Keresés

Részletes keresés

Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6795
Én is egyet értek veled.Pont egy friss példa.Holnap jönnek unoka húgomék Pécsről...kérdem tőlük mit főzzek?Nyuszi is lehet?ÁÁÁ hogy tudom levágni? Ők meg nem eszik mert aranyos!nesze neked bio kaja!!!!!

Pici fiam végignézte a nyúlvágást!Azt mondja :Anya szegény Toppancs:Erre én elmondtam neki,hogy a pipit is le kell vágni meg a nyuszit is ahhoz,hogy meg tudjuk enni.Amikor a tányérján volt a nyuszi,felvilágosította Apát,hogy anya azért vágta le Toppancsot,mert meg kell enni.Remélem nem lesz belőle nyim-nyám városi......

Az eső nálunk is esik reggel óta,nagykabátban mentem etetni.Sajna egy szilvafánk már bánta a szelet és kitört.Anyóséktól pedig egy nyárfát döntött a szél a kerítésünkre....és még nincs is reggel.Sajna a cseresznye is a földön végezte és a kajszit is leverte a szél.....Mi jöhet még????
Előzmény: kavarnyik (6789)
kavarnyik Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6794
Chris!
Ez a történet sokkal régebben kezdődött (Tecsó elötti időszámításkor).
A városba költözés (iparosodáskor)az emberek nem azt ették amit megszoktak otthon ,hanem amit boltban ,hentesnél éppen kapni lehetett.Aztán egy idő után megszokták, és a gyermekük már nem is ismeri a régi ételeket pl.kakashere pörkölt,tyúkhúsleves(nem csirke)metélttel nem olcsó tésztával.
A Tecsó,és bandája a Madaras ,a Korra csak rátett egy lapáttal.
Mindenkinek jó ez, csak a TERMELŐKNEK,és az ÁLLATTENYÉSZTŐKNEK NEM!
A gazdasági érdekcsoportoknak ez az ország egy PARADICSOM!!
Te miért nem kapsz öt év adókedvezményt? Te, a feleséged , a családod egy életen át adót fizet,áfát, tb-t .Majd ők,(az internacionalista cég) amikor lejár a kedvezmény,cégnevet váltanak,vagy eladják az ingatlanjukat ,és mennek tovább .
No ennyi röviden , lehet még többet írni, de mindenki ismeri ezeket a dolgokat ,hiszen nap mint nap észrevesszük, érezzük.Köszönöm az egyetértésedet,örülök,hogy más is egészségesen látja a Magyarországi viszonyokat.
Más:
Esik az eső,de megyek nyulat etetni,ők meghálálják a törődést, ellentétben az ország vezetőivel.......
Üdvözlettel:Feri
Előzmény: Texas Chris (6791)
kavarnyik Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6793
Szervusz!
Pest megye Ráckevei járás: szintén nagyon esik.
Ha ez így megy sokáig a nyulak kopoltyút fognak növeszteni ,viszont nem kell locsolni a földeken. Csak sokáig ne essen (több napig) nem kell árvíz,se belvíz.
Üdv: Feri
Előzmény: 9934 (6790)
Texas Chris Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6792
Nálunk délelőtt óta szakad az eső( Zala sötét bugyra).
Előzmény: 9934 (6790)
Texas Chris Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6791
Ezekkel maximálisan egyet értek Én is, ugyan ezeket és hasonló kérdéseket tettem fel én is. Mégis úgy néztek rám mint egy kannibálra, tömeggyilkosra. Sokszor kifejtettem a véleményemet sok Tecsó gazdaságos, instant, sznob finnyás emberekről, most már nem mennék bele, de ha nekik jó a kínai, mérgezett portéka akkor egyék.
Előzmény: kavarnyik (6789)
9934 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6790
sziasztok!itt szakad az eső már vagy 15 perce folyamatosan(palotás)
kavarnyik Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6789
Szervusz Chris!
Az előitélettel kapcsolatban: több "ismerőst" kérdeztem enne-e nyúlhúst?
A válasz többnyire: nem!
-Miért? Mert olyan kis szőrös állatkák.
-Csirkét szoktál enni?
-Igen.
-Pedig húsvétkor vettél a gyereknek,naposcsibét akkor nem a rántott csirkét láttad?!
-Ugye milyen aranyos a rózsaszín malacka?
-Aha.
-Na húsvétkor belőle eszed a sonkát.
-Hmm...
Hát kb. ez az előítélet.
Pontosan nem tudják megindokolni ezt a dolgot. Gondolom attól alakult ki ez a helyzet,
ahogy városiasodás végbement (évtizedek alatt).
A henteseknél mi a kínálat?
Marha,sertés,csirke,pulyka,esetleg bárány.(Természetesen van ahol árulnak birkahúst,de nem jellemző.)
Kecske,lóhús?
Amikor ezt hallják úgy néznek rám, mintha én öltem volna meg Petőfit!
Pedig valamikor ezek mindennapi ételek voltak. (Piacokon még lehet kapni lókolbászt , lópárizsit.)
Most,hogy nyulat tartunk az ismerősök kérdik : megéri az a sok munka?
És amikor mondom,hogy nem ebből fogok meggazdagodni ,akkor furcsán néznek...
majd kérnek egy nyulat (talán sajnálatból) miután megették,és kérdik mikor vágunk legközelebb?! (volt ilyen eset is.)
Az emberekkel meg kell ismertetni (feleleveníteni) a régi dolgokat .
Rövid történet a nyúlhús és az előítéletről.Persze ez embereken múló.
Üdvözlettel:Feri
Előzmény: Texas Chris (6786)
stangli2 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6788
Mindenképp! Az emberek keresik az olcsó és jó minősségű húst. Megkérdezed az ismerősöket, szomszédokat, a többi jön majd magától.
Előzmény: vincze77 (6779)
stangli2 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6787
Én szabadtartok, de nálam alá van betonozva az egész. Fele zárt, fele nyitott, valamikor disznóól lehetett. Nekem nagyon bevált ez a tartásmód, mert sokkal kevesebb meló van vele, mint a ketreces tartásnál.
Előzmény: kerzi (6771)
Texas Chris Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6786
Elég finnyásak az emberek, sokan meg nem ennék a nyulat, előítéletből. Nekem van jó kis vevőköröm, akik megveszik pucolva. Érdeklődj az ismerőseid között, hogy kik szeretik és vásárolnának ha van, piackutatás, mérd fel az igényeket. Különben ha van pár vevőd akkor ők hoznak másokat is.
Előzmény: vincze77 (6779)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6785
Január végén születtek!
Előzmény: karibaba (6783)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6784

Nekem eddig a három anya szaporulata egyformán növöget (8 hetesen mértem) csak 10-15 deka eltérés van köztük. Pedig volt benne 4 kilós anya is, meg közel 6 kilós is. Pedig szemre a rex utódai kissebbnek néznek ki, de mérésnél jött a meglepi. Aztán lehet hogy azóta belassítottak. Majd 12 hetesen megint mérem őket. Csak a kíváncsiság miatt.

És szemesből csak árpát kapnak mellé kenyeret ha van és rengeteg füvet. Így próbálom még olcsóbbá tenni az egészet. Reggelente vágok egy zsák füvet és abból adok nekik jócskán reggel és este is. Vissza is esett felére az abrakfogyasztás mióta van fű bőven. Azután ha egy-egy etetésnél nem jut fű csak széna (abból kevesebbet adok) , akkor abrakot is többet esznek.

karibaba Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6783
Mennyi idősek voltak ezek a 2,75-ösök?
Előzmény: Purcsimanó (6782)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6782
Én élve mértem le egyet vágás előtt ő 2,75 volt.Már kezdett kicsit zsírt növeszteni.A többi hét is ehhez hasonló súlyban lehetett.Most van egy anya nyuszim ami selejtezésre fog jutni,szerintem ő kb 4,5 kiló de tuti,hogy a fele zsír!!:)))Szerintem nem nőnének meg nagyobbra mint az anya nyúl....most majd kiderül,mert tudod Pötyi marad a tenyésztésben,belőle nem lesz tepsifüles.Őt szeptember körül szeretném pároztatni akkor megmérem milyen súlyban is lesz......
Előzmény: karibaba (6781)
karibaba Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6781
Te nem mérted le a tepsifüleseket? Kiváncsi lennék mit hoz a kosorrú bakod...
Előzmény: Purcsimanó (6777)
karibaba Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6780

Nem dicsekvésképp írtam, bár igaz, hogy a háztáji komoly állatnak tűnt az enyémekhez képest.....kicsit sajnálom, hogy szőröstül nem mértem le, de igazad lehet azzal a 3,5-tel.....hozzáteszem nagyobbnak gondoltam....viszont akkor -ahogy írtad- pucolva többet mutatott volna a mérleg. (mondjuk némi zsír is volt rajta, de csak pár deka)

 

Na majd ősszel meglátjuk, mi lesz a kosorrúakból....

Előzmény: tooommm0013 (6774)
vincze77 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6779
Ok! Értem csak abba az esetbe érdekel a dolog ha nem tudnám amúgy eladni őket! Mi a tapasztalat,van a nyúlhúsra igény,ki lehet alakítani ilyen vevőkört???
Előzmény: Texas Chris (6761)
vincze77 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6778
ok! Megoldjuk! :)
Amúgy van valaki Győr környékéről?
Előzmény: Purcsimanó (6776)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6777
Én is ettől tartok!Jövő hétre cudar időt Ígérnek,pedig most olyan szép a kert!Félek mindent elcsépel!idén először palántáltam számomra különleges paradicsomokat,szeretnék enni is belőle!!!:))Hozzánk jövő hétre 145mm csapadékot ígérnek.Talán inkább rizst kellett volna ültetnem:((
Előzmény: tooommm0013 (6773)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6776
Nekem nincs tippem a színekről,de ha növögetnek egy fotót szívesen látnék!!!:)))Biztosan nagyon szépek lesznek!!!
Előzmény: vincze77 (6775)
vincze77 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6775
Köszönöm a válaszokat!
Ma reggelre megszülettek az első kisnyulaim,hál Isten az anya meg is tépte magát előtte kb.egy órával,és egyelőre még nincsenek is szétszórva a kicsik! Még nem tudom,mennyi született,és, hogy milyen színűek! Az anya német lepke tarka,az apa új-zélandi vörös! Tippek???
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6774
Az a háztáji keverék sem volt igazán nagy. Ennyi idősen illett volna nyúzva is kb. 3 kilónak lenni egy olyan baknak amivel húst termelsz. Mert ez élve is csak óvatosan volt 3.5 kiló.
Előzmény: karibaba (6772)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6773

Hol esett csendes eső?

Észrevettem a borulást és kb 5-6 perc múlva leszakadt az ég. Ez a 3. nap hogy így du. jön. Csak eddig hazaértem a munkából. Hogy ma mi lesz?!

 

karibaba Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6772

Na, apuval én is levágattam hármat, kiváncsiságból méricskéltem is, íme az eredmény:

 

- 5 hónapos saját tenyésztésű békacombos pucolva: 1 kg

- 7 hónapos saját tenyésztésű békacombos: 1,3 kg

- 7 hónapos apuék féle háztáji keverék: 2 kg (ő volt az ideiglenes tenyészbakom)

 

Mindhárom nyúl 4-5 kilós baktól volt, de az anya az első két esetben 2 kilós, míg a harmadiknál 4 kg. (A harmadikat is én neveltem 10 hetes kora óta, tehát a takarmányozás egyforma volt.) Szóval durván kétszeres húsmennyiséget hoz a megfelelő méretű anya a kistestűvel, vagy törpével szemben - ugyanakkora baktól.

 

 

Előzmény: Purcsimanó (6766)
kerzi Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6771

Sziasztok!

 

Ki az közületek aki az alábbi képeken szereplő szabadtartásos módon tartja a nyuszikat?

Veha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6770
Köszi!:-)))
Előzmény: karibaba (6767)
Veha Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6769
Sajna nem. Négynek én lettem a mamája, kecsketejet cumiznak....
Előzmény: nddori (6765)
karibaba Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6768

Szerintem inkább az anyák mérete a meghatározó, de kistestű, törpe tenyészállatoknak nincs sok értelme, ha az ember húsnyulat akar vágni. Nekünk egyelőre csak hobbi a nyulazás, ezért annyira nem számít, mi a végeredmény, de azért én is igyekszem növelni a méretet...

Ha a tartással sincs baj, ill. a takarmány is megfelelő, akkor nem tudom miért fejlődnek lassan a nyulaid, én 4-5-6 kilós tenyészállatoktól többet várnék....(aztán lehet, hogy csalódni fogok, majd meglátjuk....az idei anyák várhatóan mind minimum 4 kilósak lesznek.)

 

Egy keveréknyúl ára kb. 500-700 FT/KG, vagyis egy 2-3 kilós süldő 1000-2000 Ft körül van, a fajtatiszta nyulak drágábbak......persze tutira csak a tkves nyúl fajtatiszta! Én 5-6 ezer forintot akkor sem adnék papír nélküli nyúlért, ha az 5-6 kilós -fajtatisztának MONDOTT- példány!

 

A törpék áraihoz nem értek. Azt tudom, hogy Húsvétkor 4-5 hetes kisnyulakat (törpék, kistestűek) horror-áron adták a kereskedésekben, volt ahol 3 ezer forintot kértek darabjáért! Ha én adnék el ezekből a színes, kistestű keverékekből, akkor 7-8 hetesen sem kérnék értük egy ezrest....

Előzmény: krezidiesel (6762)
karibaba Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6767

Óriási gratula, ennek még a fele is elég lenne! :o))) Jó egészséget valamennyinek - amíg kondérba nem kerülnek! ;o))

Előzmény: Veha (6759)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6766
De szép kis tarkabarkák:))))
)Nálunk is esett az eső tegnap!Nagyon kellett mert már minden kókadozott az öntözés ellenére.Nekiálltam nyuszikat vágni,de szerencsére bezavart az eső!!!Délután azért sikerült mind a nyolcat kiugrasztani a bundájából!!!
Előzmény: karibaba (6755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!