Keresés

Részletes keresés

sacsabi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 4625

Bocs:

 

Így helyesebb: EXCELENTE !!!!

 

Mert még a végén kikapok, hogy már spanyolul sem tudok, pedig eddig sem tudtam.

 

Dobok pár képet gyorsan, mert sajnos még nem nagyon van időm hosszabb beszámolót írni, de annak is eljön az ideje. Mint áltatában mindenki, aki Dominikáról hazajön, én is "depresszióba" estem....

 

 

 

 

 

 

 

Még nem a legjobb minőségűek, mert még nincsenek "photoshoppolva", de talán lejön belőlük valami.

Előzmény: sacsabi (4624)
sacsabi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 4624

Küldj az email címemre egy elérhetőséget, és a többit megbeszéljük. 

 

De egyébként egy ottani kifejezés jó rá : EXCELLENCE !!!!!

 

Ezzel, azt hiszem mindent kifejeztem !!!!

Előzmény: Ildike1970.06 (4623)
Ildike1970.06 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 4623

Üdvözöllek!

 

Mi nyáron készülünk Dominikára, úgy néz ki mi is a Cayena Beach VIP hotelba megyünk. Tudnál nekünk egy kicsit részletesebben irni róla? Teljesen kezdők vagyunk, most megyünk először. Ha tusz esetleg képeket küldeni, az is nagyon jó lenne. Köszönettel: Ildikó

Előzmény: sacsabi (4601)
pharao399 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 4622

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni volt-e már valaki a Breathles Punta Cana Resortban,vélemény vagy tapasztalat. Előre is köszi a válaszokat

Light and Blue Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4621

Nagyon köszönöm ,ezt a mindenre kiterjedő választ :) Nagyon kedves :)

Előzmény: Dom_Guss (4611)
sosua Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4620

Kedves Laci es Edit!

 

Orulok dragaim hogy egyben hazaertetek, es annak kulon nagyon orulok, hogy semmi baj nem tortent a kocsiberlet ideje alatt.

Halas vagyok en is , hogy megismertelek benneteket, elmehettunk par programra, es lattatok nehany dolgot Dominika igazi arcabol is. Koszonom a fott tojasokat, az oseim puszilnak benneteket, es Miki is aktivan csovalja a farkat...

Minden jot nektek es remelem akkor osszel talalkozunk!

Az ero legyen veletek!

Udv:

      Jozsi

Előzmény: lityike (4609)
sacsabi Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4619

Húúú ! Ne is mondd ! 

Reggel sétáltam a hotel területén, úgy éreztem magam, mint egy celeb, mert ahogy elmentem az emberek mellett, ott suttogtak rólam, hogy itt a resort hülyéje....

A mai nap a dominikai újságok címlapon írtak eme eseményről....

 

Most sikerült aláírni Manuel-el, a vezető animátorral a szerződést a további együttműködésről, hogy engem fognak mutogatni a show műsorok közben...

 

Ma este International show lesz, állítólag már bejelentkezett a helyi BBC, hogy élőben közvetítse...  Úgy néz ki, hogy az Rtl Klub is átveszi az élő adást, mert leesett a Való világ nézettsége, és megneszelték, hogy ez világszezáció lesz...

 

Az asszony (mivel bizniszvumen), szedni fogja a jegyeket az all inklusive szállodában....

 

Itt tartunk most, de még mi lesz, nem tudom....

Előzmény: Dom_Guss (4612)
sünaladár Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4618

Szia !

 

Catarinán nem voltunk, így arról nem tudok mit írni sajnos. Santo Domingo jó volt de bármelyik szigetes kirándulás többet ad. A jeep szafarit ne hagyd ki kolosszális. Oszkár beszél angolul annyit, hogy mindent megértsetek amit kell, de fordítózik is, de állítom, hogy így az igazi. Hatalmas élmény egy picit tovább látni, mint a szállodasor. Oszkár pedig olyan mint egy egyszemélyes show műsor! Nem tolakodó,de figyelmes és lesi minden kívánságodat, figyel rád a piacon terelget, nem siettet. Egy szóval érzed, hogy tényleg érted van.

Én személy szerint nagyon élveztem azt, hogy vezethettem a kinti forgalomba, hatalmas élmény, sok szabály az nincs, de pont ettől jó. Klassz volt, hogy nem siettetett, nem nézegette az órát, megnézhettünk mindent, még a mai napig is emlegetjük.

 

Ha érdekel írj az e-mail címemre és küldök pár képet.

Üdv:Miki

Előzmény: Tengerisün (4607)
sünaladár Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4617

Üdv Gustavo !

 

Ezt csak magadnak köszönheted :) !

Én csak az igazat írom és azt szeretném, hogy aki kimegy ugyanúgy tökéletesen érezze magát a kirándulásokon mint mi!

Mindenképpen visszatérünk és keresünk.

 

Üdv Lilla és Miki

Előzmény: Dom_Guss (4613)
egnisss Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4616

Sziasztok,

 

Mi március végén - április elején utaznánk Dominikára. A Tui-nál foglalnánk, aki volt már velük tudna szállodát javasolni közép ár-kategóriában? 

Punta Cana-ról Playa Blanca mennyire van közel? Az Indián tavakhoz be lehet menni nem szervezett túra keretében is?

 

köszi előre is!

lityike Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4615

Szia Csaba!

Köszi az infót,hogy a kis Miklós lebabázott,szegényke akkor az utolsó napjaiban sok megpróbáltatáson ment keresztül.Várom a gyerekek fotóit Nektek pedig további kellemes nyaralást kívánok!

Üdv:Edit és Laci

Dom_Guss Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4614

Ezuton ertesitek mindenkit hogy megkezdtuk az elso teljesen sajat 7, 9 es 10 napos udulesi csomag ertekesiteset. Ez egy lenyegesen masfajta nyaralas ahol igazabol a kirandulasok es a pihenes egy helyen van. Az udulesi csomag osszeallitasanal tobb szempontot vettem figyelembe ami ugy gondolom hogy mindenkinek az igenyeit ki tudja elegiteni.

 

7 napos udules: 

 

3 nap Saona sziget 1 nap Santo Domingo 3 nap Samana

 

9 napos udules:

 

4 nap Saona sziget 1 nap Santo Domingo 4 nap Samana

 

10 napos udules:

 

4 nap Saona sziget  2 nap Santo Domingo 4 nap Samana

 

A csomagok all inclusivek tartalmazzak az osszes transzfert, hajoutat, ellatast, etkezest , hotelt, kirandulasokat.

 

7 nap 890USD per fo

9 nap 990USD per fo

10 nap 1100USD per fo

 

Erkezes lehetseges barmely nap, foglaltsag fuggvenyeben.

 

Informacio: info@seemore.do

Tel: +1-809-864-5862

 

Gustavo

Dom_Guss Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4613

Kedves Miklos,

 

 

Szeretnem megkoszonni a segitsegedet a forumon, ill. az egyutt eltoltott idot Punta Canan. Remelem talalkozunk meg!

Előzmény: sünaladár (4605)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4612

Azt nem irtad a forumon hagy milyen sikeres lettel a hotelban? Egy szal alsonadragban tancoltal 200 ember elott....ennyire meleg volt...gondolom ma mindenki elore koszon neked...hahaha

Előzmény: sacsabi (4610)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4611

Szia Light and Blue

 

 

Az idojaras elegge osszetett dolog itt a Karib tersegben de megprobalom egy kicsit erthetoen leirni.

 

 

 

A vilag leginstabilabb tersegei koze tartozik a Karib terseg, ami azt jelenti hogy eleg nehez a statisztikak szerint eligazodni viszont vannak dolgok, adatok es jelensegek amiket 17-18 ev alatt sikerult kitapasztalni.

 

Az elso es legfontosabb az az hogy mikroklimak vannak, azaz az orszagos csapadekatlag egy dolog, az eszaki egy masik, a keleti egy masik a deli egy masik a hegyvideki egy masik.

 

Peldaul a samanai eves atlag csapadek 11-13 ezer mm, a Parque Nacional de Jaragua mar csak 1800, Punta Cana 2800-3500mm.  A csapadekos idoben sem a csapadek ideje novekszik hanem annak a mennyisege azaz az intenzitasa. Nem szabad annak bedolni hogy esos evszak meg szaraz evszak, ez eleve abszurd hiszen csapadek esik minden nap dominikan, ebbo a legtobb a Haitises Parkban es Samanan, Jarabacoa, Constanza, Puerto Plata San Jose de Ocoa szinten az elen jar, olyan eso ami 4-5 napig tart es befolyasolna a nyaralast olyan nics, meg a nyari idoszakban sincs. Juniusban sok csapadek esik de nem Punta Canan hanem orszagosan , kulonbozo helyeken. Az eso a reggeli es az esti orakban gyakori amikor huvosebb van.

 

Remelem hogy hasznos volt az informacio. 

Előzmény: Light and Blue (4588)
sacsabi Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4610

Szia lityike ! Annyit tudnod kell, hogy Miklós megellett, és lett 3 szép kiskutyája. Majd átküldüm a képet róluk. Mi még itt vagyunk Bavaron, és itt jó az idő, nem úgy mint otthon. De sajnos már nekünk is csak napjaink vannak vissza...

 

Jól hangzik mi ? Miklós megellett....

Mi lityikével és Lacival együtt voltunk Józsi Punta Rusiás kirándulásán, és mindketten tudjuk, hogy Miklós szuka kutya.

Előzmény: lityike (4609)
lityike Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4609

Kedves Józsi!

Tegnap hazaértünk,de nagyon szar itthon,hideg van és nincsenek pálmafák.Örülünk,hogy megismertünk,szép és jó volt minden.Anyukádékat csókoltatom,jó fej az öreg lány.Miklóst külön öleld meg a nevembe,majd szervezek neki gyűjtést egy bolha nyakörvre!..:D Remélem ősszel sikerül megint eljutnunk erre az "ocsmány" szigetre és majd összefutunk .Addig is a főtt tojás kísérjen utadon!..:D

PUSZI:Laci és Edit

lityike Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4608

Kedves Mindenki!

Tegnap jöttünk haza Dominikáról,sajnos!2 csodálatos hetet töltöttünk kint.Cabareten a Viva Whindam Tangerinben voltunk ez egy csodaszép szálloda ,családias hangulatú épületekkel ,meseszép környezettel ,finom ételek és tisztaság mindenhol.Voltunk a Józsival a Paradise szigeten és a Dudunál.Első héten robogót béreltünk és bejártuk a környéket.Olyan helyekre mentünk ahol túrista igazán ritkán merészkedik.Belenéztünk a valós életükbe és rengeteg dolgot tapasztaltunk.A közlekedés náluk valóban egy káosz,táblák nincsenek sehol,mindenki arra megy és akkor amikor akar.Irányjelzőt nem ismerik a rendszám nem kötelező annyian ülnek az autóba és a motoron ahányan elférnek.Az utak állapota katasztrófa,tanúi voltunk éppen amikor egy villanyoszlop az utra dőlt,fogták félre húzták és ment mindenki a dolgára.Vásárolni csak olyan településeken érdemes amelyiknek nincs tengerparti része és nincsenek túristák.Ott az árakat a helyiekhez igazítják a legtöbb helyen ki is van írva mi mennyibe kerül és jelentősen olcsóbban kaptunk meg mindent.Nem kellett az időnket alkudozással tölteni.A cigaretta annyiba kerül,mint itthon az alkohol szerintem nem olcsó,a szivart pedig horror áron kínálják.Mi harmadára alkudtuk le a szivart és elég jó áron kaptuk.Olyan helyeken jártunk ahol rajtunk kívül fehér ember nem volt a környéken sem.Félni nem kell tőlük,barátkoznak,kedvesek ....persze a pénzt szeretnék kivarázsolni a zsebünkből,de ahol nem vásároltunk semmit nem voltak erőszakosak.A Józsival először a nagy Duduhoz mentünk és egy csodaszép partszakaszra,finom halat ettünk,úszkáltunk,ide később visszamentünk amikor béreltünk 3 napra autót.A második kirándulás Punta Rusia volt és a Paradise sziget ami gyönyörű.Velünk jött a Józsi kis kutyája a Miklós nagyon cuki pici csivava és egyébként kislány.Mi dollárt vittünk amit érdemes pezóra váltani,mert ha dollárral fizetsz kevesebbe váltja át,mint a pénzváltóban.Megkóstoltuk  a helyi ételeket  is amiket igen csak bizarr kis bungallókban kínálnak,finomak és nem volt tőlük semmi bajunk.A szállodába is mindent megkóstoltunk ,szerencsére nem lett semmi bajunk.Párom egyszer arcüreg gyulladást kapott a huzattól,hááát a gyógyszert horror áron kaptuk meg.Autóval lementünk a Samanai félszigetre ami sokkal tisztább,mint meseszép.Samana városából hajóra szálltunk és elmentünk bálnákat nézegetni.Valami gyönyörű és félelmetes látvány is volt ahogy azok az óriási állatok a hajótól néhány méterre úszkátka és urgáltak ki a vízből.Ezután kivittek bennünket a Bacardi szigetre ahol 2-3 órát töltöttünk,fürödtünk és megkóstoltuk a langusztát.Utolsó előtti nap elmentünk Santiagóba ,ami elég nagy város ,rettenetes közlekedéssel az utakon az aknafedők itt-ott hiányoznak.Megnéztünk egy dombra épült fehér épületet amiben az ország alapító emberek szobrai állnak.Vele szemben pedig egy vagány cawboy étterem van ahol beöltözött pincérek szolgálnak ki és az épület is nagyon  szép.Vissza fele a hegyeken át jöttünk,még borzasztóbb utakon,de csodaszép helyeken.Itt-ott leszakadt az út,vagy elmosta az aszfaltot az eső,itt is megálltunk egy árusnál és ettünk nagyon kicsi banánt,de isteni finom ,édes gumós nagy burgonyából is kértünk ami meg volt sütve és malac husit is ettünk.Az állattartás elég érdekes és elszomorító náluk,csonttá soványodott kutyák és tehenek mindenhol.Elég nagy a kosz mindenhol ami kiábrándító,mert egy csodaszép ország .Ennek ellenére azt tervezzük,hogy ősszel visszamegyünk 2 hétre az északi részre és 2 hétre pedig a déli partra.Okosodtunk sokat mit -hol érdemes és szerintem ezt a négy hetet majdnem ki tudjuk majd annyiból hozni,mint amibe ez a két hét kerül.Ha valakinek bármivel kapcsolatba kérdése van,szívese válaszolok,mert szerintem sokat tudok segíteni olyan dolgokban amiről itt nem lehet olvasni és fontos tényező lehet. 

Tengerisün Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4607

Szia Miki!

 

Köszi a hasznos infókat! A Saona island-re szerintem mindenképp elmegyünk. Mi is inkább a Samana felé hajlunk, m a delfinekre, de majd meglátjuk. Ez a jeep safari jól hangzik. Voltunk hasonlón Thaiföldön és tényleg nagyon jó volt kicsit betekinteni a helyiek életébe és ott a piacon olyan isteni halat ettünk, amit sehol máshol. Ez az Oszkár beszél angolul?

A Catarina szigetes kirándulásról tudsz valamit?

Néztem videókat Santo Domingo-ról, de nem láttam túl különlegesnek. Érdemes oda elmenni?

 

 

Előzmény: sünaladár (4602)
sosua Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4606

Kedves Forumozok!

 

Azok kedveert akik nem tudjak vagy nincs idejuk visszanezni a forumot azoknak a kovetkezo hasznos informaciokat tudjuk nyujtani. 

Kirandulasok magyar nyelven itt:

 

Punta Cana, Bavaro, Bayahibe, St. Domingo Gustavo-val. 

www.seemore.do/hun 

 

Transzfer rendeles (repuloteri irodaval rendelkezunk)+turistakartya

www.puntacanatransfer.hu

 

 

Eskuvok  Saona szigeten:

www.seemore.do/hun

 

 

Emailek: info@seemore.do    vagy     gustavoheiner@gmail.com

Tel: +1809-864-5862   +1849-259-8289    +1829-860-0309 

 

Puerto Plata, Sosua, Cabarete, Rio San Juan Jozsival.

 

www.lovedominica.net

 

Transzfer, szallas,vendeghaz, repjegyek es fakultativ kirandulasok.

 

Email: planner.dr@gmail.com

Tel: +1 829-262-4253

 

Magyarorszagi  partnereink a kovetkezok:

 

- Araamu Travel Budapest

- Amazon Travel Budapest

- Marathon Travel Pilisvorosvar

 

 Csak kiscsoportos VIP kirandulasok, ezert kerjuk, hogy mindenki idoben jelentkezzen.

 

 Kerunk szepen mindenkit, ha nincs valasz 24 oran belul akkor az emailt megegyszer atkuldeni!

 

Koszonjuk!

 

Gustavo & Jozsi

 

sünaladár Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4605

Szia Laci !

 

Nagy örömmel olvastuk a hozzászólásodat és azt, hogy ilyen jó szívvel emlékeztél rólunk. Ez viszont is kölcsönös!

Írtam neked rögtön, az adatlapon található e-mail címedre. Nézd meg légyszi, ha nem ment át küldj egy e-mailt a sajátomra és írok. Címem kanyamiklos@freemail.hu.

 

Köszönöm:Miki

Előzmény: ,h.laci. (4603)
Dominikai-Koztarsosag.com Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4604

Sziasztok

 

Ajanlom figyelmetekbe sajat tulajdonu apartmanjainkat Punta Canan. Zart , orzott 2 halos , legkondis, uszomedences lakasok. Teljesen felszerelt konyhaval. Sajat autoval, soforrel. Igeny szerint ellatassal is. 4 fo reszere 10 ejszaka 150.000 Forint ( max 6 fo ). Repulojegyben is tudunk segiteni akar mar 120.000 Forinttol / fo ( oda-vissza ). Udv :Ambrus

,h.laci. Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4603

Szia Miki!

Olvasd el a 4572-es hozzászólást!

(persze csak, ha akarod)

Előzmény: sünaladár (4602)
sünaladár Creative Commons License 2015.02.21 0 0 4602

Üdv Tengerisün!

 

Olvasom, hogy hezitálsz. Mi most jöttünk haza, bő három hete, mindhárom kirándulást kipróbáltuk. Csodás volt mindegyik.

A Saomai úgy nézett ki, hogy reggel busz a kikötőig, onnan úgynevezett gyors hajó ami elvitt a sziget egy lakatlan részére, ott lehetett fürödni, heverészni, búvárkodni, vagy amit akartál. Nálunk külön jó volt, hogy elsőként értünk oda és teljesen lakatlan sziget érzés volt.Nagyon szép volt a sziget, tenger, minden. Visszafelé megálltunk kajálni itt lehetett homárt kérni az ebédhez, mi kértünk a párom ette meg, mert én nem szeretem,de nagyon dícsérte mindenki(és jól is nézett ki) mellette volt svédasztalos ebéd is az is bőséges és finom volt. Visszafelé mentünk tengeri csillagozni, teknősfarmot nézni.Az egész program alatt etettek, itattak bennünket végig. Csodás volt, fantasztikus.

A delfinezés is jó volt egyedi, de fel sem ér a Samanai kirándulás közelébe.

Samana:

Reggel összeszedtek bennünket és irány a repülőtér egy kisrepülővel mentünk a szigetre, útközben még bálnát is láttunk. A repülő téren várt minket egy sofőr a saját házuknál megettük a reggelit, majd elvitt minket egy helyre, ahol szivart készítettek és kaptunk gumicsizmát,sisakot a lovagláshoz. Egy picit szkeptikusan álltam a lovastúrához, mert azt gondoltam, hogy na visznek egy kört és kész, de nem ez történt.Keresztül a kőkemény dzsungelen úgy, hogy a lovaket egy-egy hajtó hajtotta hegyre le, legyre fel, így jutottunk el egy hatalmas vízesésig, ahol megpihentünk és lehetett fürdeni. Hihetetlen érzés volt!

Ezután lóval vissza majd kisbusz, kikötő és hajóval a Bacardi(remélem jól írtam) sziget. Mese volt hófehér homok, zene, pálmafa égszínkék kristálytiszta tenger egy mese. Utána hajó, majd repülő vissza. Nekünk szerencsénk volt, mert kiscsoportos vip kirándulásokat kértünk és mindenhol nagyon jó fej Magyarokkal csináltuk végig.

A jeep szafari.

Egyszerűen nem lehet kihagyni Gusztávotól sofőrnek OSZKÁRT kell kérni egy kb 30 éves helyi srác . Be fogtok neki sírni a röhögéstől. Bennünket elvitt mindenhová a legszegényebb piacoktól és városrészektől a leggazdagabbakik és így egy picit több képet kaptunk az igazi Dominikáról. Ha akarsz te vezeted a terepjárót(mi így tettünk), ha nem vezet a sofőr mindenképpen hatalmas élmény. Voltunk a cukornád öltetvényeken a munkások között(vigyetek apró cukrot a telep gyerekei hálásak lesznek) piacokon, nagyon sokat bolyongtunk. A nap végén fürödtünk és gó vissza a szállodába. Oszkár fantasztikus volt kedves, laza fényképezett bennünket, volt ideje mindenre haláli srác.

Amennyiben teheted próbálj valami kombi csomagot kérni Gusztávotól, hátha olcsóbb.

Gusztávó:

Mi az összes kirándulást nála foglaltuk és mindíg azt kaptuk amit fizettünk nagyon korrekt volt. Ha legközelebb megyünk megint Nála foglalunk.

Már csak azért is megéri, mert így legalább magyarokkal voltunk együtt, akik fantasztikus emberek voltak.

 

Remélem tudtam valamit segíteni.

Ha kérdés van írj nyugodtan, ha tudok válaszolok.

Üdv:Miki

Előzmény: Tengerisün (4600)
sacsabi Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4601

Na én mint "független szakértő" és "tudományos munkatárs" jelentkezem. Éppen a Gustavo által ajánlott CAYENA BEACH V.I.P. részlegén, a medence partján írom e hsz.-em. 

 

Azt hiszem tudok hozzászólni Thaiföld-höz (mivel 5-ször voltam már, aThaiföld hátizsákkal című topic-tanuskodik róla); és  Dominikához is,  mert másodszor vagyok itt.

 

Szóval túléltük az Air France sztrájkját, és közel 1.5 hete itt "szenvedünk" Dominikán.

Kezdtünk Józsinál 6 napot. A hotelben este 7-től, reggel 8-ig voltunk, mivel folyamatosan túráztunk. Kezdtük a reggeli kávé elfogyasztásával a helyi dominikai kis kocsmákban, és mentünk az aznapi programunkra. Szebbnél szebb, szinte érintetlen partokon jártunk, bálnákat lestünk a borjaikkal az óceánban kb. 30 méterről, lovagoltunk a dzsungelben, 8-10 méterről ugráltunk a vízbe az El dudu-nál (csak azért hogy adrenalin is meglegyen). Na ha itt ne ismered meg a dominikai igazi életet, akkor soha.

 

Tegnap Józsi átadott minket Gustavónak a Samana félszigeten, és mától itt vagyunk bavaron. Itt is holnaptól megyünk vele túrázni még olyanokra is, amin tavaly voltunk, mert annyira tetszett. Saona, outback safari, dolphin explorer, és hétfőn karibi est a korall városban. 

 

És magasról letojom, hogy ki gondolja azt, hogy fényezem őket, csak az általam tapasztalt dolgokat írom le. 

 

Itt csak arról van szó, hogy meg akarod-e keresni a lehetőségeket vagy sem.

Én  általában már 2-3 hónappal az utazás előtt megkeresem a helyi irodákat, embereket, és előre leszervezek mindent.

 

 

 

Én nagyon jól éreztem magam Thaiföldön is, de a karibi hangulatot, és a dominikai emberek bohóságát nagyon megkedveltem. Úgyhogy már most úgy gondolom, hogy jövőre is ide jövünk vissza. Feltéve ha lesz olcsó repjegy, mert azon múlik minden (mármint a nyaralás költségének a nagyságrendje).

Tengerisün Creative Commons License 2015.02.20 0 1 4600

Sziasztok!

 

Őszintén megmondom elbizonytalanodtam a kirándulásokkal kapcsolatban. Nézegettem a seemore oldalán és látom, hogy Saona island túrából több is van.  A samanai ugyanez. Ti melyiket ajánljátok? Melyik indul általában? A Blaya Blanca-s és a Catarina szigetes kirándulásról nem  rémlik, hogy írtatok volna itt. Azok nem olyan érdekesek? A képeken nagyon szép. A Jeep szafarinál kapunk sofőrt vagy mi vezetünk?  Ha mondjuk választani kéne a delfinezés és a Samanai kirándulás között, akkor melyiket ajánljátok. Delfint már simogattam így ez az élmény már félig megvolt. A tengergyümölcsei,amit lehet külön rendelni a kiránduláshoz, mit takarnak pontosan?

Próbálom összegezni melyik kirándulásra kéne menni. Az összesre elmennék, de azt nem lehet. Előre is köszönöm a válaszokat!

Gabci88 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4599

Sziasztok!

 

Március 19.-én indulunk Punta Canara. Érdemes a túrista kártyát neten intézni, vagy egyszerűbb helyben, érkezéskor? Amiatt merült fel, mert jó lenne ha minden flottul menne az utazáskor és egy gonddal kevesebb lenne, de ha érkezéskor is könynen megoldható, akkor nem vesződök vele online.

http://www.dominicanembassy.org.uk/  ezt az oldalt találtam a vásárláshoz, gondolom ez az.

 

Köszi a válaszokat előre is.

Tengerisün Creative Commons License 2015.02.18 0 0 4598

Köszönöm a válaszokat! Akkor majd sok kirándulásra megyünk! :D

Még annyi, hogy a hotelekben általában lehet kókuszdiót inni?

mince1 Creative Commons License 2015.02.18 0 1 4597

Kedves Sousa!

 

Nem olvastad el rendesen a bejegyzésemet!

Én Punta Cana-ról beszéltem végig.

Ugyanazt írtad le te is, mint amit én próbáltam kifejteni.

 

Punta Cana-n el vagy zárva a külvilágtól, egy steril környezetben vagy. Az igazi Dominika valahol máshol van. Például az északi parton, ahogy írod.

Előzmény: sosua (4596)
sosua Creative Commons License 2015.02.18 0 1 4596

Kedves mince1!

 

Ne haragudj, de egyaltalan nincs igazad azzal a kijelenteseddel kapcsolatban, hogy az igazi Dominikabol semmit nem latsz...

Dominika nem csak Punta Cana-bol all... mint ahogy Magyarorszag sem csak a Balatonbol. Ha a Punta Cana, Bavaro reszre mesz, akkor valoban igy van ahogy irtad, viszont nagyon sok szep hely van ezen kivul is a szigeten. Javaslom hogy keress vissza a forumon, olyan vendegek beirasait akik az eszaki parton voltak, es velem kirandultak.... ok valoban az igazi dominikai feelinget kaptak a nyaralasuk alatt... tegnap este pl. osszeszedtem a turistaimat es utcan kajaltunk, igazi dominikai eteleket ettunk, utana pedig elvittem oket egy olyan kis szorakozo helyre sorozgetni es beszelgetni ahova a helyiek jarnak...

Ha lablogatos, pihenos, szallodaban toltos nyaralasra vagysz akkor Punta Cana, Bavaro.... ha viszont kivancsi vagy az igazi dominikai hangulatra es egy eletre szolo elmenyt szeretnel, akkor az eszaki part... (Y)

Udv:

      Jozsi

Előzmény: mince1 (4595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!