget vagy törődést nem igényel.

Előzmény: Tamer07 (14694)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14705
Köszi a kiigazítást, de látom a gondolat azért átért! :))))
Előzmény: Törölt nick (14704)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14703

Ha lehetne a szerviz kocsiainkat is ápold le a nappaliban!:))))

Bár most a hó tisztítja rendesen.

Előzmény: majkel (14702)
majkel Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14702

oké, eddig is nyugodt voltam a tisztítási módszeremmel kapcsolatba, mostantól viszont behozom a nagynyomású mosót és azzal fogom elvégezni a műveletet :DDD

 

szóval a lényeg, nem kell a hidegzsíroldót rápermetezni az üvegre töményen mert szétmar mindent a környezetében

gondolom 1-2 ilyen jó példa miatt hozzák fel negatív kritikának az üvegtisztítószer gyártók

 

pár csepp a kajakra kicsavart szivacsra, rlz!!!!

Előzmény: gmkiev (14701)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14701

Igaza volt.

Az előző cégnél ahol voltam, be akart szállítani egy Ukrán cég üveget.

Ez volt a próba.

Az addig, és később is használt üvegeknek semmi baja sem lett.

Sajna az újsületű beszállító üvege széthullott.

Ezért nem fogadják el jótállásos hibának az üvegtörést a gyártók, mert kizárólag ütés hatására törnek a ma használt gyártói üvegek.

Előzmény: majkel (14700)
majkel Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14700

hmmm....

nézegettem én is ezeket az üvegtisztító folyadékokat de elég drágák, ráadásul valamilyen szénhidrogén származékokból vannak kutyulva, tehát nem csoda, h büdösek

én maradok a hideg zsíroldónál

csak egy ócska szivacs  meg egy normális gumikesztű kell a művelethez

a szivacsot meg kell nedvesíteni, majd totál kinyomni belőle a vizet

a közepére pár csepp zsíroldó kell és már lehet is tisztítani

én egy kartonlapot szoktam a padlóra tenni ha lecsöppenne véletlenül

ha lejött a lerakódás, (megjegyzem, h meleg üveget a legkönnyebb tisztítani) utánna 2x áttörlöm kimosott vizes szivaccsal is az üveget, majd papír kéztörlővel szárazra törlöm

ennyi

a melegen való tisztításról még annyit, h néha sistereg az üveg amikor nekiállok tisztítani, semmi baja tőle

aszonta a gyártó műszaki igazgatója, h ha tüzes állapotban egy vödör vízzel lelocsolnám, akkor sem lenne baja

mondjuk ezt egy kicsit erősnek érzem :))

Előzmény: HegyenVolgyon (14689)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14699

Mindhárom külön is jó.

Akinél van vegyes kazán, az csak ritkán "sátoros ünnepek" gyújt a kandallóba.

A vízteres az biztosítja mindkettőt egyszerre. Fűtés és látvány!

De én elfogult vagyok!:)

Előzmény: Tamer07 (14694)
caudatusx Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14698
Kedves Gyula!

Padka falazás tűztér alá:

Magam a boltíveket kisméretű téglákból raktam, míg a többi falazat ytong volt.
Egyszerű cementhabarccsal is lehet kötni, amíg nem közvetélenül érintkeznek a tűztérrel.
A padka tetejére (a tűztér alá közvetlenül) egy sor fektetett kisméretű téglát, agyagba ágyazva és agyaggal fugázva raktam. Az agyagot nem készíti ki a hő, mint a cementet, hanem inkább fixálja.
A tűztér alá még raktam egy alu hőtükröt (0.5mm vastagságú, metaloglobus.hu) is, majd ugyanilyet a háta mögé, a szerkezeti falra közvetlenül erősítve.

Előzmény: jozsagyula (14677)
dpek Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14697
Vizesen kb. 3-400db téglára elég
Előzmény: dpek (14696)
dpek Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14696
Bocsi a kép lemaradt.
Nekem ez a 2 típus jött be
Előzmény: Athes (14695)
Athes Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14695
Melyik kettővel? (Gyémánt és kővágó?)
Előzmény: dpek (14692)
Tamer07 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14694
Sziasztok !
Melyik a jobb megoldás a vízteres kandalló vagy a vegyestüzelésűkazán + sima kandalló?
köszi
sule TDI Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14693
A 14605. hsz-re valaki?
dpek Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14692
Én ezzel a kettővel vágom nagyflexxel vízhűtés mellett(kompresszor+folyadék permetező, vagy sima pumpás permetező)
Próbáltam "olcsó" lapokat is, de egyik se vitte csak a sima téglákat.
Ezek a puha samottot szárazan is viszik kis mennyiségbe.
Előzmény: Athes (14661)
Gyur Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14691
Köszi (M)Ákos, megpróbálom.

Köszi Tűz_tér! Igen, ez egy szerelt kémény, és amúgy jó a huzata, de ha nem használom, akkor egy idő után megfordul az irány. Nincs semmi elszívó. A ház másik felén van egy gázkazán, de a kéményesek azt mondták, az nem baj, van bőven légköbméter, meg van neki ott egy lyuk fúrva a levgő beáramlásához.

Gyuri
Előzmény: tűz_tér (14683)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14690

Többféle fám van, van bükk, felezve 30-as körüli rönkök, akác 15-20-as rönkök egészben, és akác 8-15-ös átmérőjű szálfa darabolva.

A rönk akácot hasogatom, a nagyobb bükk rönköket többnyire egyben szoktam.

Előzmény: Zoltanovics (14688)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14689

"A hamus megoldás nem karcolja meg az üveget?"

 

    Lehet, hogy jobban, mint a spricc, de nem látszik meg rajta.

 

 

"Naponta mennyi fa fogy el?"

 

    15-20-ból ki van fűtve a ház, de ha 24 órában küldeném, akkor több is elmehetne.

Előzmény: Zoltanovics (14688)
Zoltanovics Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14688

Próbáltad már beszabályozni?én már igen de akkor kevesebb az égési idő, s kevésbé szabályozható  a levegő,bár nálad a szekunder levegőt is lehet mechanikusan állítani.

 

A hamuval való takarításra visszatérve.nekem is ugyanez a próblémám a spricis megoldással,mint a kátránylé.Fúj!!!!!

A hamus megoldás nem karcolja meg az üveget?

 

Naponta mennyi fa fogy el?

 

Én nem igazán tudom ennyire megpakolni, én a farönköket csak 2-be vágom el, s így a tűztérbe max 4 fér el. MEkkora fahasábokat raksz rá?

Előzmény: HegyenVolgyon (14686)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14687
Na jó, egy kicsit néha... :-))
Előzmény: HegyenVolgyon (14685)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14686

Szia!

 

A parázságyra 10-15 kilót teszek.

Éppen néhány hsz.-al előbb fejtegettem az égésidőt, de 6-8 óra az átlag.

Az üveg kormolódik.

Bükkel és akáccal tüzelek, felváltva és vegyesen, ahogy adja. Száraz volt, de az őszi esők alatt visszanedvesedett, mert nem volt jól letakarva, fásszínem meg még nincs.

Előzmény: Zoltanovics (14684)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14685

Igen, a lángterelő. Meg még a füstcsövek, a konvekciós burok, és úgy egy óra után egy b@szott nagy durranás, ami szerintem a tűztér oldala. Amúgy semmi más... :-)

Amúgy engem nem zavar.

Előzmény: tűz_tér (14682)
Zoltanovics Creative Commons License 2009.12.19 0 0 14684

Hegyen völgyön!

 

Én meg helvéviai, sén is náluk vettem a Tertio 76-t. Mekkora mennyiséget raksz réá az első parázságy után, s az meddig bírja?Kormolódás?Milyen ill. mennyire száraz fával tüzelsz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!