Keresés

Részletes keresés

wartburg1963 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 817

Kedves Topictársak,

 

a következő problémám van:

 

Thunderbird levelezőrendszert használok, eddig teljes megelégedésre. Az eddigi postafiókok (upcmail.hu illetve freemal.hu) gond nélkül mentek-mennek így.

Pár napja azonban beállítottam egy gmail-es postafiókot is az alábbi beállításokkal:

 

IMAP

SSL/TLS

normál jelszó

port: 993

 

A probléma az, hogy a gmail-en elküldött levelek elküldöttként megjelennek a "normál", upcmail-es mailboxban is (ugyanakkor szerencsére csak egy példányban, a gmail-es fiókból küldi el őket.

A dolog nagyon zavaró ezzel a duplikációval.

Találkozozz már Közületek valaki ezzel?

Ha igen, mit lehet tenni?

 

Előre is köszönöm az ötleteket, javaslatokat.

 

James 42 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 816

Mit nem tudsz elérni? Próbáltál regisztrálni az oldalra?

Előzmény: scsabi (815)
scsabi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 815

Hát ezt nem tudom elérni, lehet az én tehetségtelenségem. De mindenképp köszönöm a segítséget.

Előzmény: James 42 (812)
James 42 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 814

Ha esetleg nem találsz ilyen programot, akkor még mindig megteheted, hogy lemented az egész levelezésedet, majd a MozBackup-os visszaállítás után, ha nincsenek meg az újabb levelek, akkor a lementett fájlokat bemásolod pl. egy új mappába (lehet a neve is Új, vagy bármi más), aztán a Thunderbird-ből ezeket egyenként megnyitva kijelölöd a szükséges leveleket (pl. dátum szerinti csoportosításban), és a bal egérgombbal áthúzod őket az eredeti helyükre.

De ez csak egy tipp, mert én soha nem csináltam még ilyet (mármint nem használtam a MozBackup-ot).

Előzmény: Fineszedző (813)
Fineszedző Creative Commons License 2013.04.30 0 0 813

Sziasztok! H hogyan lehetne a MozBackup-pal készített csomagból visszatenni a levelek egy részét (nem mindet)? Valamiért egy halom, úgy tűnik, mintha egy időpont előtti levelem eltűnt volna, és ezeket szeretném visszatenni. Van olyan progi, ami mint a Toatalcommander a két ablakában megjeleníti a leveleket és azokat lehet másolni? A legújabb TB-öt használom, a mentések pár verzióval korábbiak.
köszi

James 42 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 812
Előzmény: scsabi (811)
scsabi Creative Commons License 2013.04.29 0 0 811

Szépjónapot kívánok!

 

Tizenéve használt Courier 3.30-as e-mail-kliensemet szeretném lecserélni Thunderbirdre. Érdeklődnék, hogy valahogy beimportálhatók-e a Courierből a levelek a Thunderbirdbe. Régebben létezett erre egy Courex nevű segédprogram, de ez gyakorlatilag eltűnt a netről a laurencejohnson.com weblappal együtt. Szóval, van-e vmilyen egyszerű megoldás erre?

James 42 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 810

Szerintem az adott gyűjtőhöz tartozó msf sérülhetett meg (például a Beérkező levelek esetén az Inbox.msf). Én kitörölném, és a következő megnyitáskor remélhetőleg újra felépíti magának rendesen.

Előzmény: dipi88 (809)
dipi88 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 809

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a thunderbird keresője megtalál régebbi leveleimet, viszont ha rákattintok, némelyiket nem nyitja meg. Ennek mi lehet az oka, illetve hogy tudom visszavarázsolni ezeket a régi e-maileket.

Köszi!

mcmacc Creative Commons License 2013.03.06 0 0 808

Nagyon köszönöm a segítséget!!!

Előzmény: Andreas (807)
Andreas Creative Commons License 2013.03.04 0 0 807
Előzmény: mcmacc (806)
mcmacc Creative Commons License 2013.03.04 0 0 806

Sziasztok! Átállítottam a fiokomat imap-ra. Azóta bizonyos levelek pl listáról érkező vagy banki kivonatot tartalamzó nem töltődik be a programba teljes egészében imapról. A mellékelt jpg kép vagy pdf dokumentum kisebb méretű és nem lehet megnyitni. Bongészőn keresztül bejelentkezve a boxomba minden tökéletesen ott van a szerveren. Tudtok nekem segíteni? Gondolom csak valami apró beállítás. Köszönöm! Nem szeretnék ezért újra pop3 használni.

stihlfejű Creative Commons License 2013.03.02 0 0 805

Thunderbirdről szeretnék váltani Outlookra (2007). Tudja valaki hogyan lehetne átvinni a levelezést oda? Egyben. Rengeteg levél...

Én nem találtam megoldást. Van itt valaki aki akar és tud is segíteni???

Köszönöm!

 

Jay-X Creative Commons License 2013.02.26 0 0 804

Ha valakit érdekelne: mindkét Thunderbirdhöz letöltöttem a Lightning kiegészítőt, plusz a Szolgáltató a Google claendarhoz nevű kieget. Ezekkel elvégeztem ezt az icas kiegészítős-bemásolós dolgot és tökéletesen up to date szinkronizál a két Thunderbird telepítés között.

Előzmény: Jay-X (803)
Jay-X Creative Commons License 2013.02.26 0 0 803

Hasonló módszert találtam, tökéletesen szinkronizál, köszönöm!

Előzmény: Andreas (802)
Andreas Creative Commons License 2013.02.26 0 0 802

Megoldható egy Google naptár közbeiktatásával.

A Google fiókodban nyisd meg a Naptár oldalt, válassz egy naptárt, Naptárbeállítások. Privát URL cím, ICAL gomb. Ezt a linket tedd vágólapra és hozz létre egy új naptárt a Thunderbird-ben, típusnak válaszd a Google naptárat és add meg a basic.ics végű linket. Előtte természetesen Export-tal mentsd el a naptárat. Úgy rémlik, hogy nem szinkronizál mindent a Thunderbird, talán csak 1 hónappal ezelőtti eseményekkel foglalkozik. Az eseményekre vágólapra téve majd visszaillesztve vagy újraimportálással tudod átverni, úgy emlékszem.

 

Előzmény: Jay-X (799)
James 42 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 801

Őszintén szólva nem tudom pontosan. Ezen az oldalon ugyan fejtegetik, hogy mi a helyzet a méretkorlátokkal, de ahogy nézegettem, a helyzet nem egyértelmű. Már csak azért sem, mert ez függ egyrészt a mappákat tartalmazó kötet fájlrendszerétől is, másrészt pedig a Thunderbird program verziójától. Állítólag a 12-es verziótól képes külön állományokban tárolni az egyes leveleket. Régebbi verzióknál viszont időnként szükséges a mappák tömörítése, az pedig nagyon időigényes több GB-os mappák esetén. Szerintem érdemes az ilyen nagy mappákat szétszedni több kisebbre (pl. dátum szerint), és egyenként elvégezni a tömörítést. Amúgy én azt szoktam csinálni, hogy a levelekből mindig leválasztom a csatolt állományokat, és így most 51,5 MB-os (nem Giga, Mega!) az Inbox-om, pedig 2003. óta megvannak benne a leveleim. Csak ajánlani tudom ezt a megoldást mindenkinek.

Ami a másik kérdést illeti, többféle oka is lehet annak, ha nem látszik minden letöltött levél. Lehet, hogy egy megjelenítési szűrő van beállítva, de az is lehet, hogy a Levélszemét kezelés helyezi át némelyik levelet egy másik mappába. Nem ártana ellenőrizni ezeket a beállításokat.

Előzmény: battila5 (800)
battila5 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 800

Üdv Mindenkinek!

 

Mitől lehet, hogy a levelek letöltése után jó néhány levél nem látszik amit frissen töltött le?

 

A felugró ablak mutatja, hogy mit töltött le de a Beérkezettek mappában nem látszik ...

 

Ilyenkro tárolja valahol vagy elveszettnek tudható be ?

 

Lehetséges, hogy elérte a maximális Profiles méret határt, mivel ennek a mérete 12 GB.

 

Ki tudja mi a maximális befogadó képessége a Thunderbird -nek?

 

Vagyis van-e maximáli Profiles méret korlát?

 

Köszönöm!

 

Attila

 

 

Jay-X Creative Commons License 2013.02.11 0 0 799

Sziasztok!

 

Egy láma kérdés: Thunderbird van a munkahelyi és az otthoni gépemen is. Most letöltöttem a munkahelyen a Lightning kiegészítőt naptárnak, meg lehet oldani, hogy ha az otthoni gépemen is felteszem, akkor szinkronizáljanak egymás közt?

 

A Firefoxnál tudja ezt tehát ha bent hozzáadok mondjuk egy könyvjelzőt, akkor otthon leszinkronizálja hardverszámos alapon.

 

Előre is köszönöm!

James 42 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 798

Zip-elve is? Ebben az esetben én feladnám a dolgot, és inkább valami fájlküldő oldalt használnék (pl. toldacuccot.hu).

Előzmény: klaca1 (797)
klaca1 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 797

vagy hibás a csatolmány vagy csak a fejlécet tölti le egy scanelt állománynál a többi szürke

James 42 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 796

Én ilyen probléma esetén a mellékletet be szoktam csomagolni egy zip-be, úgy általában átmegy. A zip-et meg bárki ki tudja csomagolni.

Előzmény: klaca1 (793)
Ati88 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 795

Nálam is volt ilyen probléma (de nem csak PDF-ek esetében).

A megoldásra a következő találtam:

Eszközök - Beállítások - Speciális - Általános

Beállításszerkesztő

Szűrtem a mail.server.server kulcsra.

Keresd meg azt a postafiókot, ahol a probléma van (ha több postafiókod van). Kell ennek a postafióknak a száma.

Például legyen a 2.

 

Hozz létre egy logikai kulcsot a következő néven:

mail.server.server2.fetch_by_chunks

 

Az  értéke legyen false

 

Nálam ez megoldotta a problémát.

Ami a kulcs beállítása előtt érkezett és hibás volt, azon ez nem segített, de az ez után érkezők hiba nélkül letöltődtek.

 

Előzmény: Ati88 (794)
Ati88 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 794

Pontosítsd, mit jelent, hogy nam megy át! Esetleg azt írja ki, hogy hibás a csatolmány, Több melléklet esetén az utolsó a hibás?

Előzmény: klaca1 (793)
klaca1 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 793

Thunderbird 17.0.2  -nél a melléklet nem megy át rendesen föleg a pdf tud rá valaki valamilyen megoldást 16 os nál még müködik rendesen

reg1000 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 792

Annyira nem izgat, csak érdekes. Téma nincs, v. 17.0.2 .

Előzmény: James 42 (791)
James 42 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 791

Szerintem ugyanazt jelenti, csak Neked valószínűleg újabb programverziód, vagy más témád van.

Előzmény: reg1000 (790)
reg1000 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 790

Egyébként mit jelentenek a buborékok a képeden?

Nekem csak ilyen könyvtárfa féle ikon van ott.

 

Előzmény: James 42 (788)
reg1000 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 789

Köszi. Érdekes.

Előzmény: James 42 (788)
James 42 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 788

Nálam ez úgy működik, hogy ha a levelek feletti oszlopfeljécek jobb szélén lévő gombra rákattintva a listából ki van választva a Témacsoport, akkor a bal szélen megjelenik egy kis szövegbuborék, és ha erre rákattintok, akkor - meglepő módon - a program témacsoportokba rendezi a leveleket.

 

Előzmény: reg1000 (786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!