Keresés

Részletes keresés

DkGrinder Creative Commons License 2007.06.28 0 0 434

e-mail:  ket.vill.rgy@gmail.com ,  ket.vill.szasa@gmail.com  Tel : 06 30 542 9890 vagy 06 20 913 0427 , Honlapunk: http://ketvill.atw.hu/  <<<< Klikk ide

_Mono_ Creative Commons License 2007.06.28 0 0 433

Sziasztok!

 

Összetett problémám van, segítségeteket kérném, remélem jó helyen teszem fel.

 

Helyzet az, hogy családi házunkba jelenleg 25A jön be, egy fázison. Szeretnénk a tetőteret beépíteni, alapterülete kb. 90 nm lesz. Én is úgy érzem, javasolják is, hogy későbbi viták elkerülése végett célszerűbb lenne nem "összedrótozni" a meglévő ház mérőjével, külön mérő kellene. Ez - mostani meglátásom szerint - két módon lehetséges, vagy almérőt teszek fel, "sorosan" a meglévővel, vagy külön betáppal még egy fázis, még egy ágon a tetőtér számára.

 

Hallottam olyat, hogy az ELMŰ (inkább azt hiszem, most már EON) ingyen (???!) kihelyez mérőt, betáplálja az oszlopról, csak azért, mert utána azon fogyasztás lesz, ami neki hosszabb távon plusz bevétel. Igaz ez? Mit takarhat az "ingyen"? Igénylő állja a mérő/kismegszakító szekrényt? Oszlop-mérő közötti betáp vezetéket?

 

Másik kérdés, probléma: valamennyire szakmámba is vág, hobbi szinten érdekel és szeretem a villanyszerelést, ezen felül pedig a most meglévő alsó szinten teljes felújítást, átépítést kapott villanyszerelésileg, ezt megtettem már az elmúlt év alatt jónéhány ház esetében, valamint egyszer egy komplett, épülő családi ház villanyszerelését is megcsináltam.

Viszont anno volt valami olyan dolog, hogy szolgáltató csak akkor köt be áramot, ha a táplált kiépítésről pecsétes igazolást ad egy szakosodott villanyszerelő, amivel igazolja, hogy az általa tervezett kialakítás megfelel minőségileg, valamint az ez irányú szabványoknak. Ez most is így van?

 

Van köztetek olyan villanyszerelő, aki űzi is ezt a mesterséget (most vagyok először ebben a topikban sajnos, ezért a kérdés), esetleg megoldható lehet az, hogy akár a munka megkezdése előtt vele egyeztetve a munkát elvégzem én, majd ő - ellenőrzést követően - elkészíti ezt a papírt?

 

Előre is köszi a segítségeket!

 

Fife2 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 432

Üdv mindenkinek,

 

Villanyszerelésre szeretnék kérni árajánlatot, ma este készítem el a terveket, hétfőn tudom küldeni az emailt a rajzzal. Előljáróban annyit, h. III. kerület, fürdőszoba és szoba teljes villanyszereléséről lenne szó. A munka annyira nem sürgős, de az ár és a minőség számunkra nagyon fontos. Akit érdekel és szívesen adna nekünk árajánlatot, azt kérem, hogy ossza meg velem az emailcímét itt a fórumon.

 

Előre is köszi,

Fife2

Fabiodiv Creative Commons License 2007.06.27 0 0 431
mit?
Előzmény: DkGrinder (430)
DkGrinder Creative Commons License 2007.06.26 0 0 430
tud valaki nekem karbantartási szerződésekkel kapcsolatban segíteni ?
zotek Creative Commons License 2007.06.25 0 0 429
szia ! sajnálom, hogy igy becsaptak téged, de ez túlzás amit kifizettél, mert a leirtak alapján ez max. (kiszáll.megkezdett óra+egyéb) 10-12k lett volna, ráadásul boyler csere után kötetheted vissza az odamenő kört. Ha legközelebb problémád merül fel azért elötte próbálj tájékozodni.  
Előzmény: hrcs_123 (393)
Stavanger Creative Commons License 2007.06.24 0 0 428
nagyon szépen kösz az infókat!
Előzmény: Lacivill (427)
Lacivill Creative Commons License 2007.06.24 0 0 427

http://www.hensel.hu/portal/termekek.html?lap=termekek&termek=1085&csoport=0&szulok=1,1018,1084

valami ilyesmi mérőhely szükséges.

Ha bent van a mérő akkor ki kell tenni a folyosóra.

Nettó 80-ra tippelnék, + az elműnek egy kis aprópénz, de előre irom, hogy nem tudom elvállalni, nem azért válaszolok!

Előzmény: Stavanger (426)
Stavanger Creative Commons License 2007.06.24 0 0 426
1 fázis van és az 16 amperes(C 16) és egy fázist szeretnék a 120 literes villanybojlernek.
Előzmény: _lala_ (425)
_lala_ Creative Commons License 2007.06.24 0 0 425
Mit értesz azon hogy a "jelenlegi villanyóra nagysága?"

Hány fázis, fázisonként hány Amper van jelenleg, ill. mennyit szeretnél a vezéreltből.
Előzmény: Stavanger (423)
Stavanger Creative Commons License 2007.06.24 0 0 424
Ja és egy 120 literes villanybojler fűtésére használnám az éjszakai áramot.
Előzmény: Lacivill (422)
Stavanger Creative Commons License 2007.06.24 0 0 423
Hello,

Belvárosi lakásról van szó, becsatlakozás földkábellel.
Mit értesz azon hogy a "jelenlegi villanyóra nagysága?"
A villanyóra típusát azt meg tudom mondani:ME2E
nem tudom ez segít-e.
Lacivill Creative Commons License 2007.06.24 0 0 422

Kevés az adat!

Kérdések: családiház/lakás, becsatlakozás légkábel/földkábel.

Jelenleg mekkora a nappali óra, vezéreltre mit kérsz.

Esetleg fotó a mérőhelyről!

Előzmény: Stavanger (421)
Stavanger Creative Commons License 2007.06.23 0 0 421
Sziasztok!

Megtudná valaki mondani, hogy körülbelül mennyibe kerülne az éjszakai áram kiépítése?

Előre is kösz a segítséget!
DkGrinder Creative Commons License 2007.06.16 0 0 420

:-)

 

Előzmény: Lacivill (419)
Lacivill Creative Commons License 2007.06.16 0 0 419
Küldtem mélt.
Előzmény: DkGrinder (417)
Bgabor17 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 418

Sziasztok,

A következő munkára kérnék árajánlatot: klímaszerelés utáni kisebb hálózatkorszerűsítés, azaz:
Biztosítótábla csere + a benne lévő 3 db kismegszakító, pontosabban csak 2, mert a klímához való C-16-os már megvan. A táblát földelni kellene (a klímás szerint nincs). Ezen kivül a táblából egy 2 m-es vezetéket kell kihúzni,falon kívül vezetve,a végén egy földelt konnektorral, ahová a klímát be tudom kapcsolni. A hálózat elöregedett, ALU vezetékekre lehet számítani,nemsokára fel lesz újítva az egész, ez viszont a klíma miatt most vált szükségessé. Helyszín:Bp.belváros,sürgős.
Ajánlatot ide várok: bgabor17@gmail.com  Köszönöm

DkGrinder Creative Commons License 2007.06.15 0 0 417
Lacivill ha jól emlékszem te szerelvénykiállás alapján számolsz. Mennyit kérsz most alapszerelésre kiállásonként anyagosan nettó???
msi Creative Commons License 2007.06.15 0 0 416
Ha a szomszéd utcában laknál és ki lenne építve a tűzhely vezetéke, akkor számla nélkül kötném be ennyiért. Ennyi!!!
Előzmény: Thaera (413)
Fabiodiv Creative Commons License 2007.06.15 0 0 415
sztem bátran hívd ki a márkaszervízt, majd az olcsón (~18+fa) megcsinálja, ja és nyugodtan maradhatsz otthon egész nap, mert 8-18:00h között szoktak érkezni...

Üdv: Tom
Előzmény: Thaera (413)
Lacivill Creative Commons License 2007.06.14 0 0 414

Sajnos én nem tudom elvállalni, de, hogy könnyebb legyen a döntés áruld el, hogy le kell cserélni egy meglévő villanytűzhelyet.

Vagy most kerülne fel első helyére a kerámiás, és ki van épitve a hely.

Nem bántásképp de tisztában vagy azzal, hogy egy kiadott 5000 Ft+áfa számlából mennyi marad egy vállalkozásnak?

Előzmény: Thaera (413)
Thaera Creative Commons License 2007.06.14 0 0 413

Sziasztok!

 

Villanyszerelőt keresek...

Vettem egy kerámialapos villanytűzhelyet, és szeretném beszereltetni. Kell nekem számla róla a garancia miatt. Ez a XX. ker-ben lenne.

Ha vki 5000+ÁFA alatt megcsinálja, jöhet. SOS!

 

 

DkGrinder Creative Commons License 2007.06.13 0 0 412

Számomra is az a legfontosabb, hogy amikor elköszönünk a megrendelőtől , vidám legyen és elégedett, mert egy elégedett megrendelő 5 másiknak ajánl.

 

Előzmény: Snakeins (411)
Snakeins Creative Commons License 2007.06.13 0 0 411
Szerinem azért nem vészes a helyzet - nyilván mindig lesznek ilyen hiénák - talán vannak, akiknek hosszabb távon is bejön ez az árképzési stratégia, de a kínálatot szabályoza a racionalitásokra épülő piaci kereslet - kialakul egy átlagár, attól nem nagyon érdemes eltérni.
Én, itt Észak-Buda környékén nyilván magasabb órabért, vállalási árakat engedhetek meg magamnak, mint mondjuk, akár Pest megye déli csücskében valaki, viszont a konkurencia is jelentős, tehát észnél kell lennem.
Egy hibacím lehet, hogy fajlagosan jobban fizethet, mint egy nagyobb munka, no de szerintem hibaelhárításból nem lehet megélni, ezért ha ilyen munkára megyek, kiszállással sem számolok többet, mint 5-8000Ft, viszont ha megígértem, mindenképpen megyek (bár persze vannak időszakok, amikor nincs erre kapacitásom, de ezt akkor le is tisztázom) a jelzett időre, és korrektül megcsinálom, névjegykártyát hagyok, hogy máskor is engem hívjanak, vagy engem ajánljanak nagyobb munkák esetében is.
Hosszú távon nekem bejött.
Előzmény: DkGrinder (410)
DkGrinder Creative Commons License 2007.06.12 0 0 410
Sajnos kevés az olyan hozzáállású villanyszerelő min pl. te aki arra alapoz,hogy holnap is lesz nap :-) ,rengeteg az ilyen gyorsan meggazdagodni akaró  barkácsoló.
de sajnos rengeteg melót elhappolnak, mert amikor előre kell árajánlatot adni  mindig ezek adnak a legkevesebbről  (egy összegű gyűrött kockás papíron ), de valahogy a végére mindig duplája lesz  a mienknek (a minősége meg a negyede), de a jó Magyar megrendelő mindig ezt választja :-(
Előzmény: Snakeins (402)
Lacivill Creative Commons License 2007.06.12 0 0 409

Kicsit off de leirom!

Amikor elkezdtem fórumozni akkor sohasem néztem meg, kinek hány hozzászólása van, és lelkesen segíitettem, és komolyan vettem amit irtak/kérdeztek.

Elcsodálkoztam amikor valaki gyanakodva nézte, hogy hány hozzászólása volt.

Néha én is megnézem azóta, és ebből néha rossz következtetést vonok le::)

MInt most is.

Szóval bocs, és sajnálom a helyzetedet, nem szabad lett volna kifizetned, de most már késő...........

Előzmény: hrcs_123 (408)
hrcs_123 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 408

Viszont nagyon érdekelne, hogy miért a gyanakvás? Próbálok helyzeteket elképzelni, de nem igazán találok olyat amiben értelme lenne mindezt belehazudnom a topikba.

Előzmény: Lacivill (404)
hrcs_123 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 407
Nagyon egyszerű, amikor elmentek az úriemberek nem hagyott nyugodni, hogy azért csak nagyon sok ez a pénz, és beütöttem a google-ba, hogy "villanyszerelés munkadíj". Ezt a topikot hozta elsőnek. Regisztráltam, dühöngtem egy sort, hogy regisztrálás után 30 percig nem szólhatok hozzá, majd dolgoztam tovább és mikor újra próbáltam már írhattam. Volt egyébként valóban egy nick-em az index fórumon de kb. 4 évvel ezelőtt használtam utoljára és gondoltam egyszerűbb újat csinálni mint kitalálni annak a jelszavát.
Előzmény: Lacivill (404)
Davidovics P. Creative Commons License 2007.06.12 0 0 406
Lehet, hogy választ keresett a kérdésére nem? Vagy várt volna, amíg törzstag lesz belőle? :)
Előzmény: Lacivill (404)
msi Creative Commons License 2007.06.12 0 0 405
Valamiről lemaradtunk?
Előzmény: Lacivill (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!