Keresés

Részletes keresés

klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.09 0 0 909

Igen eléggé jó az a kis kártyanaptár :-)

Nagy klumpacsereberét én nem láttam rokonok között, maximum otthoni papucsnál. Lábméret különbözőségek is hozzájárulnak bizonyára. Ettől függetlenül érdekes jelenség.

 

Rákerestem az idei cipődivatra és ezt találtam:

http://www.femina.hu/szepseg/cipo_divat_2015_magassarku?img=2&code=0000136731000000000dhdkajre9x#kepescikk

 

Reménykedhetünk :-)

Előzmény: Fapapucsklumpafun (908)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.03.08 0 0 908

Koszi a kepeket!!!

De komoly a Biro Icas!Ott van tobb regi scholl utanzat is.A feher magasitott papucs nem fa ugyan,de rengeteg noverke,patikus,irodista,elado,haziasszony hordta!!Es csattogott ez is mezitlab!Sok kedves emlek tehatves mai napig tulelo papucs ez is ha mar kevesebben is hordjak!

Amugy lehet olvasnak minket csak nem valaszolnak..(hiresebb embereknel ez megszokott..de azert bizakodunk!:)

Klumpafesitisztanak pedig egy felbuko emlek(meg mindenkinek) :

Amugy anno az is altalanos volt,hogy egy fapapucsot vagy klumpat tobben is hordtak (pl testverek egymaset,vagy lany anyuet,kolleganok,osztalytarsakstb).Nem allandoan de gondolom a praktikusagbol neha..A szomszedunknal tobbszor lattam ilyet!Es mindenkin mashogy allt jol!!Illetve arra is jo peldak voltak ezek,hogx aki nem fapapucs/klumpa viselo,de veletlen stb felveszi annak lehet meg jobban all es kar,hogy eddig nem tette!!

Előzmény: klumpa_boy (906)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.06 0 0 907

És még egyet találtam. Diego prospektus címlapján még régebben.

klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.06 0 0 906

A képet viszont megint nem tudom miért nem csatolta a rendszer :-(

Előzmény: klumpa_boy (905)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.06 0 0 905

Megtaláltam a Bíró Ica kártyanaptárat.

1984-es. Boldog új évet kíván a Körösvidéki Cipész Szövetkezet.

klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.06 0 0 904

Sziasztok!

 

Remélem is, hogy nem szünetelünk újabb hosszú időre :-)

 

Akkoriban azért nem gondolom, hogy annyira szembe ment volna a divattal a Művésznő. Nem tudom van-e esély rá, hogy olvas bennünket, de facebook-on fent van.

 

Biztosan változó, hogy egy filmben saját lábbelit hordanak, jelmezestől kapják vagy éppen szponzortól. Gondolom a film költségvetése is meghatározó és hát a szerepkör is, amihez passzolnia kell.

Előzmény: Fapapucsklumpafun (903)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.03.05 0 0 903

En sajnos dolgozom.A tobbieket nem tudom:))

Nyilvan mindenki gondolom elfoglalt,de orulok a kerdesednek!Az pozitiv ha akar lancszeruen (eppen aki raer) eletben tartjuk a forumot!

Amugy Kútvölgyi Erzsèbet nem vèletlen hordhatta a scholl magasitott fapapucsot -itt a forumon többször emlitett- a Fagylalt tölcsèr nèlkül c. film jeleneteiben.(Kep is ki lett vagva ide a forumba)..Merthogy veletlen a kezembe akadt egy nemregi nok lapja amiben ezt nyilatkozza az interjuban : "...legyünk szabadabbak! Amikor a mini volt a divat, èn maxit hordtam, amikor hosszú szoknyàt illett viselni, szuperminit vettem fel..ne akarjunk mindig megfelelni, ès öltözködjünk a sajàt örömünkre!"

 

Szóval a művèsznő idèzete mi fapapucs ès klumpa rajongók "hitvallàsa" is lehetne!Legalàbb is amikor èpp nincs divatban vagy kevès hölgyön làtjuk emiatt egy darabig.

Illetve ezek alapjàn az is lehet,hogy nem jelmezes adta neki a fapapucsot,hanem sajàt darab volt!Könnyen lehet..

Művèsznő!Ha olvassa a forumot kèrjük tisztelettel vàlaszoljon!:)

 

 

Előzmény: klumpa_boy (902)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.03.05 0 0 902

Sziasztok!

 

Nagy a csend. Mindenki pihen? Vagy éppen dolgozik? :-)

Elég nagyot haladtam a capture képekkel, köszönöm a tanácsokat!

klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.27 0 0 901

Igen, amikor most megnéztem a képet, nekem is feltűnt, hogy nagy rá a klumpa. Lehet, hogy kellék. Nem, ez nem Scholl. Ha tippelnem kellene, akkor Farmaflex:

Előzmény: Fapapucsklumpafun (900)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.27 0 0 900

Köszi!!De ugy latom,hogy egy szammal nagyobb a klumpaja..szoval kaphatta csak a jelenethez gondolom..Kb 2cm is  van meg a klumpaban..Ez scholl?

Előzmény: klumpa_boy (899)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.27 0 0 899

Talán most csatolja.

Előzmény: klumpa_boy (898)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.27 0 0 898

Na csak képernyőről fotóztam, de itt a Barátok közt jelenet :-)

Előzmény: Fapapucsklumpafun (896)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.02.27 0 0 897

Sziasztok!Mi újság van veletek!!Valami újdonság!!

 

Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.24 0 0 896

Huu dz komoly darab!!Meg nem lattam..csattoghat kemenyen ez is..alig foghatja a labfejet igy biztos hatarozottan csattan a talp benne!!Koszi a kepet!Illetve a BK-t is majd ha be tudod rakni!!

Es kivancsi lennek erre a ritka fapapucs fajtara,hogy mi vez??

Előzmény: klumpa_boy (894)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.23 0 0 895

Az előbb a blogot linkeltem be, ott is megtalálható, de ez van közvetlenül a képhez:

http://3.bp.blogspot.com/-6OxH_dNUfC8/TjlSHAHEbHI/AAAAAAAACE4/ZkT5rynsgMk/s1600/IMG_1566_emil.jpg

Előzmény: klumpa_boy (894)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.23 0 0 894

http://sommano.blogspot.hu/2011_07_01_archive.html

 

Láttatok már ilyet? Nincs bőrpánt, nincs felsőrész csak egy kiálló fa gomb és abba kell kapaszkodni a lábujjakkal? Vagy nekem indult csak meg a fantáziám és ez alami félkész darab? :-)

klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.23 0 0 893

Nem tudom, hogy volt-e már ez a rész, sajnos nem tudtam követni a Barátok közt sorozatot. A jelenetet mindenesetre rögzítettem, így ha eljutok addig akkor csinálok róla képeket.

Az utcán játszódik a jelenet, kabátban van és találkozik egy pasival, akivel átölelik egymást. Gondolom az lehet a történés, hogy kiszalad valamiért és összefut ezzel az ismerőssel. A fehér klumpa az stimmel, lyukacsos felsőrészes, fatalpú bioklumpa. Azt hiszem zokni nincs rajta, de majd meglátjuk :-)

Előzmény: Fapapucsklumpafun (892)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.22 0 0 892
  • Igy van! Udv Krisdoranak!!
  • Amugy volt mar a Pataki Szilvias klumpas resz a BK-ban?Amugy amikor orvost/novert jatszik akkor lesz valamikor a jelenet?Es feher klumpa feher zoknival jol sejtem?
Előzmény: klumpa_boy (891)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.22 0 0 891

Üdv Krisdora-nak! Remélem új állandó taggal bővültünk általa :-)

 

Munkahelyeken azért is hordják szívesen, mert sokan kényelmesnek találják hosszútávon. Nem fárad el benne a láb.

Előzmény: Fapapucsklumpafun (890)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.21 0 0 890

Igen a 90es  evekben rengeteg volt.Eleg volt az utcara kimenni.De a nyar orok baratunk nekunk rajongoknak.Kimehet a divatbol barmennyire a meleg idoben a nagy szamok torvenye alapjan mindig latni majd ez tuti!Es ilyenkor meg nagyobb esemeny latni egyet-egyet!Meg ugyis mindig visszajon a divatba.

Tavaly nyaron is sokat lattam.A peggy szerubol sokat ill. a klumpakbol is.Margitszigeten setalokon pl illetve postahivatalokban mindig van fa klumpa erdekes.A postas irodista nok imadjak valamiert..valoszinu azert is mert nemcsak ulnek hanem valamennyit jarni is kell bent es jobban tartja a bokat stb..eladok detto..

Előzmény: klumpafetisiszta (889)
klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.02.20 0 0 889

Sziasztok!Legyen úgy!!!Jöjjön vissza a divatba!!!!Pesten még évekkel ezelőtt,ott voltam,klasszik svéd klumpásokat láttam néhányat,vegyesen,férfit,nőt,fehérben,feketében,meg két barnát.Ez 2007-ben volt.Majd jön a jobb idő,reménykedjünk!Ja és a strandi szezon...!!!90-esben napi,de min.heti szinten lehetett látni,most meg egész szezonban volt 4-5 kb.Van egy jó foto egy norvég csajról!Népviseletben ül,fekete svéd klumpa!!The best of clogs photos asszem!Vagy:a smiling norwegian girl.Meg Kim Basinger fehér svédben!!!A the best of-ban ,ha jól emlékszem.Súlyra mennyi lehet a fatalp a papucsnál,klumpánál??Feltöri a lábat eleinte?

Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.20 0 0 888

Nem.Csak a lab (talp) vedelme erdekeben!A hangossagra nem gondoltak illetve kimondatlanul is benne volt "figyelem felkeltes" ami termeszetes dolog akar a sminkeles vagy riszalas..de ugye nyaron mezitlab elsetalo csattogva,kopogva setalo fapapucsos/klumpas holgyekre az eppen nem oda nezo ffiak is felfigyeltek:)De ez igy jo!!:)Jojjon is vissza a divatba!!

Előzmény: klumpafetisiszta (884)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.20 0 0 887

Es megvannak meg?Akkor neked is klasszik klumpad lehetett a massziv fatapu ami sulyra is nehezebb volt.Hangosan csattogva es kopogva?

Előzmény: krisdora (885)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.20 0 0 886

Szivesen!Egy videki noe volt.Amugy a legtavolabb all tolem a videk leszolasa sot dicsernek ilyenforman: videken meg latni par retro fapapucsot,mert a divat kesobb fut ki illetve kevesebben tartjak fontosnak a divatozast igy a mai napig (nagyobb)esely van klasszik klumpat vagy fapapucsot latni videkenAmugy ezt a magyar valtozatot szinte biztos,hogy a nemet fapapucsokrol mintazhattak..ugye akkoriban nehezebb volt kulfoldi dolgokhoz hozzajutni es ezert sok termeknek megcsinaltak az itthoni verziojat..

Előzmény: cyandora (883)
krisdora Creative Commons License 2015.02.19 0 0 885

Huhu, hogy én régen mennyire szerettem a klumpát.. pedig nem volt egy könnyű viselet, elég nehéz volt, plusz 2 kg a lábon, de attól függetlenül imádtam.. :)

klumpafetisiszta Creative Commons License 2015.02.19 0 0 884

Sziasztok!Kösszép Klumpafan a képet!Akkor a fatalpnak,akár a klumpáknál,akár a fapapucsoknál bőrvédőt azért tettek,hogy a lábfejet védjék,és nem csak azért,hogy ne klaffogjon olyan hangosan?!!Akkor a Ladás kép gondolom magyar lehet.Tényleg pazar!!!Kösszép ezt is!CSak olvasom,mennyire értetek számítógépes dolgokhoz!Tényleg sajnálom,egyenlőre igyekszem beletanulni!Valami élmény?Vagy régebbi!!??

cyandora Creative Commons License 2015.02.18 0 0 883

Hát ez igen, tényleg komoly darab, igazi ritkaság, és valóban a régi német Peggyhez vagy Heidihez hasonló konstrukció. Azt nem tudom eldönteni, hogy Kútvölgyi ilyet hordott e, mert nagyon szemcsés a film,  de most látok ilyet először, köszi a megosztást!

Előzmény: Fapapucsklumpafun (880)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.02.18 0 0 882

Cyandora, köszi a tanácsokat.

Előzmény: cyandora (877)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.18 0 0 881

Nem piros mint a filmben..ezt akartam irni:)Es massziv fa csak a tetejere raktak bor vedot a talpnak mint a klumpaknal.Szoval ez ne tevesszen meg senkit.De kellett is ez a vedo,mert mezitlab tenyleg kemenyen odavagta csattogva a talpakat,mert az elol levo pant lazan fogta csak a labfejet..latszik a kepeken is ,hogy tag a pantresz (is) igen szeles papucstalp belsovel

Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.02.18 0 0 880

Plusz meg kep a "Kutvolgyis" klasszik magyar fapapucsrol!Ez nem piros mint a kepen ill,bevagasok vannak oldalt rajta de ugyanaz a Kutvolgyis szeria!Ha ezt tudna a szineszno milyen kordokumentumot hordott!:)l :

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!