Keresés

Részletes keresés

Nicole1983 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 130
Sziasztok!

 

Én mindehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha egy utazási iroda túl sokat költ reklámozásra, viszont az utakat áron alul adja - az előbb-utóbb a cég vesztét jelenti. Ez történt az Eurotours, a Jorgos Travel és más irodák esetében is. Ahhoz, hogy az Eurotours továbbra is működhessen, 40-50%-al meg kellett volna emelni az utak árát. Amit azért nem tehettek meg, mert sajnos a magyarországi fizetésekből az emberek nem engedhetik meg maguknak, hogy több százezret kifizessenek egy 1 hetes utazásra. Ha nincsen utas, akkor a cég szintén befejezhette volna a működését. Szóval úgy gondolom, hogy Magyarországon az idegenforgalomnak nincs túl nagy jövője. Pedig sokan szeretnének elutazni, kikapcsolódni, de ebből a fizetésből örülhetnek, ha 3-4 évente egyszer eljuthatnak valahova, és leginkább azokat sajnálom, akik egész éven keresztül ezért spóroltak, aztán az utazás előtti nap befuccsol az iroda. Sajnos az ország 80%-a igy él, és ezért is van az, hogy a nyúzott életmód miatt évről-évre egyre többen kerülnek ideggondozói kezelés alá, már fiatalon is! Bár az is igaz, hogy a maradék 20% a jóléttől hülyül meg. Mindenesetre én csak azt látom, hogy az emberek egyre bizalmatlanabbak, ami érthető. Manapság nemcsak a milliomosokat próbálják meg átverni, hanem már a kispénzűeket is. Tehát, amig az ország gazdasági helyzete nem javul, addig utasok sem nagyon lesznek.

szkati Creative Commons License 2004.08.13 0 0 129
Egyetértek és ezért nem sajnálom őket. Engem is átvertek és azt a nyarat nem adja vissza senki!
Előzmény: Törölt nick (128)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 128

Válasz az Eurotours közleményre!

Tisztelt Eurotours!

Irodájuk nem (csak) a dekonjunktúra miatt csődölt be, hanem mert lelketlenül, utasok átverésével, azokat hülye pénz-tejelőknek nézve bonyolitották utaztatásaikat.

Előzmény: szasza_hungary (125)
Vektorigo Creative Commons License 2004.08.13 0 0 127
Ha valakinek ez segítség itt vannak adatok az eurotoursról.

http://www.fn.hu/cegmonitor.php?fcegid=364745984
juszufka Creative Commons License 2004.08.13 0 0 126
Sziasztok, visszakaptam ma a befizetett elölegemet az Eurotours egyik értékesitő irodájától(Viktora Tours-Oktogon) a hölgy jó megérzése miatt a pénzt amit hétfőn fizettem be nem küldte még el a központba ezért tudta visszaadni...amúgy azt mondta h mindenkit kártalanit az Eurotours biztsitója na kiváncsi vagyok.
szasza_hungary Creative Commons License 2004.08.13 0 0 125
Közlemény    Az Eurotours cégcsoporthoz tartozó utazási irodák, az Eurotours Kft., az Eurotours Air Kft. És az Eurotours Busz Kft. 2004. augusztus 12.-én befejezi mûködését, mivel fizetésképtelenné vált és felszámolási eljárást kér maga ellen.
   Az európai utazási piacon uralkodó gazdasági dekonjuktúra hatása már Magyarországon is érzõdik az utóbbi két évben és ezáltal az utazások utáni haszon lényegesen lecsökkent, több esetben megszûnt. Cégcsoportunk csak utazási irodai tevékenységgel rendelkezett, így más tevékenységek hasznából nem tudta az itt keletkezõ veszteséget pótolni.
Az 1989 június 1.-i nyitás óta több mint félmillió embert utaztattunk el, döntõ többségük megelégedetten tért vissza utazásából. Szeretnénk mindenkinek megköszönni azt a bizalmat, amivel utazási irodánkat az utóbbi 15 évben megtisztelte.

Eurotours vezetõség

 

Olvasható a weboldalukon.

Jó Ember Creative Commons License 2004.08.13 0 0 124
És melyik iroda lesz a következő, hova ne menjünk most befizetni utószezonra??? Nézem a mai újságban a csődök listájának dátumait visszamenőleg: - 2000. szept. 4. - 2001. szept. 4. - 2002. augusztus 27. - 2002. szept. 6. - 2003. augusztus 18. - 2003. október 22. - és most megint augusztus, már 12-e. Az okra a magyarázatot alább megkaptuk. De ki áll vajon szarul még???
compot Creative Commons License 2004.08.13 0 0 123
Valami probléma mindig becsuszhat valahol. A kérdés csak, hogy kulturáltan rendezik e le vagy pottyantanak a fejedre.
Előzmény: Törölt nick (117)
freyya Creative Commons License 2004.08.13 0 0 122
Rendben, de akkor hogyan lehet elutazni, ha nem óhajtasz napokat autózni? A chartergépeket irodák bérlik, a fapados társaságok sem biztos, hogy nem csődölnek be. Nézted valaha a menetrendszerinti repjegyek árait? Azokkal duplájára nőne a nyaralás költsége. És azért a többségnek ez nem mindegy.
Előzmény: bende-goose (116)
yasha Creative Commons License 2004.08.13 0 0 121
Jah bocs, elfelejtettem, hogy ez most az ET-ról rosszat v. semmit topic. Ne forgasd ki a szavaimat. Azzal, hogy nekem 2 uton minimalis problemam volt csak, azzal nem azt mondtam, hogy hibatlanok, meg "hudeszuperjok". Mindenesetre en sajnalom, hogy becsodoltek, meg azokat is, akik most futnak a penzuk utan :(
Előzmény: Törölt nick (117)
Wormie Creative Commons License 2004.08.13 0 0 120

Mi eddig csak "majdnem" utaztunk az ET-szal, kétszer is. :-) IGaz, régebben volt...

Viszont van egy jó módszerünk. Utaztunk pl. Neckermannal, olasz apartman, egyedi utazás. Ilyenkor az apartman kulcsát egy helybéli utazási irodában lehet átvenni. Iroda neve megjegyez, weblap felkeres, legközelebb direktben ott foglaltuk le. 20-30%-kal olcsóbb!! És ugyanazt kapod.  Ez persze autós nyaralásoknál működik inkább, nem tudom, charterre hogyan / kinél lehet jó áron jegyet szerezni.

Goendoer Tapir Creative Commons License 2004.08.13 0 0 119

ez is érdekes: mért előre?

 

valszeg ugyanazért, amiért a zsömlét (és a sajtos stanglit) is előbb fizeted ki, aztán eszed meg :-))

Előzmény: Törölt nick (115)
kisgabo2 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 118
lassan Magyarországról nem lehet utazni, mert minden nyáron becsődől valaki, úgy tűnik érdemesebb meglopni az ügyfeleket, mint tisztességesen ( és hatékonyan ) dolgozni. Nem ártana a ET ügyvezetőit most azonnal előzetesbe vágni, ha  később  ( ezekre a szegény szerencsétlen ártatlanokra ) úgysem fognak semmit a nyakukba varrni, rohaggyanak 1-2 hónapot a cellában...
Előzmény: _Napster (112)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 117

Yasha! Azért,mert 1-2 lebonyolitásba nem csúszott hiba, még nem kell dicsérni az Eurotours-t. Az a baj, hogy ,akinek sikerült, az ugy látja: az ET egy nagyon jó utazási iroda volt!

Pedig egy utazási iroda akkor jó, ha SOHA, SEMMILYEN PROBLÉMA nincs vele!

Előzmény: yasha (114)
bende-goose Creative Commons License 2004.08.13 0 0 116
csak annyit tudok mondani, hogy megerdemli, aki irodaval utazik....
balfekeknek ez jar....
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 115

Arra mi már rég rájöttünk, hogy az utazási irodákkal utazni rosszabb, mintha nem utaznál: ugy legalább nem mérgelődsz, hogy megint zsákbamacskát vettél, ujra átvertek, hülyének néztek. Náluk a lényeg: csak fizesd be ( ez is érdekes: mért előre?Hm?) az utiköltséget, aztán majd meglátod,mit kapsz!

Igy hát mi már magánszervezésben utazunk, ami esetenként drágább ( vagy olcsóbb?), de csak magunkat okolhatjuk bármilyen malőrért.

Aki szegényebb, az is megtalálja a lehetőséget, ha ügyes, mert az internet kinyitotta a világot: bolond, aki nem él vele!

Ha mindenki igy magához pártolna, az irodák is kénytelenek lennének rendesebben dolgozni, abbahagyni az átverésen alapuló üzletvitelt. Na persze, akkor viszont kevesebben birnák! És ez baj?

Előzmény: tommy003 (101)
yasha Creative Commons License 2004.08.13 0 0 114
Hmm, kiket tartasz gyanusnak, es miert is? Sztem en azok kevesek koze tartozom, akinek viszonylag jo tapasztalatai voltak az ET-szal kapcsolatban. Az asprovaltai utunk hatarozottan jo szervezesu volt, a tavalyi Korfu szinten ET-szal mar annyira nem szuper, de az osszesitett tapasztalatokhoz kepest, meg az is istenes volt. Ezek utan mar tenyleg nem tudom melyik irodaban lehet bizni :( Y.
Ericeira Creative Commons License 2004.08.13 0 0 113

Gondolom, a 168 milliós biztosítási összegből nem tudják kártalanítani az összes póruljárt utast.

 

Tanulságos volna, ha valaki (érintett) bemenne a Cégbíróságra és megnézné az ET 2002 és 2003 évi beszámolóját (ha elő tudják vakarni).

 

Egyrészt abból sokminden látszik, másrészt érdekes lenne tudni, a könyvvizsgálójuk milyen záradékot adott. Ugyanis a könyvvizsgálat része a vállalkozás folytatásának elve érvényesülésének vizsgálata is (ami ugye 2004 évre vonatkozik - de csak a vizsgálat befejezéséig).

 

Ha hitelesítő záradék van és a bajok már előző évben is nyilvánvalóak voltak (esetleg hamis volt a beszámoló), akkor a könyvvizsgáló teljes vagyonával felel.

(És mellesleg neki is van kötelező felelősségbiztosítása.)

 

Ha viszont korlátozó, vagy elutasító a záradék, akkor mint a törvényességi felügyeletet ellátó Cégbíróság miért nem méltóztatott lépni valamit?

(Mert nem szokták észrevenni azt sem, hogy van-e könyvvizsgálói záradék, vagy nincs!)

(M)

_Napster Creative Commons License 2004.08.13 0 0 112
Igaz, én sohasem utaztam az Eurotours-sal, de egy tavalyi hozzászólásombam már megemlítettem, hogy ő lesz a következő. Így is történt. Remélem visszakapják az utasok a pénzüket különben. Különben szerintem az Eurotours több részre bontása is előjelnek számított. Eurotours Air, Busz stb. Ez csak arra volt jó, hogy nehezebben átlátható legyen a pénzügyi helyzetük. Csaló banda. Tapasztalataim alapján a Best Reisen, a TUI, a Neckermann, a Malév Airtours és a Tensi a legjobb utazási irodák. Megbízhatóak és tényleg minőségi szolgltatást nyújtanak. És a közhiedelemmel ellentétben nem is olyan sokkal drágábbak (leszámítva a TUI-t és eseteleg a Neckermannt). :) Remélem különben, hogy egy ideig nem fog becsődölni senki, igaz van még egy pár gyanús iroda.
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 111

No és 2002-ben is voltunk az ET-vel Görögországban. Utánunk mindig csődbe mennek az irodák. Teljesen véletlenül az ide korfui utunkat nem náluk foglaltam. Inkább egyénileg szerveztem. Mintha éreztem volna.

 

Még 34 óra, és indulunk.

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 110
waterfalls Creative Commons License 2004.08.13 0 0 109
Azért vagyok nyugtalan, mert az ET-nél befizettem a szállásomat Jesoloba, de miután felhítvak, gyorsan foglaltam máshol szállást Caorleba. Tehát az ET-nél van a pénzem :(
Előzmény: freyya (107)
szalapala Creative Commons License 2004.08.13 0 0 108

"Mert ugye miért pont főszezonban csődölnek be? Miért nem akkor, amikor alig van utasuk?"

 

Hogy miért, arra egyszer - asszem a kréta-topicban - már írtam egy magyarázatot.

Elég egyszerű.

Ha a cashflowt nézzük - a pénzek bevételezése és kiadása -, azt látjuk, hogy az előlegrendszerből következően mindig úgy 4-6 héttel előbb befolyik a pénz, mint ahogy azt az adott célra el kell költeni. Ezek az előlegek finanszírozzák a mindig aktuális számlákat.

Most már kevesebb a befizető, mert szeptember közepén-végén kevesebb az utas.

Viszont most a legnagyobb a kifizetendő számla, mert most a legtöbb az utas.

Ez ugyan tömör, de remélem, érthető.

Ergo: utazási iroda csődkockázata mindig alacsonyabb júniusban-július közepén, mert akkor még van bejövő cash a majdani utak előlegeiből. Augusztusban viszont fordul a kocka, több a fizetendő számla, mint a bejövő.

 

Előzmény: Törölt nick (104)
freyya Creative Commons License 2004.08.12 0 0 107

Jó nyaralást!

Ha holnap utazol, miért vagy nyugtalan? Akkor feltehetően hál'Istennek nem az ET-nál fizetted be.:))

Előzmény: waterfalls (106)
waterfalls Creative Commons License 2004.08.12 0 0 106

Köszi a választ, bár nem lettem nyugodtabb :(

 

Na megyek aludni, mert holnap indulunk NYARALNI :)

 

Sziasztok

Előzmény: freyya (105)
freyya Creative Commons License 2004.08.12 0 0 105
Nem kaptunk vissza semmit, mert akkor még csak valami fika összegre volt biztosítva az utazási iroda. A kint rekedt utasokat is a többi iroda hozta haza jótékony összefogással. Pont a Jorgos csődje után vezették be, hogy az utazási irodák kötelesek olyan összegű biztosítást kötni, ami elég az utasok hazahozatalára és kártalanítására.
Előzmény: waterfalls (103)
waterfalls Creative Commons License 2004.08.12 0 0 103

Szia,

 

Nem is kaptatok vissza semmit a befizetett pénzből ? Biztosítás sehol ?

Előzmény: freyya (99)
tommy003 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 101
Mi is most a héten hétfőn fizettük be a barátnőmmel a nyaralást, egy hét korfu paleo, repcsivel aug 17-21ig.
Otthagytunk 170e forintot.... :(((
Tiszta ideg vagyok, nem tudom mi lesz, de ez tök szemétség, hogy még a héten simán átvették a pénzeket....
A legdurvább hogy ezért dolgoztunk egész eddig ezen a nyáron!!!!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 100
Így van sajnos, megússzák. pedig, hát.... nincs az a kárpótlás, amit be lehet hajtani rajtuk több évre visszamenőleg! Ezzel együtt hulljon a férgese, csak az ügyfeleket sajnálom!  
Előzmény: waterfalls (96)
freyya Creative Commons License 2004.08.12 0 0 99

Kezd igencsak kockázatos vállalkozás lenni az irodával utazgatás. Mi anno megszívtuk a Jorgos-szal, 200e forintunk maradt náluk, Szantorinire mentünk volna, ha nem megy csődbe 2 héttel az elutazásunk előtt. Utána három éven keresztül mindig Korfun voltunk az Eurotours-szal. Mondjuk én tökéletesen meg voltam elégedve velük. Erre most ők is csődbe mentek. Szerencse, hogy ebben az évben Szantorinit pótoltuk inkább az Apollónnal.:)

Azt hiszem, ezután maradok inkább a saját szervezésű utaknál. Feltéve, hogy nem csődölnek be a fapados társaságok is. Mert a menetrendszerinti járatok ára azért elég húzós.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!