Keresés

Részletes keresés

Pitecus Creative Commons License 2010.09.30 0 0 231
Szép Napokat!

Segítségre lenne szükségem.
Ha valaki kiváltja most az egyéni vállalkozást (főállásban, mellékes nincs. és szolgáltatást végez, akkor az adót és a járulékokat hogyan kell számolni?
Mi az a szuperbruttósítás? Vonatkozi-e ide?

Mondjuk van 500 eFt havi bruttó áfás bevétele
Van 100 eFt áfás költsége
Van 150 eFt áfa mentes költsége

Kérném, valaki segítsen ennek tükrében az adókat számolni.
Sajnos a számokon keresztül tudom csak felfogni az adózási káoszt.
Tisztelttel
Pitecus
dr1juris Creative Commons License 2010.08.28 0 0 230
Ha az APEH valóban jogszerűtlenül járt el, és ebből az Ön cégét bizonyíthatóan kár érte (a nem vagyoni kár is kár, csak nehezebben lehet számszerűsíteni), akkor pert lehet indítani államigazgatási jogkörben okozott kár miatt az APEH ellen.
Előzmény: trikó (228)
sumo69 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 229

Sziasztok!

 

Kérdezném, hogy egy ilyen állásfoglalást, csak 2010-es változásoknak megfeleően

javitva. (Különös tekintettel az élettársi viszonyra.) Hol, kitöl tudnék beszerezni? 

 

http://kamara.dravanet.hu/csmkik/download.php?id=1724

link!
trikó Creative Commons License 2010.06.23 0 0 228
Kérdezném tisztelettel, hogy ha az APEH bátran feltesz boldog boldogtalant feketelistákra, akkor az APEH-ot hová lehet feltenni, mikor valótlan információt közöl egy cégről a honlapján?
Merthogy egy barátom miközben épp a nullás igazolását várja, értesítést kapott a hitelező bankjától, hogy az APEH végrehajtási listáján látták a cégét. Viszont ugyebár az APEH nem adna ki nullást, ha végrehajtásod van.

Nincs sem végrehajtás sem tartozás.

Ez most ilyenkor egy vállvonogatós bocsika az APEH részéről, vagy hitelrontás, gyakorlatilag szó szerint?
cornexis Creative Commons License 2010.06.02 0 0 227
na most mi lesz az új vezérkarban?

Vida Ildikó lehet az APEH elnöke az atv.hu értesülései szerint. A hírt nem erősítették meg, és nem is cáfolták szerdán a Nemzetgazdasági Minisztériumnál, azzal az indoklással, hogy a kinevezések előtt nem nyilatkoznak ilyen ügyekben.

Vida Ildikó az előző Orbán-kormány idején az APEH elnökhelyettese volt, Simicska Lajos 1999-es lemondása után pedig az adóhivatal elnöke 2002-ig.



http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=76311213&t=9109589
NevemTeve Creative Commons License 2010.05.19 0 0 226
A végső eredmény: minden nagyon szép, minden nagyon jó, befizettem azt a ~10eFt-t, amivel a derék munkáltatóm rosszul számolt. Nemcsak én jártam így, hanem az összes kollégám is; és mivel ilyen nem volt az elmúlt években, felteszem, hogy az évközbeni, visszamenőleges hatályú sávváltozás terhelte túl a bérszámfejtő és/vagy a számítógép agyát. Talán.
Előzmény: HPéter1978 (225)
HPéter1978 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 225
Nem teljesen értem a kérdést...

A munkáltató készítette az adóbevallást és azt szeretnéd ellenőrizni?
Ha letöltöd az Apeh.hu -ról az adóbevallás-kitöltő programot és beírod az adatokat (bruttó bér, adójóváírás jogosító hónapok, levont adóelőleg, esetleges kedvezmények, stb.) akkor az jól számítja ki a fizetendő éves adót.

A kérdésfeltevésből arra következtetek, hogy valamilyen irányú különbözet van a fizetendő adó és a levont adóelőleg között.
Ez sajnos még jól paraméterezett program esetén is előfordulhat, mivel az adóelőleg-levonási szabályok elég vaskalaposak...
Előzmény: NevemTeve (223)
NevemTeve Creative Commons License 2010.05.17 0 0 224
Nem egészen, csak évközben változott, de visszamenőleges hatállyal... valószínűleg ez terhelte túl a könyvelőprogram agyát. (Nem akarom senkinek rontani a jóhírét, ezért csak annyit mondok, hogy a Nexon Kft nexONBÉR programjáról van szó.)
Előzmény: NevemTeve (223)
NevemTeve Creative Commons License 2010.05.17 0 0 223
Javítsatok ki, ha igazam van, de igaz az, hogy 2009 közepén (júl 1) változtak az SZJA adósávok, emiatt esélyem sincs ellenőrizni, amit a munkáltató kiszámolt, ha nincs más kiinduló adatom, csak az éves bruttó összeg?
És vajon ezt az apróságot honnan kellett volna megtudnom, ha az Útmutató 55. oldalán lévő Adótábla nem említi?
PS: A különadóban is volt változás?
lkatka Creative Commons License 2010.05.16 0 0 222
köszönöm
Előzmény: HPéter1978 (221)
HPéter1978 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 221
Jól gondolom, hogy minden megkezdett hónap után jár egész hónapra az adójóváírás?

Igen.
Előzmény: lkatka (220)
lkatka Creative Commons License 2010.05.16 0 0 220
Sziasztok,

SZJA bevallás kitöltésében szeretném kérni a segítségeteket. 2009. okt. 14-ig kaptam GYED-et, okt. 15-től GYES-t. A nyomtatványkitöltő fél hónapot nem ismer az adójóváírás mértékegységeként. Jól gondolom, hogy minden megkezdett hónap után jár egész hónapra az adójóváírás?
Köszi.
Tatu379 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 219

Üdvözlet!

Tudja-e valaki, ha a 2009-es évben semmi más bevételem nem volt (magánszemélyként), csak amit Vaterán sikerült eladnom, akkor kell-e adóznom, ha igen, milyen összeg fölött? Ha nem kell adót befizetni, kell-e nullás bevallást készítenem? Legalább egy linket küldjön valaki, ahol ennek pontosan utána lehet nézni, mert én nem találtam.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 218
Igen értesít, engem behívtak hiánypótlásra, de ha gondolod menj be személyesen úgy oylan 15-20 nappal a feladás után.
Előzmény: Bomber23 (217)
Bomber23 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 217
Sziasztok!

Kitöltöttem és beküldtem a nyilatkozatot az egyszerűsített adóbevalláshoz (0953NY).

Szerintetek értesít az Apeh arról, ha valami nincs rendben vele (nem emlékszem, hogy aláírtam-e), mert ha nem szól, akkor lecsúszok a normál adóbevallásról is, és fizethetem a büntetést?

Előre is köszi!
gbakker Creative Commons License 2010.03.12 0 0 213
Köszönöm a választ. Azt még hozzátenném, hogy még így is sokkal rosszabbul jártam, mintha nem nyújtok be semmilyen kérelmet. Most 40000 helyett 50800 + késedelmi pótlék követelnek tőlem. Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne kérjen senki semmilyen kedvezményt, mert az nagyon sokba kerülhet. Aki szegény ne próbáljon szembeszállni az apeh-hal, ez a gazdagok kiváltsága. Azt persze őszintén remélem, hogy ez a tarthatatlan állapot előbb-utóbb megváltozik.
Előzmény: HPéter1978 (210)
Initram5 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 212
Méltányossági kérelem elbírálásáról szóló határozat ellen hogyan lehet (lehet -e?) fellebbezni?
HPéter1978 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 211
Az elévülési időn belül (most asszem 5 év) a bankszámlakivonatokat bekérhetik.
Ergo minden számlamozgásról értesülnek.
Szerintem a megszüntetett számla adatait is be kell adja a bank.
Előzmény: Met#45 (209)
HPéter1978 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 210
Kérdés: bírósági felülvizsgálati kérelem után lehet még saját hatáskörben visszavonni?

Ehhez már nem vagyok eléggé jogszabályismerő.

Szerintem azzal, hogy a hivatal beismerte a tévedését elérted azt, ami a helyzetből maximálisan ki lehet hozni.
Még esetleg egy halovány "bocsika" kicsikarható lenne, de nem hiszem, hogy megérné a belefeccölt energiát...
Előzmény: gbakker (202)
Met#45 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 209
Amikor az Apeh adatot kér be a bankjaimtól akkor mit kér be? Előzményeket is vagy csak a pillanatnyi állapotot?
Nem inkasszóznak, csak tájékoztattak.

Pénteken kaptam egy levelet, hogy bekérik az adatokat, 02.20 dátummal, de az egyik számlát már 2 héttel előtte megszüntettem. A másik megvan de nincs rajta pénz.

Van adó tartozásom, egy részét ( a tartozást, büntetést meg kamatot nem) 2 éve befizettem, azóta kussolnak, erre most jön ez a papír.
Bejelentett munkám nincs amiből tudnának vonni.
NevemTeve Creative Commons License 2010.03.01 0 0 208
http://apeh.hu/bevallasok/nyomtatvany

Itten kattints a "Bevallás száma' listboxra, és meglátod.
Előzmény: photomagus (206)
NevemTeve Creative Commons License 2010.03.01 0 0 207
Miféle 'DOC fájlok'?
Előzmény: photomagus (205)
photomagus Creative Commons License 2010.03.01 0 0 206
Milyen többi nyomtatvány van még? Mellékletek?
Előzmény: NevemTeve (204)
photomagus Creative Commons License 2010.03.01 0 0 205
Köszi, igen letöltöm, de nekem nem jelennek meg a mappában a doc. file-ok. Lehet valami mac-es probléma lehet, majd PC-n is megpróbálom...
Előzmény: NevemTeve (204)
NevemTeve Creative Commons License 2010.02.28 0 0 204
Előzmény: photomagus (203)
photomagus Creative Commons License 2010.02.28 0 0 203
Sziasztok,

nem tudja valaki véletlenül honnan lehet a 0853-as adóbevalláshoz szükséges nyomtatványt letölteni? az apeh honlapján rákerestem, de magát a nyomtatványt nem találom... Köszi!
gbakker Creative Commons License 2010.02.24 0 0 202
Fejlemény az ügyben. Miután megírtam a Apehnak, hogy nem fellebbeztem, ezt is fellebbezésnek vették és a másodfokú hatósághoz került az ügy. A másodfokú h. csípőből elutasította, tehát helybenhagyta az illetékfizetési kötelezettséget. Ezután telefonon beszéltem az ügyintézővel, és felajánlottam, hogy amennyiben saját hatáskörben visszavonják a határozatot, eltekintek a bírósági felülvizsgálattól. Az ügyintéző, nagyon magabiztosan közölte, hogy nyugodtan adjam be a felülvizsgálati kérelmet, ők nem vonják vissza a határozatot. Néhány nap gondolkodás után beadtam a bíróságnak címzett felülvizsgálati kérelmet. A mai nap kaptam az Apeh másodfokú hatóságától, hogy saját hatáskörben visszavonták a határozatot, tehát törlik az illetékfizetési kötelezettséget. Kérdés: bírósági felülvizsgálati kérelem után lehet még saját hatáskörben visszavonni? A felelősök milyen büntetésre számíthatnak (költői)?
Előzmény: HPéter1978 (188)
NevemTeve Creative Commons License 2010.02.24 0 0 201
A különbözet a végén fog előkerülni, amikor kiszámolod, hogy "kedvezményekkel csökkentett, ténylegesen fizetendő adó: X", "munkáltatató/kifizető által befizetett adóelőleg: Y", még fizetendő: X-Y, visszajár: Y-X
Előzmény: ágiszfvár (200)
ágiszfvár Creative Commons License 2010.02.23 0 0 200
Sziasztok!
Segítene nekem valaki?
A férjem adóbevallásával kínlódok, nem akar összejönni. Éves jövedelme után 107886 Ft adójóváírás járna (jogosultsági hónapok száma:12), a munkáltató 74367 ft-ot írt jóvá. A különbözetet melyik oszlopba kell írni?
Előre is köszönöm.
NevemTeve Creative Commons License 2010.02.22 0 0 199
Mindenféle varázslás nélkül kellene működjön. Egyetlen dolog jut az eszembe: ugye nem a rég elavult és nem támogatott Abev 2006-ot esőlteted? Mert hogy most az 'Abev java' az aktuális, fedőnéven 'Általános Nyomtatványkitöltő Porgram'.
Előzmény: MáTéVaGyOk (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!