Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 13338

Szia!

Most egy hétig csak séta és fekvés. Terhelni nem szabad. Majd lehet fokozatosan hétről hétre terhelni. 8 hét a rehab, 03.22-én megyek rtg-re és kontrollra.

Aflamint szedek napi kettőt mert azért kell. A nyelés iszonyat még olyan mintha gombóc lenne a nyelőcsőben de elviselhető. Néha olyan érzések vannak a torkomban mintha minden ki akarna jönni de ez inkább kellemetlen. Tudom és kell is mozgatni a nyakam. Van velem valaki aki mindent megcsinál mert nekem nem lehet még. lehajolni lehet és tudok is igaz nem túl kellemes. Összességében jobb mint műtét előtt ám. voltam sétálni de nagyon elfáradtam.

 

ja két hétg még schwarz gallér kell azért...

Előzmény: Pipike77 (13337)
Pipike77 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 13337

De jó, pont reggel gondoltam rád, hogy biztos lassan kiengednek! :)

 

Nagyon örülök, hogy jól érzed magad! :)

 

És egyedül vagy otthon, vagy van felügyeleted? Cipőt felvenni, hajolgatni hogy lehet? Kell szúrnod magad fraxiparinnal?

Fájdalomcsillapító továbbra sem kell?

 

Mit kell csinálni otthon? Feküdni, vagy ilyesmik?

 

Próbálok felkészülni lélekben, de iszonyat parás vagyok :(

Előzmény: Adrienm79 (13334)
Pipike77 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 13336

Akkor gondolom neked gyógytorna, meg esetleg súlyfürdő, meg ilyesmi segítene?

 

A 46 kg tényleg nem túl sok :(

 

Neked bevált a Varga gomba? Körülnézek akkor én is ott, köszi!

 

 

Előzmény: Törölt nick (13333)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 13335

Némi zsibbadás is van még arcomban karomban de idővel mindez elmúlik. sok gyógytorna ....

Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 13334

Sziasztok!

 

Tegnap hazaengedtek a kórházból. Igazándiból nagyon jól érzem magam. Hatallmas élmény hogy végre tudom használni a bal kezem:-)

Fájdalmaim inkább a nyaki feltárásból vannak valamint izomfájdalmak. Nem kell félni a gerincműtéttől. Nem is tudom miért vártam és szenvedtem eddig.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 13333

Szia! Protrusionál nem műtenek, ekkor még ép a porckorong gyűrűje, tehát visszahúzódhat.

A gondom ott van, hogy kiegyenesedett a nyaki gerinc normál íve és ez a rossz terhelés degenerálja a porckorongot.Igazából az egész gerincem íve nem 

tökéletes, a háti és az ágyéki szakasz enyhe scoliotikus tartásban van. Szemre nincs tartáshibám.

Voltam már Dr.Erőss Loránd (OITI) idegsebész magánrendelésén (két, három éve).Idézem:

"Hosszú, vékony nyak, eddig tartott.De van egy jó hírem, nincs nagy baj a nyakával.Ön nem gerincbeteg."

Azóta a tüneteim erősödtek, mert korábban csak a nyakban volt fájdalom, mostmár a hátam is fáj.

Manuálterapeutát felkerestem, de mivel van némi csontrítkulásom, nem merik tekergetni a nyakam.

(Elég vékony vagyok a 46 kilómmal). Azért ìrom, hogy "némi", mert a Varga féle gyógygombákkal elég nagy eredményt sikerült elérnem. Jó lenne, ha alkalmassá válnék a manuálra.

Nézz szét a honlapjukon a számos betegséged miatt, hátha..... Ez a pajzsmirigy alulműködés kihat a csontokra, izületekre....

 

Ezek a csontos felrakódások sokszor semmi gondot nem okoznak, de attól függ, ha szűkítik a csatornát vagy ideget nyomnak.... 

Neki megoldotta a fúsiót. 

 

Előzmény: Pipike77 (13331)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 13332

Szia 

 Nekem az ötösnél vették ki a porckorongot és kaptam implantátumot helyette.  Plusz vettek le csontokat azokat meg betették az implantátumra amivel megemelték a távolságot a két csigolya között. Így az csontosodik össze a meszes csigolyával és így érték el hogy megint normális legyen anatómiailag. Műtét utána rögtön kértem fájdalom csillapítót de azóta nem. Nyelni nehéz még de egyre bátrabban mozgatni a nyakam 

Előzmény: Pipike77 (13330)
Pipike77 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 13331

Szia!

 

Ezek szerint téged még nem akarnak műteni?

Dr. Klemencsics Zoltánt te próbáltad már?

Régebbről olvastam, hogy ő ortopéd orvos, de nem műtétpárti, és talán manuálterápiát is alkalmaz, hátha tud neked segíteni.

 

Hú, szegény Sfakutya, nem semmi dolgokon ment keresztül :( Vajon az összecsontosodás az jó vagy rossz megoldás? 

 

Igen, kiskorom óta folyton van valami bajom...

Fizikailag is és lelkileg is nagyon gyenge vagyok, és a kettő kölcsönösen rontja is egymást. Nagyon el tudok keseredni :(

 

Előzmény: Törölt nick (13328)
Pipike77 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 13330

Szia!

Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta, egy hős vagy! :)

És köszi, hogy írtál!

Csak akkor válaszolj, ha már nem túl megterhelő (el sem tudom képzelni, milyen állapotban lehetsz most még)

Te akkor nem is kaptál fájdalomcsillapítót a műtét után?

Akkor neked egy porckorongot babráltak? Nekem valami olyasmit mondtak, hogy mindkettőt kiveszik, és valami műanyag korongot tesznek be. Neked is ez volt?

Rengeteg kérdésem lesz még, remélem, nem fogok az agyadra menni :)

Gyógyulj meg hamar!!!!

Előzmény: Adrienm79 (13327)
Flower2000 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 13329

örülök a jó hírnek, be- benézegettem ide, hogy sikerült. 

Előzmény: Adrienm79 (13323)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13328

Szia!

Nekem is a nyakam a kritikus terület.A problémám kisebb, a tünetem viszont nagyobb, mint neked.

A VI-os nekem is elérte a gerincvelőt,de a májusi mr szerint még nem nyomja.(Még nem hernia, hanem protrusio). A karomban, kezemben nincs tünet, nyakamban, hátámban,lapockámban igen.

 

Volt itt egy fórumozó (Sfakutya), az ő esete igazán rendhagyó, már-már csoda.Hat évet ölel fel a története, ennyi ideig volt brutál fájdalma.Neki egy csontos csőrrel kezdődött a nyaki fájdalma.Az OITI-ben műtötték meg, a csigolyaívvel együtt eltávolították ezt a csontos  csőrt.Ezzel valószínüleg megbomlott a nyaki gerinc statikája, instabil lett.

Nagy fájdalmai voltak, az évek során több sérv lett a nyakában.(Három,négy ?)

Az OITI-is orvos sürgette a műtétet, mert az egyik hatalmas sérv nyomta a velőt, így kitűzték a műtét időpontját.Közben felhívták, hogy késik a dolog, mert az orvosnak el kellett utaznia.

Mire a doki visszajött elmúlt a tünete, ezért lemondta a műtétet. Mr-t nem mert csinàltatni, de egy rtg- t igen.A csigolyái összecsontosodtak, fúziónáltak, valószínüleg így védekeztek az instabilitás ellen.

Én is örülnék valami csodának!

 

Elég sok egyéb problémád is van.Mit jelent az, hogy gyengusz vagyok? Fizikai vagy lelki?

 

 

Előzmény: Pipike77 (13326)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13327

Szia!  Engem tegnap műtöttek c5 kiszakadt porckorong sérv miatt. Két óra múlva már wc- re mentem.  Ma már nincs cső a nyakamban.  Nyelni és beszélni tényleg nehéz. Fájdalom?  Nem igazán 

 Most kezdett a vállam és nyakam fájni de ez természetes.  Hat hét a gyógyulás. Ne félj a műtéttől.

Előzmény: Pipike77 (13326)
Pipike77 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13326

Sziasztok!

Egy ideje lázasan olvasgatlak titeket, elkezdtem a legrégebbiektől, aztán rájöttem, hogy lassan haladok, így elkezdtem visszafelé is olvasni, meg a közepétől ide-oda...sajnos sürget az idő :(

Az OITI-be járok, Dr. Nagy Gáborhoz (nagyon lelkiismeretes, kedves fiatal orvos).
2011-ben fedeztek fel nálam két db nyaki gerincsérvet (C5-C6 között, és C6-C7 között), valamint egy cisztaszerű valamit a C2 csigolyán vonalában a gerinccsatornában, ami pont a gerincvelőmön csücsül, és elég nagy. A tüneteim abban merültek ki, hogy zsibbad pár ujjam, illetve fáj néha a  nyakam. Legalábbis amiket észlelek. Mert tény, hogy kissé mintha ügyetlenebbek lennének már a kezeim, és a karjaim hamar elfáradnak, egy egyszerű fogmosástól is, de azt az általános rossz állapotomnak tudtam be (fáradékonyság, depi, pánikbetegség, vérszegénység, pajzsmirigy alulműködés, reflux, krónikus gyomornyálkahártya gyulladás, 23 év dohányzás, stb). Akkor azt mondták, fél év múlva MR kontroll, ha nem nő egyik sem, nem kell műteni. Gyógytornászt kerestem, próbáltam tornázgatni, de nem éreztem, hogy javulnék. Fél éve skontrollon nem nőtt, utána évente kellett mennem. Most legutóbb decemberben voltam, és sajnos a cisztaszerűség is nőtt, és a sérvek is. Az ötöske annyira benyomódik a gerincvelőmbe, hogy kiflialakja van tőle. A tüneteim még mindig elviselhetőek. De a doki azt mondta, muszáj műteni, amíg nem késő, mert bármitől lebénulhatok, és akkor már késő lesz. Áthívta egy kollégáját is, aki megerősítette ezt. Engem sokkolt a hír, mert iszonyatosan félek egy egyszerű Lidocain injekciótól is (nemcsak a fájdalom, hanem hogy mit okozhat a szervezetemben). Voltam már felnőtt koromban is műtéten, hasi laparoszkópia, ami annyira megviselt lelkileg, hogy kb mint ha a kivégzésemre mennék, úgy toltak a műtőbe, remegtem és sírtam, pedig beadtak valami nyugtatót is. A gerincműtét meg még durvább gondolom.

Rengeteg aggályom van a műtét miatt: maga az altatás kockázata, a trombózis-tüdőembólia. Hogy meddig és mennyire fáj műtét után, mert a gyomrom miatt nem szedhetek fájdalomcsillapítót. Hogy meddig tart a nyelési zavar és mennyire durva, mert így is vannak olyan fél éves periódusaim, hogy nem tudok nyelni, emiatt enni sem, és volt valami tanulmány, hogy a nyaki sérvműtét után kialakulhat, na most ha már eleve volt...és elég szörnyű érzés, mikor nem tudok enni!!!!
Aztán, hogy mennyi idő múlva tudom ellátni magam (nagyon gyengusz vagyok, képes vagyok nagyon elhagyni magam), mert van egy kutyusom is
Mikor tudok 10 kilót emelni, biciklizni, énekelni, stbstb
És még rengeteg egyéb dolog.

Volta másik idegsebésznél is az OGK-ban, ő is azt mondta, muszáj műteni :(

Ha a tüneteimet nézzük, én abszolút nem szeretném, de az MR tényleg nagyon csúnya, ijesztő!
Valóban vannak olyan csodás gyógyulások, hogy a sérv visszahúzódik a helyére, akár 5-6 éves fennállás után is?
Ha bárki bármit tud hozzáfűzni a dologhoz, nagyon szívesen veszem! Akár az OITI-s körülmények, maga a doki, aki műtene, vagy általában a nyaki sérv témakörében!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!

Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13325

Természetesen maradok. Semmi zsibbadás semmi fájdalom mint régen.  Seb húzódik inkább gerinc melletti izmok fájnak izomlázszerűen. Ahogy nem merem mozgatni a nyakam abból adódó fájdalom 

Előzmény: Törölt nick (13324)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13324

Ez jó hír! Kezed, arcod rendben?

A nyaki műtétből gondolom gyorsabb a felépülés, mint az ágyékiból.Nincs az a sok macera, hogy nem lehet ülni.....stb.

Kiváncsi vagyok a hosszabb távú gyógyulásodra, ha nem fáraszt a dolog és velünk maradsz gyógyulként is valameddig.....

Előzmény: Adrienm79 (13323)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13323

Sziasztok!  Egész jól vagyok!  A nyakamból is kiszedték a drént.  Kaptam új kötést.  Szép a sebem.  Fájdalom csak a torkomnál van ahol vágtak.  Beszélni és nyelni nehéz de majd alakul. Ma lesz Rtg és megmutatja a dokim mit tett a gerincembe. Szóval nem kell a műtéttőlfélni én két óra mmúlva wc- re mentem. 

portug Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13322

Hű, akkor már túl is vagy rajta!! csak szép lassan, ne siess!remélem a legjobbakat!:o)

 

Előzmény: Adrienm79 (13316)
1323333 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13321

hajrá!

Előzmény: Adrienm79 (13316)
gombóc63 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 13320

Mielőbbi gyógyulást:-)

Előzmény: Adrienm79 (13316)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 13319

Reméljük minden OK!

Előzmény: Adrienm79 (13316)
ex-petike23 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 13318

Drukolunk Neked !!

Előzmény: Adrienm79 (13316)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 13317

Grat

csak óvatosan...

 

Előzmény: Adrienm79 (13316)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 13316

Sziasztok!  Túl vagyok a műtéten. Ettem is Sajnos hánytam is. Viszont már kijárok wc re.

Edo87 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 13315

Adrienm79 szoritunk nagyon hogy minden ok legyen es varjuk h jelentkezz a jo hirekkel. Minden jot!

Előzmény: Adrienm79 (13313)
gombóc63 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 13314

Porcika....megtennéd, hogy leírod azt a 3-4 gyakorlatot?

Előzmény: porcika88 (13302)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13313

Brigi Portug!  Jelentkezem ha túl vagyok rajta és éber leszek.  Nagyon megnyugtató az idegsebészem.  Mindent elmondott még azt is hogy felszívódó varratokat kapok. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13312

Nem vagyok érintett a témában, de Dr.Bálint Géza (ORFI) reumatológus prof., arról beszélt a rádióban a napokban, hogy van rá gyógyszer.Azt mondta, nem lehet kigyógyulni az autoimmun izületi gyulladásból, de ezzel a gyógyszerrel tünetmentessé tehető és megállítható a deformítás.Nem értek hozzá, de ezt hallottam.A gyógyszer nevét nem tudom.

Előzmény: Tomtomka (13308)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13311

Örülök:-) én szeretem nagyon. Sokszor ha fáradt vagyok akkor térd alatt nagyon jó. Van egy autós is, amit viszek magammal ha utazok. 

Előzmény: Törölt nick (13309)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13310

Bocs! smr henger 😄

Előzmény: Törölt nick (13309)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13309

Porcika!

Jó ötletnek tartottam a henger párnát az ágyba.

(Nem sms hengert, mert az kemény és legurul).

Vettem egyet, könnyü, fehér golyócskákkal van megtöltve.Olcsó volt, 1.300. forint.

Ha a hátamon fekszem a térd alá pakolom, ha oldalt, akkor a két térd közé teszem. Szóval jó az ötleted !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!